BlockFi incelemesi

BlockFi, kripto faiz hesapları ve kripto destekli kredileri ile kripto ile para biriktirmenize, kazanmanıza ve ödünç almanıza izin veren bir kripto varlık yönetimi platformudur..

BlockFi.com’da çevrimiçi olarak bulunan BlockFi ürünleri, yüksek faizli kripto hesapları ve kripto para varlıklarınızda faiz kazanabileceğiniz veya kriptoyu teminat olarak kilitleyerek USD ödünç alabileceğiniz düşük maliyetli kredi sistemi sunar..

BlockFi nedir?

Gelişmekte olan merkezi olmayan finans arenasındaki kripto para sahipleri için, yatırım söz konusu olduğunda bir kediyi derinin birden fazla yolu var. Bunlardan ilki ve en yaygın olanı, uzun vadeli bir yatırım portföyünün parçası olarak bir veya daha fazla dijital varlık satın almak ve elde tutmaktır..

Ancak bunlardan bir diğeri, aynı varlıkları daha geniş bir sermaye havuzunun parçası olarak sunmaktır. Ne amaçla? Borçluların ödünç alması ve teminat / geri ödeme yapması için. İkinci yöntem, kripto tutarken zamanlarının boşa harcanmamasını sağlamak isteyen sahipler için giderek daha popüler bir yaklaşım yöntemi haline geliyor..

Bunlardan bazılarının esneklik ve rekabetçi faiz oranlarına yöneldiği gerçeği göz önüne alındığında, çekiş kazanmaları şaşırtıcı değil. Aralarında en popüler olanlardan biri, kökenlerini blok zincir ekonomisi içindekiler için finansal ürünlere ve hizmetlere daha derin bir karmaşıklık düzeyi sunma arzusundan alan BlockFi’yi içeriyor..

“Yıllardır kripto yatırımcıları blockchain ekosistemindeki temel finansal ürünlere erişemedi. BlockFi, dünya çapındaki müşterilere yüksek faizli kripto hesaplarına ve düşük maliyetli kredi ürünlerine erişim sağlayarak bu açığı kapatıyor. “

Bunun gibi bir ilk satış noktasıyla, Bitcoin hodlers ve kripto meraklıları için büyüyen bir yatırım fırsatları listesi olarak BlockFi kredilerini ve faiz tekliflerini incelememiz mantıklı geliyor..

BlockFi ve bunun kripto kredileri ve tasarruf hesapları hakkında bilmeniz gereken her şeyi bugün incelememizde öğrenin..

BlockFi Kripto Destekli Krediler Faiz Hesabına Genel Bakış

blockfi-kripto-faiz-hesabı

Ekim 2019 itibarıyla BlockFi, yatırımcıların BlockFi Faiz Hesaplarına (BIA) para yatırarak yıllık% 8,6’ya kadar kazanabileceklerini iddia ediyor. Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve Gemini Doları (GUSD) bakiyeniz üzerinden aylık faiz ödemeleri kazanırsınız.

BlockFi üzerinden de ödünç para alabilirsiniz. Kriptoyu (BTC, ETH veya LTC) platforma kilitleyin, bu kripto değerinin% 50’sine erişin ve ardından% 4,5 faiz oranı ödeyin. Evlerden arabalara ve işletmelere kadar her şey için ödünç para alabilirsiniz..

blockfi-kripto destekli krediler

Kripto para birimi daha olgun ve ana akım hale geliyor. Kripto alanında modern bankacılık altyapısının ortaya çıkışını görmeye başlıyoruz. Birkaç yıl önce, düzenlenmiş bir kripto tasarruf hesabı çılgınca görünebilirdi. Bugün, yatırımcıların kripto varlıklarını en üst düzeye çıkarmanın başka bir yolu.

