Stellar Lumens’e (XLM) Yatırım Yapmak

Kripto piyasasına yatırım yaparken, Stellar Lumens ile karşılaşmanız çok uzun sürmez. Bu benzersiz kripto para birimi, logosu olarak patlayan bir roket gemisine ve fütüristik uzay yolculuğunu hayal etmenizi sağlayan akılda kalıcı bir isme sahiptir. Stellar, bilgili pazarlamalarının yanı sıra, kripto para birimi sektörüne çok şey getiriyor.

Stellar bir dağıtılmış ödeme altyapısı açık kaynak kodlu. Platform, havale ödemeleri gibi uluslararası para transferlerine daha modern bir yaklaşımı kolaylaştırmak amacıyla piyasaya girdi. Bugün, Stellar ekosistemi uygun fiyatlı, hızlı ve güvenilir aktarım yetenekleriyle biliniyor. Özellikle, platform sorunsuz sınır ötesi işlemleri kolaylaştırır.

Stellar Lumens nedir?

Pazardaki ana rakibinin aksine, Dalgalanma, Stellar, büyük finansal kurumlar yerine bireyin ihtiyaçlarına odaklanır. Bu şekilde platform, tüm dünyadaki bireyleri, kurumları ve ödeme sistemlerini sorunsuz bir şekilde birbirine bağlayabiliyor. Bugün, platform her bölgede bulunan birey ve kuruluşların uluslararası bir konsorsiyumundan oluşmaktadır..

Stellar Ana Sayfası

Stellar Ana Sayfası

Stellar Nasıl Çalışır??

Stellar, kullanımda olan mevcut transfer sistemlerini iyileştirmek için ademi merkeziyetçilikten yararlanıyor. Platform, kullanıcılar için verimliliği ve şeffaflığı artırmak için dağıtılmış bir defter içerir. Bu defter, kullanımdaki sistemleri aktarmak için işlem geçmişi dahil olmak üzere ağın tüm verilerini tutar. Bu defter, ilk günden beri tüm işlemlerin kırılmamış bir kaydını tutar..

Stellar platformunu kullanmak kolaydır. Paypal gibi popüler ödeme işlemcilerine benzer şekilde, işlem ağa para yüklediğinizde başlar. Stellar ekosisteminde, bu fonlar Anchors’a yüklenir. Çapa, fiat ve Stellar’ın dağıtılmış defteri arasında bir araç görevi görür. Bu şekilde Çapalar, Stellar ekosisteminde kritik bir amaca hizmet eder..

Paranız Stellar’ın dağıtılmış defterinde mevcut olduğunda, dünyanın herhangi bir yerine göndermek kolaydır. Örneğin, AB’deki bir arkadaşınıza 1000USD göndermek istediğinizi varsayalım. Ağda bir USD kredisi almak için USD’nizi bir Stellar çapasına yüklersiniz..

Ardından, kredinizi AB arkadaşınıza aktarabilirsiniz. Transfer anında Stellar, USD kredinizi otomatik olarak EUR’ya çevirecektir. En önemlisi, platform otomatik olarak en düşük döviz kurunu arar. Para dönüştürüldükten sonra arkadaşınızın hesabına yatırılır. Burada fonu doğrudan çekebilirler.

Şaşırtıcı bir şekilde, tüm bu süreç saniyeler içinde ve tamamen perde arkasında gerçekleşir. Bu şekilde Stellar, ortalama bir kişi için para transfer sistemlerini basitleştirme hedefini gerçekleştirebilir. Platform, pazara gerçekten akıcı bir yaklaşım sunuyor.

Birden Fazla Fiat Para Birimi Desteği

Etkileyici bir şekilde, Stellar bu görevi üç özel protokol kullanarak gerçekleştirebilir. İlk senaryoda, stellar paranızı sipariş defterinden dönüştürür ve basitçe basit bir alışverişi kolaylaştırır. Sonraki süreçte Stellar, paranızı XLM’ye çevirir. Ardından, paranız uluslararası olarak transfer edilir. Hedeflerine vardıklarında, XLM satılır ve yerel fiat para birimi. Bu senaryoda, XLM aracı olarak kullanılır.


Kritik olarak, kripto para birimlerini küresel olarak göndermek, geleneksel para transfer sistemlerinin maliyetlerinin yalnızca bir kısmına mal oluyor. Mevcut piyasa altyapısında, bir kullanıcı transfer sırasında fonlarının% 7’sinden fazlasını kaybedebilir. Bu kayıp fonlar, fiat işleminde yer alan bir dizi üçüncü tarafın karşılanması için kullanılır..

