Celsius Network: Master The Crypto Kullanıcı İnceleme Kılavuzu

Santigrat Ağı

Celsius Network, ‘kendinizi geri almaya’ yardımcı olmayı amaçlayan bir kripto para ödünç verme ve bitcoin faiz platformudur. 49.000’den fazla aktif cüzdana ve 300 milyon $ ‘lık varlığa sahip olma istatistikleriyle övünen 2,2 milyar dolarlık kredi kuruluşu, nakit kredi almanız veya teminat olarak kripto paranızdan faiz kazanmaya başlamanız gerekip gerekmediğini görmek için güncellenmiş bir 2019 Celsius incelemesini hak ediyor..

Yatırım Dünyasını Celsius Ağı ile Dağıtmak

Blok zinciri ve kripto para birimleri dünyasının dev isimlerinden ikisi olarak bilinen Celsius Network ve Bitcoin.com, iki blockchain / kripto işletmesi arasındaki en büyük tek birleşmelerden birini oluşturan yepyeni bir ortaklık duyurdu..

Sektörde olup bitenleri yakından takip eden insanlardan biri değilseniz durum bu olsa da. Celsius Network gibi bir isim, hakkında daha fazla şey öğrenmeyi kesinlikle düşünmeniz gereken bir isim olmasına rağmen, sizin için çok fazla bir şey ifade etmeyecektir..

Bu, finansal çözümleri başlarına döndürme arzusuyla başlayan birkaç hizmetten biri; Onlara göre, kullanıcılarının ve Celsius kripto sahiplerinin menfaatlerine en iyi şekilde hizmet edecek şekilde hizmet vermek.

Ve bu bizi buradaki tartışmamızın özüne getiriyor.

Finans – Daha Adil ve Daha İyi – Başlangıç ​​Santigrat Ağı

2017’de kurulmuş olan Celsius Ağı, sadece birkaç yıldır ortalıktayken, kripto para birimi piyasası ve kullanıcıları için, vadeli işlemlerin ve marj ticareti / borç vermenin ilk aşamalarının yatırımcılar için yaptıklarını yapmak istedi..

Şu an CEO’su (Alex Mashinsky), COO (S.Daniel Leon), CMO (Keith Baumworld) ve CTO (Nuke Goldstein) tarafından Londra’da kurulan Celsius, kendi benzersiz blok zincirini oluşturmak için Ethereum ve ERC20 tokenini kullandı ve kripto.

Onun amacı? Yaygın olarak kullanılan Vadeli İşlemler Piyasası ve marj ticareti çözümlerinin yerini alarak, daha güvenilir, merkezi olmayan bir şekilde işlemelerine olanak sağlamak; böylece potansiyel borçlulara ve yatırımcılara kendi para birimlerini borç vermekle ilgilenenlere fayda sağlayan daha adil bir sistem yaratmak.

2017’de öne sürülen ilk konsept ile ekip, platformunu yerden kaldırmak ve kıtalararası bir finansal çözüm haline gelmek için özel bir Santigrat ICO olacağını duyurdu..

Peki bu bağış toplama etkinliği ne kadar başarılıydı? Mart 2018’deki sonuca göre, Celsius başarıyla 50 milyon doları aştı..

Konvansiyonel Yatırım Sorunu

LiveWire Markets ile bir röportaj sırasında, Aberdeen Standard Investments yatırım şirketinden Donald Amstad, yatırımcıların mevcut finansal ortamda karşılaştıkları zorlukları tartıştı..


Daha geniş bağlam için Amstad, daha yüksek faiz oranları ve enflasyonun daha aktif bir yatırım piyasasıyla sonuçlandığını ve dolayısıyla yatırımlardan daha yüksek yıllık getiri sağladığını vurgulamaktadır. Bunu geçmiş yılların hükümet, şirket ve banka tahvillerinde görebilirsiniz..

Ancak mevcut finansal ortam, beraberinde daha düşük faiz oranları, daha düşük enflasyon ve sonuç olarak da getiriyor: yıllık getiriler üzücü hale geliyor. Ve bunun ECB, İngiltere Merkez Bankası ve ABD Merkez Bankası’nın mali politikaları nedeniyle uzayan bir mali durum olduğu gerçeği göz önüne alındığında, yatırımcıların yakın zamanda etkileyici getiri bekleyemeyecekleri anlamına gelir..

Bu, Celsius ekibinin 2017’de kuruluşuyla sonuçlandırdığı bir şeydir. Medium görevlerinden birine göre, düşük enflasyon ve faiz iklimi, banka bonoları yoluyla yatırım yapmak isteyenler söz konusu olduğunda bankalar tarafından taklit edilen bir iklimdir..

Bu bankalar için işleyiş şekli, yatırımcılar için nispeten düşük faiz oranları sağlarken, temettü getirilerinden yararlanmalarıdır. Bu, paralarını çalıştırmak isteyenler için tamamen adaletsiz ve tamamen rekabetsiz bir pazar yaratır..

Blok zincirinde kazanmaya, ödünç almaya ve ödemeye yardımcı olmak için tasarlanmış kripto ağı Celsius’a girin.

Santigrat Ağı – Nasıl Çalışır

santigrat-ağ-kripto-kredi-hesaplayıcı

Buna, tahvillerin veya yatırım piyasasının merkezi olmayan bir şekilde ele alınması olarak bahsetmek uydurma değildir..

