STO İncelemesi: Security Token Teklifleri Nasıl Çalışır?

inceleme sunan güvenlik belirteci

Bir güvenlik belirteci teklifi veya STO, bir IPO ve ICO’yu bir araya getirirken olan şeydir. Bir ICO’nun blok zinciri tabanlı dijital belirteç oluşturma ile eşleştirilmiş bir güvenlik satışının yasal düzenleyici çerçevesini elde edersiniz..

Forbes yakın zamanda önerdi o güvenlik belirteci teklifleri “para toplamanın geleceği” olabilir.

STO nedir? Güvenlik belirteci teklifleri nasıl çalışır? Sizin gibi sıradan yatırımcılar STO pazarına nasıl katılabilir? STO’lar hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve kripto ekosisteminde nasıl çalıştıklarını açıklamak için güvenlik belirteci geçmişini, düzenleme avantajlarını ele alalım ve en popüler borsaları listeleyelim..

Güvenlik Simgesi Teklifi nedir?

sto kılavuzu

Bir menkul kıymet jetonu teklifinin tanımı, bir yatırımcının madeni para veya jeton karşılığında para takas ettiği bir satış gerçekleştiği zamandır. Bu madeni paralar veya jetonlar menkul kıymetlerdir: hisse senetleri, tahviller, gayrimenkul yatırım ortaklıkları (GYO’lar) ve diğer varlıklar gibi temel bir yatırım varlığına bağlıdırlar..

STO, ICO’ya benzer. Aslında, neredeyse aynı şekilde işlev görebilirler. Hem bir STO hem de bir ICO ile, birisi dijital bir token için para değiştiriyor.

Bir STO ile bir ICO arasındaki temel fark, elbette, satılan jetondur. Bir ICO ile jeton, dijital para biriminden yardımcı jetona kadar neredeyse her şey olabilir. STO ile dijital jeton bir güvenliktir. Jeton, belirli parasal değeri olan, değiştirilebilir, kıymetli bir finansal araçtır..

Güvenlik Belirteçleri Nedir? Nasıl Çalışırlar?

güvenlik belirteci teklifleri nasıl çalışır

Güvenlik belirteçleri, bir tür güvenlik varlığının dijital bir temsilidir. En yaygın güvenlik belirteçleri şunları temsil eder:

Sermaye piyasaları: Bir şirket hisselerini tokenlere dönüştürebilir. Token sahipleri temettü kazanabilir veya belirli oy haklarına sahip olabilir.

Hisse Fonları: Bir hisse senedi fonu, hisselerini tokenlere dönüştürebilir. Token sahipleri, öz sermaye fonu tarafından kazanılan kârın bir kısmına hak kazanır.

Emtialar: Bir emtia jetonlara bölünebilir ve ardından bir STO sırasında teklif edilebilir.

Emlak: Gayrimenkul sermayesi, tıpkı bir GYO’nun işleyişi gibi, jetonlara dönüştürülebilir.

Nihayetinde, güvenlik jetonu teklifleri temeldeki menkul kıymetleri değiştirmez; sıradan bir yatırım platformu aracılığıyla satın alabileceğiniz menkul kıymetlerin aynısıdır. Ancak, şirketlerin ve yatırımcıların menkul kıymet satışlarına yaklaşım şeklini değiştiriyorlar..

Güvenlik Simgesi Teklifleri Nerede Gerçekleşir??

sto nasıl çalışır

Güvenlik jetonları, normal kripto para birimi borsalarında işlem görmez.

Güvenlik belirteci ticareti düzenlenir. Yasal güvenlik belirteci ticaretine yalnızca belirli türden kişiler katılabilir.

Borsanın yasal güvenlik ticareti sunmak için düzenlemelere tam olarak uyması gerekir ve borsa, yatırımcıların belirli nitelikleri karşılamasına ihtiyaç duyabilir. Örneğin yatırımcıların akredite olması gerekebilir. Yatırımcıların kimliklerini ve akredite durumlarını doğrulamak için kapsamlı bir ilk katılım sürecini tamamlamaları gerekebilir..

Tüm bu nedenlerden dolayı, menkul kıymet jetonu piyasası, düzenlenmiş borsalarda veya özel borsalarda gerçekleşir..