Zincir İşlemleri

Stellar’ın platformu, karmaşık zincir reaksiyonlarının gerçekleştirilmesini mümkün kılan akıllı bir şekilde çalışır. Örneğin, istediğiniz ticaret için doğrudan bir döviz çifti olmadığını görebilirsiniz. Bu durumda, Stellar bir çoklu ticari işlemi tamamlayabilir. USD’nizin önce GBP’ye, ardından GBP’yi EUR’ya dönüştürdüğünü hayal edin.

Yıldız Değişim

Stellar’ın bir başka benzersiz yönü de, doğrudan platform içinde değişim siparişleri verebilme yeteneğidir. Bu emirler anında kamu muhasebesine gider. Burada diğer birçok para birimi arasından seçim yapabilirsiniz. Önemlisi, bu sistemi kullanarak fonlarınızı hem Fiat hem de kripto para birimleri için takas edebilirsiniz..

XLM nedir?

Stellar, herhangi bir para biriminin dijital temsillerini işlemek için tasarlanmış olsa da, geliştiriciler hala XLM adlı kendi yerel kriptolarını oluşturmayı seçiyorlar. Aslında, tüm Stellar kullanıcılarının ağa katılmak için çok az XLM tutması gerekir. Bu gereklilik, defterin spam veya başka bir işe yaramazlıkla doldurulmasını önlemek içindir..

Bu görev için benzersiz bir para birimi yaratma kararı, Stellar’ın genel olarak herhangi bir belirli para biriminden muaf kalma arzusundan kaynaklanmaktadır. Örneğin, Stellar sizden belirli miktarda USD tutmanızı isterse, platform bir şekilde USD performansına bağlı olacak veya en azından ABD pazarına bağlanacaktır. Bu, geliştiricilerin kaçınmaya istekli olduğu bir durumdur.

Çoğu kripto para biriminin aksine, Stellar Lumens işlem bloklarını çıkarmak için düğümlere ihtiyaç duymaz. Ağ katılımcıları, blok zincirini doğrulama çabaları için de ödül almazlar. Bu yaklaşım, Bitcoin gibi kripto para birimleriyle tam bir tezat oluşturuyor. Özellikle firma, platformun lansmanı sırasında 100 milyar XLM çıkarmanın daha iyi olacağına karar verdi. Oradan, Stellar arzı yaklaşık 6 yıl boyunca her yıl% 1 artış görecekti..

Kritik olarak, geliştiriciler Ekim 2019’da bu yaklaşımı değiştirdiler. Geliştiriciler, ilerleyen XLM arzını azaltmanın hedeflerine daha uygun olduğuna karar verdi. Böylelikle XLM miktarını 50 milyara indirdiler. Ek olarak, gelecekte artık XLM yayınlama planı yoktur..

Bu strateji, şu anda pazarda yaklaşık 20 milyar XLM bırakıyor ve şirket tarafından tutulan 30 milyar XLM. Elde tutulan bu fonlar, XLM ekosisteminin genişlemesine gidecek. Geliştirme ve pazarlama gibi görevler, Stellar’ın planına göre fonların ana kullanımıdır.

Stellar’ın yeteneklerine hızlı bir bakış ve bu platformun deneyimli bir blockchain uzmanının zihninden geldiğini fark etmek kolaydır. Stellar’ın kurucusu Crypto heavyweight’den başkası değil Jed McCaleb. McCaleb en çok şu anda feshedilmiş olanı kurmasıyla bilinir. Mt.Gox değişimi.

Bir noktada, Mt.Gox dünyanın Bitcoin ticaret hacminin% 70’ini kontrol ediyordu. Bununla birlikte, büyük bir hack, Bitcoin’de 450 milyon dolar kaybettikten sonra borsanın dağıldığını gördü. Özellikle, McCaleb, hacklenmeden önce firmayı çoktan terk etmiş ve hissesini satmıştı..

Özellikle McCaleb, Stellar’ın ana rakibi Ripple’ı da kurdu. Ancak 2013 yılında şirket yönündeki uzlaşmaz farklılıkları öne sürerek şirketten ayrıldı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, iki kripto para birimi, başta sınır ötesi ödemeleri daha akıcı bir şekilde kolaylaştırma hedefleri olmak üzere birçok yönü paylaşıyor..

