En İyi Cryptocurrency Podcast’leri: 2020 En Popüler Bitcoin ve Blockchain İle İlgili Şovlar + Kendinize Nasıl Başlayabilirsiniz?

Contents

Gözden Geçirilmeye Değer En Çok Bilinen En İyi 40 Kripto Podcast Listesi

Okurlarımızın çoğunun zaten farkında olabileceği gibi, 30 Eylül tüm dünyada şu şekilde kutlanıyor: Uluslararası Podcast Günü. Etkinliği anmak için, MasterTheCrypto’da bugün hala dolaşımda olan en iyi, en çok konuşulan kripto para birimi ile ilgili podcast’lerden bazılarının bir listesini derlemeye karar verdik. Ayrıca, en büyük bitcoin podcast’leri listesine göz atarken özel bir bonus olarak, ilgileniyorsanız kendi kripto para birimi podcast’inizi nasıl başlatacağınıza dair bir “bölüm 2” kılavuzu da ekledik..

Bu listenin öznel olduğunu belirtmek gerekir, bu nedenle favori isimlerinizden bazıları listede yoksa, lütfen en içten özürlerimizi kabul edin. Bununla birlikte, konunun tam kalbine atlayalım ve dinlemek ve öğrenmek için en popüler 40 kripto podcast şovunu gözden geçirelim. Bitcoin odaklı podcast’lerin listesinden sonra, yeni ademi merkeziyetçi blok zinciri finansmanı çağı ortaya çıktıkça kendi kripto para birimi podcast’inizi nasıl başlatacağınıza dair kullanım kılavuzunu bulacaksınız..

Zincir Dışı

Anthony Pompliano – kripto dünyasındaki en büyük ve en popüler isimlerden biri – dijital para birimleriyle ilgili sorunları derinlemesine inceleyen bir podcast olan “Off the Chain” sunucusu. Küresel kripto topluluğu tarafından sevgiyle anıldığı şekliyle Pomp, çeşitli endüstri personeli ile ciddi tartışmalardan uzak durmadan harika içerikler sunduğu biliniyor. Son olarak, muazzam ana akım kredisi nedeniyle (Pomp, Morgan Creek Digital’in kurucu ortağıdır), Peter Schiff, Erik Vorhees (diğerleri arasında) dahil olmak üzere birçok ünlü kişiyle röportaj yapabildi..

Stephan Livera Podcast

Stephan Livera finans, muhasebe ve bankacılık ile ilgili her konuda sağlam bir geçmişe sahip saygın bir analisttir. Geçmişte birçok yerleşik ekonomik kuruluşla yaptığı çalışmalar sayesinde, Livera’nın takipçilerine bilinçli parasal kararlar vermelerine yardımcı olan en son bilgileri sağladığı biliniyor. İşler devam ederken, Bitcoin ve dijital benzerlerini çevreleyen birçok teknik yönü ele alan kendi eğitimsel kripto podcast’ine ev sahipliği yapıyor. Son olarak, geçen yıl içinde Livera’nın şovu için birçok yüksek profilli kişiyle röportaj yaptığını da belirtmek gerekir. Jack Dorsey ve Adam Beck.

Anlatılmamış Hikayeler

BTC Vakfı’nın kurucusu Charlie Shrem, başlangıcından bu yana kripto ile ilgileniyor. Bu bağlamda, podcast’i – Untold Stories – bu alanda oldukça iyi tanındı ve aşağıdaki gibi birkaç yüksek profilli konuğu çekmeyi başardı:

Erik Voorhees – ShapeShift’in arkasındaki beyin

Tyler ve Cameron Winklevoss – popüler kripto para borsası Gemini’nin kurucuları.

Charlie Lee – Litecoin’in Kurucusu

Crypto Campfire Podcast, şu anda kripto dünyasını rahatsız eden bazı sorunlara rahat bir yaklaşım sergilerken, Shrem’in şovu bu sektörle ilişkili çeşitli liderlerin kişisel hikayelerine daha fazla odaklanıyor.

Zincirsiz ve Onaylanmamış

Laura Shin, 2016’da ‘UnChained’ podcast’ini başlattı – kripto ile ilgili konuları tartışan bir avuç gösterinin olduğu bir zaman. Shin’in şovunu öne çıkaran şey, onlara doğru soruları sorarken misafirleriyle dengeli bir şekilde sohbet etme becerisidir. Ek olarak, Laura’nın daha önce Forbes için kıdemli bir editör olarak görev yaptığını ve kripto / blok zinciri ile ilgili teknolojileri oldukça derinlemesine ele alan ilk ana akım gazetecilerden biri olduğunu belirtiyor. Son olarak, Onaylanmamış, Laura’nın en son medya teklifi olan BTC dünyasıyla ilgili bir dizi haberi ele almanın yanı sıra, bu alanla ilgili birçok içeriden kişinin görüşlerini sunar..

Bitcoin Bilgi Podcast

Trace Mayer, takipçilerinin kripto ile ilgili getirilerini mümkün olan en kolay şekilde maksimize etmelerine yardımcı olmanın bir yolu olarak Bitcoin Bilgi Podcast’ini birkaç yıl önce başlattı. Mayer’in kim olduğunun farkında olmayan okuyucularımız için, Bitcoin’in en eski savunucularından biri ve aynı zamanda gibi projelere yatırım yapan ilk büyük isimlerden biri. Kraken ve Cephanelik. Bu yeterli değilse, 2013’te ilk Bitcoin konferansının düzenlenmesine de yardımcı oldu..

Mayer, podcast’i açısından birçok yerleşik endüstri personelini kendisiyle düşüncelerini paylaşmaları için çekmeyi başardı. Bazı misafirleri dahil etti Caitlin Long, Saifedean Ammous, ve Jameson Lopp.

