Litecoin’e (LTC) Yatırım – Bilmeniz Gereken Her Şey

Sonunda var olan en eski ve en itibarlı kripto paralardan biri olan Litecoin (LTC) ile karşılaşmadan kripto alanına uzun süre girmek imkansız olurdu. Litecoin bir açık Bitcoin’e benzer рееr-to-рееr dijital nakit sistemi. Önemlisi, Litecoin, dünyanın ilk başarılı kripto para birimi Bitcoin’in bazı eksikliklerini iyileştirmek için geliştirildi. Bu kapsamda Litecoin, sektördeki birçok kişi tarafından Bitcoin’in altını için ‘gümüş’ olarak etiketlendi..

Litecoin (LTC) nedir?

Litecoin, piyasaya giren en eski kripto para birimlerinden biriydi. Sonuç olarak, piyasa değerine dayalı olarak sektördeki en büyük madeni paralardan biri olmaya devam ediyor. Bu son derece popüler kripto para, neredeyse her kripto borsasında bulunabilir. Ayrıca, dünyada en çok kabul gören kripto para birimlerinden biridir. Litecoin’i mal, hizmet satın almak ve hatta ortaya çıktıkça diğer kripto projelerine yatırım yapmak için kullanabilirsiniz..

Çoğu kripto para birimi gibi, Litecoin de merkeziyetsiz kalmak için blok zinciri teknolojisini kullanır. Merkezi olmayan para birimleri, geleneksel fiat para birimlerinden birçok yönden farklılık gösterir. Öncelikle, hükümet gibi merkezi bir otoriteden verilmezler. Bunun yerine, Litecoinler bir сrурtоgrарhіс рrоtосоl aracılığıyla üretilir. Resmi olarak Litecoin’ler MIT / X11 lісеnѕеѕ altında yayınlandı.

Litecoin (LTC) Nasıl Çalışır??

Litecoin, Bitcoin’e çok benzer bir şekilde çalışır. Aslında, bu çevrimiçi ödeme sistemi doğrudan Satoshi Nakamoto’dan ve Bitcoin protokolünü piyasaya sürmesinden ilham aldı. Litecoin’in piyasadaki en eski Bitcoin forklarından biri olduğunu öğrenen birçok kişi şaşırıyor. Bu nedenle, bu kripto para birimi, bazı önemli farklılıklara rağmen, teknik olarak neredeyse tamamen Bіtсоііd..

Litecoin.org aracılığıyla Litecoin

Litecoin.org aracılığıyla Litecoin

LTC’nin geliştiricisi Charlie Lee, Litecoin projesine Bitcoin’den çekirdek kodu ödünç alarak başladı. Daha sonra protokolde birkaç önemli değişiklik yaptı. Getirdiği ana güncellemelerden biri, blok onay süresinin 10 dakikadan 2,5 dakikaya düşürülmesiydi. Tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi, bu bloklar onay bekleyen bir sonraki işlem grubunu içerir..

Blok Süresi Azaltma

Blok süresinin kısaltılması, Litecoin’e öncekilerden daha fazla ölçeklenebilirlik sağladı. Özellikle, LTC artık saniye başına işlem (tps) açısından Bitcoin’den 4 kat daha hızlı. Lee ayrıca LTC içindeki işlem ücreti modelini kitlelere daha çekici hale getirmek için ayarladı. Özellikle, Litecoin’in ücret yapısı Bitcoin’in 1 / 50’si büyüklüğündedir.

Bu ücret yapısı, platforma yapılan ana çekilişlerden biridir. Şaşırtıcı bir şekilde, bir işlemi gerçekleştirmek LTC’nin yalnızca 1 / 1000’ine mal oluyor. Bu minik ücret, işleminizin boyutuna bağlı olarak da değişmez. Büyüklüğü ne olursa olsun aynı tutarı ödersiniz. Bu strateji, mevcut pazar liderlerine büyük bir yükseltme sağlar. Örneğin PayPal, ağları içinde gerçekleştirilen her işlem için% 3 ücret alır..

