Geleneksel Bankalar, Dijital Varlıklar için Saklama Hizmetlerini Hızlandırıyor

Son haftalarda, geleneksel bankalar arasında blockchain hizmetlerinin benimsenmesinde bir artış gördük. İlk olarak, ABD merkezli bankalara, kripto para birimlerini gözaltına almaları için yeşil ışık yakıldı. Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC).  Şimdi, Güney Kore’nin en büyük bankalarından birinin, KB Kookmin Bankası, zaten benzer hizmetler geliştirmek için çalışıyor.

Kimler Dahil?

Güney Kore ile ilgili olarak, plan KB Kookmin Bank’ın dijital varlıklar için saklama hizmetleri sunmaya başlaması. Bu, aşağıdaki şirketleri içeren bir grup çabasıdır,

KB Kookmin Bank herhangi bir eski banka olmadığı için bu işbirliği özellikle dikkate değerdir. Şu anda Güney Kore’nin en büyük bankası. Bu büyüklükteki bir banka tarafından yapılan hamleler birçokları tarafından yakından takip edilmektedir. KB Kookmin Bank ve ortakları masada ilk sırada yer alsa da, yakın gelecekte başkalarının da yer almasını bekleyin..

Gelecekteki Varlık Genişlemesi

İlk hizmetler kripto para birimlerinin muhafazasına odaklanacak olsa da, bu desteğin sonunda çeşitli dijital varlıkları kapsayacak şekilde büyüyeceğine inanılıyor. Daha spesifik olarak, bu saklama hizmetlerinin zamanla dijital menkul kıymetleri desteklemesi beklenmektedir..

Hashed tarafından yayınlanan yorumda, desteklenen varlıkların bu genişlemesine değinildi. Hashed eyaletler Bu işbirliği aracılığıyla katılımcılar, “… dijital varlık endüstrisinin yalnızca kripto para birimlerini değil, aynı zamanda gayrimenkul, sanat eserleri ve blok zinciri platformlarında yayınlanacak ve alınıp satılacak diğer somut haklar gibi diğer geleneksel varlıkları da içereceğini” öngörüyor.

Öncelikle kripto para birimleri fayda sağlamaya devam etse de, bu tür saklama hizmetlerinin geliştirilmesi, dijital menkul kıymetler sektörü arasında yeni bir büyüme ve yeni büyüme sağlama potansiyeline sahiptir..

Para Birimi Muhasebesi Ofisi

KB Kookmin Bank ve onun gelecek gözetim hizmetini çevreleyen haberlerden önceki haftalarda, bir OCC yayınını gördük. yorumlayıcı mektup Konuyla ilgili.

Bu mektupta OCC, yalnızca dijital varlıkların ne olduğunu değil, bankaların artan kullanımı nasıl destekleyebileceğini de açıklıyor. OCC, duruşunu özetleyerek,,

“OCC, finansal piyasalar giderek daha teknolojik hale geldikçe, bankalar ve diğer hizmet sağlayıcıların müşteriler adına geleneksel hizmetler sağlamak için yeni teknolojiden ve yenilikçi yollardan yararlanma ihtiyacının artacağını kabul ediyor. Bankalar bu tür hizmetleri sağlayarak, geçmişte ödeme, kredi ve mevduat hizmetleri sağlamada oynadıkları finansal aracılık işlevini yerine getirmeye devam edebilir. “

Devam etti,

“… Ulusal bir bankanın bu kripto para saklama hizmetlerini, kripto para birimiyle ilişkili benzersiz kriptografik anahtarları elinde bulundurmak da dahil olmak üzere, müşteriler adına sağlayabileceği sonucuna vardık. Bu mektup ayrıca, OCC’nin, riskleri etkin bir şekilde yönetmeleri ve geçerli yasalara uymaları koşuluyla, ulusal bankaların, kripto para birimi işletmeleri de dahil olmak üzere seçtikleri herhangi bir yasal işletmeye izin verilebilir bankacılık hizmetleri sağlayabileceği şeklindeki konumunu yeniden teyit etmektedir. “


Banka Kabulü

Hangisi önce geldi, tavuk mu? Veya yumurta? Bu eski söz, mevcut blockchain dünyasına kolayca uygulanabilir. Sektörde son zamanlarda yaşanan canlanma nedeniyle bu geleneksel bankalar trene mi atlıyor? Yoksa bankaların gemiye atlaması nedeniyle sektör dalgalanıyor mu? Cevap ne olursa olsun, geleneksel endüstrilerdeki blok zinciri benimseme işaretleri kesin bir olumludur..

Umuyoruz ki, bankalar dijital varlıkları her zaman olumlu bir ışık altında görmediklerinden, bankalar arasındaki bu duyarlılık ivme kazanmaya devam ediyor. Sadece aylar önce, geleneksel bankalar tarafından hizmet verilmediği için Alman şirketlerinin karşılaştığı zorlukları bildiriyorduk..

KB Kookmin Bankası

2000 yılında kurulan KB Kookmin Bank, Güney Kore’nin Seul kentinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Lansmanından bu yana, KB Kookmin Bank, müşterilerine ticari bankacılık hizmetlerine küresel ölçekte erişim sağlarken 25.000’in üzerinde istihdam sağlayacak şekilde büyüdü..

CEO, Hur Yin, şu anda şirket operasyonlarını denetliyor.

Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC)

OCC, ulusal bankaları denetlemekle görevli ABD merkezli bir düzenleyici kurumdur. Bu denetim, tüm müşterilere adil ve şeffaf finansal hizmetler sağlamak amacıyla yapılmaktadır..

Mali Denetçi Vekili Brian P. Brooks, şu anda OCC’deki operasyonları denetlemektedir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map