Coinbase ve Kraken gibi düzenlenmiş borsalar, örneğin CEZEX gibi özel borsalarda olduğu gibi güvenlik belirteçlerini listeler..

Bugün mevcut olan en büyük güvenlik jetonu değişimlerini görmek için en alttaki listemize bakın.

Güvenlik Simgesi Tekliflerinin Tarihçesi: Neden STO’lara İhtiyacımız Var? Nereden Geldiler?

güvenlik belirteci sunan geçmişi

Güvenlik belirteci tekliflerini anlamak için önce ilk madeni para tekliflerini (ICO’lar) açıklamamız gerekir..

2017, ICO Yılı Oldu

2017, kripto ve bitcoin’in ana akım haline geldiği yıldı. Aynı zamanda ICO’nun yılıydı. Dünya çapındaki girişimler, para toplamak için ilk madeni para tekliflerini (ICO’lar) kullanmaya başladı.

İlk madeni para teklifiyle, bir şirket fiat para birimi (USD gibi) veya bir kripto para birimi (BTC veya ETH gibi) karşılığında dijital bir para satıyordu. Yatırımcılar şirkete para gönderebilir ve karşılığında şirket para gönderebilir..

ICO’lar yeni bir bağış toplama yöntemi olarak övüldü. ICO’lar, oyun alanını dengeleyerek, teknoloji girişimlerinin, risk sermayesi kaynak yaratmanın hantal, geleneksel dünyasına güvenmeden önemli miktarda sermaye toplamasına izin verdi. Dünyadaki herhangi biri, ilgilenen herkese token satan bir ICO başlatabilir..

ICO’lar 2017’de patladı. Startup’lar, ICO’lar aracılığıyla yıl sonuna kadar toplam 5,6 milyar dolar topladı. ICO aktivitesi, startupların yalnızca yılın ilk üç ayında 6,3 milyar dolar topladığı 2018 yılının ilk çeyreğinde zirveye ulaştı..

Ancak nihayetinde, ICO’lar öngörülebilir bir düşman tarafından düşürüldü: düzenleme.

2018 Ortası: Düzenleme ICO’ları Dünyaya Geri Getiriyor

Çoğu ülkede, yatırımları kimin kime satabileceğini belirleyen katı yatırım yasaları vardır. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri’nde, hisse senedi satan herhangi bir şirketin satışı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kaydettirmesi gerekir..

2017 boyunca, ICO’lar gri bir alandaydı. İnsanlar satılan madeni paraların hisse senetlerini temsil edip etmediğinden gerçekten emin değillerdi. Bitcoin gibi bir belirteç, bir şirketteki bir hisse ile gerçekten karşılaştırılabilir miydi? Ya Ethereum? XRP? Jetonlar, işlevlerinde ve kaynak yaratma yöntemlerinde büyük çeşitlilik gösteriyordu ve yatırımcıların kafası karışmıştı..

Ancak bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyiciler, hisse senetlerini diğer varlıklardan ayırmaya çalışan ilk sefer değil. 1946’daki dönüm noktası niteliğindeki Yüksek Mahkeme davasından sonra SEC, Howey Testi bir varlığın hisse senedi olup olmadığını belirlemek için. Esasen, Howey Testi, varlığın bir menkul kıymet olarak işlev görmesi durumunda, hukukun üstünlüğü altında bir güvenlik olduğunu belirtir..

Bazı madeni paraların Howey Testinde başarısız olduğu bulundu. Bu şirketler bir ICO kisvesi altında menkul kıymetler satıyorlardı. Diğer paralar Howey Testini geçti.

Kurallar bozuk paralar arasında büyük farklılıklar gösterir. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çoğu düzenleyici kurum, bitcoin’in Howey Testini sorunsuz bir şekilde geçmesi gerektiğini kabul ediyor. Örneğin, bir ICO’da bitcoin satan tek bir kuruluş yoktur ve hiçbir merkezi kuruluş bitcoin satışı yoluyla para toplamaz.

Ethereum Vakfı tarafından başlatılan bir ICO’da satılan Ethereum ve özel şirket Ripple’ın başarısıyla yakın bağlantıları olan XRP, gelecekte menkul kıymet olarak değerlendirilebilir..

Tüm bu karışıklık nedeniyle, ICO operatörleri Amerika Birleşik Devletleri’nden müşterileri yasaklamaya başladı. Yakında, diğer ülkelerdeki mali düzenleyiciler bu trende katıldı.