Stellar’ın yönetim kurulu, sektördeki en büyük isimlerden bazılarını içerir. Şirket, Stripe CEO’su Patrick Collison, WordPress Kurucusu, Matt Mullenweg ve AngelList Kurucusu, Naval Ravikant’ı güvence altına almayı başardı..

XLM Jetonları Nasıl Satın Alınır

Nereye bakacağınızı bildiğinizde Stellar Lumens’e yatırım yapmak kolaydır. Öncelikle, Lumens’in bulunduğunuz platforma bağlı olarak hem XLM hem de STR kısaltması altında işlem yaptığını anlamanız önemlidir. Firma, yıllar önce hisse senedi şeridini STR’den XLM’ye değiştirmeye karar verdi, ancak bazı borsalar, seçimden bağımsız olarak orijinal kodu korumaya karar verdi..

XLM işlem hacminin çoğunluğu üç ana borsadan kaynaklanmaktadır – Bittrex, Poloniex, ve Binance. En önemlisi, bu platformların tümü XLM’den BTC’ye işlem çiftlerini destekliyor. USD’yi XLM’ye dönüştürmek istiyorsanız, önce en sevdiğiniz borsadan BTC satın almalı ve ardından bunu XLM’ye dönüştürmelisiniz. XLM’yi doğrudan USD ile satın almak istiyorsanız, borsaya gitmeniz gerekecek Kraken satın almak için.

Stellar Lumens'e (XLM) Yatırım Yapmak Stellar Lumens'e (XLM) Yatırım Yapmak Stellar Lumens'e (XLM) Yatırım Yapmak
★★★★★ ★★★★★ Binance İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Kraken İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Kriptomat İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

İçin en iyisi

Ileri düzey kullanıcılar

İçin en iyisi

ABD Tüccarları

İçin en iyisi

Avrupalı ​​Tüccarlar

Minimum Hesap

Yok

Minimum Hesap

1,00 ABD doları

Minimum Hesap

35 €

Promosyonlar

% 10 Nakit İade

İndirim Kodu: EE59L0QP

Promosyonlar

Yok

Promosyonlar

Yok

XLM nerede saklanır

XLM’nizin depolanması söz konusu olduğunda, göz önünde bulundurmanız gereken bazı seçenekler vardır. Stellar’ınızı sürekli olarak takas etmeyi planlıyorsanız, XLM’nizi en sevdiğiniz borsada tutmak daha uygun, ancak daha az güvenli olacaktır. Çok fazla alım satım yapmadığınız sürece, Binance gibi borsalar, varlıklarınız için makul bir güvenlik seviyesi sağlar..

Günlük ticaret stratejinizi durdurmaya hazır olduğunuzda, XLM’nizi her zaman Jaxx gibi bir mobil cüzdana gönderebilirsiniz. Bu platformlar, çalıştırması ve kullanması en kolay olanlardır. Çoğu durumda, cüzdan uygulamanızı indirebilir ve on dakikadan kısa bir süre içinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Hepsinden iyisi, ihtiyacınız olduğunda her zaman XLM’nize erişebilirsiniz..

XLM depolamaya daha güvenli bir yaklaşım istiyorsanız, Stronghold’u kullanmayı düşünmelisiniz. Stronghold, Stellar ağı için dağıtılmış borsadır. Depolama ihtiyaçlarınızı desteklemek için bir masaüstü istemcisi bile var.

XLM’ye büyük bir yatırım yapmak istiyorsanız veya bu kriptoyu uzun süre HODLing yapmayı planlıyorsanız, bir donanım cüzdanı en iyi seçenektir. Donanım cüzdanları, kripto paranızın “soğuk depoda” çevrimdışı olarak saklanmasını sağlar. Bu strateji, çevrimiçi tehditlerin varlıklarınıza erişmesini imkansız hale getirir. Ledger Nano S veya daha gelişmiş Ledger Nano X her ikisi de Stellar Lumens’i (XLM) destekler.

Özet

Stellar’ın sahip olduğu uzmanlık düzeyi ve pazara benzersiz yaklaşımları göz önüne alındığında, XLM’nin bugün dünyanın en popüler kripto para birimlerinden biri olması şaşırtıcı değil. Blockchain sektörüne daha fazla insan girdikçe bu popülerliğin artmasını bekleyebilirsiniz. Şimdilik, bu kılavuzda listelenen borsalardan herhangi birinde kripto yatırım stratejinizi aydınlatabilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map