NEM’e (XEM) Yatırım – Bilmeniz Gereken Her Şey

NEM (XEM) “Yeni Ekonomi Hareketi”, kurumsal düzeydeki müşterilere blockchain varlıklarını doğrulamak ve taşımak için daha verimli bir yol sağlamayı amaçlamaktadır. Bu amaçla, şirket, bu ağları kullanılabilirliği artıran şekillerde bağlayarak özel ve genel blok zincirleri arasındaki eksik bağlantı olarak işlev görür. NEM (XEM), çok yönlülüğü ve benzersiz iş stratejisi nedeniyle artan ilgi alanları görmeye devam ediyor. Kullanıcılar, bu yeni çağ blok zincirini kullanarak varlıkları ve verileri daha verimli bir şekilde yönetebilirler. Önemlisi, NEM sıfırdan büyük işletmelerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturuldu. Pazarın gereksinimlerini karşılama arzusu, platformun “Akıllı Varlık Blok Zinciri” takma adını kazanmasına yol açtı.

NEM (XEM) Hangi Sorunları Çözer??

NEM (XEM), şu anda kripto pazarını rahatsız eden çeşitli sorunları ele alıyor. Bu platformun temel görevlerinden biri, özel blockchain ağları arasındaki birlikte çalışabilirliği artırmaktır. Özel blockchain sektöründe şu anda devam eden bir patlama var. Şirketler bu teknolojiye milyarlarca yatırım yapıyor. Sorun şu ki, bu blok zincirlerinin her biri şu anda bir ada olarak işlev görüyor. Birbirleri arasında dijital varlıkları iletemiyorlar.

Çeşitli şekillerde iç iletişim. Protokol, belirteçler, sözleşmeler veya dosyalar dahil olmak üzere herhangi bir dijital varlığın kolay transferini sağlar. Ek olarak, blok zinciri, özel olarak tutulan dahili bir kurumsal ağdan, halka açık bir blok zinciri aracılığıyla başka bir işletmenin özel ağına yönlendirilen verileri gönderebilecek şekilde ayarlanmıştır..

Tedarik zincirinin yanlış yönetimi

NEM’in mevcut iş sistemlerini bozmaya hazır olduğu bir diğer sektör de lojistik. Günümüzün tedarik zinciri yönetimi sistemleri hantal, modası geçmiş ve verimsizdir. NEM, bu sistemleri açık, güvenli ve hızlı bir sistemle değiştirir. Platform, şirketlerin çeşitli erişim kontrolleri aracılığıyla doğrulanmış verileri yönetmesini, bunlara erişmesini ve paylaşmasını kolaylaştırır.

NEM (XEM) Nasıl Çalışır??

NEM (XEM), çeşitli yeni teknolojilerin entegrasyonu yoluyla bu görevleri gerçekleştirebilir. Bu çok yönlü blok zinciri, piyasaya yeni bir fikir birliği mekanizması getiriyor – Önem Kanıtı (PoI). PoI, Bitcoin’in PoW’si gibi diğer fikir birliği mekanizmalarından çeşitli şekillerde farklılık gösterir. Öncelikle, bir PoI mekanizmasında, bir kişinin NEM ağına ayırdığı zaman ve miktar dikkate alınır..

PoI İş Başında

PoI algoritması, yeni bloklar oluşturmaya hak kazanmak için sistemde en az 10.000 XEM’iniz olmasını gerektirir. Blok zincirine yeni bloklar ekleyen kullanıcılar, ödüller ve işlem ücretlerinin bir kısmını alır. XEM’inizi normalden kazanılmış XEM’e taşımak için onları ağın cüzdanında tutmanız gerekir. Yeni varlıklarınız günde% 10 oranında daha fazla kazanılmış hale gelir.

PoI ile ilgili bir başka harika özellik, ağdaki diğer kişilerle işlem yapan kullanıcıları ödüllendirmesidir. Sistem, bu işlem tutarlarını değerlendirir ve bu bilgileri PoI puanınızı artırmak için kullanır. Her PoI kullanıcısının, katılımlarına ve genel katkılarına göre bir PoI puanı vardır. Bu puan, en iyi ağ düğümlerinin kazanmak için en fazla fırsatı elde etmesini sağlar.

Hasat

Konsensüs sisteminin bir diğer önemli unsuru da hasat protokolüdür. Bu kodlama, hesabınızı mevcut bir süper düğüm. Süper düğümler, NEM ekosisteminin omurgasını oluşturur. Bağlı hesaplar, süper düğümlerin blok oluşturma şansını kendi lehlerine artırmak için güçlendirilmiş bir PoI puanı kullanmasına izin verir..

Temelde, süper düğümler bir hesabın PoI puanını ödünç alır ve kendisi adına blokları tamamlar. Bu strateji, NEM blok zincirinin, tüm kullanıcıların büyük miktarda hesaplama çabası harcamasına gerek kalmadan güvende kalmasını sağlar. Bu nedenle NEM, Bitcoin veya Ethereum gibi PoW sistemlerinden çok daha verimli..