The Crypto Street Podcast

Son aylarda çok ilgi görmüş gibi görünen bir diğer popüler kripto podcast’i ise Crypto Street Podcast. Kripto girişimcileri tarafından barındırılmaktadır Dale, Balina, ve Prens, ve aşağıdakiler gibi şeylerle ilgili çok sayıda konuyu ele alacak şekilde yapılandırılmıştır:

 • Varlık Yönetimi
 • Gelecekteki Para Birimi Değerlemesi
 • Piyasa Koşulları

Crypto Campfire Podcast

Şu anda internetteki en popüler dijital para ile ilgili şovlardan biri olan Crypto Campfire Podcast, son derece gayri resmi bir havaya sahip. Dijital para meraklıları tarafından barındırılmaktadır Mitch ve Prefesser ve küresel benimsenme, ölçeklenebilirlik, teknik analiz dahil olmak üzere kripto endüstrisiyle ilgili çok çeşitli konuları ele alır (bunların tümü anlaşılması kolay ve ortalama kripto yatırımcınız tarafından yorumlanabilen bir dil kullanılırken).

Nugget’ın Haber Kripto Podcast’i

Kurucusu Alex Saunders Nugget’tan Haberler, bir süredir kripto podcast’ini yürütüyor. Şovdaki birincil amacı, altcoin meraklılarına aşağıdakiler gibi şeylerle yapabilecekleri kayda değer röportajlar sunmaya yardımcı olmaktır:

 • Pazar psikolojisinin değerlendirilmesi
 • Piyasa duyarlılığını ölçmek

Sadece bu değil, Saunders’ın dinleyicilerinin bilgi tabanlarını oluşturmalarına ve bu alanda mümkün olan en kolay şekilde gezinmelerine yardımcı olmak için şu anda bu alanı çevreleyen bir dizi temel sorunu çözdüğü de biliniyor..

Kripto Girişimcileri

Crypto Entrepreneurs Podcast, popüler dijital para savunucusu tarafından barındırılıyor Charles The ETH. Çok çeşitli istatistiksel verileri ve teknik bilgileri kullanan keskin analitik becerileriyle tanınır. Son olarak, Charles yıllar boyunca pek çok tanınmış teknoloji kişiliğiyle röportaj yaptı ve bunun sonucunda (birçok kişi tarafından) şovu bu alandaki en iyilerden biri olarak kabul edildi..

Bitcoin Ne Yaptı

Peter McCormack kripto ile ilgili her şey söz konusu olduğunda hane halkı adıdır – şu anda Twitter’da 72 binden fazla takipçisi olduğu gerçeğinin de vurguladığı gibi. What Bitcoin Did’in sunucusu olarak Peter, Pete Rizzo, Peter Todd ve Eril Voorhees gibi birçok kişiyle Bitcoin, ölçeklenebilirlik, altcoinler vb. İle ilgili bir dizi sorunla ilgili röportaj yapabildi..

Bitcoin Podcast Ağı

Aşina olmayanlar için Bitcoin Podcast Ağı (BPN), aslında dijital para birimleriyle ilgili farkındalığı yaymak için birkaç yıl önce kurulmuş bağımsız bir medya kuruluşudur. Şimdiye kadar, ağ 1 milyondan fazla indirmeye tanık oldu ve (yıllar içinde) çeşitli uzun biçimli konuşmaları podcast biçiminde içerecek şekilde çeşitlendirebildi..

Şu anda BPN’de dolaşan çeşitli şovlar, dünyanın önde gelen teknoloji kişiliklerini ve düşünürlerini çekmeyi başardı..

Bitcoin Sansürsüz

Bitcoin Uncensored podcast’i, kripto meraklıları Chris DeRose ve Joshua Unseth, BTC ve ilgili kripto çağdaşlarını çevreleyen temel sorunların çoğunu ele alacak bir gösteri oluşturmaya karar verdiklerinde 2015 yılında ortaya çıktı. Ve podcast artık feshedilmiş olsa da, önceki bölümlerinin çoğu hala çevrimiçi olarak mevcuttur ve dijital para dünyasını keşfetmek isteyenler için çok yararlı olabilir..

Tim Ferriss Gösterisi

Tim Ferriss Show, yalnızca kripto ile ilgilenmese de, bu alanla ilgili çok çeşitli konuları düzenli olarak kapsıyor. Örneğin, podcast’in yakın tarihli bir yinelemesi sırasında Ferriss, şu anda kripto ödeme piyasasını ve Bitcoin’i rahatsız eden bir dizi sorun hakkında onunla konuştuğu Nick Szabo (dijital para birimleri dünyasının en tanınmış isimlerinden biri) ile röportaj yaptı. Benzer şekilde, teknoloji girişimcisi Naval Ravikant ile ilgili bölüm de Bitcoin ile ilgili birçok soruyu ele aldı..

Basitçe söylemek gerekirse, seri, kripto dünyasını sıfırdan keşfetmek isteyenler için tasarlandı..

Kötü Kripto Podcast

Bad Crypto Podcast, adından anlaşılabileceğinin aksine, BTC, blockchain, altcoin vb. Kafa karıştırıcı dünyasını aydınlatmaya çalışan bir programdır. Program, esprili ama özlü bir kripto uzmanı olan Travis Wright ve Joel Comm tarafından barındırılmaktadır. dinleyicilerine kripto ile ilgili karmaşık kavramları açıklama yolu.

Merkez üssü

Kripto girişimcileri Fabian Crain, Sebastien Couture ve Meher Roy tarafından ağırlandı, Merkez üssü altcoin meraklılarına aşağıdakiler gibi konularla ilgili derinlemesine tartışmalar sunmayı amaçlayan haftalık bir podcasttir:

 • Yaklaşan / mevcut blockchain projeleri
 • Kripto ile ilgili son gelişmeler, fikirler vb..

