VeChain’e (VET) Yatırım – Bilmeniz Gereken Her Şey

VeChain (VET) nedir?

VeChain (VET), kurumsal düzeydeki müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak inşa edilen ilk blok zincirlerinden biriydi. Arkasındaki geliştiriciler proje Dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) kullanarak tedarik zinciri ve ürün yaşam döngüsü yönetimini iyileştirmeye çalışın. Platform, kullanıcılara tedarik zinciri protokollerini ve iş süreçlerini geliştirmek isteyen işletmeler için ideal kılan çeşitli yeni işlevler sunar..

Günümüzde lojistik sektörü bir asimetrik bilgi sorunu. Mevcut sistemler büyük miktarda veri toplasa da, bu veriler optimal bir şekilde iletilmez. Çoğu durumda, ciddi bölümlendirme, tüm tedarik zincirinin merkezi veri kaynaklarına güvenmesine neden olur. Bu birlik eksikliği, şeffaflık eksikliğine ve veri aktarımının gecikmesine neden olur..

VeChain, işletmelere muazzam miktarda veriyi izleme yeteneği sağlar. Bu göstergeler, kalite, orijinallik, saklama sıcaklığı ve nakliye durumu gibi öğeleri içerebilir. Etkileyici bir şekilde VeChain, tüm bu özellikleri güvensiz ve dağıtılmış bir iş ekosistemi aracılığıyla sağlar. Bu şekilde VeChain, genel giderleri azaltır ve hesap verebilirliği artırır.

VeChain Felsefesi

VeChain, sektördeki diğer projelerden birkaç temel yönden farklıdır. Öncelikle, bu projenin arkasındaki geliştiricilerin tamamen merkezi olmayan bir platform yaratma arzusu yoktu. Bunun yerine hedefleri, hem DeFi (merkezi olmayan finans) hem de CeFi (merkezi finans) sektörlerinden en iyi özellikleri entegre etmekti. Bu strateji, kullanıcılara şeffaf bilgi akışı, verimli işbirliği ve yüksek hızlı değer aktarımları sağlayan dengeli bir platform oluşturur..

VeChain Nasıl Çalışır?

VeChain, tedarik zinciri sektörünü modernize etme hedefini gerçekleştirmek için çeşitli teknolojiler kullanır. Örneğin, VeChain çeşitli Radyo Frekansı Tanımlama türlerini kullanır (RFID) sevkiyat sırasında kritik verileri izlemek için etiketler ve sensörler. Bu bilgiler, blok zincirinde gerçek zamanlı olarak yayınlanır.

Bu strateji, paydaşların veya piyasa katılımcılarının, durumunu ve gerçekliğini doğrulamak için ürünü izlemesini sağlar. En önemlisi, bu yaklaşım büyük karmaşık tedarik zincirleri için mükemmeldir. VeChain bu devasa ağları izleyebilir ve işletmelerin gelişmelerden anında haberdar olmasını sağlayabilir..

Nesnelerin İnterneti (IoT)

VeChain, entegrasyonunda öncüdür IoT ve DLT teknolojileri. VeChain, temelden IoT entegrasyonu düşünülerek inşa edildi. Nesnelerin İnterneti, şu anda küresel olarak kullanımda olan milyarlarca akıllı cihaz ağını ifade eder. Bu cihazların tümü akıllıdır çünkü bir tür sensöre ve çevrimiçi veri iletişimi yeteneğine sahiptirler. Bugün bu cihazlar, TV’lerden kapı zillerine, şu anda elinizde tuttuğunuz telefona kadar inanılmaz bir dizi şeyi kapsıyor..

IoT ve blockchain teknolojisinin entegrasyonu mükemmel bir anlam ifade ediyor. Blockchain teknolojisi, bu kadar büyük miktarda veriyi fikir birliği yoluyla neredeyse gerçek zamanlı olarak izlemek için uygun fiyatlı bir yol sağlar. Sonuç olarak, VeChain her iki teknolojinin birleşmesini araştıran tek proje değil.

VeChain’in Tarihi

VeChain, verileri eyleme geçirilebilir ve şeffaf hale getirerek tedarik zinciri endüstrisini bozmak amacıyla 2015 yılında çizim tahtasından çıktı ve gerçeğe dönüştü. Projenin yaratıcısı, Sunny Lu, en çok bu girişimden önce Louis Vuitton China ile yürüttüğü yönetici çalışmalarıyla biliniyordu. Giysi üreticilerinin karşılaştığı tüm tedarik zinciri sorunlarıyla ilgilenmenin, ona bu benzersiz sistemi geliştirmesi için ilham verdiğini hayal etmelisiniz..


