Zcash’e (ZEC) Yatırım – Bilmeniz Gereken Her Şey

Zcash (ZEC), popüler bir kripto para birimi ve merkezi olmayan blok zinciridir. Ağ, gizliliğe odaklanmasıyla bilinir. Zcash, halka açık bir blok zincirinde gerçek anonimlik sağlayan ilk kripto paraydı. Bu eşler arası ağ, sınırlı bir tedarik, gizlilik seçenekleri ve değiştirilebilirlik dahil olmak üzere değerli kalmak için bir strateji kombinasyonu içerir..

Zcash (ZEC) Hangi Sorunları Çözer??

Ana problem Zcash piyasada düzeltme girişimleri mahremiyet eksikliğidir. Kripto piyasasının ilk günlerinde insanlar yanlış bir şekilde işlemlerinin özel olduğunu varsayıyordu. Gerçekte, tam tersi doğruydu. Ancak, blockchain adli tıp firmalarının popüler hale gelmesi ve bu duruma ışık tutması yıllar önceydi. Zcash, kullanıcılara ağın benzersiz sistemleri aracılığıyla anonim işlemler yapma yeteneği sağlar..

Zcash’in (ZEC) Faydaları

Zcash, piyasaya bazı değerli faydalar sağlar. Ağ, kullanıcılara şeffaf ve gizli işlemler sağladığından, kullanıcılar güvenle satın alma, yatırım ve bağış yapabilir. İşte ağın en iyi faydalarından bazıları.

Gizlilik

Zcash tamamen gizlilikle ilgilidir. Ağ, tüm bilgileri şifrelemek için Sıfır bilgi kanıtları sunar. Bu yaklaşım piyasada bir ilktir ve Zcash’in başlangıcından bu yana en iyi kripto para birimi olarak kalmasına yardımcı olmuştur..

Zcash Ana Sayfası

Zcash Ana Sayfası

Değiştirilebilir

Zcash değiştirilebilir. Değiştirilebilirlik, aynı para biriminden herhangi biri için değiştirilebilen ve birbirlerinden deşifre edilmesi imkansız olan bir para biriminiz olduğunda ortaya çıkar. Fiat para birimi, tam değiştirilebilirliğin yakın bir örneğidir. Her dolar aynı değere sahip. Fiat para birimi gerçek esneklikten yoksun çünkü para birimi, bu fonları takip etmek için kullanılabilecek bireysel seri numaralarına sahip. Zcash bu görevi bu seri numaraları olmadan gerçekleştirir. Etkileyici bir şekilde, blok zinciri, madeni paraları zincir tarihine bağlamadan çalışır, bu da kripto para biriminin değiştirilebilirliğini sağlar ve blok zinciri kaşifleriyle izlemeyi neredeyse imkansız hale getirir..

Kıtlık

Kıtlık, Zcash yatırımcıları için bir başka artı. Ağ, toplam para ihracı açısından Bitcoin kıtlığını paylaşıyor. Proje süresince sadece 21 milyon ZEC madeni para basılacak.

Ölçeklenebilirlik


Zcash, işlemleri Bitcoin’den çok daha hızlı işleyebilir. Ayrıca daha ölçeklenebilir. Ölçeklenebilirlik endişeleri Bitcoin kullanıcılarını rahatsız etmeye devam ediyor. Piyasa meşgul olduğunda, ücretler ve gecikmeler, nakit benzeri özelliklerini geçersiz kılar. Zcash, Bitcoin’in performansını önemli ölçüde iyileştirmek için bazı sistemleri değiştiriyor.

Güvenlik

Zcash, güvenliğe olan bağlılığıyla ün kazandı. Bu proje, hakemli bilimsel bir yaklaşım kullanılarak geliştirilmiştir. Bu strateji, Zcash’i sektöre giren en güvenli gizlilik paralarından biri haline getirdi..

Zcash (ZEC) Nasıl Çalışır??

Zcash, birkaç farklı şekilde benzersizdir. İlk olarak, kullanıcılara gerçek anonimlik sağlayan az sayıdaki halka açık defterden biridir. Ağ, kullanıcıların daha fazla koruma istediklerinde özel işlemleri seçmelerine olanak tanır. Özellikle, yalnızca özel işlemler görünmez. Tüm genel işlemler, ağı inceleyen herkes tarafından görülebilir.

zk-SNARK

Zcash’in özünde zk-SNARK protokolü yer alır. Özellikle, zk-SNARK “Sıfır Bilgi Özlü Etkileşimsiz Bilgi Argümanı” anlamına gelir. Bu, Zcash’in gizlilik seçeneğinin altında yatan teknolojidir. Tasarımı, düğümlerin işlemleri hızlı bir şekilde doğrulamasını kolaylaştırır.