Sadece bu değil, gösteri son birkaç yılda oldukça önemli bir takip topladı – bunun sonucu olarak, bu alandaki en parlak beyinlerden bazıları şovda konuk olarak göründü..

En İyisi Gibi Yatırım Yapın

Adından da anlaşılacağı gibi Invest Like the Best, yatırımcıların getirilerini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olmayı amaçlayan bir podcast. Bununla birlikte, gösterinin kapsamı kripto ile sınırlı değil ve geleneksel finans alanına da uzanıyor. Patrick O’Shaughnessy tarafından barındırılmaktadır ve blok zinciri teknolojisi, dijital para yatırımları, Bitcoin vb. İle ilgili çeşitli konuları kapsamaktadır..

Sıfır Blok

Sıfır Blok Digg, Powner ve Revision3 gibi diğer birçok yerleşik girişimin yaratılmasından da sorumlu olan Amerikalı bir girişimci olan Kevin Rose’un beyni. Yakın zamanda yapılan bir röportajda Rose, yukarıda bahsedilen podcast’i başlatmasının nedeninin, tomurcuklanan kripto meraklılarının Bitcoin, Ethereum, Ripple ve diğer merkezi olmayan teknolojiler hakkında bilgi edinmesine yardımcı olmak olduğunu belirtti..

Bitcoin Podcast

Adından da anlaşılacağı gibi, Bitcoin Podcast kripto dünyasıyla ilgili her türlü konuyla ilgilenir. Başlangıcından bu yana, gösteri yaygın bir takip topladı ve bu da bugün internette BTC / kripto ile ilgili bilgiler için en güvenilir kaynaklardan biri haline geldi..

Ek olarak, podcast’in, çoğu doktora derecesi olan ve nitelikli matematikçi olan birçok yüksek vasıflı kişi tarafından yönetildiğini de belirtiyor. Bugüne kadar, çevrimiçi yayınlanan 140’tan biraz fazla bölüm oldu.

Bitcoin’den bahsedelim!

Andreas Antonopolous liderliğindeki ‘Hadi Konuşalım Bitcoin’ podcast’i son birkaç yılda oldukça popüler hale geldi. Bunun temel nedeni, Andreas’ın dijital varlık sektöründeki saygınlığının, sahip olduğu çeşitli kitabın, bloglar, medya görünüşleri. Bugüne kadar, büyük bir toplam aldı. Bitcoin bağışlarında 2 milyon dolar BTC topluluğu üyeleri tarafından, onun lekesiz tavsiyesi için minnettarlıklarını ifade etmenin bir yolu olarak.

Hadi Konuşalım Bitcoin! Podcast, 6 yıldan fazla bir süredir yayında.

Başlangıcından bu yana, şovun internete giren 340’tan fazla bölümü oldu..

Podcast, dijital para birimleriyle ilgili çok çeşitli konuları kapsar.

a16z Podcast

“A16z” nin gerçekte ne anlama geldiğinin farkında olmayan okuyucularımız için, bu aslında Silikon Vadisi merkezli VC şirketi Andreessen Horowitz için bir numaradır. Podcast, dijital teknoloji dünyası, kültürel trendler, vb. İle ilgili birkaç niş detayı araştırıyor. Son olarak, son birkaç yıldır gösterilerdeki inanılmaz başarı sayesinde, sunucular, Alex Rampell, Neden Kripto Jetonları, Chris Dixon ve Fred Ehrsam derinlemesine görüşmeler için.

Bitcoin ve Sos

The Bitcoin ve Sos podcast, bugün var olan en eski BTC ile ilgili şovlardan biridir ve 2014’ten beri yayındadır (Mt Gox’un hala çalıştığı bir dönem). Daha önce bir dizi heyecan verici alanda çalışmış olan John Barrett ev sahipliği yapıyor:

 • Kitle iletişim araçları ve iletişim.
 • Radyo yayını.
 • Müzik Prodüksiyonu.

Son olarak, “Bitcoins and Gravy” in ana amacı, yatırımcıların karmaşık teknoloji konseptlerini sindirimi kolay bir şekilde kavramalarına yardımcı olmaktır..

Coin Talk

Dijital meslektaşlarının çoğu ile karşılaştırıldığında, Coin Talk hala nispeten genç bir podcast. Gösterinin amacı, genel halkı Bitcoin’in finansal potansiyeli hakkında bilgilendirmeye yardımcı olmak ve neredeyse on yıldır bu pazarı rahatsız etmiş gibi görünen dolandırıcılıkların çoğunu ortaya çıkarmaktır..

Şovun sunucusu:

 • Aaron Lammer
 • Hazar Kang

Toplamda, internette bulunabilen her biri yaklaşık 1 saatlik toplam 12 bölüm var..

Boost VC Podcast

The VC Podcast’ini Artırın Adam Draper tarafından barındırılıyor ve bitcoin, sanal gerçeklik, AI, robotik, dronlar ve uzay gibi çok sayıda benzersiz konuyla ilgileniyor. Bununla birlikte, adından da anlaşılacağı gibi, gösterinin temel amacı, yatırımcıların bir risk sermayedarının zihnine girmelerine yardımcı olmaktır..

Son olarak, podcast’in sadece 30 dakikalık bir çalışma süresine sahip olduğu belirtilmelidir – bu, bugün sadece kripto dünyasını etkileyen en acil sorunlarla uğraştığı anlamına gelir..

Üçüncü Web

Bağımsız bir blok zinciri analisti / kripto uzmanı olan Arthur Falls, 2013 yılında “Üçüncü Web” podcastini başlattı. Şov, Let’s Talk Bitcoin’in bir parçası! ağdır ve dünyanın her yerinden uzmanlardan çok çeşitli haberler, görüşler, analizler ve röportajlar sunar.