Bugün BlockFi, bileşik faiz sunan dünyanın ilk ve tek faiz getiren kripto hesabı olduğunu iddia ediyor. Şirketin merkezi New York City’dedir ancak iş adresi Jersey City, New Jersey’de bulunmaktadır. BlockFi, Ağustos 2017’de piyasaya sürüldü.

2017 yılında kurulan BlockFi, kripto para birimi dünyası için daha fazla finansal hizmet ve gerçek kullanım durumları sağlama motivasyonuyla başladı. Zac Prince tarafından kurulan şirket, bu kadar kısa bir sürede müşteriler ve yatırımcılar için başarılı bir olasılık olduğunu kanıtladı..

Örneğin, Ağustos 2019’da şirket, 18,3 milyon doları aşan Valar Ventures ve o sırada sadece 40 kişiden oluşan kibirli bir kadro sayesinde A Serisi bağış toplamayı başardı. Bu finansman turu, takip eden yatırımcılardan ve destekçilerden aşağıdakiler de dahil olmak üzere büyük miktarda destek içeriyordu:

BlockFi ekibine göre “Winklevoss Capital, Galaxy Digital, ConsenSys Ventures, Akuna Capital, Avon Ventures, Susquehanna, CMT Digital, Morgan Creek ve PJC”.

Bu kapsamlı yatırımcılar listesinden, BlockFi’nin vizyonunun genel olarak gerektirdiği beklentilerle büyülendikleri oldukça açık. Web sitesine göre, bu vizyon yeni ve mevcut yatırımcılar için çok sayıda kullanım durumu ve sürekli yeşil içerikle birlikte geliyor..

Geriye hızlı bir bakışla, şimdi nerede BlockFi var? Şu anda, daha ayrıntılı olarak inceleyeceğimiz Kripto Faiz Hesapları ve Kripto Destekli Kredileri içeren kullanıcılar için çözümler sunuyor..

BlockFi Özellikleri

BlockFi kullanım kılavuzu

BlockFi’nin temel özellikleri aşağıdakilerin tümünü içerir:

Yüksek Faizli Kripto Hesapları: BTC, ETH ve GUSD’nizden faiz kazanın. Sadece BlockFi’ye para yatırın, ardından aylık olarak bileşik olarak yıllık% 8 faiz kazanın.

Düşük Maliyetli Kredi Ürünleri: BlockFi ile% 4,5 oranlarında borçlanın. Parayı platforma kilitlersiniz, ardından o kripto değerinin% 50’sine kadar kredi alırsınız.

Üç Kripto Para Birimini Destekler: BlockFi, bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve Gemini Dollar (GUSD) mevduatlarını (tasarruf hesapları için) ve krediler için BTC, ETH veya LTC teminatlarını destekler.

Kripto Kazançlarından Vergi Almaktan Kaçının: Kripto paranızı bugün satarsanız hemen paraya erişebilirsiniz. Bununla birlikte, burada vergi uygulamaları da vardır. Örneğin, IRS kripto para birimini mülk olarak değerlendirdiği için sermaye kazancı vergisi ödemelisiniz. BlockFi, fonları platforma kilitlemenin bir nedeni olarak vergi avantajlarını vurguluyor.

Esnek Geri Ödeme Planları: BlockFi’nin geri ödeme planları esnektir ve müşterilerin benzersiz ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirilebilir. Banka hesabınıza ABD Dolarını aldıktan sonra, kredinin tamamını BTC veya ETH kullanarak geri ödemek için son geri ödemenizi kullanmadan önce kredinin faizini aylık olarak ödemeniz gerekir..

Kolay Kredi Hesaplayıcı: BlockFi, istediğiniz miktarda kripto para birimi için ne kadar teminata ihtiyacınız olduğunu görmenizi kolaylaştıran bir kredi hesaplayıcısına sahiptir..

