2020 için En İyi Kripto Vergi Yazılımı: En İyi Bitcoin Muhasebe Hizmet Sağlayıcıları ve Vergiler İçin Programlar

2020 için En İyi Kripto Vergisi Yazılımı: Bitcoin Tax Software, Services, Providers ve amp; Programlar

IRS ve diğer ulusal vergi makamları, yıllardır bitcoin’den haberdardı.

IRS, bitcoin ile ilgili ilk kararını 2013 yılında tamamen verdi. 2020’de vergileriniz için kriptoyu bildirmiyorsanız, o zaman kendinizi önemli bir sorumluluğa maruz bırakıyorsunuz demektir..

Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya, Almanya, Japonya ve diğer ülkelerdeki vergi makamları, kripto vergileri için belirli kurallar oluşturmuştur..

Neyse ki, kripto paranızı vergi amacıyla bildirmek her zamankinden daha kolay. Kripto vergi hizmetleri ve kripto programları var. Kripto muhasebe yazılımı var. Doğru kripto vergi iadeleri oluşturmada uzmanlaşmış CPA’lar var.

Aslında, o kadar çok kripto vergi hizmeti var ki, hangisinin sizin için doğru olduğunu bilmek zor. Bu yüzden yardım etmek istiyoruz. Kripto vergi web siteleri, uygulamaları, programları, hizmetleri ve sağlayıcıları dahil olmak üzere 2020 için en iyi kripto vergi yazılımını sıraladık.

Kripto Vergisi Yazılımı nedir?

Kripto Vergisi Yazılımı nedir?

Kripto vergi yazılımı, kripto para birimi kazançlarınızı ve kayıplarınızı hesaplamak için kullanılan bir araçtır..

Tipik olarak, aracı kurumunuz – hisse senetleri, tahviller, ETF’ler ve diğer yatırımları satın aldığınız yer – bu ifadeyi geleneksel yatırım ürünleri için sağlayacaktır. Ancak kripto, geleneksel bir yatırım ürünü değildir ve kripto borsaları geleneksel aracı kurumlar değildir..

TD Ameritrade ve JPMorgan normalde tüm yıllık gelirlerinizi, maliyet esasını ve herhangi bir yatırım işleminden elde ettiğiniz kazanç veya kayıpları listeleyen bir Form 1099 düzenler..

Bununla birlikte, kripto borsaları bu tür formlar yayınlamaz.

Coinbase dahil olmak üzere bazı kripto para birimi borsaları, tüm brüt kripto işlemlerinizi listeleyen bir Form 1099-K yayınlayacaktır. Ancak, bu bilgiler vergi beyannamenizin hazırlanmasında yararlı değildir. Daha fazla veri sağlamanız gerekiyor.

Bu, kripto kazançlarınızı ve kayıplarınızı bildirme yükünün size ait olduğu anlamına gelir. Kripto vergi yazılımının işe yaradığı yer burasıdır.

Temel kripto vergi yazılımı, tüm kripto para birimi işlemlerinizi çeşitli kaynaklardan derler ve IRS’nin rehberliğini izleyerek ABD Doları cinsinden kazanç ve kayıpları hesaplar..

Kripto vergi yazılımı, genellikle kripto varlıklarınıza borçlu olduğunuz belirli vergileri hesaplamaz. Ödediğiniz vergiler, vergilendirilebilir gelirinize göre değişecektir. Vergi beyannamenize girdiğiniz bilgilere bağlı olarak, aynı kripto işlemlerine sahip başka bir dosyalayıcıdan daha fazla veya daha az ödeme yapabilirsiniz..

Esasen, kripto vergi yazılımı, kripto hesaplarınızdan ve kripto cüzdanlarınızdan tüm rakamları alır, yıl boyunca yaptığınız tüm işlemleri not alır ve ardından tüm bu numaraları IRS’nin anlayabileceği şekilde listeler. Ardından raporu TurboTax e-dosya gönderiminize ekleyebilirsiniz. Veya raporu yazdırıp başka bir vergi beyannamesine ekleyebilirsiniz..

Gerçekten Kripto İçin Vergi Vermem Gerekiyor mu?

kripto vergi beyannamesi gereksinimleri

Evet! IRS, Çizelge 1’e bir kripto sorusu ekledi, bu da kripto’nun resmi olarak ana akım haline geldiği anlamına geliyor..