Sikke Ustalığı

Sikke Ustalığı beyni Carter Thomas, Geçmişte kripto madenciliği, piyasa manipülasyonu vb. gibi birçok konuyu araştıran kişi, kendi sözleriyle Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple gibi dijital varlıklara yatırım yaparak kar elde etmek isteyen herkese yardım etmek istiyor. , Monero ve daha fazlası. Ek olarak, Thomas’a göre, şovu öncelikle neyin işe yaradığına dair bir çalışma bilgisine sahip olan kripto meraklıları içindir. blok zinciri ve sahip olduğu parasal potansiyel.

Kripto Kuzenler

Şovun garip ismine rağmen, sunucuları Gary Leland ve Tony Cecala, tüm dünyadaki kripto meraklıları arasında oldukça popüler hale geldi. Basit ifadeyle, Kripto Kuzenler altcoin yatırımcılarını aşağıdakiler gibi dijital varlıklarla ilişkili çeşitli farklı konulara maruz bırakmayı amaçlayan bir programdır:

 • Ticaret stratejileri
 • Kripto sahipliği
 • Pazar / Duyarlılık analizi vb..

Dişlilerimi Ne Biler

what-grinds-my-gears-kripto-podcast

What Grinds My Gears (WTMG), kripto / dijital finans dünyasında meydana gelen tüm önemli olayları kapsamayı amaçlayan bir başka popüler podcast. Tarafından barındırılan Meltem Demirors ve Jill Carlson, gösteri epeydir ortalıkta. Yıllar geçtikçe, WTMG, özellikle her hafta, aşağıdakiler gibi alanları içeren geniş bir lens yelpazesi kullanarak dijital varlıklarla ilgili belirli temel temaları kapsadığından, pek çok ana akım çekiş gücü elde etti:

 • Küresel finans
 • Siyaset
 • Kültür

Son olarak, podcast aracılığıyla Meltem ve Jill rutin olarak kripto geleceğini derinlemesine araştırıyor ve bu gelişen sektörü en çok etkileyen piyasa koşullarını inceliyor. Yeni dinleyicilerin What Grinds My Gears’a girmesine yardımcı olabilecek en iyi bölümlerden bazıları şunlardır: Kapitalizmin Sınırsız Bir Orgy ve Tarred & Bağlı.

Bitcoin İnsanları

HUMAS-OF-BITCOINS

Bitcoin’in İnsanları podcast’i, hayatları bitcoin, blockchain ve genel olarak kripto teknolojisinden büyük ölçüde etkilenen birçok insanın hikayelerini kapsadığı için son zamanlarda çok fazla ilgi görüyor. Gösteri, Cady Voge tarafından sunuluyor ve her Salı yeni bölümler yayınlanıyor. İçerik açısından bakıldığında, Humans of Bitcoin podcast dinleyicilerine, kriptonun hayatlarını nasıl büyük bir şekilde değiştirdiğine dair deneyimlerini paylaşan çok çeşitli konuklarla röportajlar sunuyor. Görüşülen kişiler dijital aktivistlerden biz girişimcilere ve mültecilere kadar uzanıyor..

Mahzenden Masallar

MAHZENDEN MASALLAR

Tales from the Crypt, röportajlar gibi bir dizi kripto ile ilgili içeriğin yanı sıra şu anda dijital finans dünyasında yer alan çeşitli ilgili hikayelere sahiptir. Bitcoin ile ilgili çok çeşitli konuları tartışmak için düzenli olarak Pierre Rochard, Santiago Siri gibi birkaç yüksek profilli kişiyle görüşen “kriptodaki en iyi haber bülteni” nin genel yayın yönetmeni Marty Bent tarafından ağırlanmaktadır. ve ilişkili kripto muadilleri).

Bu podcast’i keşfetmek isteyen okuyucularımız için, başlamak için en iyi yer Tales from the Crypt Ep1: The History of Bitcoin Pt. 1.

Flippening

DÖNER PODCAST

Flippening podcast’i, daha çok kripto ile ilgili konularda zaten çok bilgili olan kişilere yöneliktir ve esas olarak kripto para birimi yatırımcıları için tasarlanmıştır. Şovun sunucusu Clay Collins (saygın bir analist) dinleyicileriyle düzenli olarak birçok kripto-ekonomi teorisini ve yatırım stratejilerini tartışıyor. Sadece bu değil, aynı zamanda blok zinciri sayesinde tüm dünyada meydana gelen finansal aksamayla ilgili birkaç ilgili hikayeyi rutin olarak paylaşıyor..

Flippening podcast’i, teknik bir bakış açısıyla, birçok niş konuya aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok ayrıntıyla bakar:

 • Kripto varlıklar
 • Blockchain
 • Altcoinler
 • dağıtılmış defter teknolojisi.

Okuyucularımızın Flippening’in neyle ilgili olduğu hakkında daha iyi bir fikir edinmek için kontrol edebileceği bazı bölümler:

 • Adamant Capital’den Tuur Demeester ile BTC (USD Yerine) Biriktirme Stratejileri
 • Profesör Stephen McKeon ile Cryptoasset Piyasalarının Ekonomisi

Zincir Reaksiyon Podcast

ZİNCİR-TEPKİ-PODCAST

Chain Reaction Podcast’in sunucusu: Tom Shaughnessy Delphi Digital ve şu anda tüm dünyadaki kripto yatırımcılarını etkileyen çok sayıda konuyu ele alıyor. Ek olarak Tom, ConsenSys ’Joe Lubin ve Vision Hill’in Scott Army gibi bu alan adıyla ilişkili birkaç önemli kişiyle röportaj yaptı..