LTC Toplam Arz

Litecoin ve genel olarak kripto para birimlerinin ana çekilişlerinden biri sınırlı arzlarıdır. Hükümetlerin istediği zaman yazdırabildiği itibari para biriminin aksine, Litecoinler yalnızca ağa bir işlem bloğunun onaylanmasının ardından belirli aralıklarla üretilir. Toplamda, yalnızca 84 milyon Litecoin üretilecek. İlginç bir şekilde, bu miktar, geliştiriciler tarafından yapılan basit hesaplamaların sonucuydu..

Temel olarak geliştiriciler, Litecoin işlemleri Bitcoin hızının 4 katı hızla işlediğinden, ağa 4 kat token sağlamanın akıllıca olacağına karar verdiler. Kritik olarak, bu sabit para miktarı, enflasyonun zaman ilerledikçe para biriminin genel değerini etkilemeyeceği anlamına da gelir. Ne kadar çok zaman geçerse, her Litecoin’in tutması gereken değer o kadar artar. Bugün itibariyle, piyasada 65.177.458’in üzerinde Litecoin bulunmaktadır..

Birçok tüccar Litecoin’i piyasada daha sürdürülebilir bir seçenek olarak görüyor. Görüşleri sebepsiz değildir. Birincisi, LTC genellikle ağabeyi Bitcoin’den daha az dalgalanma yaşar. Ayrıca, bu projenin arkasındaki geliştirme ekibi, Bitcoin’in geliştirme ekibinden biraz daha avantajlı. Özellikle, LTC geliştiricileri, rekabette teknolojik olarak kalma isteklerini defalarca kanıtladılar. Platform, Ayrılmış Tanık güncellemesini ekleyen ilk platformdu.

Ek olarak, Litecoin Lightning Network işlemlerini BTC’den aylar önce işlemeye başladı. Mayıs 2017’de LTC, Bitcoin’in bunu yapabilmesinden aylar önce Ayrılmış Tanık protokolünü benimsedi. Aynı yıl, projenin arkasındaki geliştirme ekibi ilk Lightning Network işlemini Almanya’nın Zürih şehrinden San Francisco’ya gerçekleştirdi..

Litecoin Tarihçesi (LTC)

Litecoin’in epik şöhrete yükselişi Ekim 2011’de projenin whitepaper’ının uzun süredir Bitcoinist tarafından yayınlanmasıyla başlıyor., Charlie Lee. Lee, Bitcoin’i ilk günlerinden beri takip eden eski bir Google çalışanıydı. O sırada Lee, Bitcoin’in değerini anladı, ancak iyileştirilirse kitleler arasında büyük ölçekli blok zincirinin benimsenmesine yardımcı olabilecek bazı alanlar olduğunu fark etti. Lee’nin iyileştirmeleri, işlem sürelerinin, ücretlerin ve konsantre madencilik havuzlarının ortadan kaldırılmasına odaklandı..

Etkileyici bir şekilde, Litecoin’in 1 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşması sadece 2 yıl sürdü. Madeni para bugün piyasaya hakim olmaya devam ediyor. Özellikle Litecoin, 18 Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 360.93 $ ‘a ulaştı. İnanılmaz bir şekilde, bu değer, sadece bir yıl önceki token değerine göre% 8200’lük bir artışı temsil ediyordu. O sırada Litecoin’in piyasa değeri yaklaşık 4,40 dolardı..

Lee, ilginç bir olay olarak, 2017 yılının Aralık ayında tüm Litecoin varlıklarını satmaya karar verdi. Reddit neden karar verdiğini yaz. Platform üzerindeki artan etkisinden endişe duyduğunu belirtti. Şimdi ünlü gönderilerinde Lee, alıntı “Litecoin fiyatı hakkında tweet attığımda, hatta iyi ya da kötü bir haber bile, bunu kişisel çıkar için yapmakla suçlanıyorum. Hatta bazı insanlar LTC’yi kısalttığımı düşünüyor! Öyleyse bir bakıma, LTC’yi tutmak ve tweet atmak benim için bir çıkar çatışması çünkü çok fazla etkim var. ” Sonunda, LTC’nin kurucusu olarak pozisyonundan kaynaklanan çıkar çatışmasından kaçınmanın en iyisi olduğuna karar verdi..