Hızlı Başvuru Süreci: BlockFi, hızlı ve kolay bir başvuru sürecine sahiptir. Kullanıcılar, istedikleri kredi koşullarını belirleyebilir ve başvurularını yapabilirler. BlockFi, çoğu kullanıcıya birkaç saat içinde yanıt verir. BlockFi, kredi yeterlilik kriterlerini geçtiğinizden emin olmak için kontrol edecektir..

Kredi Kontrolü Yok: BlockFi, kredi verme koşullarını hesaplamak için kredi puanınızı kullanmaz. Aslında, BlockFi sert veya yumuşak bir kredi kontrolü bile gerçekleştirmez, bu da BlockFi ile kredi almanın kredi puanınızı hiçbir şekilde etkilemeyeceği anlamına gelir..

Minimum Depozito veya Ücret Yok: BlockFi başlangıçta minimum 0,5 BTC, 25 ETH veya 2,500 ABD Doları depozito ile başlatıldı. Eylül 2019’da şirket bu gereksinimleri kaldırdı ve artık ücret talep etmiyor.

Erken Çekilme Cezası Yok: BlockFi Faiz Hesabı (BIA), ayda bir defaya kadar ücretsiz para çekme imkanı sunar. Erken para çekme cezası yoktur.

Dünya Çapında Kullanılabilen Tasarruf Hesapları: BlockFi’nin tasarruf hesapları, 18 yaşın üzerindeki dünyanın her yerindeki yatırımcılar tarafından kullanılabilir. Tasarruf hesapları, Avrupa Birliği’nde veya New York, Connecticut ve Washington eyaletlerinde hiç kimse tarafından kullanılamaz ve bunlar, Amerika Birleşik Devletleri.

Sadece Faiz Öde: BlockFi, yalnızca krediniz için faiz ödemenizi gerektirir. Ardından, kredinin sonunda anaparanızı ödersiniz.

Yeniden Finansman veya Dönem Sonrası Kredi: 12 ay sonra, kredinizi mevcut oranlarda yeniden finanse etmeyi veya anaparanızı ödeyip krediyi sonlandırmayı seçebilirsiniz..

Her Şey İçin Borç Alın: BlockFi, arabalardan kredi kartlarına ve evlere kadar her şey için borç para almanıza izin verir. Geleneksel bir borç veren, kredi puanınızı ve iş planınızı analiz edebilir. Bununla birlikte, BlockFi, istediğiniz herhangi bir şey için borç para almanıza izin verir. Teminata sahip olduğunuz sürece, kripto varlıklarınızın değerinin% 50’sine kadar ödünç alabilirsiniz..

FDIC veya SIPC Korumalarına Tabi Değildir: Paranız geleneksel bir Amerikan bankasındayken, bu para Federal Mevduat Sigorta Kurumu tarafından korunur. Banka bu parayı kaybederse veya iflas ederse, FDIC size belirli bir limite kadar geri ödeme yapar. BlockFi aynı korumalara sahip değil.

BlockFi Nasıl Çalışır??

BlockFi şu anda aylık olarak bileşik faizle yılda yaklaşık% 8 ila% 9 faiz ödüyor. Şirket faiz oranlarını nasıl böyle veriyor??

BlockFi, kriptoyu kilitlemek isteyen herkese kripto destekli krediler verir. Krediler, maksimum% 50’lik bir başlangıç ​​LTV olarak verilir. Bu, platformda 1 BTC’yi BTC başına 8.000 $ ‘lık bir fiyata kilitlerseniz, maksimum 4.000 $ kredi alabilirsiniz..

Faiz oranları% 4,5’ten başlıyor. Kredi 12 ay sürüyor. Vadenizin sonunda krediyi önceden ödeme veya yeniden finanse etme seçeneği vardır.

Kripto destekli krediyi herhangi bir şey yapmak için kullanabilirsiniz – örneğin bir kredi kartı bakiyesini ödemek veya bir ev satın almak. BlockFi, işletmelerin borç verme hizmetlerini bordro finansmanı ve genişlemesi için kullandıklarını da iddia ediyor. Ayrıca, satmak yerine kripto varlıklarınızdan borç almanın belirli vergi avantajları vardır..