Bugün hala çok sayıda ICO var. Bazı ICO’lar, kanunun gri alanında bulunur ve bazı ülkelerin vatandaşlarının katılmasına izin verirken diğerlerinin katılmasına izin vermez. SEC’in harekete geçmemesi umuduyla başlatılan diğer ICO’lar tamamen yasa dışıdır. Ve bazı ICO’lar Amerika Birleşik Devletleri’nde bile tamamen yasaldır: Satılan ürünler Howey Testini geçer ve hisse senedi olarak kabul edilmez..

Tüm bu arka plan önemlidir çünkü güvenlik belirteci tekliflerinin nereden geldiğini açıklar..

Güvenlik belirteci teklifleri, insanların ICO’ların faydalarını (kolaylık, erişilebilirlik, hız) fark etmeleri, ancak daha fazla düzenleme ihtiyacını kabul etmeleri nedeniyle ortaya çıktı. Güvenlik belirteci teklifleri, bir IPO düzenlemesini bir ICO’nun rahatlığıyla birleştirir, ancak her zaman bitcoin dolandırıcılıklarının ve hileli ICO planlarının risklerinin farkında olun.

Security Token Teklifinin Faydaları

sto faydaları

ICO’nun 2017 ile 2018 arasındaki en parlak döneminde, token ihraç edenler, mevcut menkul kıymet yasaları ile ilgilenmeden token paketleri sattılar. Düzenlenmemiş token satışlarına katılan yatırımcıların yasal olarak korunan hakları yoktu.

Güvenlik jetonu teklifleri, sıradan jeton satışlarına yasal düzenlemelere uygun bir alternatif olacak şekilde tasarlanmıştır. Bir güvenlik jetonu satışı, yatırımcılara yasal olarak korunan belirli haklar verir. Güvenlik jetonu sahiplerine temettü hakları veya önceden tanımlanmış diğer gelir akışları sağlar, örneğin.

İhraççılar ayrıca güvenlik belirteci tekliflerinden de yararlanır. İhraççılar, tokenlerinin akredite, doğrulanmış yatırımcılar tarafından satın alındığını bilir. Ayrıca, kart çıkaranlar tokenlerin nasıl çalıştığı konusunda dürüst olabilir. İhraççılar, örneğin jetonun bir menkul kıymet olduğu gerçeği etrafında dans etmek yerine jetonun belirli ekonomik değerini tanımlayabilir..

Güvenlik belirteci tekliflerinin en büyük avantajlarından bazıları şunlardır:

Menkul Kıymetleri Jeton Olarak Yasal Olarak Satmak: 2017 ile 2018 arasındaki ICO çılgınlığı sırasında, şirketler menkul kıymetleri dijital paralar olarak etkin bir şekilde satıyorlardı. Madeni para sahiplerinin, örneğin temettü veya oy hakkı gibi belirli hakları vardı. Diğer ICO’lar, yasadışı olarak menkul kıymet sattıkları gerçeği konusunda daha incelikli davrandılar. STO’lar söz konusu olduğunda, jetonun bir güvenlik olduğu gerçeği etrafında dans etmeye gerek yoktur.

Düzenlenmiş: Tüm meşru işletmeler, iş yaptıkları ülkelerdeki düzenlemelere uymalıdır. Güvenlik belirteci teklifleri düzenlenir. Stok satışlarıyla ilgili ülkenin kurallarına uyarlar. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’nde menkul kıymet satan bir ülkenin SEC veya FTC düzenlemelerine uyması gerekir.

Gelecekteki Darbe Tehdidinden Kaçının: Bir ICO ile, birisinin satmak için umut verici bir tokenı olabilir, ancak yatırımcılar gelecekteki baskı tehdidi nedeniyle ihtiyatlıdır. Bir proje kulağa hoş geliyorsa ancak aynı zamanda potansiyel olarak SEC düzenlemelerini ihlal ediyorsa, o zaman tüm projenin üzerine kara bir bulut fırlatır..

Güvenilirlik: Biri sokakta size gelip sattıkları büyük bir hisse senedinden bahsetse, şüphelenirsiniz. Düzenlenmiş bir ticaret platformuna giriş yaparsanız ve şeffaf ve düzenlenmiş bir şirketten yeni bir güvenlik belirteci teklifi görürseniz, yatırımınıza daha fazla güvenilirlik kazandırır..