Litecoin (LTC) Nasıl Satın Alınır

Neyse ki, LTC satın almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Büyük popülaritesi nedeniyle, bugün faaliyette olan her büyük borsadan LTC elde edebilirsiniz. Bu yaklaşımın süreci her platform için biraz değişir, ancak genel olarak hepsi aynı şekilde çalışır. İlk adım, platforma yeniyseniz kayıt bilgilerini doldurmaktır. Kaydınızı tamamladıktan sonra, doğrudan LTC satın almaya başlayabilirsiniz. Bu parayı elde etmenin iki ana yolu vardır.

İlk yol, itibari para birimi ile doğrudandır. Çoğu borsa, LTC / Fiat eşleştirmesini doğrudan sunar. Bu durumda, itibari para biriminizi takas cüzdanınıza yükleyebilirsiniz. Ardından, Litecoin satın almayı seçin ve bunun gibi, gitmekte fayda var. Satın alma işleminizi yaptıktan sonra LTC’nizin değişim cüzdanınızda göründüğünü göreceksiniz..

LTC satın almanın ikinci yolu bir aracı kullanmaktır. Kesinlikle, borsanız LTC / Fiat eşleşmeleri sunmuyorsa, önce Bitcoin satın almanız gerekecektir. Ardından Litecoin ile takas edebilirsiniz. Harika haber şu ki Litecoin, dünyanın en popüler kripto para birimlerinden biridir. Bu nedenle, bazı Litecoin’lerle hemen hemen her token veya madeni parayı kolaylıkla takas edebilirsiniz..

Litecoin'e (LTC) Yatırım - Bilmeniz Gereken Her Şey Litecoin'e (LTC) Yatırım - Bilmeniz Gereken Her Şey Litecoin'e (LTC) Yatırım - Bilmeniz Gereken Her Şey
★★★★★ ★★★★★ Binance İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Kraken İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Kriptomat İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

İçin en iyisi

Ileri düzey kullanıcılar

İçin en iyisi

ABD Tüccarları

İçin en iyisi

Avrupalı ​​Tüccarlar

Minimum Hesap

Yok

Minimum Hesap

1,00 ABD doları

Minimum Hesap

35 €

Promosyonlar

% 10 Nakit İade

İndirim Kodu: EE59L0QP

Promosyonlar

Yok

Promosyonlar

Yok

Litecoin Madenciliği Nasıl Yapılır

Mining Litecoin, Bitcoin’e çok benzer. Ağ, ağın durumunun geçerli kalmasını sağlamak için bir fikir birliği mekanizması kullanır. Bununla birlikte, Bitcoin’den farklı olarak Litecoin, “scrypt madenciliği” olarak bilinen farklı bir protokol lehine SHA-256 fikir birliği mekanizmasını ortadan kaldırır. Litecoin’in savunucuları, daha adil bir model olduğuna inanılan LTC’nin scrypt madenciliği için madencilik dağıtım yöntemi gibi. Scrypt, GPU gibi tüketici sınıfı donanımların Litecoin madenciliğini başarıyla gerçekleştirmesini sağlar.

Kritik olarak, hala bir Mac veya Windows PC’de LTC madenciliği yapabilirsiniz. Madenciler, görevi tek başlarına veya bir madencilik havuzunun yardımıyla gerçekleştirmeyi seçebilirler; bu, Bitcoin madenciliği için artık mümkün olmayan bir şey. Bugün Litecoin madenciliği normal bir ev bilgisayarı ile yapılabilirken, çok yavaş olacaktır. Özellikle scrypt madencilik algoritmaları için tasarlanmış bir madencilik teçhizatı satın almak çok daha akıllıca. Bu strateji size daha iyi sonuçlar sağlayacak ve işlemleri doğrulamak ve bunları blok zincirine eklemek için bir sonraki madenci olma şansınızı artıracaktır..

Her gün 14.400 Litecoin çıkarılıyor. Bu madencilik programı her 2,5 dakikada bir LTC bloğunun çıkarılmasına eşittir. Blok zincirine bir sonraki işlem bloğunu ekleyen düğüm, yeni oluşturulan 25 Litecoin ödülünü alır. Bitcoin’in stratejisine benzer şekilde, madencilik, zamanın yarısını ödüllendirir. Ekim 2015’te Litecoin ödülleri yarıya indirildi. Özellikle yarılanma, 84.000.000’inci Litecoin çıkarılıncaya kadar düzenli aralıklarla devam edecek..

Litecoin’i Nerede Saklayabilirim?