VeChain’in VET’i Ethereum blok zincirinde başladı. Bu yaklaşım, piyasada yaygın bir stratejidir çünkü geliştiricilerin konseptlerini sergilemelerine ve kendi blok zincirlerini geliştirmek için fon toplamalarına izin verir. Sonunda VeChain’in yaptığı tam olarak buydu. Günümüzde VET, yerel VeChain ekosistemi içinde faaliyet göstermektedir. Bu şekilde, geliştiriciler doğrudan iş müşterileriyle uyumlu özellikler sağlayabilir..

Çift Jeton

VeChain, Ethereum’dan bir şey ödünç aldı, ikili token stratejisi. Bu blok zinciri ekosistemi tarzında, bir jeton kamu yatırımı ve / veya dijital nakit olarak hizmet ederken, diğeri akıllı sözleşme yürütme ve programlama içindir. Bu tarz arka uç belirteci örnekleri, Ethereum’un eter ve NEO’lar GAZ.

Bu stratejinin iki ana avantajı vardır. İlk fayda, bu sistemin etkili bir yönetim sağlamasıdır. Blok zincirlerinin topluluğu içeren yönetişim modellerine sahip olması gerekir, aksi takdirde mutsuz topluluk üyelerinden sert çatallanma riskini alırlar. İkili belirteç stratejisi kullanmanın ikinci nedeni, blok zincirinize öngörülebilir bir ekonomik model sağlamasıdır..

VeChain Token (VET)

VET, bir borsaya yatırım yapacağınız kripto para birimidir. VeChain blok zinciri içinde bir değer artışı olarak hizmet eder. Bu belirteç, blok zinciri boyunca değer aktarabilir ve akıllı sözleşmeleri tetikleyebilir. Ayrıca, kullanıcıların VeChain blok zincirinde çalışan Dapps üzerindeki işlemler için ödeme yapma şekli de budur..

Şu anda dolaşımda 55,454,734,800 Mesleki Eğitim ve Öğretim bulunmaktadır. VeChain’in sistemi toplamda 86,712,634,466 VET verecek şekilde ayarlanmıştır. VET, piyasa değerine göre küresel olarak ilk 30 kripto para biriminde yer alıyor.

VET CoinMarketCap

VET CoinMarketCap

VeChainThor Enerji (VTHO)

VeChain sisteminde kullanılan ikinci belirteç VeChainThor Energy’dir. Bu jeton, akıllı sözleşme işlemlerine güç sağlamak için gaz görevi görür. Bu belirteçler herkese açık değildir. Sözleşme yürütme maliyetlerini karşılamak için yalnızca geliştiriciler bu jetonları kullanır.

Kritik olarak, çoğu blok zinciri, geliştiricilerin blok zincirine sözleşme yapmak için bir ödeme yapmasını gerektirir. Bu strateji, yalnızca herkese açık kodlamanın blok zincirine girmesini sağlar ve spam gönderilerini azaltır.

VeChain Konsensüsü

Verdiği tüm sözleri yerine getirmek için VeChain, işlere zamanında ve güvenli bir fikir birliği sağlamalıdır. Bu amaçla platform, Proof-of-Authority (PoA) olarak bilinen tescilli bir fikir birliği mekanizması sunar. Bu protokol, sistem sürekliliğini korumak için verimli bir yol sağlar.

PoA fikir birliği mekanizması, Proof of Work (PoW), Proof of Stake (PoS) ve Designated Proof of Stake (DPoS) mekanizmalarında bulunan eksiklikleri iyileştirmek için oluşturuldu. Kritik olarak, PoA daha az enerji tüketimi gerektirir. İşlemleri iletmek ve doğrulamak için düğümler gerektiren Bitcoin’in aksine, VeChain blok zinciri üzerinde fikir birliğine varmak için düğümler arasındaki iletişim gerekliliği yoktur..

Ana düğümler

VeChain, fikir birliğine varmak için 101 Ana Düğümden oluşan bir gruba güveniyor. Bu strateji, işlem sürelerini önemli ölçüde iyileştirir. Şaşırtıcı bir şekilde, bu ağ içinde anonim düğümler yok. Bu sistemdeki blokları doğrulayabilmeniz için önce KYC ve AML ID doğrulamasını tamamlamanız gerekir. Geliştiriciler, bu yaklaşımın dengeli pazar stratejileri için gerekli olduğuna inanıyor.

