Big Money 2020’de Bitcoin’i Buldu – Hedge Fonları, Hizmet Sağlayıcıları, İstihbarat Firmaları ve Yüksek Profilli Yatırımcılar

Kripto para piyasaları bir canlanma görmeye başladığından beri, aylar önce, eyleme geçen “büyük para” nın çeşitli örnekleri oldu. Bunun örnekleri, yüksek profilli yatırımcılar, istihbarat firmaları, hedge fonlar ve hizmet sağlayıcılar dahil olmak üzere çeşitli düzeylerde görülebilir. Bugün her birine bir göz atacağız ve şimdi neden bir giriş yapılıyor?.

MicroStrategy

İlk örneğimiz aynı zamanda en son olaydır. Sadece günler önce, yazılım devi ve istihbarat firması MicroStrategy, duyuruldu önemli miktarda Bitcoin satın aldıklarını dünyaya duyurdu. Daha spesifik olarak, MicroStrategy, kabaca 250 milyon ABD dolarına eşit olan 21.454 BTC satın aldı..

Neden şimdi?

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor,,

“Bitcoin’e yaptığımız yatırım, hissedarlarımız için uzun vadeli değeri en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan yeni sermaye tahsisi stratejimizin bir parçası … Bu yatırım, Bitcoin’in dünyanın en yaygın olarak benimsenen kripto para birimi olarak güvenilir bir değer deposu ve Nakit tutmaktan daha uzun vadeli değer kazanma potansiyeline sahip çekici bir yatırım varlığı. On yılı aşkın bir süre önce başlangıcından bu yana Bitcoin, hem bireyler hem de kurumlar için yararlı özelliklerle küresel finansal sisteme önemli bir katkı olarak ortaya çıktı. MicroStrategy, Bitcoin’i nakitten daha üstün olabilecek meşru bir yatırım varlığı olarak kabul etti ve bu nedenle Bitcoin’i hazine rezerv stratejisinde ana holding haline getirdi. “

Tekrarlamak gerekirse, dünyanın en büyük istihbarat firması Bitcoin’in …

  • güvenilir bir değer deposudur
  • uzun vadeli takdir potansiyeline sahiptir
  • hem bireylere hem de kurumlara hitap eder
  • meşru bir varlıktır
  • nakitten üstün olabilir

Yukarıda belirtilen rakamlardan da anlaşılacağı gibi, MicroStrategy, parasını ağzının olduğu yere 250 milyon $ ‘a koyduğu için buna tamamen inanıyor.

Paul Tudor Jones

Neredeyse 6 milyar dolar değerinde bir serbest fon yöneticisi bir hamle yaptığında, insanlar bunu fark eder. Paul Tudor Jones, Mayıs ayında Tudor BVI fonunun “düşük tek haneli” yüzdesini Bitcoin’e tahsis edeceğini açıkladığında, kripto meraklıları anlaşılır bir şekilde heyecanlandı. “Düşük tek haneli rakamlar” kulağa pek hoş gelmese de, 5 milyar dolarlık bir fondan tahsis edilen yalnızca birkaç yüzde puan, doyurucu bir toplamı temsil eder.

“En iyi karı maksimize etme stratejisi, en hızlı ata sahip olmaktır … Tahmin etmeye zorlanırsam, bahse girerim Bitcoin olacaktır.” – Paul Tudor Jones, Tudor Investment Corp CEO’su.

Neden şimdi?

Şişirme. FIAT’ın görünüşte hiç bitmeyen baskısı ile, birçoğu beklenen enflasyona karşı bir korunma olarak güvenli liman varlıklarına bakıyor. Bitcoin bu duyarlılıktan yararlanan tek varlık değil – altın ve diğer değerli metaller de patlama yaşıyor.

Dave Portnoy


Sadece popüler bir çevrimiçi kişilikten daha fazlası olan Dave Portnoy, Barstool Sports’un kurucusu ve başkanıdır. Portnoy, son aylarda günlük ticaret aktivitesini canlı yayınlarken birçok kişinin dikkatini çekti. Güçlü bir çevrimiçi varlığa sahip, kabaca 100 milyon dolar değerinde başarılı bir girişimci olarak, Bitcoin’e beklemede olan girişi birçok kişiyi heyecanlandırdı..

Portnoy, son olarak Winklevoss ikizlerine açık bir davetle birçok kişinin dikkatini çekti. Bu davet, istenen bir Bitcoin girişini ve nasıl katılabileceğini çevreledi. Winklevoss ikizleri bu daveti gördükleri ve kabul ettikleri için bu fark edilmedi..

Neden şimdi?

1.3 milyondan fazla takipçisi olan Portnoy, geçmiş videolarında Bitcoin’i yeniden değerlendirme baskısını ve arkasındaki potansiyeli hissettiğini belirtmişti. Bitcoin topluluğu zaman zaman vaaz ederken aşırı istekli olabilse de, bu özellik bu özel durumda işe yaramış gibi görünüyor. Takipçilerinden gelen bu baskı, enflasyon risklerini azaltmak için yüksek potansiyelli varlıkları aradıkları için birçok yatırımcının mevcut iştahının altını çiziyor..

PayPal

PayPal, niyetlerini çevreleyen resmi açıklamaları henüz yayınlamamış olsa da, şirketin yakın gelecekte kripto para birimi hizmetlerini başlatmaya hazırlandığı giderek daha net hale geldi. Bunun ilk spekülasyonu, şirket ürün geliştirme için kripto para birimi uzmanlarını işe almaya başladığında ortaya çıktı..

Yeteneği gütmeye ek olarak, birden fazla kaynak, paylaşılan arasında kurulmuş bir ortaklığı gösteren haber kuruluşlarıyla ilgili bilgiler Paxos Kripto Komisyonculuğu ve PayPal – Paxos Crypto Brokerage ve Revolut ABD arasında yakın zamanda duyurulan ortaklığın aksine. Bu ortaklıkların her biri, çok sayıda kripto para biriminin alım satımına izin veren API tabanlı bir hizmetin sorunsuz entegrasyonuna izin verecektir..

Neden şimdi?

İlk günlerinde Bitcoin, sönme ile saygın bir varlık haline gelme arasındaki çizgiyi aştı. 2020’ye hızlı bir şekilde ilerleyin ve Bitcoin bir şeyi netleştirdiyse, o da gücünün kaldığıdır. Sektörü çevreleyen yeterli gelişme ve benimsemenin olduğu, Bitcoin’in sönme şansının neredeyse sıfır olduğu bir noktaya ulaştık..

Durum böyle olunca, Bitcoin’den, köklü bir FinTech servis sağlayıcısından daha iyi kim faydalanabilir? Revolut bunu benimsedi. Square bunu benimsedi. WealthSimple bunu benimsemiştir. RobinHood bunu benimsedi. Bir şey varsa, PayPal partiye biraz geç kalmış olabilir.

Artan Bir Hız

Bu örneklerin her biri kendi başına piyasaları alt üst etmeyebilir. Bununla birlikte, kümülatif olarak, kripto para birimlerine yönelik duyarlılıkta olumlu bir değişime işaret ediyorlar. ‘Neden şimdi’ her yeni katılımcı arasında değişiklik gösterse de, Bitcoin piyasaları artık yalnızca spekülatif perakende tüccarlar tarafından doldurulmuyor, çeşitli sektörlerden katılımcılara ev sahipliği yapıyor. Meşru bir varlık olarak görülüyor ve ister hizmet sağlayıcılara, hedge fonlarına, istihbarat şirketlerine vb. Bakılıyor olsun – benimseme giderek artan bir hızla gerçekleşiyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map