Geçmişte Chain Reaction podcast’inin kapsadığı bazı konular şunlardır:

Karıştırılmamış Podcast

HASHED-PODCAST

Unhashed, Bitcoin ile ilgili en son haberlerin bazılarını kırmak amacıyla tasarlandı. Sadece bu değil, gösteri aynı zamanda bu alanı çevreleyen son gelişmelerden bazılarını da kapsıyor (ki bu da herkesin anlayabileceği ve sorunsuz bir şekilde ilişki kurabileceği terimlerle). Podcast’in diğer önemli yönlerinden bazıları şunlardır:

 • Gösteri, eğitici ve mizahi içeriklerin bir karışımını kullanarak kripto para birimleri ve blok zinciri ile ilgili tartışmaların mükemmel bir dengesini sağlar..
 • Unhashed, – Donanım cüzdanları ne kadar verimli? Hangi kripto borsaları en güvenilirdir ve hangileri günümüzün yeni gelişen BTC ekosistemi için en büyük tehdidi oluşturur? Litecoin gibi para birimleri, bitcoin’in uzun vadeli gelişimine yardımcı oluyor mu veya engelliyor mu??

Bu mükemmel şovla ilgili olarak incelemeye değer bölümlerden bazıları şunlardır:

Kepçe

THE-SCOOP-PODCAST

Scoop’un sunucusu Frank Chaparro Blok ve bugün çevrimiçi olarak mevcut olan kripto teknolojisiyle ilgili en kapsamlı materyallerden bazılarını içeriyor. Ek olarak, Frank ayrıca rutin olarak Wall Street, Fortune 500 ve genel olarak kripto ekosistemi ile ilgili birkaç yüksek profilli kişiyle röportaj yapıyor. Bunlardan bazıları, Morgan Creek Capital Management CEO’su ve CIO’su Mark Yusko, Anderson Kill’in Ortağı Stephen Palley ve Coinbase İş ve Veri Başkan Yardımcısı Choi Emilie’dir.

IBM Blockchain Nabzı

IBM-BLOCKCHAIN-PULSE

IBM’in Blockchain Pulse podcast’i, tanınmış teknoloji meraklıları tarafından barındırılıyor Matt Hooper, Rutin olarak dünya çapında blockchain teknolojisinin (Adam Gunther ve Drummond Reed gibi) en büyük ve en saygın savunucularından bazılarıyla konuşuyor. Gösterinin bir parçası olarak Hooper, blok zincirinin eğlence, küresel ödemeler, tedarik zinciri verimliliği gibi çeşitli geleneksel pazar sektörlerini etkilediği yeni yöntemlerin çoğunu keşfetme girişiminde bağımsız araştırmacılar ve yenilikçilerle de ilgileniyor..

Podcast’e girmek isteyen insanlar için, aşağıdaki bölümler dinleyicilere şovun neyle ilgili olduğuna dair bir fikir edinmek için mükemmel bir yol sağlamalıdır:

The Token Daily

TOKEN-GÜNLÜK

Token Daily tarafından barındırılmaktadır Soona Amhaz Düzenli olarak küresel kripto endüstrisinin çeşitli üyelerini bu gelişen pazarla ilgili çok çeşitli konuları tartışmaya çağırıyor. Soona, şovunun bir parçası olarak, beklenen endüstri trendlerinden gelecekteki pazar projelerine ve misafirlerinin röportaj sırasında akıllarında olabilecek her şeye kadar çok çeşitli konuları ele alıyor. Token Daily podcast’inde yer alan birçok yüksek profilli kişiden bazıları şunları içerir:

Ledger Cast

LEDGER-CAST

Geçen yıl ya da öylesine popülerlik kazanan bir başka popüler kripto temalı gösteri Ledger Cast. Kripto para birimi ve blok zinciri ekosistemiyle ilgili olabilecek hemen hemen her türlü haberi ele alır ve hatta aşağıdakilerle ilgili birkaç niş segmenti içerir:

 • Ticaret
 • Yerleşik kripto personeli ile görüşmeler
 • Teknik ve ticaret analizi
 • Temel bilgiler analizi

Şov, Ledger Status ve CarpeNoctom – bu alanla uzun süredir ilişkilendirilen iki saygın bağımsız analist tarafından barındırılıyor..

Messari’nin Niteliksiz Görüşleri

MESSARİS-NİTELİKSİZ GÖRÜŞLER

Messari CEO’su Ryan Selkis Unqualified Opinions podcast’ine ev sahipliği yapıyor – kripto dünyasının kim olduğu ile (bu alanla ilişkili çeşitli girişimciler ve yatırımcılar dahil) birkaç samimi, hızlı tempolu röportajlar içeren bir program. Podcast’in bir parçası olarak Messari, aşağıdaki gibi insanlarla röportaj yaptı:

Temel katman

TEMEL KATMAN

Temel Katman barındıran David Nage ve çeşitli blockchain girişimlerinin ve firmalarının kurucularından alınan kripto ile ilgili içerikle dolu olarak gelir. Gösterinin temel dayanak noktası, karmaşık projeleri mümkün olan en basit ve en kolay şekilde altta yatan teknolojileri parçalarına ayırarak basitleştirmeye yardımcı olmaktır. Programın bir parçası olarak Nage, Zaki Manian (SkuChain, Cosmos, Tendermint), Diogo Monica (Kurucu Ortak, Anchorage) ve Alexander Skidanov (YAKIN).

Blockchain Insider

BLOCKCHAIN-INSIDER

Blockchain Insider, kripto meraklılarının buluşudur Simon Taylor ve Colin Platt. Gösteri, anlaşılması kolay ve ilişkilendirilebilir bir şekilde BTC, blok zinciri ve dağıtılmış defter teknolojisini (DLT) tanıtmaya adanmıştır. Simon ve Colin’in kripto ile ilgili her şeyi derinlemesine analiz etmesi sayesinde, podcast’leri son zamanlarda popülaritesini artırıyor..

Daha önce Blockchain Insider’da yer alan misafirlerden bazıları arasında büyük isim oyuncular yer alıyor. Charles Hoskinson – Cardano’nun Kurucusu ve Amber Baldet – Clovyr’in CEO’su.