Kullanıcılar veya platformla ilgilenenler, kripto para birimlerini HODL’den daha fazlasını yapabilir; aslında kripto para birimlerini dijital veya sert cüzdanlarından Celsius platformundaki benzersiz bir kripto adresine taşıyarak kripto paranıza ilgi duyabilir ve hiçbir ücret ödemeden anında ödünç alabilirler..

Toplamda, kullanıcıların platforma dökmeyi seçebilecekleri 18 farklı kripto varlığı ve sabit koin var..

Bu kriptoların / StableCoin’lerin her biri, birkaç nedenden dolayı haftalık olarak dalgalanma eğiliminde olan ilişkili tipik bir APR’ye sahiptir:

Birincisi bu sikkelerin temini; sayı arttıkça veya azaldıkça, bu APR takip eden.

Diğeri, platformun yerel jetonunda (CEL) ödeme yapmayı seçenlerin başka bir mezhep seçenlerden daha fazla kazanmasıyla, ilginizi tam olarak nasıl almaya karar verdiğinize dayanmaktadır..

Bu kripto varlıkları listesiyle birlikte – şirketin öngörülebilir gelecekte ağa getirmeyi planladığı birkaç tane daha var..

Bunlar, Avustralya (AUD), Hong Kong (HKD), Kanada (CAD) ve Birleşik Krallık (GBP) ile TRON (TRX) gibi daha ‘yaygın’ bilinen kriptoları içeren diğer ‘Gerçek’ para birimlerini içerir. EOS ve Algorland.

santigrat-ağ-cüzdan

Nasıl başlıyorsun?

Yapmanız gereken ilk şey, mobil uygulama veya tarayıcı aracılığıyla yapılan bir hesap oluşturmaktır. Uygulama üzerinden ise, platforma çok daha kolay erişim sağlayan 4 basamaklı bir pin oluşturmanız gerekir..

Kaydolma sürecinden geçtikten sonra, dijital varlıkları taşımak istediğiniz kripto ile ilişkilendirilmiş rastgele oluşturulmuş bir kripto adresine taşıyabileceksiniz..

Santigratta oluşturduğunuz adresin, göndermek istediğiniz kripto para birimine karşılık geldiğini her zaman aklınızda bulundurun..

Genel olarak, bu kripto varlıkların taşınması süreci yaklaşık 15-30 dakika sürebilir. Ayrıca, tek bir yöntemi kullanmak zorunda kalmadan ne tür bir faiz ödemesi almak istediğinizi de seçebilirsiniz..

Örneğin, doğrudan Bitcoin miktarınıza ödenen bir faiz getirisine sahip olmak istiyorsanız – Bitcoin ile ödeme yapmayı seçebilirsiniz – ancak daha düşük bir faiz oranı elde edebilirsiniz..

santigrat-ağ-benim-cep-kripto-faiz

Alternatif olarak, CEL jetonlarıyla ödeme almaya karar verebilirsiniz; bir dizi başka benzersiz avantajla birlikte daha yüksek bir faiz oranının kilidini açmak.

Bunlar, geliştirilmiş faiz yüzdelerinin yanı sıra platformda bulunan diğer hizmetler için daha iyi oranları içerir..

santigrat-kazan-kripto-faizi

Peki bu karar ne kadar fark yaratıyor? Örneğin, Tether gibi bir stabilcoin alalım. Dijital cüzdana yaklaşık 1.000 $ yatırırsanız ve mevcut varlık havuzuna eklerseniz.

İlk seçenek, yatırım yaptığınız aynı dijital varlıktan ödeme almaktır. Bu durumda, yıllık getirinizi artırmanıza yardımcı olacak, ancak daha düşük bir tipik APR’ye sahip olacağınız anlamına gelen USDT; şu anda% 8.10. Size yılda 81 $ sağlıyoruz.

Bununla birlikte, CEL’de ödeme alacak olsaydınız, bu tipik APR% 8,91’e yükselirdi. Bu yüzdeye yapılan değişikliklerin etkisini hesaba katarak, yılda 89,1 dolar kazanırsınız, bu da yalnızca daha fazlasını eklemeyi seçerseniz artar..

Bu, yapabileceğiniz diğer yatırım türlerine kıyasla oldukça marjinal görünse de.

Bunun pasif bir gelir olduğunu ve sert bir cüzdanda saklasanız başka türlü elde edemeyeceğinizi belirtmek önemlidir..

Dahası, bu cüzdanlara herhangi bir zaman diliminde daha fazla kripto eklemeye karar verebilirsiniz; ne kadar çok (kripto) o kadar iyi!

Bu benim görüşüme göre nispeten az övülen bir şey. Temel olarak, paranızı bir gelir veya büyüme tahviline yatırmaya karar verdiyseniz, para ekleme veya çıkarma konusunda özgür olmadığınız için; yapabileceğiniz tek şey olgunlaşmasını beklemek. İşte NASDAQ ile Celsius CEO’su Alex Mashinsky’nin video klibi:

Özet

Kripto para birimi dünyasına gelince yatırım yapmak için pek çok yol var. Hızlı kazançlar için kısa, dijital altın olarak kullanmak veya (potansiyel olarak) resesif bir ana akım yatırım piyasası için riskten korunma için uzun sürmek.

Alternatif olarak, sadece durgun kalmasına izin vermek yerine, kriptolar patlarken neden sizin için küçük bir kar elde etmesine ve takdir etmesine izin vermiyorsunuz??

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map