Dash Crypto’ya Yatırım Yapmak – Bilmeniz Gereken Her Şey

Popüler kripto para birimi Dash, kripto topluluğuna öncekilerden daha fazla özellik ve ölçeklenebilirlik sağlamak amacıyla piyasaya girdi. Dash, tanıtımından bu yana hem topluluğunu hem de platformunu önemli ölçüde büyüttü. Bugün Dash, dünyadaki en tanınmış kripto para birimlerinden biridir. İşte oraya şu şekilde geldi:

Dash nedir?

Dash, Bitcoin blok zincirinden bir hard fork olarak ortaya çıkan açık kaynaklı bir protokoldür. Madeni para, piyasaya benzersiz yaklaşımıyla ün kazandı. Dash, öncelikle gizlilik ve işlem hızlarına odaklanır. Sonuç olarak, Dash işlemleri neredeyse anlıktır ve izlenmesi neredeyse imkansızdır..

Dash, şaşırtıcı özellikleri sayesinde popüler hale geldi. Bu özelliklerin çoğu, Dash bunları piyasaya sürdüğünde piyasada yeniydi. Bu şekilde Dash, gizlilik madeni para sektöründe öncü bir güç olmaya devam ediyor. Dash’i gözünüzün üzerinde tutabileceğiniz bir para haline getiren özellikler şunlardır.

InstaSend

Dash, InstaSend protokolünü kullanarak neredeyse anında işlemler gerçekleştirebilir. InstaSend, madencileri atlar ve bir işlemi doğrulamak için bir ana düğüm fikir birliğini kullanır. Bu süreç, blockchain ağ onaylarıyla ilişkili bekleme süresini ortadan kaldırır. Bu görevi gerçekleştirmek için Masternode’lar oy çoğunluğunu oluşturur.

Kullanıcılar bir InstaSend talep ettiğinde özel bir Masternode isteği kabul eder ve işlemin girişlerini kilitler. İşlem verileri daha sonra ağ üzerinden diğer Ana Düğümlere yayınlanır. Bu strateji, işlemin bir sonraki işlem bloğunda olmasını garanti eder.

Özel Gönder

Dash’in kullandığı en gelişmiş özelliklerden biri Özel Gönderme protokolüdür. Bu protokol, Dash kullanıcılarının blok zincirinde izlenemeyen ödemeler yapmasını ve almasını sağlar. Sürecin çalışma şekli basittir.

İlk olarak, bir kullanıcı bir PrivateSend işlemi ister. Platform daha sonra işlemlerini alır ve işlemi gerçekleştirmeden önce kullanıcıların harcanmamış Dash’ini karıştırır. Daha sonra, protokol işlem girişlerinizi standart mezhepler haline gelene kadar parçalara ayırır. Oradan, kullanıcının cüzdanı daha sonra Ana Düğümlere bir istek gönderir. Bu istek, diğer iki kişi benzer istekler gönderdiğinde yerine getirilir.

Daha sonra, bir masternod tüm girdileri karıştırır ve üç kullanıcının cüzdanına şimdi dönüştürülmüş girdiyi geri ödeme talimatı verir. Cüzdanınız bu değeri kendisine geri ödüyor. İlginç bir şekilde, cüzdan bir değişiklik adresi olarak bilinen şeyi kullanır. En önemlisi, cüzdan bu işlemi defalarca tekrar ediyor. Hepsinden iyisi, bu saniyeler içinde ve kullanıcıların ek adımları tamamlamasına gerek kalmadan gerçekleşir.

Zincir kilidi

Dash’in içerdiği bir diğer güçlü özellik ise Chainlock’tur. Bu protokol, InstaSend ile paralel olarak kullanıldığında% 51 saldırılara karşı koruma sağlar. Bir Blockchain düğümünün yarısından fazlası yanlış veri ortaya çıkardığında% 51 saldırısı meydana gelir.

Sporks

RC3 etiketli bir 2014 güncellemesiyle ilgili bazı sorunlar yaşadıktan sonra Dash topluluğu, daha sorunsuz bir yükseltme stratejisi bulmanın en iyisi olduğuna karar verdi. Bu arzu, Sporks’un yaratılmasına yol açtı. Sporks, yumuşak veya sert çatallar gibi büyük yükseltmelere ancak anında değişiklik gerektirmeden izin verir.

Spork güncellemeleri, çok aşamalı bir yaklaşımla blok zincirine girer. Bu strateji, geliştiricilerin yükseltmeyi çevreleyen gerçek zamanlı verileri izlemelerine olanak tanır. Ek olarak, ağın bütünlüğü olmadan kademeli olarak yükseltmeyi tek seferde yapmasına izin verir..