Blockchain 2025

BLOCKCHAIN-2025

Blockchain 2025, eğlence, sanat, müzik ve hatta çevrimiçi reklamcılık gibi çok çeşitli endüstriyel alanlarda blockchain’in etkisini araştıran, geleceğe yönelik bir teknoloji podcastidir. Ek olarak, gösteri şu anda geliştirilmekte olan ve birçok pazar sektörüne bakış açımızı tamamen yenileme potansiyeline sahip olan günümüzün gelecek vaat eden blok zinciri projelerinin çoğuna da yakından bakıyor..

Son olarak, podcast’e, yaklaşık on yıldır bu alanla yakından bağlantılı iki kişi olan Matt Aaron ve Blake Moore ev sahipliği yapıyor. Blockchain 2025’in her yeni dinleyicinin kontrol etmesi gereken bazı bölümleri şunları içerir:

Kripto Podcast Nasıl Başlatılır [Kullanıcı Kılavuzu]

kripto podcast'i nasıl başlatılır

Kripto podcast’leri, son birkaç yılın en sıcak trendlerinden ikisini birleştiriyor: kripto para birimi ve podcasting. Peki kendi kripto podcast’inizi nasıl başlatırsınız? Bir izleyici kitlesini nasıl çekebilir, takipçiler oluşturabilir ve insanların dinlemek isteyeceği kripto ile ilgili içeriği nasıl oluşturabilirsiniz??

Bugün, bu soruları yanıtlıyor ve bir kripto podcastini nasıl başlatacağınız hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklıyoruz..

Bir Kripto Podcast Başlatmanın Artıları ve Eksileri

Tıpkı hayattaki herhangi bir karar gibi, bir kripto podcast’i başlatmak, artıları ve eksileri ile doludur. İşte kendi kripto para birimi ile ilgili podcast’inizi başlatmanın avantajları ve dezavantajlarından bazıları..

Artıları

Etkileyici Olun: İyi bir podcast başlattığınızda, kripto topluluğunu etkileme gücüne sahip olursunuz. Sürekli olarak akıllı içerik üretirseniz, sözleriniz dinleyiciler için önemli olacaktır. Sallanacak, nüfuz edecek, nüfuz edecek ya da ona başka bir isim vermek isteyeceksiniz..

Kripto’ya Katkıda Bulunun: Çoğu podcast eğiticidir. Size en son haberleri öğretirler. Toplumu en son gelişmelerden haberdar ederler. Bir podcast başlatarak kripto dünyasına katkıda bulunuyorsunuz.

Reklam Geliri Elde Edin: Sonuçta, günümüzün trafiği en yüksek podcast’leri büyük reklam geliri elde ediyor. Bir kripto başlangıcı, örneğin, IPO öncesi belirteçler karşılığında podcast’inizde reklam vermeyi isteyebilir. Kripto medya web siteleri reklam vermek için para ödeyebilir. Kripto, milyarlarca dolarlık bir sektör ve tüm bu reklam parasının bir yere gitmesi gerekiyor.

Eksileri

Zaten Kalabalık: Bir kripto podcast’i başlatmayı düşünen ilk kişi siz değilsiniz. Aslında, bir kripto podcast’i başlatmayı düşünen 1000. kişi bile değilsiniz. Bugün internette yüzlerce kripto podcast var. Birkaçı kalabalığın arasından sıyrıldı, ancak çoğu belirsizlik içinde zayıflamaya devam ediyor.

Kripto Karmaşıktır: Çoğu kişi, kripto para birimi veya blok zinciri teknolojisi hakkında ayrıntılı olarak konuşmak için yeterli değildir. Deneyimsiz veya cahilseniz, podcast’iniz göz ardı edilecektir..

Adım 1) Kripto Podcast Nişinizi Bulun

Dışarıda zaten genel kripto podcast’leri var. Genel kripto podcast’lerinde yetkin bir şekilde konuşabilen pek çok insan var. Bu podcast’lerin zaten oldukça fazla sayıda takipçisi var. Bu kripto devleriyle rekabet etmek zor olabilir.

Bununla birlikte, belirli nişlerde kripto podcast’leri için hala bolca yer var.

Geleneksel medyanın yetersiz hizmet verdiği kripto alanında bir niş belirleyin. Potansiyel nişlerden bazıları şunları içerir:

Madeni Paraya Özgü Podcast’ler: Belirli bir madeni parayla ilgili tüm haberler hakkında konuşun. Veya benzer kripto para birimlerinden oluşan bir sepet veya belirli bir kripto para birimi kategorisini tartışın. Örneğin ERC20 belirteçleri veya merkezi olmayan uygulama platformları için mevcut tüm belirteçler hakkında konuşun.

Bölgeye veya Ülkeye Özgü Kripto Podcast’ler: Etiyopya’da kripto para birimi ile ilgili son haberler neler? Alay edebilirsiniz – ancak Etiyopya 100 milyondan fazla nüfusa sahip bir ülkedir. Kripto için en büyük potansiyel büyüme alanlarından bazıları, geleneksel bankaların yetersiz hizmet verdiği bölgeler de dahil olmak üzere gelişmekte olan piyasalardadır. Bölgesel kripto konularına odaklanan bir podcast başlatın ve yalnızca kripto benimseme arttıkça büyüyecek bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz..

Mülakat Uzmanları: Kripto hakkında pek bir şey bilmiyor olabilirsiniz, ancak yine de kripto hakkında çok şey bilen insanlarla röportaj yapabilirsiniz. Kısa, 5 dakikalık röportajlar için uzmanlara ulaşın. Onlara kripto dünyasından en son haberler ve gelişmeler hakkındaki düşüncelerini sorun.