Resmi web sitesine göre BlockFi için reklamı yapılan kullanımlardan bazıları şunlardır:

  • BTC ve ETH varlıklarınızda bileşik faiz kazanın
  • BlockFi ile ev kredisi çekerek ev satın almak için bitcoin kullanın
  • BlockFi ile otomobil kredisi alarak kriptolu bir araba satın alın
  • Yatırım portföyünüzü kredi ile çeşitlendirin
  • Kredi kartı borcunu kripto ile ödeyin
  • Kripto kullanarak iş genişletmesini veya bordroları finanse edin

Yasal olarak konuşursak, BlockFi, kripto varlıkları tarafından desteklenen ABD Doları krediler sunan güvenli bir banka dışı borç veren olarak sınıflandırılır. Kuruluş, Tekdüzen Ticaret Kanunu’nun (UCC) 9. Maddesi uyarınca faaliyet gösterir ve BlockFi, borçlularının her bir eyaleti için UCC-1 finansman beyanları sunar (şirket şu anda yaklaşık 35 ABD eyaletinde faaliyet göstermektedir).

blockfi-business-kredi-kullanım-vakaları

Tüm fonlar, lisanslı kripto para birimi borsası ve yine New York’ta bulunan kayıtlı emanetçi Gemini’de tutulmaktadır. Krediler, müşterilerin banka hesaplarına ABD Doları cinsinden verilir. BlockFi, kredi sözleşmelerini ve geri ödemeleri yönetmek için üçüncü taraf kredi hizmeti sağlayıcısı Scratch ile de ortaklık kurdu..

Müşteri ödemelerde temerrüde düşerse ne olur? Kripto fiyatları düşerse ne olur? Bu durumda, BlockFi, kredinin geri kalanını ödemek için gereken eşdeğer miktarda kripto para birimine sahip olabilir. Unutmayın: Borçluların, istedikleri kredi miktarının iki katı kadar kripto kilitlemeleri gerekir..

kripto para birimi ile desteklenen blockfi kredileri

Belirtildiği gibi, BlockFi ekibinin kullanıcılarına sağladığı iki özel hizmet vardır – BlockFi Faiz Hesabı ve Kripto Destekli Krediler. Başlangıç ​​olarak, BlockFi kripto kredileriyle başlayalım, sonra faiz hesaplarına, birini başlatmanın ne kadar kolay olduğuna ve bazı çağdaş hizmetlerle nasıl rekabet ettiklerine bir göz atacağız..

BlockFi ile Kredi Nasıl Alınır

BlockFi ile kredi almak basittir. Öncelikle, üç temel gereksinimi karşılamanız gerekir:

  • Kripto varlıklarda minimum 15.000 $
  • Varlıklar üzerinde ipotek yok (vergi borçları dahil)
  • İflas yok

Bu gereksinimleri onayladıktan sonra, BlockFi kredi başvurunuzun geri kalanına devam edebilirsiniz:

Aşama 1) BlockFi.com’u ziyaret edin ve https://app.blockfi.com/signup adresinde bir hesap oluşturun

blockfi-hesap-oluştur

Adım 2) Kredi sekmesine tıklayın

Aşama 3) Kişisel bilgilerinizi, sosyal güvenlik bilgilerinizi ve mali geçmişinizi sağlayarak Uygula’yı tıklayın ve KYC / AML doğrulamasını tamamlayın.