Kolaylık: ICO’lar, girişimlerin para toplama şeklini değiştirdi. ICO’ların da kusurları vardı. Bir güvenlik jetonu satışı, ICO’ların avantajlarını olumsuz yanları olmadan birleştirir. Dijital bir borsada oturum açarak çevrimiçi bir jeton satın almak daha uygundur.

Programlanabilirlik: Güvenlik belirteçleri, adınızın bulunduğu dijital bir kağıt parçasından ve üzerinde bir hisse senedi sertifikasından daha fazlası olabilir. Güvenlik belirteçleri programlanabilir ve akıllı sözleşmelerle uygulanabilir.

Otomatik Temettü Ödemeleri veya Oy Hakları: Bazı menkul kıymet belirteçleri, temettü ödemelerini otomatik olarak sağlamak için akıllı bir sözleşme yoluyla özelleştirilir. Akıllı sözleşme, şirketin kârını farklı bölümlere ayırır ve ardından her bir token sahibine belirli bir kâr yüzdesi dağıtır. Diğer güvenlik belirteçleri, akıllı sözleşmelerle desteklenen yerleşik otomatik oylama haklarına sahiptir..

Uluslararası Yatırımcılara Açık: Bazı menkul kıymetler piyasaları yalnızca yerel yatırımcılara açıktır. Bir güvenlik jetonu teklifiyle, dünyadaki herkes jeton satışına katılabilir.

Daha Az Kurumsal Manipülasyon: Teorik olarak, STO’lar daha az kurumsal manipülasyona sahip olmalıdır. Daha az arabulucuya sahip özgür ve açık bir pazar, piyasa manipülasyonunu azaltmalıdır. Büyük kurumların sınırları dışındaki menkul kıymet satışlarını kırar..

Daha Fazla Likidite: Güvenlik belirteçleri, özel güvenlik borsalarında işlem görür. Yatırımcılar, bu borsalar aracılığıyla bir veya daha fazla menkul kıymet jetonu satın alabilir, bu da yatırımcılara varlıklarını tasfiye etmenin veya ayarlamanın kolay bir yolunu sunar..

Yeni Kurallara Sahip Yeni Paydaşlar: STO’lar, şirketlerin borç, öz sermaye, oylama ve katkı payları hakkında yeni fikirlerle yeni bir paydaş grubu oluşturmasına olanak tanır. Yeni bir finans dünyası için özelleştirilebilir, uyarlanabilir bir güvenliktir.

Tüm bu avantajlardan dolayı, güvenlik belirteci teklifleri finansın temellerini değiştiriyor.

Bir Token Ne Zaman Menkul Kıymet Haline Gelir??

güvenlik belirteci teklifi nedir

Bir dijital jeton bir menkul kıymet gibi işlev görüyorsa, o zaman genellikle hukukun gözünde bir güvenlik olarak kabul edilir..

Bir dijital jetonun güvenlik gibi çalışıp çalışmadığını nasıl anlarız? En yaygın yöntem Howey Testini kullanmaktır..

Howey Testi

Howey Testi, Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkemesi’nin 1946 tarihli bir kararına atıfta bulunur. Florida’daki Howey Company adlı bir narenciye çiftliği, ek geliştirmeyi finanse etmek için büyük mülklerinin yarısını kiraya vermeye karar verdi. Mülkün yarısı farklı yatırımcılara kiralandı. Howey arazisini satın alanlar, onları spekülatör yapan “narenciye ağaçlarının bakımı ve yetiştirilmesi için gerekli bilgi, beceri ve ekipmana” sahip değildi. Bu kişiler, kira sözleşmesini “başkasının çabaları sonucunda” kendileri için kar elde edeceği varsayımına dayanarak satın aldılar..

Howey Company, bu satışı Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kaydettiremeyince başını belaya soktu. SEC, Howey Company’nin kayıtsız bir menkul kıymet sattığını iddia ederken, Howey Company bunun gerçek bir menkul kıymet olmadığını savundu..

Dava nihayetinde Howey Company’nin arazi satışlarının gerçekten menkul kıymetler olduğuna karar veren Birleşik Devletler Yüksek Mahkemesine gitti. Yatırımcılar araziyi satın alıyorlardı çünkü başka birinin çalışmasından kar elde etmeyi bekliyorlardı. Bu nedenle, satışın tescil edilmesi gerekiyordu.

