Grafiğe Yatırım Yapmak (GRT) – Bilmeniz Gereken Her Şey

Grafik (GRT), blok zincirleri ve uygulamalar arasında sorunsuz veri alışverişini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Platform, piyasada bulunan ilk merkezi olmayan indeksleme ve sorgulama yazılımları arasındadır. Böyle olunca da artan bir benimseme görmeye devam ediyor. Etkileyici bir şekilde, ağ 2020’deki lansmanından bu yana şimdiden bir milyardan fazla sorguya ulaştı..

Grafik, geliştiricilere kullanımı kolay, uygun maliyetli ve güvenli bir API sunar. Bu Merkezi olmayan uygulamaların akıllı sözleşmeler kullanarak Ethereum blok zincirine veri eklemesine izin verir. Graph API’leri, piyasadaki en popüler DeFi platformlarından bazıları tarafından kullanılmaktadır. Özellikle, AAVE, Aragon, Dengeleyici, DAOstack, Uniswap ve Synthetix, veri yanıt hızını iyileştirmek için bu teknolojiden yararlanır..

Grafik (GRT) Hangi Sorunları Çözer??

2020’den önce, Ethereum blok zincirinden verilere verimli bir şekilde erişmeye dayanan bir Dapp oluşturmaya teknik olarak meyilli olmanız gerekiyordu. O zamanlar, geliştiricilerin verileri toplamak ve farklı kaynaklardan dönüştürmek için kendi stratejilerini geliştirmeleri gerekiyordu. Bu teknik engeli fark eden Graph, yeniliği teşvik etmeye ve bir zamanlar karmaşık olan bu süreci basitleştirmeye yardımcı olacak güçlü bir araç seti geliştirdi. Öncelikli endişeleri, bu görevi güvenliği bozmadan başarmaktı..

Grafik (GRT) - Twitter

Grafik (GRT) – Twitter

DeFi (merkezi olmayan finans) sektörünün son genişlemesi, Ethereum’un pazar konumunu bir kez daha genişletti. Ethereum, 2020’den beri piyasaya sürülen yüzlerce platformla açık ara en popüler DeFi blok zinciridir. Bu nedenle, Graph bu gelişmeyi desteklemeye yardımcı olmak için mükemmel bir şekilde konumlandırılmıştır..

Grafiğin Faydaları (GRT)

Graph’in yaklaşımından elde edilen pek çok fayda var. Özellikle, ağ Ethereum, IPFS ve PoA ağlarından gelen verileri endeksleyebilir. Bu şekilde, Graph sorgulamanın önündeki teknik engelleri ortadan kaldırır.

Grafik (GRT) Nasıl Çalışır?

Graph, blok zinciri verilerinin sorgulanmasını iyileştirmek için blok zinciri teknolojisi ve gelişmiş indeksleme protokollerinin bir kombinasyonunu kullanır. Spesifik olarak, her API’deki verilerin tam bir tanımını sağlamak için GraphQL teknolojisine güvenir. Platformdaki alt grafikleri taramak için herkes Grafik Gezgini portalını kullanabilir.

Altyazılar

Alt grafikler, Grafik ekosisteminin temel bir protokolüdür. Bu ağda, geliştiriciler farklı API’ler oluşturabilir ve yayınlayabilir. Bu protokoller daha sonra alt grafikler adı verilen açık API’ler halinde gruplandırılır. Kullanıcılar bu verilere GraphQL API aracılığıyla erişim sağlar. Özellikle, şu anda ağda dağıtılan 2.300’den fazla alt grafik var.

Grafik Ana Sayfası


Grafik Ana Sayfası

Alt Grafik Manifestosu

Her Alt Grafiğin bir Alt Grafik Manifestosu vardır. Bu, bir alt grafiğin açıklamasıdır. Akıllı sözleşmeler, blok zinciri olayları ve hatta olay verilerini haritalama prosedürü gibi bilgileri bulacaksınız..

Grafik Düğümü

Grafik Düğümleri, ağın diğer bir kritik bileşenidir. Bu düğümler, alt grafikteki soruları yanıtlayan herhangi bir bilgiyi bulur. Bu görevi gerçekleştirmek için düğüm, tüm blok zinciri veritabanını tarar ve kullanıcılar tarafından yapılan sorgularla ilgili tüm verileri bir araya toplar..

Grafik (GRT)

GRT, Graph’ın ana aracı ve yönetim belirtecidir. Bu ERC-20 jetonu, küresel olarak değer aktarmak için kullanılabilir. Özellikle, ödüller GRT olarak ödenir. GRT sahipleri ağda başka haklar da elde eder. Kesinlikle, token maksimum 10.000.000.000 GRT coin arzına sahip.

Yönetim

Grafik Konseyi, Graph’in gelecekteki gelişmelerine rehberlik etmekten sorumludur. İlginç bir şekilde, ağ önümüzdeki aylarda merkezi olmayan bir yönetişim modeline geçecek. Özellikle, platform bir DAO başlatmayı planlıyor. Bu yaklaşım, kullanıcıların protokolün teknik parametrelerindeki herhangi bir değişikliği oylamasına izin verecektir. DAO’lar, kapsayıcı yapıları nedeniyle popülerlik kazanıyor.