Özel Erişimli Podcast’ler: Silikon Vadisi’nde mi yoksa Zug (Crypto Vadisi), İsviçre’de mi yaşıyorsunuz? Öyleyse, çok az kişinin erişebileceği kişilere ve şirketlere özel erişiminiz olabilir. Kriptodaki en parlak beyinlerle çevrilisiniz. Özel erişiminizi vurgulayan bir podcast başlatarak bundan yararlanın.

Teknolojiye Özgü Podcast: Bilgisayar bilimi dereceniz var mı? Solidity konusunda yetenekli misiniz? Blockchain hakkında dünyanın% 90’ından daha fazlasını biliyor musunuz? Öyleyse, teknolojiye özgü konulara odaklanan bir podcast başlatabilirsiniz. Örneğin, Solidity ve akıllı sözleşme programlamasındaki en son güncellemeleri tartışın. Veya farklı blok zinciri ve dağıtılmış defter teknolojilerinin nasıl çalıştığını inceleyin.

Eşsiz Eğitiminizi veya Arka Planınızı Esnetin: MBA dereceniz var mı? Kripto şirketlerinin işletme temellerini analiz etmek için MBA becerilerinizi kullanın. Ekonomi alanında doktora dereceniz var mı? Kripto paranın dünya ekonomilerini nasıl bozacağı hakkında konuşun. Birden fazla girişimden başarıyla çıktınız mı? Kripto şirketi kurucuları için sonraki adımları açıklayan bir podcast başlatın. Eşsiz becerilerinizi belirleyin, ardından bunları kripto para birimine uygulayın.

Her şeyden önce, bir podcast ile amacınız kendini işe yarar yap bir tür izleyiciye. Bazen bu, belirli bir konuya odaklanmayı içerir. Diğer durumlarda, uzman bilginizle genel haber konularını ele almayı içerir..

Adım 2) Bir Podcast Bölümünün Ana Hatlarını Belirleyin

Nişinizi buldunuz. Bir podcast başlatmak istediğinize karar verdiniz. Bir sonraki adım, bir bölüm taslağı oluşturmaktır.

Podcast’iniz nasıl akacak? Her seferinde ne hakkında konuşacaksınız? Tek başına mikrofona mı konuşacaksın? Başkalarıyla röportaj yapacak mısın? Segmentler arasında nasıl geçiş yapacaksınız?

Elbette bazı insanlar bir taslağa ihtiyaç duymaz: sadece bir mikrofonun önüne oturabilir, kayda basabilir ve yararlı bilgileri paylaşmaya başlayabilirler..

Ancak çoğu insan için net ve tutarlı bir yapıya sahip olmak podcast’inizin yolunda gitmesine yardımcı olacaktır..

Temel bir format oluşturduktan sonra, podcast yayıncılığının özüne girmeye başlayabilirsiniz. Ardından, neye ihtiyacınız olduğu ve ilk kripto podcast’inizi nasıl kaydedeceğiniz hakkında konuşacağız..

Adım 3) Bir Kripto Podcast Kaydetmek İçin İhtiyacınız Olan Araçları Edinin

Alışverişe çıkma zamanı. İlk kripto podcast’inizi kaydetmeden önce ihtiyacınız olan şeylerden bazıları şunlardır:

 • Kaliteli bir USB mikrofon
 • Bir podcasting uygulaması veya podcasting yazılımı (örneğin Squadcast)
 • Düzenleme yazılımı (Alitu, Audacity, Spreaker ve Garageband diğer iyi seçenekler olsa da Hindenberg özellikle popülerdir)

Neyse ki sizin için podcast’e doğru zamanda giriyorsunuz. Son yıllarda podcast yazılımı ve uygulamalarında bir patlama oldu. Mobil ve masaüstü kurulumları için çok sayıda ücretsiz ve premium podcasting yazılımı seçeneği bulabilirsiniz..

Adım 4) Podcast’inizi Cryptosphere’e Pazarlama

Demek harika bir podcast yaptınız. Şimdi insanların onu dinlemesine ihtiyacın var.

Kriptosfer çok geniştir. Podcast’inizi YouTube’dan Telegram’a, Twitter’a ve daha fazlasına her yerde pazarlayabilirsiniz..

Podcast’inizi dünyayla paylaşmak için bazı potansiyel pazarlama stratejileri şunları içerir:

Bir Web Sitesi Başlatın: Öncelikle, insanların podcast’inizi internette bulabilmesini sağlamalısınız. Podcast’inize özel bir web sitesi başlatın. Web sitenizin “[podcast’iniz]” gibi anahtar kelimeler için sıralandığından emin olmak için SEO kullanın. Birisi sosyal medyada sizin podcast’inizi gördüğünde, onu Google’da arayabilir ve web sitenizi bulabilir..

Twitter Pazarlama: Podcast’inizi Twitter üzerinden dünyaya pazarlayın. Podcast’inizi binlerce izleyicinin önüne koymak için popüler hashtag’leri kullanın.

Ünlü Paylaşımlarını İsteyin: Podcast’inizde kripto topluluğunun önemli bir üyesiyle röportaj yaptınız mı? Bu kişinin podcast bölümünüzü yeniden tweetlemesi veya paylaşması için iyi bir şans var.

Belirli Para Topluluklarına Pazar: Bazı madeni para topluluklarına geleneksel podcast’ler tarafından yetersiz hizmet verilmektedir. Örneğin, bitcoin hakkında konuşan podcast’leri bulmak kolaydır, ancak bu kripto para birimlerinin en büyükleri olmasına rağmen Tezos (XTZ), Chainlink (LINK) ve Cosmos (ATOM) hakkında konuşan podcast’ler bulmak daha zor olabilir. Dünya. Bu topluluklar medyanın ilgisine susamıştır – bu yüzden onlara verin.

Telgraf: Podcast’inizi Telegram ile paylaşın. Belirli projelere veya kripto para birimlerine adanmış birçok Telegram topluluğu vardır. Genel olarak kripto için daha geniş Telegram toplulukları da var.