Howey Testini Nasıl Geçersiniz?

Howey kararına göre, aşağıdaki nitelikleri karşılayan bir şey bir güvenlik olarak kabul edilir:

Para yatırımıdır

Yatırım ortak bir girişimde

Organizatörlerin veya üçüncü şahsın çalışmalarından bir kar beklentisi vardır.

Howey Testi ve Kripto

Howey Testi, başından beri kriptoda çok önemli bir rol oynadı. 2017 ve 2018’de, ICO operatörleri Howey Testini geçme konusunda giderek daha ihtiyatlı hale geldi. Bir ICO, Howey Testini geçemezse, SEC tarafından yasadışı bir güvenlik satışı ilan edilebilir. Bir ICO Howey Testini geçerse, o zaman yasaldı.

Örneğin, bir ICO, belirteçlerinin beklenen yatırım değerine sahip olmadığı şeklinde reklam verebilir. ICO, jetonu yalnızca platformla etkileşimde bulunmak için kullanılabilecek bir “yardımcı program” belirteci olarak tanımlayabilir. Örneğin Binance Coin (BNB), platformdaki işlem ücretlerini azaltmak için kullanılır..

İşlerin zorlaştığı yer burasıdır: Bir platform daha popüler hale geldikçe, bir yardımcı program belirtecinin değerinin de artması beklenmektedir. BNB’nin değeri kuruştan 15 ABD dolarının üzerine fırladı çünkü dünyanın en büyük borsalarından biri için hizmet jetonu.

Menkul Kıymet Jetonları ile Jetonlanmış Menkul Kıymetler Arasındaki Fark Nedir??

Menkul Kıymet Jetonları ve Jetonlanmış Menkul Kıymetler

Menkul kıymet jetonları ile jetonlaştırılmış menkul kıymetler arasında bir fark olduğunu öğrenince şaşırabilirsiniz. İkisinin kafasını karıştırmak kolaydır, ancak birçok kişi dünyanın değerli varlıklarının çoğunun gelecekte tokenleştirme yaşayacağına inanıyor.

İkisi arasındaki en büyük fark, menkul kıymet tokenlerinin dağıtılmış bir defter üzerine inşa edilmiş yeni ihraç edilen menkul kıymetler olması, tokenlaştırılmış menkul kıymetlerin ise halihazırda var olan finansal ürünlerin token temsilleri olmasıdır.

Güvenlik özelliklerine sahip yeni bir finansal ürün yayınladıysanız, bu bir güvenlik jetonudur. Mevcut bir finansal ürünü alıp 1 milyon ayrı parçaya böldüyseniz ve her bir parçayı sattıysanız bu, jetonlu bir menkul kıymettir..

Menkul kıymet belirteçleri ve belirteçli menkul kıymetler benzer bir görünüme ve terminolojiye sahip olsa da, menkul kıymet belirteçleri çıkarmanın belirteçli menkul kıymetlerle hiçbir ilgisi yoktur..

Güvenlik Simgesi Tekliflerinin Kısa Tarihi

sto geçmişi

İlk menkul kıymet belirteci teklifi 10 Nisan 2017’de Blockchain Capital (BCAP) tarafından başlatıldı. Şirket bir günde 10 milyon dolar topladı..

Bu ilk başarılı STO’dan bu yana, daha fazla şirket STO’ların faydalarını araştırdı.

STO tarihindeki diğer önemli anlar şunları içerir:

10 Nisan 2017: Blockchain Capital, bilinen ilk güvenlik belirteci teklifini tamamladı.

22 Eylül 2017: Science Blockchain (SCI), STO’sunu tamamladı.

1 Mart 2018: Spice VS bir STO tamamlar.

1 Mayıs 2018: Quadrant Biosciences, bir blok zincirinde barındırılan ilk tokenize kurumsal hisse senedi satışını sunarak STO’sunu tamamladı.

1 Ağustos 2018: Aspen Coin, tokenize edilmiş gayrimenkul sahipliğinin ilk satışını işaretleyen bir STO sunar (bir GYO’nun token versiyonu gibi).