Adım 4) Kredinizi gözden geçirin ve kredi sözleşmesini imzalayın

Adım 5) Materyalleri BlockFi’nin güvenli depolama cüzdanına aktarın

Adım 6) BlockFi’nin isteğinizi doğrulaması için birkaç saat bekleyin

Adım 7) Krediyi aynı gün ABD Doları cinsinden banka hesabınıza havale yoluyla (veya stabilcoin ile seçtiğiniz cüzdan adresine) alın

Adım 8) USD, BTC, ETH veya LTC kullanarak yalnızca faiz ödemeleri yapmaya başlayın

Adım 9) Vade sonunda anaparayı tek bir ödemede ödeyin veya cari oranlarda yeniden finanse edin

blockfi-faiz-hesap-faydaları

BlockFi’nin özel hesabını kullanarak krediyi güvence altına almak isteyenler için, teminat peşinatları olarak mevcut para birimleri ve kredi-değer oranları gibi çeşitli koşullardan geçeceğiz..

Öncelikle, kullanıcıların sahip olduğu esneklik türü, ilgi alanına dayalı hesaplardan gördüğümüzle aşağı yukarı aynı seviyededir. Bunun aksine, kullanıcılar Ethereum, Bitcoin ve Litecoin’den teminat verebilir, bu da kısıtlayıcı olsa da, daha popüler kriptoların bazılarının değerlerine karşı borçlanma aracı olarak sağlanmasına izin verir..

Bununla birlikte, aynı krediler ortalama bir kripto sahibi için değildir. Bunun nedeni, Kredi / Değer oranlarının görece% 50’de sabitlenmiş olmasıdır. Sonuç olarak, kullanıcıların bu krediyi güvence altına almak için oldukça önemli miktarda kripto öne sürmeleri gerekecek..

Örneğin, 10.000 $ ‘lık bir kredi almak ve Litecoin, Ethereum veya Bitcoin kullanmak istiyorsanız, her birinin% 50 LTV’si olacaktır, bu da sırasıyla 2.5 BTC, 115.05 ETH veya 372.72 LTC sağlamanız gerektiği anlamına gelir..

Bu, onları ortalama bir kişi için biraz daha az erişilebilir hale getirse de, aynı kripto kredi hesapları, bir iş kurmak, borcu ödemek, bir ipotek temin etmek gibi her şey için kullanılabilir..

Bir faiz hesabı başlatmak gibi, bir kredi başvurusu oluşturmak kolaydır, yapmanız gereken tek şey tam olarak ne ödünç almak istediğinizi hesaplamak, kripto teminatını hangi adrese ödemeyi düşündüğünüzü belirlemek, banka bilgilerinizi girmek, imzalamak belge ve birkaç gün sürebilen onay bekliyor.

Arayüzde gezinmek oldukça kolay olsa da, bulacağınız sorun, kredi geri ödemelerinin koşulunun kullanıcı tarafından kolayca anlaşılmamasıdır; bu, bu tür bir şeyi bilmek istiyorsanız bir çekişme noktası olabilir. önceden.

Bu tür kredilerin arkasındaki yasal tarafa bakmak isteyenler için, BlockFi’den taslak kredi belgelerinden birine göz atabilirsiniz. İşte.

BlockFi web sitesini ve ürün yelpazesini doğru kontrol ettiğinizden emin olun İşte.

BlockFi Faiz Hesabı’na (BIA) Nasıl Başvurulur

BlockFi faiz hesabı, dünyanın çoğu yerinde yaşayan 18 yaşın üzerindeki herkes tarafından kullanılabilir. New York, Connecticut veya Washington’da yaşıyorsanız veya Avrupa Birliği’nde yaşıyorsanız bir BIA’ya kaydolamazsınız. Amerika Birleşik Devletleri tarafından onaylanmış bir ülkede ikamet ediyorsanız veya herhangi bir izleme listesindeyseniz de kaydolamazsınız. Bu gereksinimleri karşıladığınızı doğruladıktan sonra kayıt işlemine devam edebilirsiniz:

Aşama 1) Https://app.blockfi.com/signup adresinde bir hesap oluşturun

blockfi-hesap-oluştur

Adım 2) Para Yatırma sekmesine tıklayın

Aşama 3) Başvuru sürecini tamamlayın ve KYC / AML bilgilerini doğrulayın

Adım 4) BTC, ETH veya GUSD’yi BlockFi’nin güvenli depolama cüzdanına aktarın

Adım 5) Bakiyeniz için aylık faiz ödemeleri alın

Ekip, Faiz Hesabı’nın web sitesinde kullanıcıları için ne anlama geldiğini özetliyor:

“BlockFi Faiz Hesabı (BIA), Bitcoin, Ether ve GUSD’nizde bileşik faiz kazanmanızı sağlar. Kripto paranızı BlockFi’de saklayın ve her ay Bitcoin, Ether ve Gemini Doları cinsinden ödenen faizleri kazanın. “

Diğer hesaplar gibi, kullanıcılar, hesapta ne kadar yerleştirirlerse yerleştirsinler yıllık bileşik faizin kilidini açmak için seçtikleri kripto para birimlerini yatırmayı seçebilirler..

Bunun gibi bir hesapla, bunu birkaç alanda değerlendireceğiz: yatırabileceğiniz kripto çeşitliliği, bileşik faiz oranları ve varlıkları içeri ve dışarı taşıma esnekliği dahil olmak üzere bir hesabın ne kadar kolay kurulacağı hesabın.

İlk engel olarak, BlockFi, kullanıcıların yatırım yapabileceği dijital varlık türleri için çok fazla çeşitlilik sağlamaz..

Web sitesine göre, yalnızca üç mevcut varlık var – bunlar GUSD, Bitcoin ve Ethereum..

Bu, uzaya yeni gelen biriyseniz meseleleri basitleştirse de. Halihazırda büyük kripto ve altcoinlerin adil payına sahip olanlar için, ikincisi kendilerini yalnızca varlıklarının bir yüzdesini sermayeye çevirebilecek durumda bulacaklar.. blockfi-bitcoin yatırma

Nispeten kısıtlayıcı olmanın artı yanı, kullanıcılara oldukça net, gezinmesi kolay bir arayüz sağlamasıdır..

Hesaplarında tam olarak neye sahip olduklarını, ne kadar faiz elde ettiklerini ve ne tür işlemler gerçekleştiğini görmelerine izin vermek.

Bu temiz arayüzle birlikte, bu hesaplarla para çekme ve para yatırma işlemlerinin tamamı da nispeten hızlıdır..

blockfi-çekme-bitcoin

Kullanıcıların yalnızca para yatırmaya tıklaması, cüzdan adresini kopyalaması ve mevcut hesap toplamlarına eklemek için tutarı göndermesi gerekir..

Bu arada, para çekmek için sadece çıkarmak istediğiniz miktarı seçin, cüzdan adresinizi ekleyin ve işiniz bitti.

Hem para çekme hem de para yatırma için bu kolaylık, diğer faiz tabanlı hesaplara kıyasla belirgin bir avantaja sahip olduğu bir şeydir..

Bazıları sizi daha iyi faiz oranları için bazı aylara dayalı yükümlülüklere sokar, bu da ek gelir elde etmek için iyi olsa da bir miktar özerkliği ortadan kaldırır..

Kullanıcıları için esneklik ve kullanım kolaylığı ile faiz oranları açısından piyasadaki diğer hizmetlere göre nasıl bir performans sergiliyor? Karşılaştırmada oldukça iyi.

BlockFi, kullanıcılarına, GUSD ile birlikte mevcut en iyi oranlardan birini (Celsius – şu anda% 5,06 – ve Crypto.com -% 4’ün aksine% 6,3) sağlayarak, kullanıcılarına her üç varlık için sabit yıllık faiz oranları sağlar. Daha önce bahsedilen her iki Santigrat’ta şu anda düşen seviyelere kıyasla% 8.6’da duruyor, son 2 ayda Stablecoin oranları düşüyor..