Grafik Vakfı

Graph Vakfı, Graph ağının yaygın olarak benimsenmesini ve hızlandırılmış inovasyonunu teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Grup, Graph kullanarak yeni ürünleri ve ağları finanse ediyor. Graph’ın başarısını artırmaya yardımcı olmak isteyen ilgilenen katılımcılar, Hibe Programlarına başvurabilirler. Vakıf, heyecan verici ve büyüme potansiyeli olan projelere hibe ve ekosistem finansmanı tahsis ediyor. Bu finansman, ağ ücretlerinin% 1’inden elde edilir.

Stake Etme ve Yetkilendirenler

GRT kullanıcıları tokenlerini stake edebilir ve pasif ödüller kazanabilir. Staker’lar, GRT’lerini mevcut dizin oluşturuculara devreder. Karşılığında, bu düğümler tarafından yönetilen ödüllerin bir kısmını kazanıyorlar.

Dizin oluşturucular ve Küratörler

Graph ayrıca dizin oluşturucu düğümlerini kullanır. Adından da anlaşılacağı gibi, görevleri platformun indeksleme işlevini sürdürmektir. Küratörler oradan, dizine eklenecek ilgili bilgileri içeren alt grafikleri tanımlar..

Balıkçılar

Balıkçılar, Graph’e özgü başka bir düğüm türüdür. Bu ağ katılımcıları, sorgulara verilen yanıtların doğruluğunu onaylar.

Hakemler

Bulmacanın son parçası ise Hakemler. Amaçları, bir Dizin Oluşturucunun kötü amaçlı olup olmadığını belirlemektir. Düğümün kötü niyetli olduğu belirlenirse, hakemler onu ağdan kaldıracaktır..

Grafiğin Tarihçesi (GRT)

Yaniv Tal, The Graph’in kurucu ortağı ve CEO’sudur. Ağın ana ağı, üç yıllık Beta testinin ardından Aralık 2020’de kullanıma açıldı. Piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Graph, ortaya çıkan DeFi platformlarından çok sayıda üst düzey entegrasyon sağladı..

Grafik (GRT) - CoinMarketCap

Grafik (GRT) – CoinMarketCap

Grafik Nasıl Satın Alınır (GRT)

GRT, dünyanın en iyi borsalarının çoğunda mevcuttur. Özellikle, Binance, Kraken, ve Poloniex bu eşsiz dijital varlığı tüccarlara sunun. Şu anda herhangi bir fiat / GRT alım satım çifti mevcut değildir, bu nedenle önce itibari para biriminizi Ethereum, Bitcoin veya ağın yerel belirteçlerinden birine dönüştürmeniz gerekir. Oradan, ne kadar GRT elde etmek istediğinizi seçmeniz yeterlidir ve ticaretiniz saniyeler içinde gerçekleşecektir..

Öneririz Binance hacim ve likidite nedeniyle.

Grafiğe Yatırım Yapmak (GRT) - Bilmeniz Gereken Her Şey Grafiğe Yatırım Yapmak (GRT) - Bilmeniz Gereken Her Şey Grafiğe Yatırım Yapmak (GRT) - Bilmeniz Gereken Her Şey
★★★★★ ★★★★★ Binance İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Kraken İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Poloniex İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

İçin en iyisi

Gelişmiş Tüccarlar

İçin en iyisi

ABD Tüccarları

İçin en iyisi

Kullanım kolaylığı

Ticaret Ücretleri

% 0.10

Ticaret Ücretleri

% 0.16

Ticaret Ücretleri

% 0.125

Promosyonlar

% 10 Nakit İade

İndirim Kodu: EE59L0QP

Promosyonlar

Yok

Promosyonlar

Yok

Grafik Nasıl Saklanır (GRT)

GRT, herhangi bir ERC-20 cüzdanıyla uyumludur. Metamask, hem masaüstü hem de mobil sürümde tüccarlar için sunulan ücretsiz bir seçenektir. Web sayfası eklentisi, cüzdanınızı doğrudan Web3 etkin sayfalara ve Uniswap gibi DEX’lere bağlamanızı sağlar. Bu özellik, tokenlerinizin alım satımını kolaylaştırır.

Bu kriptoyu uzun süre HODLing yapmayı planlıyorsanız, GRTor’a büyük bir yatırım yapmak istiyorsanız, bir donanım cüzdanı en iyi seçenektir. Donanım cüzdanları, kripto paranızın “soğuk depoda” çevrimdışı olarak saklanmasını sağlar. Bu strateji, çevrimiçi tehditlerin varlıklarınıza erişmesini imkansız hale getirir. Ledger Nano S veya daha gelişmiş Ledger Nano X ikisi de Grafiği (GRT) destekler.

Grafik (GRT) – Parlak, Merkezi Olmayan Bir Gelecek İçin Yapı Taşları

Graph, bir patlama döneminin eşiğinde olan bir sektöre çok ihtiyaç duyulan bir hizmeti sağlar. Ağ, ademi merkeziyetçi sektörün daha fazla inovasyon ve gelişimine yardımcı olmaya devam ediyor. Endüstri geliştikçe Ethereum blockchain verilerini elde etmek için bu güvenli ve verimli yöntemi kullanan daha fazla DeFi platformu görmeyi bekleyebilirsiniz. Şimdilik, Graph pazardaki bir dönüm noktası teknolojisi olarak rolünü sürdürmeye hazırlanıyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map