1 Aralık 2018: Columbia’daki Merkez, STO’sunu sunarak ikinci tokenize edilmiş GYO satışını işaret ediyor.

10 Ocak 2019: Sharespost, ATS’nin dijital menkul kıymetleri emanet ettiği bir ATS ve broker-bayi tarafından yapılan ilk dijital menkul kıymet ticareti olan STO’sunu başlattı..

24 Ocak 2019: tZERO: tZERO adlı özel bir güvenlik belirteci teklif borsası açılır.

Security Token Değişimleri: STO Değişimlerinin Tam Listesi

güvenlik belirteci teklif listesi

Bugün, yatırımcılar çeşitli STO borsalarında menkul kıymet jetonları satın alabilir veya satabilir. Arkadaşlarımıza teşekkürler token.security, İşte bugün mevcut olan STO değişimlerinin tam listesi:

Archax: Archax, varlık destekli token ticareti için yeni, düzenlenmiş bir kurumsal borsadır. Londra merkezli borsa, geleneksel finans dünyasından uzmanlar tarafından kuruldu.

ATLANT: ATLANT, gayrimenkul alanını bozmak için tokenize edilmiş mülkiyeti ve küresel P2P kiralamalarını kolaylaştırmak için merkezi olmayan bir blok zinciri platformu kullanıyor..

Bancor: Bancor Protokolü, Akıllı Jeton oluşturmak için bir standarttır. Bancor ayrıca, güvenlik belirteçleri ve diğer dijital varlıkları içeren merkezi olmayan bir likidite ağıdır..

BANKEX: BANKEX, güvenlik belirteçlerini listeleyen bir fintech şirketidir.

Binance: Binance, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir. Değişim, belirli güvenlik belirteçlerini listeler.

Siyah ay: Blackmoon, belirli güvenlik jetonlarını listeleyen otomatik bir ticaret platformudur.

Kanada Menkul Kıymetler Borsası: 2004 yılında bir borsa olarak tescil edilen CSE, artık güvenlik belirteci işlemleri de dahil olmak üzere işlemleri optimize etmek ve doğrulamak için blockchain teknolojisini kullanıyor..

CEZEX: CEZEX, türevler, kripto para birimleri ve güvenlik belirteçleri dahil olmak üzere üç tür güvenlik belirteci sunar.

Coinbase: San Francisco merkezli Coinbase, kripto endüstrisinin en iyi bilinen isimlerinden biridir. Değişim, belirli güvenlik belirteçlerini listeler.

Cebelitarık Borsası: Cebelitarık Borsası (GSX), Finansal Hizmetler Komisyonu tarafından lisanslanmıştır ve güvenlik belirteci ticareti sunar.

Huobi: Singapur merkezli Huobi, yalnızca güvenlik belirteçlerini listelemekle kalmaz, aynı zamanda Asya ve dünyanın dört bir yanındaki müşterilere hizmet verirken Hong Kong Borsasında (HKEx) bir arka kapı listesine sahiptir..

ICHX: ICHX, iSTOX platformu adı verilen düzenlenmiş, şeffaf ve verimli bir ekosistemde güvenlik jetonları sunar.

KoreConX: KoreConX, tokenize menkul kıymetler için KoreProtocol’unu sunarak şirketlerin birden fazla yargı alanında menkul kıymetleri kolayca satmasına olanak tanır..

Kraken: Kraken, 2011’de tamamen başlatılan, iyi düzenlenmiş bir bitcoin borsasıdır. Borsa, belirli güvenlik belirteçlerini listeler..

LXDX: LXDX, profesyonel yatırımcılara hitap etmek için üretilmiştir. Üyeler, algoritmik akıllı yönlendirme ve karanlık havuz ticaretinin avantajlarını birleştiren altyapıya erişim elde eder.

Malta Borsası: Malta Menkul Kıymetler Borsası 25 yıldır faaliyet gösteriyor, ancak şimdi Malta ülkesinin düzenlemelerine uyarken güvenlik jetonları sunuyor.

NYSTX: New York Security Token Exchange, güvenlik jetonu pazarında bir dünya lideridir ve dünyanın en gelişmiş, güvenli ve en hızlı güvenlik jeton değişimini yürüttüğünü iddia etmektedir..

OKEx: Kripto para borsası devi OKEx, oldukça likit bir ortamda güvenlik token satışı sunuyor.