Aynısı, BlockFi kullanıcıları için% 4,1’de sabit kalan Ethereum için de geçerliyken, Celsius% 3,5 ve Crypto.com% 3’te..

Akılda tutulması gereken şeylerden biri, bu diğer platformların, daha iyi faiz oranlarının kilidini açmak için kullanıcıların bir miktar platform benzersiz token / s tutmasını gerektirmesidir..

Bu, kullanıcılar için bazı net faydalar sağlasa da, özellikle Crypto.com gibi bir platform için, bu avantajlardan yararlanmak için 1.500 $ ‘dan fazla pay gerektiren bir kullanıcı için tam bir ek gereksinim seviyesi ekler..

Bazı kullanıcıların uygulamaya özel fayda belirteçlerine yatırım yapmanın kolay bir iş olmayacağı noktasında büyük sahipler olmadıkları gerçeği göz önüne alındığında, BlockFi’nin bu faiz oranlarını en baştan sağlaması büyük bir avantajdır..

BlockFi Crypto Company Hakkında

BlockFi, Zac Prince (CEO ve Kurucu) tarafından yönetilmektedir. BlockFi’yi piyasaya sürmeden önce Prince, Admeld (Google tarafından satın alındı) ve Sociomantic (DunnHumby tarafından satın alındı) dahil olmak üzere iki başarılı satın almanın bir parçasıydı. Prince, bankacılık deneyimi açısından, çevrimiçi kredi sektöründe bir komisyoncu ve RIA olan Orchard Platform’da ve çevrimiçi bir tüketici kredisi veren Zibby’de iş geliştirme ekiplerine liderlik etti..

blockfi-şirket-liderlik-ekibi

BlockFi ekibinin listedeki diğer üyeleri arasında Flori Marquez (Büyümenin Kurucu Ortağı ve Başkan Yardımcısı), Rene van Kesteren (Baş Risk Sorumlusu) ve Mahesh Paolini-Subramanya (CTO) bulunmaktadır..

BlockFi’nin genel merkezi Jersey City, New Jersey’dedir. Adres ve iletişim bilgilerini görüntüleyebilirsiniz buradaki şirket için.

Ağustos 2017’de piyasaya sürüldüğünden bu yana, BlockFi dört yatırım turuyla 60 milyon doların üzerinde fon sağladı. Son tur Aralık 2018’de gerçekleşti. Yatırımlar ConsenSys Ventures, Kenetic Capital, SoFi, Galaxy Digital (Mike Novogratz tarafından yönetiliyor) ve Morgan Creek Capital (Anthony Pompliano tarafından yönetiliyor) gibi önemli isimlerden geldi..

Kullanıcıların hızlı ve kolay kurulumuna sahip olmaları ilginç bir tür özet / satış noktası olsa da, şirket liderliği, kripto alanındaki yeni ve mevcut yatırımcılar için şirkete ve kuruluma kolayca başlamak için erişilebilirliğe odaklandı. sundukları iki hesaptan biri.

BlockFi’nin Kripto Özelliği Nedir??

blockfi-inceleme-kılavuzu

Gördüğünüz gibi, yeni bir BlockFi kullanıcı hesabı oluşturmak oldukça basittir, çünkü kullanıcılarını blockchain ve bunun üzerine ürünler hakkında bilgilendirmeye daha fazla değer veren bir şirketten bekleyeceğimiz gibi..

Buradaki bazı ekran görüntülerinde de fark edeceğiniz gibi, süreç nispeten basitleştirilmiştir; yalnızca bazı temel bilgileri sağlamaya ihtiyaç duyan kullanıcılar ile.

Bu bilgiler şunları içerir; ad ve soyadlar, e-posta adresi, ardından hesabınızın kurulumunu etkili bir şekilde yapmak için e-postanıza gönderilen onay kodu gelir.