Dash Nasıl Çalışır?

Gerçek kripto para birimi biçiminde, Dash topluluğu bir merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO). DAO’lar, hareket tarzlarını belirlemek için topluluk tarafından oylanan akıllı sözleşmelere dayanan basit platformlardır. DAO’lar kripto sektöründe kritik öneme sahiptir çünkü tüm projelerin karşılaştığı iki ana sorunu çözerler – yönetişim ve finansman.

Dash Topluluğu

Dash topluluğu, ağın güvenliğini sağlamak ve projeyi güncel tutmak için kendi rolünü üstlenen çeşitli farklı üyelerden oluşur. Mesajların aktarılması ve ağdaki işlemlerin doğrulanması gibi çeşitli eylemlerden sorumlu olan standart düğümler vardır. Ağın bir sonraki bileşeni madencilerdir. Bunlar, işlem bloklarını doğrulayan ve bunları blok zincirine ekleyen ağ düğümleridir..

Dash.org

Dash.org

Özellikle, madencilik çabalarından elde edilen tüm fonların% 10’u Dash ekosistemine yeniden yatırılıyor. Spesifik olarak, bu fonlar yeni topluluk projeleri geliştirmeye gider. Sonuç olarak Dash, sektördeki en canlı topluluklardan birine sahiptir. Bugüne kadar DAO, Dash Core Group, Inc. (DCG) dahil olmak üzere birden fazla destek grubu oluşturdu. Bu geliştiriciler, ekosistem içinde sürekli geliştirme, entegrasyon ve diğer iyileştirmeleri yönlendirir..

Ana düğümler

Dash’in ağı ayrıca Ana düğümler. Ana düğümler, düzenli düğüm hizmetleri yürütebilirler, ancak aynı zamanda bazı benzersiz yeteneklere de sahiptirler. Birincisi, hissedar olarak hareket ediyorlar. Masternode’lar, Dash’in ekosistemini iyileştirmeye yönelik teklifleri doğrudan oylayabilir. Özellikle, her masternodun bir oy hakkı vardır.

Nasıl Masternode Olurum?

Dash Masternode olmak için birkaç gereksinimi karşılamanız gerekir. Öncelikle, bir ağ cüzdanında en az 1000 Dash bulundurmanız gerekir. Ayrıca statik bir IP adresine de ihtiyacınız var. Nihai gereksinimler, bulunduğunuz yerde mevcut olan CPU, RAM, disk alanı ve ağ bant genişliği türü dahil olmak üzere tekniktir..

Madencilik Dash

Dash madenciliği yapmak isteyenler, geleneksel PC ve GPU madencilerini kullanarak bunun hala mümkün olduğunu duymaktan mutlu olacaklar. Ancak son birkaç yılda ASIC madencilik teçhizatları pazara girmeye başladı. Daha da önemlisi, ağ X11 karma algoritmasını kullanır. Bu benzersiz protokol, Dash’in temel geliştiricisi tarafından özellikle platform için yapılmıştır Evan Duffield.

Görüşmelerde Duffield, X11’in kısmen zincirleme hashing yaklaşımından ilham aldığını belirtti. Kuark. X11 algoritması, zincirleme bir karma algoritma kullanır. Keskin bir şekilde, X11, ispatını tamamlamak için bağlı olduğu on bir bilimsel hash algoritması nedeniyle adını taşıyor..

Buna karşılık, Bitcoin, SHA-256 adlı tek bir hashing işlevi kullanır. Dash’in piyasaya sunduğu artan karmaşıklık ve karmaşıklık, kullanıcılara Bitcoin ile aynı düzeyde ancak daha küçük bir blok zincirinden güvenlik sağlar. Daha az sayıda düğümden maksimum güvenlik sağlama yeteneği, Dash’in pazarda en iyi rakip olmaya devam etmesinin nedenlerinden biridir..

X11 karma algoritmasında, yeni bir blok yaklaşık her 2.6 dakikada bir mayınlar. Bu bloklar 2MB veri içerir. Bu, saniyede yaklaşık 56 işleme eşittir. Ayrıca Bitcoin’e benzer şekilde blok ödülleri de her yıl azalır. Dash ekosisteminde bu azalma yılda% 7,14 oranında yapılmaktadır..

Karanlık Yerçekimi Dalgası

Dark Gravity Wave protokolü, ağın zorluğunu yönetir. Bu protokol, platforma özeldir ancak, Kimoto Yerçekimi Kuyusu. Bu protokolün temel özelliği, her blokta zorluk seviyesini aktif olarak ayarlamasıdır. Buna karşılık, Bitcoin bu ayarlamaları her 2016 blokta yapıyor.