OpenFinance Ağı: OpenFinance Network, Amerika Birleşik Devletleri’nde güvenlik belirteçleri gibi alternatif dijital varlıklar için bir ticaret platformu olarak düzenlenmiştir..

Paladyum: Palladium, kullanıcılara basit, birleşik bir kripto ve bankacılık deneyimi sağlamak için blockchain kullanıyor. Kullanıcılar ayrıca güvenlik jetonları satın alabilir.

Poloniex: Kripto borsası Poloniex, düzenlenmiş, likit bir ortamda güvenlik jetonları satıyor.

SIX Dijital Değişim: SIX Digital Exchange, mevcut menkul kıymetlerin tokenleştirilmesini sağlar, ardından kullanıcıların bu dijitalleştirilmiş menkul kıymetleri ve menkul kıymet belirteçlerini alıp satmasına izin verir.

Templum: Templum, sermaye artırımı için düzenlenmiş, uçtan uca bir borsadır.

TokenMarket: TokenMarket, yeni başlayanların token satışlarına başlamasını kolaylaştıran blockchain tabanlı bir platformdur..

tZERO: tZERO, Wall Street’i ve verimsizliklerini sermaye artırma sürecinden çıkarmak amacıyla kuruldu..

VRBex: VRBex, yatırımcıların kripto para birimi ticareti yapabilecekleri veya güvenlik jetonları gibi kripto varlıklarına yatırım yapabilecekleri bir borsadır..

STO Başlatma Hizmetleri

Bir STO başlatmak karmaşık olabilir. Neyse ki, insanların güvenli ve düzenlenmiş STO’ları yönetmelerine yardımcı olmak için şirketler ortaya çıktı..

Kapsamlı altyapı sağlayan STO hizmet alanındaki en büyük isimlerden bazıları şunlardır:

  • Polymath (POLY)
  • Liman
  • Menkul kıymetleştirmek
  • Sürü

Bu şirketlerin tümü, düzenleyici yardım, süreçler, madeni para ihracı ve diğer ilgili konularda STO kripto tokenleri olan şirketlere yardımcı olur..

Bir STO’ya Herkes Katılabilir mi?

güvenlik jetonu stolarına nasıl yatırım yapılır

Amerika Birleşik Devletleri’nde, yalnızca akredite yatırımcılar bir STO’ya katılabilir. ABD yasaları, akredite bir yatırımcıyı, net değeri 1 milyon doların üzerinde olan ve son iki yılda yılda 200.000 dolardan fazla kazanan herkes olarak tanımlar..

Amerika Birleşik Devletleri dışında, akredite yatırımcı kuralı geçerli değildir, bu da herkesin STO’ların çoğuna katılabileceği anlamına gelir.

Bununla birlikte, bazı ülkeler daha popüler hale geldikçe STO’lara daha spesifik kısıtlamalar getirmektedir ve bazı eyaletler veya alt bölgeler ek STO düzenlemelerine sahip olabilir. Bir STO’ya katılmadan önce yerel yargı alanınızın düzenlemelerini kontrol etmenizi öneririz..

Son söz

2017, ilk madeni para teklifinin (ICO) yılıydı. 2020, güvenlik belirteci teklifinin yılı olabilir?

Artık tüm kripto varlık yatırımcıları, blockchain tarafından verilen menkul kıymet belirteçlerinin şirketlerde hisse senedi alma hakkı veya kar paylaşma (veya mülkiyet) hakkı sağlayabileceğini bildiğine göre, önümüzdeki aylarda STO pazarına yakından dikkat etmek çok önemli olacak ve Yıllar düzenleyici engellerin düştüğü ve yasal engellerin sıralandığı.

STO’ların birçok avantajı vardır ve gelecekte dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının STO’ları piyasaya sürdüğünü görmemiz kesinlikle mümkündür. Bu güvenlik belirteci teklif kılavuzunu inceledikten sonra; En iyi güvenlik ticaret değişim platformlarını, kendi tokenize edilmiş güvenlik teklifinizi nasıl başlatacağınızı ve mevcut tüm STO kripto paraları listesini kapsayan, döngüde kaldığınızdan ve finansal kaynak yaratmanın geleceği olabilecek her şeyle ilgili en son bilgileri aldığınızdan emin olun. blockchain dünyasında, güvenlik belirteci teklifleri (STO’lar).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map