Bu sonraki sayfada, e-postanızı yeni hesabınız için 6 haneli bir aktivasyon kodu için kontrol etmek isteyeceksiniz. Bunu girdikten sonra, yepyeni hesabınıza girebileceksiniz..

Bununla birlikte, fark edeceğiniz şey, seçeneklerin tümünün opak ve / veya grileşmiş olmasıdır..

Bu, henüz sizin için uygun olmadıkları anlamına gelir. Aynı damardaki diğer bazı ürünler gibi, gerçekten faiz veya kredi bazlı hesaplar açmak için bazı KYC protokollerini geçmeniz gerekecek..

Bazı KYC kontrollerinin geri dönüşü bir anlaşma kırıcı olabilir, ancak neyse ki BlockFi bu tuzağa düşmüyor gibi görünüyor. Bilgilerinizin ve adres kanıtınızın doğrulanması için bazen günlerce beklenir. BlockFi, en azından kişisel deneyimlerden, bir saat içinde gitmek iyiydi.

BlockFi’nin net avantajlarından biri, web sitesinde aynı sektördeki diğer platformlardan ve hizmetlerden bazılarını ayıran aktif bir blog olan içeriğidir..

Neden bu tam olarak böyledir? Basit: Bu Faiz Hesaplarından birine yatırım yapmak, kripto para birimlerine yatırım yapmak ve genel olarak yatırım yapmak konusunda yabancı bir konumdaysanız, yatırım yaparken göz önünde bulundurulması gereken bazı önemli faktörlerin üzerinden geçen bir makale kütüphanesine sahip olmak gerçek bir fark yaratabilir..

Peki bu blog kullanıcılarına gerçekte ne sağlıyor? Şu an için, 2018’in başından beri çalışıyor ve aslında (daha önce bahsettiğimiz gibi) yatırımcılar için büyük konularla ilgili her zaman yeşil içerikten oluşuyor..

Şirket tarafından yayınlanan ilk makalelerden biri, örneğin, sermaye kazancı vergisi ile uğraşırken nelere dikkat edilmesi gerektiğinin bir dökümü de dahil olmak üzere, kredi ve yatırım yapılandırması konusunda diğerlerinin yanı sıra, kripto para birimiyle ilgili vergi kanunu hakkında kapsamlı bir makale içeriyor.

Şimdi, bu kadar süre boyunca şirketin bloguna dalmak gerçekten alışılmadık bir konu gibi geliyor, ancak bu alanda yepyeni iseniz, sektör bilgisi için bağlandığınız iki şey varsa, birincisi, ve ikincisi sabırdır. Sonuç olarak, yeni ve mevcut kullanıcıları eğitmeye gerçekten yardımcı olan herhangi bir şirket, hoş bir ek.

Web sitesinin bu bölümünü kontrol etme fırsatınız olmadıysa ve vergi yasası ve kripto yatırımı için bilmeniz gerektiğini düşündüğünüz diğer unsurlar hakkında daha fazla bilgi edinme ihtiyacı hissediyorsanız. Doğru bloga göz attığınızdan emin olun İşte.

Son söz

BlockFi, kripto alanına benzersiz bir katılımcıdır. Modern bankacılık altyapısını kripto ile birleştirerek bize her türlü finansal ihtiyaç için bir tasarruf ve kredi platformu sağlıyor. BlockFi ile esnek şartlarda borç alabilirsiniz. Veya platformun cazip faiz oranlarını kullanarak paradan tasarruf edebilirsiniz.

BlockFi sadece rastgele bir başlangıç ​​değil: Şirket, kripto alanındaki en büyük yatırımcılardan bazılarından dört yatırım turu aracılığıyla 60 milyon dolardan fazla fon aldı. BlockFi ayrıca kripto saklama için Gemini ile ortaklık kurdu.

Tüm bu nedenlerden dolayı, BlockFi, kripto varlıklarınızın değerini en üst düzeye çıkarmanın en kolay ve en erişilebilir yollarından biridir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me