Zcash Blockchain'de İşlem Seçenekleri

Zcash Blockchain’de İşlem Seçenekleri

Zk-SNARK işlemlerine korumalı işlemler de denir. Bu işlemler normal olanlarla hemen hemen aynı şekilde tamamlanır, temel fark, içeriklerini ifşa etmeden gerçekleşmeleridir. Zcash kullanıcıları, blok zincirinde korumalı işlemlerin ne zaman gerçekleştiğini görebilir. Bu işlemler z ile başlar ve “z-addrs” adıyla devam eder.

Zcash İşlemleri

Normal Zcash işlemleri, gönderen adresi, alıcı adresi, hesap bakiyesini ve küçük işlem ücretini içerir. Bu bilgiler, özel gönderme işlevi sırasında değişir. Özellikle, iki z adresi arasında gönderirken işlemler yalnızca tamamen anonimdir.

İki anahtar

Zcash’ın ağı, hizmetlerini sağlamak için çift anahtar düzenlemesine dayanır. Bu anahtarlar, denetim amacıyla veya tüm dünyaya ifşa edilmeden bilgileri paylaşmak için kullanılır. İlk anahtar, görünüm anahtarı olarak adlandırılır. Bu anahtar, bazı kişilerin işlemlerinizle ilgili özel bilgileri görmesine olanak tanır. İkinci anahtar harcama anahtarı olarak bilinir. Bu anahtar, kullanıcılar arasında para harcamak için kullanılan şeydir.

ZEC (Zcash belirteci)

ZEC jetonu, piyasada daha fazla mahremiyet arayanlar için güçlü bir müttefiktir. Bu token, piyasa değeri açısından sürekli olarak ilk 20 kripto para biriminde kalır. ZEC, Bitcoin gibi 21 milyon jetonla sınırlıdır.

Uzlaşma

Zcash ağı, ağı güvenli hale getirmek için değiştirilmiş bir İş Kanıtı fikir birliği mekanizması kullanır. Bu yenilenmiş PoW mekanizmasına Equihash madencilik protokolü denir. Amacı, işlemleri doğrulamak, çifte harcamaları önlemek ve madencileri yeni çıkarılan ZEC madeni paraları ile ödüllendirmektir. Bu sistem, Bitcoin’in PoW mekanizmasından daha hızlıdır.

Zcash Tarihçesi (ZEC)

Zcash’in tarihi 2013 yılında çok eskilere dayanmaktadır. Proje, tamamen farklı bir ağ olarak başladı. Zerocoin. Bu gizlilik madeni para, Baltimore’daki John Hopkins Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nün birkaç üyesinin beyniydi. Zerocoin özellikle Matthew Green, Christina Garman, Ian Miers ve Aviel Rubin tarafından geliştirildi..

2014 yılında, bir MIT kriptografik işbirliğinin ardından yeni bir protokol ortaya çıktı. Bu yeni madeni para, daha gelişmiş özelliklere sahiptir. Zerocash olarak adlandırıldı. Ağ kısa süre sonra Ekim 2016’da Zcash’in yaratıldığını gördü. Aynı zamanda, kar amacı gütmeyen Zcash vakfı da yürürlüğe girdi. Bu grup, Zcash ekosisteminin gelecekteki gelişimi ve genişlemesi için çalışıyor.

All-Star Takımı

Zcash, piyasadaki en saygın ekiplerden birine sahiptir. Zooko Wilcox, Zcash’in CEO’sudur. En çok Amerikalı bir bilgisayar güvenliği uzmanı ve Least Authority Enterprises’ın CEO’su olarak bilinir. UC Berkeley’in bilgisayar bilimleri fakültesi üyesi ve Zcash’ın kurucu ortağı Alessandro Chiesa tarafından desteklendi..

Johns Hopkins Üniversitesi’nden Kriptograf Matthew D. Green de kurucu ekibin bir parçasıydı ve Roger Ver, şirketin ilk yatırımcılarından biriydi. Ayrıca Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Zcash projesine danışman olarak imza attı..

Kurumsal

Sektördeki birçok merkezi olmayan projenin aksine, Zcash’in gelişiminin arkasında bir şirket var. Özellikle, Zcash Company bu projeyi yürüten firmadır. Bu kar amacı gütmeyen şirket, Zcash’i gizlilik meraklıları arasında bir ev ismi haline getirmeyi amaçlamaktadır. İlginç bir şekilde, ilk dört yıl içinde çıkarılan tüm Zcash’in% 10’u 2020 yılına kadar şirket paydaşlarına verilmektedir..