Misafir Mesajları Yazın: Benzersiz bir konu hakkında yetkin bir şekilde konuşabiliyorsanız, misafir yazıları yazmayı düşünün. Hakkında bilgi sahibi olduğunuz bir konuya odaklanan bir konuk yayını yazın ve ardından okuyucuları podcast’inize yönlendirin.

Adım 5) Olası Sponsorları ve Reklam Fırsatlarını Belirleyin

Podcast’inizi pazarladıktan ve takipçilerinizi çektikten sonra, reklam geliri elde etmek için kitlenizi pazarlamak isteyebilirsiniz..

Reklam geliri kazanmak açgözlü olmakla ilgili değildir; aynı zamanda podcast’inizi genişletmek için ihtiyacınız olan parayı almakla da ilgilidir..

Örneğin, reklam geliri bir kripto konferansına yapılacak bir gezi için ödeme yapabilir. Önde gelen bir kripto CEO’su ile röportaj yapmak için Çin’e uçmanın maliyetini karşılayabilir.

Podcast’inizin kitlesi büyüdükçe, sponsorlar ve reklam ortakları bulmak sizin yararınıza olacaktır. Bazı podcast’ler, sponsorları kolayca bulmak için Midroll veya Advertisecast gibi reklam ağlarını kullanır..

Alternatif olarak, bazı podcast’ler Patreon aracılığıyla para kazanır. Dinleyiciler, podcast’inize erişmek için ellerinden geleni yaparlar.

En Çok İndirilen 5 Kripto Podcast

Son yıllarda bazı kripto podcast’leri popülerlik kazandı. Bugün internetteki en popüler 5 kripto podcast’i şunları içerir:

Zincirsiz: Eski Forbes muhabiri Laura Shin tarafından barındırılan Unchained, bugün mevcut olan en iyi bilinen kripto ve blok zinciri podcast’lerinden biridir. Podcast, mekanın önde gelen isimleriyle derinlemesine röportajlar sunuyor. Geçmişteki konuklar arasında Binance CEO’su Changpeng Zhao, Monero’nun lideri Riccardo Spagni ve bitcoin geliştiricisi Jimmy Song gibi önde gelen isimler yer alıyor. Teknoloji odaklı olduğu için blockchain’e yeni başlayanlar için göz korkutucu olabilir, ancak yine de her düzeydeki deneyime sahip kullanıcılar için erişilebilir durumdadır..

Zincir Dışı: Anthony Pompliano’nun Off the Chain’i bir başka tanınmış podcast. Pomp, kripto girişimcilerinin rakipler tarafından kullanılan karanlık taktikler de dahil olmak üzere istedikleri her şey hakkında konuşmasına izin veriyor.

Onaylanmamış: Unconfirmed da Laura Shin tarafından üretiliyor, ancak farklı bir şekilde çalışıyor. Unchained en son haberleri ve gelişmeleri anlatırken, Unconfirmed kripto dünyasındaki en parlak beyinlere derinlemesine dalış yapıyor..

Büyülü Kripto Arkadaşları: En büyük bitcoin hayranlarından bazılarının, bitcoin’in neden dünyadaki en iyi kripto para birimi olduğu hakkında konuştuğunu duymak istiyorsanız, o zaman Magical Crypto Friends bir seçenektir. Podcast, Monero lideri Riccardo Spagni, Litecoin yaratıcısı Charlie Lee, Blockstream CSO Samson Mow ve (anonim olmaya devam eden) WhalePanda tarafından barındırılıyor. Bölümler aylık olarak yayınlanır. Dört uzman düzenleme ve ademi merkeziyetçilik gibi konular hakkında konuşuyor. Ayrıca, bitcoin’in önümüzdeki yıllarda karşılaşacağı zorlukları ve geçmişte zorlukları nasıl aştığını da tespit ediyorlar..

Bitcoin Podcast Ağı: Bitcoin Podcast Ağı, Bitcoin Podcast ile başlayan bir medya kuruluşları koleksiyonudur. Bugün, bu podcast’in arkasındaki ekip, üst düzey işletme yöneticileri, doktoralar ve matematikçilerden oluşuyor. Bugüne kadar 150’den fazla bölüm yayınlandı ve çoğu 100 dakikadan uzun sürüyor.

En Çok Dinlenen Mansiyonlar

 • Ledger Cast
 • Crypto Street Podcast
 • Coin Talk
 • Sikke Ustalığı

En İyi Kripto Podcast Rehberi: Son Söz

kripto podcast inceleme araştırması

Master The Crypto, kendi bitcoin şovunuzu başlatmak için bazı ipuçlarını göstermenin yanı sıra en iyi kripto para birimi merkezli podcast’leri öne çıkarmaktan gurur duyuyor. Podcasting aracılığıyla paylaşılan analiz, içgörüler ve uzmanlık, diyaloğu açarak, tümü topluluğa ve bir bütün olarak kripto para birimi hareketine katkıda bulunan farklı fikirleri, düşünceleri ve fikirleri yaydığı için Bitcoin ekosistemi için büyük önem taşıyor.

Kripto için bir tutkunuz varsa, belirli bir konu hakkında benzersiz bir bilginiz varsa veya sadece dinlemek ilginizi çekiyorsa, bir podcast başlatmak sizin için doğru seçim olabilir..

Kendi kripto podcast’inizi başlatmak için yukarıdaki kılavuzu kullanın. Aylar içinde, en çok indirilen ilk beş kripto podcast’inden biri olabilirsiniz. Yukarıdaki en çok bilinen 40 kripto para birimi podcast’ine bir göz atın ve kripto para birimlerini dinlemek ve öğrenmek için en trend, başarılı podcast’ler olarak ne yaptıklarını ve nasıl çalıştıklarını modellemeye çalışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map