Gizlilik Paraları Yokuş Yukarı Savaşla Yüzleşirken Monero Düzenleyicileri Listeleme Yönergelerine Yerleştirmeye Çalışıyor

Dünya gittikçe birbirine bağlı büyürken, mahremiyet aşınmaya devam etti. Birçok liberteryen ve kripto para birimi kullanıcısı için Bitcoin yeterli gizlilik sunmuyor. Bu nedenle Monero (XMR) ve zCash (ZEC) gibi tokenlar, gizliliği bir numaralı öncelik haline getirmiştir..

Monero gibi belirteçler, Yüzük imzaları ve gizli adresler kullanarak işlemlerin izini daha zor hale getirir. Bu yöntemler, hem gönderenin hem de alıcının kimliklerini gizlemeye yardımcı olur. Aşağıdakiler gibi bir dizi sorun nedeniyle büyük ölçekli benimseme:

  • Yasal belirsizlik
  • Söz konusu gizlilik
  • Rekabette artış

Alakasız olmaktan kaçınma çabası içinde, umarız bu yukarıdaki korkuları giderecek çabalar sarf edilmektedir..

Uyumlu Listeler

Mevzuat belirsizliği, ilk günden itibaren mahremiyet paralarının üzerinde asılı kaldı. Sonuç olarak, kripto para piyasaları, son birkaç yılda çeşitli yüksek profilli borsaların gizlilik odaklı projeleri listeden çıkarmaya karar verdiğini gördü. Ülkenin düzenleyicileri bunu yapmak için uyumlu bir çaba gösterdiğinden, bunun en yaygın oluşumu Japonya’da yaşanmıştır..

Bu durumlarda, bu projelerin en büyük gücü aynı zamanda en büyük zayıflıkları haline geldi. Bu projelerin hayatta kalması için, düzenleyicileri yerleştirirken faaliyetlerine devam edebilecekleri ileriye dönük net bir yol olması gerekir. Geliştiriciler bu engelin farkına vardılar ve bu konuda bir şeyler yapmaya karar verdiler.

Bu çabaların yeni bir teknik incelemenin tamamlanması ve yayınlanmasıyla sonuçlanması bekleniyor. Monero, Tari Labs ve hukuk firması Perkins Coie’nin arkasındaki geliştiricilerle birlikte tamamlanan bu teknik inceleme, “Gizlilik Sağlayan Kripto Para Birimlerinin Temelleri ve Düzenlemesi” başlıklı olacak. Başlığından da anlaşılacağı gibi, bu yeni teknik inceleme borsaların takip etmesi için bir kılavuz görevi görecek ve gizlilik temelli projelerin mevzuata uygun bir şekilde listelenmesine izin verecektir..

Whitepaper henüz yayınlanmamasına rağmen, ilgili kişilerin erken yorumları umut verici görünüyor.  Louis Willacy, Tari Labs, yakın zamanda belirtilen, “Yazarlar bulgularını kapsamlı araştırma ve ayrıntılı analizlerle desteklerken, teknik incelemenin temel sonucu aldatıcı bir şekilde basit: Düzenlenmiş finans kurumları, gizlilik belirteçlerini desteklerken AML yükümlülüklerine uyabilir. Nokta. “

Herhangi bir zamanda piyasaya sürülmesi beklenen whitepaper, yalnızca Monero için değil, benzer yapıdaki tüm madeni paralar için potansiyel olarak büyük bir nimettir..

Coinbase Listelenmeyecek

Coinbase, yaklaşan teknik incelemenin neden önemli bir adım olduğunun en iyi örneğidir. Muhtemelen kripto para birimleriyle ilişkili en tanınmış şirket Coinbase’dir. CEO’su Brian Armstrong, geçtiğimiz günlerde Monero hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Varlığı destekleyen herhangi bir sorunu olmasa da, ABD’deki yasal belirsizlik nedeniyle bunun olduğu gibi gerçekleşmeyeceğini belirtti..

Armstrong belirtilen, “Mahremiyet paraları, birçokları arasında ufukta bir sonraki konu olan bir sonraki konudur. (Düzenleyiciler) çok endişeliler, bu nedenle en azından bu nedenlerle onu istediğimiz şekilde listeleyemedik. Ancak yeterli zaman ve vizyonla düzenleyicilerin bu konuda rahat olacağını düşünüyorum. O zaman ufukta onları ilgilendiren yeni bir konu daha olacak. “

Yakında önde gelen borsa Coinbase’de listelenen zCash’in Monero gibi gizlilik paralarını görmeyi umanlar şanssız olabilir, ancak beklemedeki teknik rapor, umarım bu gibi kararları değiştirebilir ve bunu yaparken benimsemeyi hızlandırabilir. gizlilik odaklı projelerin.