Önemli Ortaklıklar

Zcash’in yıldızlarla dolu geliştirme ekibinin sektöre girmesinden bu yana bazı büyük ortaklıklar kurabildiğini öğrenmek şaşırtıcı değil. Örneğin, geleneksel finans kurumu olan JPMorgan, gizlilik zk-SNARKs katmanını geliştirmek ve blockchain projesine dahil etmek için Zcash ile ortaklık kurdu. Banka yöneticileri, 2025 yılına kadar değerinin 60.000 $ ‘a yaklaşacağını tahmin ettiklerini belirtti..

Zcash Kurucusu Zooko Wilcox

Zcash Kurucusu Zooko Wilcox

Zcash, içeriğini gerçekten göstermeden tıbbi faturalarını ödemek için kullanılabilir. Sonuç olarak Ethereum, gizlilik teknolojisini Ethereum ağına entegre etmek için Zcash ile işbirliği yapıyor. Ayrıca, bu kripto para birimi, kriptografik sistemlerini geliştirmek için ABD Savunma Gelişmiş Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA) ve İsrail Bilim ve Teknoloji Bakanlığı’ndan destek aldı. İlginç bir şekilde, piyasadaki bazı kişiler bu hareketin ağın gizlilik özelliklerinin yeteneklerini daha iyi anlamak için yapıldığına inanıyor..

Zcash Nasıl Satın Alınır (ZEC)

ZEC, günümüzde popüler bir madeni paradır. Piyasa değeri açısından dünyanın en iyi borsasında bulabilirsiniz, Binance. Çoğu borsa, bu parayı fiat eşleşmeleriyle sunmaz. Öncelikle hesabınızı itibari para birimi ile yüklemeniz ve bunu ETH veya BTC’ye çevirmeniz gerekecektir. BTC’ye sahip olduğunuzda, onu Zcash’e dönüştürmek saniyeler sürer.

Zcash'e (ZEC) Yatırım - Bilmeniz Gereken Her Şey Zcash'e (ZEC) Yatırım - Bilmeniz Gereken Her Şey Zcash'e (ZEC) Yatırım - Bilmeniz Gereken Her Şey
★★★★★ ★★★★★ Binance İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Kraken İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Poloniex İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

İçin en iyisi

Gelişmiş Tüccarlar

İçin en iyisi

ABD Tüccarları

İçin en iyisi

Kullanım kolaylığı

Ticaret Ücretleri

% 0.10

Ticaret Ücretleri

% 0.16

Ticaret Ücretleri

% 0.125

Promosyonlar

% 10 Nakit İade

İndirim Kodu: EE59L0QP

Promosyonlar

Yok

Promosyonlar

Yok

Zcash (ZEC) Nasıl Saklanır

Bugün Zcash’i saklamanın birçok yolu var. En popüler yöntemlerden biri resmi Zcash cüzdanını kullanmaktır. Bu cüzdan hem mobil uygulama hem de masaüstü formunda mevcuttur. Kullanıcılar bu protokolü kullandıklarında yüksek düzeyde kimlik korumasından yararlanırlar.

Donanım Cüzdanı

Diğer bir popüler seçenek de donanım cüzdanıdır. Kripto para biriminizi donanım cüzdanlarında saklamak en güvenli seçenek olarak kabul edilir. Bu cihazlar, kripto para biriminizi çevrimdışı olarak “soğuk depolama” adı verilen bir ortamda depolar. Çoğu durumda, bu duruma cihazdaki bir hava boşluğu aracılığıyla ulaşılır. Ayrıca, bu cüzdanların çoğu, işlemleri onaylamak için basılması gereken fiziksel düğmelere sahiptir. Ledger cüzdanlarında bulunan gibi bu tasarım, bilgisayar korsanlarının paranıza erişmesini imkansız kılar.

Kritik olarak, kullanılmış donanım cüzdanlarını asla satın almamalısınız. Bu birimlerle ilişkili bir dizi dolandırıcılık faaliyeti olmuştur. Yatırımınızı doğru şekilde korumak için donanım cüzdanınızı yalnızca doğrudan üreticiden satın alın. Burada en iyi donanım cüzdanlarını öneriyoruz.

Zcash (ZEC) – Sor ve Alacaksın

Zcash, blok zincirindeki özel işlemler arzusunun doğrudan sonucudur. Blockchain yatırımcıları, Bitcoin’in gizliliği olmadığı yaygın bir bilgi haline geldiğinden beri bu özellikleri araştırdı. Sonuç olarak, Zcash şu anda pazarda kritik bir niş hizmet ediyor. Bu nedenle, Zcash öngörülebilir gelecekte pazarda en iyi rakiplerden biri olmaya devam edecek..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map