Madenciliğe Göre Hasat Yapmanın Avantajları

Bu güç tasarrufları, iş planlarında sürdürülebilirliği göz önünde bulunduran firmalar için büyük bir çekicidir. NEM, kullanıcılara bu konuda eşsiz bir verimlilik sağlar. Örneğin, NEM düğümlerinin hasat işlemini gerçekleştirmek için bilgisayarlarının veya madencilik donanımlarının çalışır durumda olmasına gerek yoktur. Ek olarak, hasat için pahalı madencilik teçhizatı gerekmediğinden, blok zinciri sektörünü daha da demokratik hale getirir..

Verimliliği arttırmak

NEM’in blok zinciri, PoI itibar mimarisini korumak için Eigentrust ++ algoritmasını entegre eder. Protokol, yalnızca kaliteye katkıda bulunan düğümlerin fikir birliği sisteminin bir parçası olmasını sağlamak için ağ düğümlerini doğru bir şekilde izleyebilir. Sistem, katkıda bulunmayan düğümler gibi ölü ağırlığı ağdan otomatik olarak kaldırır.

Benzersiz bir şekilde, sistem ağdaki düğümlerin geçmiş davranışlarını izleyen ve düğümlerin kümelerdeki komşularına itibar puanları ödünç vermesini sağlayan bir güvenlik kümeleme algoritmasına sahiptir. Bu strateji, NEM’in birinci ve ikinci nesil blok zincirlerine kıyasla nibble ve verimli kalmasına yardımcı olur..

İsim alanları

NEM, Namespace kavramını blockchain sektörüne getiriyor. Ad alanları, internetteki alan adları gibi işlev görür. NEM blok zincirinde kendi alan adlarınızı oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. İlginç bir şekilde, kullanıcılar bir alan adını 3 seviye derinliğinde çalıştırabilirler. Bu yaklaşım, hem işletmeler hem de kullanıcılar için daha fazla esneklik sağlar.

Çoklu İmza İşlemleri

Çoklu imza işlemleri, kurumsal düzeydeki müşteriler için büyük bir çekicidir. Bu işletmelerin, yöneticilere, firmanın ihtiyaçlarını karşılamak için ağı izleme ve genişletme yeteneği sağlaması gerekir. NEM, şirketlerin bir hesabın etkinliğini izlemesini, XEM gibi varlıkları bir hesaptan, diğer mozaiklerden kontrol etmesini veya yeni jetonlar oluşturmasını kolaylaştırır.

Web Sitesi üzerinden NEM

Web Sitesi üzerinden NEM

Şirketin güvenlik taahhüdü ile uyumlu olarak, tüm Multisignature akıllı sözleşmeleri doğrudan NEM’in blok zincirinde bulunur. Şu anda piyasada bulunan rekabetin çoğu, bu görevi yerine getirmek için üçüncü taraf zincir dışı sistemleri kullanmaktadır. NEM, blok zinciri doğrudan Çoklu İmza işlevleri aracılığıyla bu sektörde çıtayı yükseltiyor..

NEM’in (XEM) Faydaları

NEM’in pek çok faydası vardır. Platform, dünyadaki en iyi blok zincirlerinden bazılarını bir araya getirdiği için ana akım benimseme için hayati önem taşıyor. Ek olarak, firmanın büyük işletmelere odaklanması, onu büyümenin dişlilerinde önemli bir dişli haline getiriyor. Geliştiriciler, pazarda sürekli büyüme elde etmek için platformlarının çevik kalması gerektiği gerçeğini kabul ettiler. Bu nedenle, tam API arayüzü gibi yararlı özelliklerle paketlediler.

NEM kullanıcıları, NEM erişimine ve kullanımına nasıl izin verdiklerini özelleştirebilirler. Hepsinden iyisi, bu görevler açık ve kendi kendini ölçeklendiren bir çerçevede tamamlanır. Sistem, geliştiricilerin NEM blok zinciri aracılığıyla kolayca kripto para birimleri ve jetonlar oluşturmasını, dağıtmasını ve ticaretini yapmasını sağlar..

NEM (XEM) Tarihçesi

NEM’in tarihi 2015’te başlıyor. Tüm NEM konsepti, UtopianFuture adlı bir Bitcoin Talk forum kullanıcısı, kripto para birimi NXT’nin ona yeni bir proje oluşturması için nasıl ilham verdiğini açıkladığında başladı. Mart 2015’te, NXT’nin NEM adlı çatallı bir sürümü yayına girdi. Geliştiricilerin NEM’i sıfırdan yeniden inşa etmeye karar vermesi çok uzun sürmedi.

Yıl sonunda NEM kendi kod tabanını aldı. Bu iyileştirmeler, platformu NXT’den daha ölçeklenebilir ve daha hızlı hale getirdi. Proje, NEM Vakfı’nın sektöre girdiği 2016 yılına kadar ivme kazanmaya devam ediyor. Bu kar amacı gütmeyen kuruluş; marka bilinirliği, pazarlama, eğitim ve ortaklıklar dahil olmak üzere NEM’in benimsenmesini artırmanın yollarına odaklanmaktadır.