O Kadar Özel Değil


Mahremiyet jetonlarının kullanımıyla ilgili korkular her zaman bir sorun olmayabilir. Yapay zeka kullanımıyla, “Rusya Federal Finansal İzleme Servisi”, teşebbüs yeni bir analiz aracı geliştirmek için. Bu araç, Monero, Dash ve daha fazlası gibi gizlilik temelli protokollere dayalı işlemlerin izlenmesi yoluyla yasadışı faaliyetleri azaltmak amacıyla geliştirilmektedir..

İnsanlar mahremiyet için mahremiyet paralarına yönelirler. Bu özelliği kaldırırsanız, bu madeni paralara olan itiraz kaybedilir. Rusya, Monero gibi madeni paraları gerçekten takip edebiliyorsa, diğerleri kesinlikle davayı takip edecek ve onların ölümüne yol açacaktır..

Tüm gizlilik paraları eşit yaratılmaz. Bazıları gizliliği sağlamak için şüpheli önlemleri kullanır, bazıları gizlilik özelliklerini değiştirme yeteneği sağlarken, diğerleri kalıcı olarak sağlam ve özeldir. Bir mahremiyet parasının hangi kategoriye girdiğine bakılmaksızın, başı dertte olabilir.

Artan Rekabet

Gizlilik madeni paraları düşünüldüğünde akla hemen gelen birkaç tane var – Monero, zCash, Dash. Diğer çeşitli projeler ağ yükseltmelerini uyguladığından, bu liste yakında büyümeye başlayabilir..

Sonunda mahremiyet paraları ile mücadele edilmesi gerekecek bir başka savaş, rekabetteki bu artıştır. Mevcut haliyle, Bitcoin gibi popüler para birimlerinin sunamayacağı bir şeyi sundukları için var olabilirler – anonimlik. Bu avantaj ortadan kalkarsa, neden bu projeleri kullanalım??

Litecoin (LTC), GRIN ve diğerleri gibi ürünlerin arkasındaki geliştiriciler, gizliliği desteklemek için aktif olarak çalışıyor. Bu, ‘Mimblewimble’.

Mimblewimble’ın iç işleri karmaşık olsa da, etkileri basit olacaktır – bu projelerin yukarıda belirtilen, daha geleneksel gizlilik projelerinden kullanıcıları ve pazar kapağını çalmasına izin verecektir..

Umutları yarıya indirmek

İyi ya da kötü tüm bu noktalar, mahremiyet paralarının benimsenmesini etkilemeye devam edecek. Bununla birlikte, bazı projelerin yatırımcıların dikkatini çekmesine yardımcı olabilecek başka faktörler de var..

Kripto para piyasalarını takip edenler için, bir “yarılanma” olayının bir proje için neler yapabileceğini hepimiz gördük. Bu olaylar genellikle Monero ve zCash gibi iş kanıtı protokollerini kullanan projelerle ilişkilidir..

Monero, geçtiğimiz aylarda pazardaki konumunun genel olarak 15. sıraya düştüğünü gördü. Bu yılın ilerleyen zamanlarında, proje potansiyel olarak daha da düşecek. Bunun nedeni, rakip zCash’in 2020 sonbaharında bir yarılanma sürecinden geçerek enflasyon oranını önemli ölçüde düşürmesi olabilir. Böyle bir olay, Monero kullanıcılarını potansiyel kazanç beklentisiyle zCash’e geçmeye ikna edebilir.

Bu gerçekleşirse, zCash en popüler gizlilik parası olarak Monero’yu geçebilecek mi??

Serbest düşme

Monero bir zamanlar saygın ilk on kripto para birimiydi. Yine de fantastik bir proje ve mahremiyet paraları arasında crème de la crème olarak kabul edilmese de, ilk on sırada yer alamadı..

Bugün burada tartışılanlar gibi Rusya, Coinbase ve borsa listeden çıkarmaları içeren çeşitli tartışmalar nedeniyle, şimdi kendisini 16. sıra Coinmarketcap üzerinde.

CoinMarketCap sıralamaları arasındaki bu düşüşe rağmen, Monero ağ katılımı, ölçülen hash oranına göre.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map