Litecoin’inizi saklamak söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken seçenek sıkıntısı yoktur. Küçük günlük alım satım aktiviteleri için Litecoin’inizi değişim cüzdanınızda bırakabilirsiniz. Bununla birlikte, günümüzde kripto para birimini depolamanın en az güvenli yolu olduğunu belirtmekte fayda var. Dikkate alınacak sonraki seçenekler PC veya mobil cüzdanlardır. Bugün, halka açık çok sayıda Litecoin uyumlu cüzdan var. Çoğu durumda, bu cüzdanlar, Litecoin’inizi diğer favori kripto para birimlerinizden bazılarının yanında saklamanıza izin verecektir..

LTC’ye büyük bir yatırım yapmak istiyorsanız veya bu kriptoyu uzun süre HODLing yapmayı planlıyorsanız, bir donanım cüzdanı en iyi seçenektir. Donanım cüzdanları, kripto paranızın “soğuk depoda” çevrimdışı olarak saklanmasını sağlar. Bu strateji, çevrimiçi tehditlerin varlıklarınıza erişmesini imkansız hale getirir. Ledger Nano S veya daha gelişmiş Ledger Nano X her ikisi de Litecoin’i (LTC) destekler.

Litecoin Ticareti

Litecoin ticareti, en iyi kripto para birimlerinden herhangi biriyle alım satım yapmakla aynıdır. Mevcut ortamı sağlam bir şekilde anlamak için pazarı izlemeniz gerekecektir. Ek olarak, Litecoin gelişmeleri için haberleri izlemek bir başka önemli adımdır. Örneğin bu hafta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin imzalı Bitcoin ve Litecoin gibi kripto para birimlerini resmi olarak tanıyan bir yasa.

CoinMarketCap aracılığıyla LTC

CoinMarketCap aracılığıyla LTC

Büyük ölçekli benimseme veya düzenleyici onay gibi olumlu haberler genellikle doğrudan madeni para için kazançlara dönüşür. Tersine, genel olarak kripto piyasası ile ilgili olumsuz haberler olduğunda piyasa kayıplarının yaklaştığını hissedebilirsiniz. Şaşırtıcı bir şekilde, analistler Litecoin’in bir alışkanlığı olduğunu bildirdiler. önde gelen Piyasa hareketi açısından Bitcoin. Bu ilk hareket, birçok analistin Bitcoin’in potansiyel piyasa hareketlerini daha iyi yakalamak için Litecoin’i izlemesine yol açtı..

LTC’ler Genişlemeye Devam Ediyor

Litecoin her hafta ağında veya yeteneklerinde bir çeşit genişleme deneyimi yaşar. Sadece bu hafta, Kyber Ağı, merkezi olmayan bir kripto para birimi değişimi, Ethereum uyumlu pLTC belirtecini listeledi. Bu proje doğrudan Litecoin olmasa da, stratejinin bir parçası olarak madalyonun itibarını ve değerini açıkça kullanır. PLTC jetonu, Ethereum blok zincirinde yaşayan Litecoin ile ilişkilendirilmiş bir jetondur. Kesinlikle, pLTC 1: 1 Litecoin’e sabitlendi.

Resmi olarak, token 29 Temmuz 2020’de piyasaya sürüldü ve daha fazla zincirler arası varlık işlemi sağlayarak sektördeki likiditenin kilidini açmayı amaçladı. Arkasındaki geliştirme ekibi pTokens proje, bu kavramı, kullanıcıların merkezi olmayan finans dünyasını keşfetmeleri için başka bir yol olarak açıkladı. Bugün, var olan birkaç pToken var. Hepsi Ethereum blok zincirinde var ancak temel dijital varlıklara bağlı.

Litecoin Bugün

Bugün Litecoin, dünyadaki ilk on kripto para biriminden biri olmaya devam ediyor. Jeton şu anda CoinMarketCap aracılığıyla toplam 3.736.382.516 $ (335.419 BTC) değerinde 57.33 $ ‘lık bir piyasa değerini listeliyor. LTC’nin, kripto alanının genel yetenekleri değişmeye başlasa bile, son 5 yıl boyunca dominant oyuncu olarak kalmayı başarması etkileyici. Umarım Litecoin, gümüşü Bitcoin altınına oynamanın kilit nişini yıllarca doldurmaya devam edecektir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map