Coincheck Hack

Ocak 2018’de, popüler kripto para birimi borsası Coincheck, hain kodlayıcıların 523 milyon XEM madeni parayla çıkardığı bir saldırının kurbanı oldu. O zamanlar, bu madeni paraların değeri 400 milyon doların biraz üzerindeydi. Kayıplar NEM’in değerini haftalarca tuttu. Ne yazık ki, fonlar asla geri alınamadı. Ancak NEM, çalınan kriptoyu ele alan her hesabı iki yıl boyunca izledi ve işaretledi. Bu bilgi yetkililere gönderildi.

Oylama Pilotu

2018’de NEM ilk gerçek dünya uygulamasını aldı. Sistem, blok zinciri tabanlı oylama sistemlerinin uygulanabilirliğini test etmek için bir pilot program için Ukrayna Merkez Seçim Komisyonu tarafından seçildi. NEM, önceki yöntemlerden daha fazla şeffaflık ve verimlilik sağlayan yeni dönem bir oylama protokolü tanıttı.

Sertifika Doğrulama

Aynı yıl, NEM akademik sertifikaları doğrulayan bir sistemi test etmek için Malezya Eğitim Bakanlığı ile bir anlaşma imzaladı. Bakanlık, bu görevi yerine getirmek için, sistemi test etmeyi kabul eden bir üniversiteler konsorsiyumu oluşturdu. Pilot programın haberi NEM fiyatlarının yükselmesine yardımcı oldu.

XEM

XEM, NEM blok zincirinin yerel yardımcı program belirtecidir. XEM, ekosistemde birkaç hayati role hizmet eder. Kullanıcılar, oy hakları kazanmak ve onay haklarını bloke etmek için XEM’e hak kazanır. Ek olarak, NEM, yıldırım hızında işlem sürelerine sahip bir kripto para birimi görevi görebilir. Bununla birlikte, XEM’lerin bugüne kadarki ana amacı akıllı sözleşmeleri kolaylaştırmaktı..

XEM - CoinMarketCap

XEM – CoinMarketCap

NEM (XEM) Nasıl Satın Alınır

Ellerinizi XEM’e almak kolaydır. Bu kripto para birimi, aşağıdakiler de dahil olmak üzere belirli büyük borsalarda mevcuttur: Binance ve Bittrex.

NEM'e (XEM) Yatırım - Bilmeniz Gereken Her Şey NEM'e (XEM) Yatırım - Bilmeniz Gereken Her Şey NEM'e (XEM) Yatırım - Bilmeniz Gereken Her Şey
★★★★★ ★★★★★ Binance İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Kraken İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Poloniex İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

İçin en iyisi

Gelişmiş Tüccarlar

İçin en iyisi

ABD Tüccarları

İçin en iyisi

Kullanım kolaylığı

Ticaret Ücretleri

% 0.10

Ticaret Ücretleri

% 0.16

Ticaret Ücretleri

% 0.125

Promosyonlar

% 10 Nakit İade

İndirim Kodu: EE59L0QP

Promosyonlar

Yok

Promosyonlar

Yok

NEM (XEM) Nasıl Saklanır

NEM kullanıcıları, kriptolarını saklamak için çok çeşitli cüzdan seçeneklerine sahiptir. Geliştiriciler, NEM olarak bilinen bir masaüstü cüzdanı sunar Nano Cüzdan. XEM coinlerinizi kolaylıkla saklamanıza ve yönetmenize olanak tanıyan bu lite cüzdan. Bu cüzdan, NEM adresi ve Ad Alanı gibi bazı NEM’e özgü özellikleri içerir..

Ayrıca bir mobil uygulama hem Android hem de iOS işletim sistemleri için mevcut olan NEM Foundation’dan. Uygulamayı indirmek ücretsizdir ve gezinmesi çok kolaydır. Sonuç olarak, bu, XEM’i depolamanın en popüler yollarından biridir..

XEM’e büyük bir yatırım yapmak istiyorsanız veya bu kriptoyu uzun süre HODLing yapmayı planlıyorsanız, bir donanım cüzdanı en iyi seçenektir. Donanım cüzdanları, kripto paranızın “soğuk depoda” çevrimdışı olarak saklanmasını sağlar. Bu strateji, çevrimiçi tehditlerin varlıklarınıza erişmesini imkansız hale getirir. Ledger Nano S veya daha gelişmiş Ledger Nano X her ikisi de NEM’i (XEM) destekler.

NEM (XEM) – Çok Potansiyeli Olan İlginç Bir Proje

NEM, çok dayanıklı bir blok zinciri ve topluluk olduğunu kanıtladı. Platform, Coincheck hack’iyle büyük bir isabetten geri döndü. 400 milyon dolarlık bir zarardan piyasadaki en etkileşimli çevrimiçi topluluklardan birine gitmek etkileyici. Şimdilik, NEM sektördeki yerini bulmuş görünüyor. Daha fazla pilot program yayınlandıkça bu madalyonun daha fazla zemin kazanmasını bekleyebilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map