Dash’in Tarihi

Dash’in tarihi 2014 yılında Xcoin adıyla başlıyor. Xcoin, kullanıcılara o sırada mevcut olmayan gerçek gizlilik araçları sağladığından anında hit oldu. Dash’in yaratıcısı Evan Duffield, lansmandan kısa bir süre sonra, projenin gizlilik yeteneklerini daha da ileriye taşımasının akıllıca olacağına karar verdi. Bu arzu, madalyonun Darkcoin olarak yeniden markalaşmasına yol açtı..

Bununla birlikte, yeniden markalaşma, Dash’in darknet pazarlarında temel bir ürün haline gelmesine yol açtı. Bu yaklaşımdaki sınırlamaları gören Duffield, madeni parayı yeniden markalaştırdı. Bu sefer Dash olarak yeniden markalandı. Dash kelimesi, “dijital” ve “nakit” kelimelerinin birleşiminden gelir. Özellikle, 2016 itibariyle Dash artık Dark Net’te yaygın olarak kullanılmıyordu..

Nasıl alınır

Dash satın almak kolaydır. Bu jetonun itibarı ve uzun ömürlülüğü, çoğu büyük borsada kullanılabilir olmasını sağlar. Binance çeşitli Dash ticaret çiftleri sağlar. Başlamak için bir hesap açmanız gerekir. Kayıt hızlı ve basittir. Ancak, işlemlere katılmadan önce kimliğinizi doğrulamanız gerekecektir..

Kaydolduktan sonra, itibari hesabınıza para yatırmanız gerekir. Bu, banka havalesi veya banka kartı ile yapılır. Artık hesabınız aktif ve kullanılabilir paranız olduğuna göre, fiat’ınızı kripto para birimine çevirmeye hazırsınız. BTC’ye dönüştürmeniz önerilir. Artık BTC’ye sahip olduğunuza göre, BTC’yi Dash için doğrudan takas edebilirsiniz. Tüm süreç ilk seferde yaklaşık 20 dakika sürer.

Dash Crypto'ya Yatırım Yapmak - Bilmeniz Gereken Her Şey Dash Crypto'ya Yatırım Yapmak - Bilmeniz Gereken Her Şey Dash Crypto'ya Yatırım Yapmak - Bilmeniz Gereken Her Şey
★★★★★ ★★★★★ Binance İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Kraken İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Poloniex İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

İçin en iyisi

Gelişmiş Tüccarlar

İçin en iyisi

ABD Tüccarları

İçin en iyisi

Kullanım kolaylığı

Ticaret Ücretleri

% 0.10

Ticaret Ücretleri

% 0.16

Ticaret Ücretleri

% 0.125

Promosyonlar

% 10 Nakit İade

İndirim Kodu: EE59L0QP

Promosyonlar

Yok

Promosyonlar

Yok

Dash Nasıl Saklanır

Dash’inizi saklamanın üç yolu vardır. Yatırım stratejinize en uygun depolama yöntemini bulmak için, tutmayı düşündüğünüz Dash miktarını ve bunu ne sıklıkla takas edeceğinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Günlük ticaret için minimum miktarda Dash tutmayı planlıyorsanız, PC ağ cüzdanına bağlı kalabilirsiniz..

Ayrıca bugün piyasada bulunan bir ton güvenilir mobil cüzdan var. Mobil cüzdanların kullanımı çok kolaydır ve saniyeler içinde kurulabilir. Hepsinden iyisi, ücretsiz ve oldukça güvenlidirler.

DASH’a büyük bir yatırım yapmak istiyorsanız veya bu kriptoyu uzun süre HODLing yapmayı planlıyorsanız, bir donanım cüzdanı en iyi seçenektir. Donanım cüzdanları, kripto paranızın “soğuk depoda” çevrimdışı olarak saklanmasını sağlar. Bu strateji, çevrimiçi tehditlerin varlıklarınıza erişmesini imkansız hale getirir. Ledger Nano S veya daha gelişmiş Ledger Nano X her ikisi de DASH (DASH) desteği.

Dash En İyi Yarışmacı Kalır

Dash, bugün kullanılan en popüler kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor. Bu benzersiz proje, blockchain teknolojisinin kullanıcılara nasıl daha fazla özgürlük ve özgürlük sağladığının mükemmel bir örneğidir. Sonuç olarak, Dash’in önümüzdeki yıllarda kripto pazarında önemli bir rol oynamaya devam ettiğini görmeyi beklemelisiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map