İlginç bir şekilde, VeChain ayrıca ekonomik masternodları kullanıyor. Bu düğümler, VeChain ekosistemi ile ilgili konularda oylama yapabilir. Bir ekonomik masternodun sahip olduğu her 10.000 VET için bir oy alırlar.

Stake etme

VeChain kullanıcıları ayrıca bahis bazı pasif gelir elde etmek için MEÖ’lerine. Stake etme, MEÖ’nizi önceden belirlenmiş bir süre boyunca çevrimiçi kalan bir ağ cüzdanında tutmanızı gerektirir. MÖE’nizi ne kadar uzun süre yatırırsanız, o kadar çok kazanırsınız.

Yönetim

VeChain’in merkezileştirme ve ademi merkeziyetçilik arasında bir denge sağlama hedefi doğrultusunda, oylar bir kişinin sahip olduğu MEÖ miktarına göre dağıtılır. Bir milyondan fazla Mesleki Eğitim ve Öğretim sahibi olan kişiler, oyların% 20’sinden sorumludur. Kimliklerini doğrulayan ve bir milyon MÖE’ye sahip olan kullanıcılar oyların% 30’unu alır. Gerisi topluluk arasında bölünmüş durumda.

VeChain Nereden Alınır (VET)

VeChain çeşitli farklı platformlarda mevcuttur. Bazı MÖE’leri ele geçirmenin en kolay yollarından biri, Binance. Binance dünyanın en büyük kripto para borsasıdır. Platformun kullanımı kolaydır ve harika bir para seçimi sunar.

Kayıt işlemini on dakikadan daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Platformda yeniyseniz, hesabınızı yüklemek için bir ödeme şekli bağlamanız gerekecektir. Bu bir banka kartı veya kredi kartı olabilir. Hatta banka hesap bilgilerinizi doğrudan kullanabilirsiniz.

Artık hesabınız bağlandığına göre Bitcoin satın almaya başlayabilirsiniz. Henüz mevcut Fiat / VET çifti olmadığı için önce Bitcoin satın almanız gerekecek. Bitcoin’e sahip olduğunuzda, BTC / VET ticaret çiftine gidebilir ve ne kadar VET ticareti yapmak istediğinizi seçebilirsiniz. VET’iniz saniyeler içinde gelir.

VeChain'e (VET) Yatırım - Bilmeniz Gereken Her Şey VeChain'e (VET) Yatırım - Bilmeniz Gereken Her Şey VeChain'e (VET) Yatırım - Bilmeniz Gereken Her Şey
★★★★★ ★★★★★ Binance İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Kraken İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Poloniex İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

İçin en iyisi

Gelişmiş Tüccarlar

İçin en iyisi

ABD Tüccarları

İçin en iyisi

Kullanım kolaylığı

Ticaret Ücretleri

% 0.10

Ticaret Ücretleri

% 0.16

Ticaret Ücretleri

% 0.125

Promosyonlar

% 10 Nakit İade

İndirim Kodu: EE59L0QP

Promosyonlar

Yok

Promosyonlar

Yok

VeChain Nasıl Saklanır

VeChain’i çeşitli farklı şekillerde saklayabilirsiniz. VET’inizi takas etmek veya sadece hızlı bir geri dönüş yapmak istiyorsanız, kripto paranızı VeChainThor mobil cüzdanında saklamak isteyeceksiniz. Bu gezinmesi kolay cüzdan size ihtiyacınız olan tüm özellikleri sağlar. Hepsinden iyisi, aşağıdakiler için ücretsiz olarak indirilebilir: Android ve elma cihazlar.

Mesleki Eğitim ve Öğretimde büyük bir yatırım yapmak istiyorsanız veya bu kriptoyu uzun süre HODLing yapmayı planlıyorsanız, bir donanım cüzdanı en iyi seçenektir. Donanım cüzdanları, kripto paranızın “soğuk depoda” çevrimdışı olarak saklanmasını sağlar. Bu strateji, çevrimiçi tehditlerin varlıklarınıza erişmesini imkansız hale getirir. Ledger Nano S veya daha gelişmiş Ledger Nano X her ikisi de VeChain’i (VET) destekliyor.

VeChain – Kendi Kulvarını Oluşturmak

VeChain, çoğu projeden daha fazlası, blockchain sektörünün olgunlaştığını gösteriyor. Bugün blockchain, kripto para birimlerinden daha fazlasıdır. VeChain gibi platformlar, blockchain verimliliğinin sınırlarını zorluyor ve dünyaya statükoya daha verimli bir alternatif sunuyor..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map