Kripto yatırımlarının, kripto karlarının veya kripto kayıplarının raporlanmaması, diğer yatırım gelirlerini beyan etmemek gibi ele alınabilir. Bu yıl veya gelecekte çok yüksek vergi cezalarıyla karşılaşabilirsiniz..

Unutmayın: Düzenlenmiş kripto borsalarında işlem yapıyorsanız, muhtemelen kişisel bilgilerinizi ve hatta muhtemelen SSN’nizi sağlamışsınızdır. IRS, kripto hesaplarınızı kolayca bulabilir.

Birinin size söyleyebileceğinin aksine, IRS’nin bitcoin’i vergilendirmek için yürürlükte olan kuralları vardır: IRS ve diğer çoğu ulusal vergi dairesi, bitcoin benzeri mülk muamelesi görür. Bu, kripto ile ilgili tüm işlemleri, ne kadar ödediğiniz, ne kadar satın aldığınız ve bu işlemden ne kadar kar veya zarar ortaya çıktığı dahil olmak üzere rapor etmeniz gerektiği anlamına gelir..

IRS bu bilgileri analiz edecek, ardından vergilendirilebilir gelirinize ekleyecek veya bunlardan düşecektir..

Kripto Vergisi Yazılımı Nasıl Çalışır??

Kripto vergi yazılımı, üçüncü taraf bir veri toplayıcı gibidir. Tipik olarak, yazılım için küçük bir ücret ödersiniz ve yazılım verilerinizi farklı kripto borsalarından alır..

Mali yılda 50’den az kripto işlemi gerçekleştiren biri kripto vergi yazılımını kullanmak için 10 dolar ödeyebilirken, mali yılda 10.000 işlem yapan bir kurum 500 dolar ödeyebilir..

Çoğu kripto vergi yazılımı benzer şekilde çalışır:

Kripto vergi yazılımına kaydolursunuz ve bir ücret ödersiniz; Rapor edilecek daha fazla kripto işlemi olan kullanıcılar daha yüksek ücret ödeyecek

Kripto vergi yazılımına kripto ticaret hesaplarınıza, cüzdanlarınıza ve diğer kripto kaynaklarınıza salt okunur erişim verirsiniz.; Örneğin Coinbase ve Kraken’da hesaplarınız varsa, kripto vergi yazılımınıza bu değişim hesaplarına API erişimi vereceksiniz.

Alternatif olarak, tüm kripto vergi yazılımı CSV belgelerini yüklemenize izin verir

Kripto vergi yazılımı, kripto hesaplarınızı kontrol eder ve işlem geçmişinizi çıkarır

Kripto vergi yazılımı, tüm bu işlem geçmişini bir araya getirir; Yazılım, her bir işlemin tarihini ve saatini kontrol eder, fiyatı geçmiş verilere göre rapor eder, ardından kazançlarınızı ve zararlarınızı ekler

Sonuç olarak, kripto vergi yazılımı tüm işlemleri ve fiyatları uzlaştırır, ardından IRS yönergeleriyle uyumlu ayrıntılı bir kazanç ve kayıp raporu üretir; tipik olarak, kripto vergi yazılımı tarafından üretilen iki rapor şunları içerir: Form 8949, Çizelge D ve bazı durumlarda, Program 1

İyi ve Kötü Kripto Vergisi Yazılımı Arasındaki Fark Nedir??

Kripto Vergisi Yazılımı Nasıl Çalışır?

İlk bakışta, tüm kripto vergi yazılımları hemen hemen aynı görünebilir. Tüm kripto vergi yazılımları, vergilerinizi hızlı ve doğru bir şekilde yapmak için benzer bir söz verir..

Peki iyi ve kötü vergi yazılımı arasındaki fark nedir? Günümüzün en iyi programlarını ve hizmetlerini karşılaştırmanın yollarından bazıları şunlardır:

Entegrasyonlar: Bazı kripto vergi yazılımları, yüzlerce büyük ve küçük kripto borsası ile entegre olur. Coinbase gibi büyük borsalarda veya belirsiz yerel borsalarda işlem yapıyor olun, bu kripto vergi yazılımı hesap verilerini izleyebilecek ve IRS için teslim edilebilir bilgiler oluşturabilecektir..

Bant genişliği: Geçen yıl 1000 kripto işlemi mi yaptınız yoksa sadece 10 mu yaptınız? İşlem sayısına bağlı olarak, kripto vergi yazılımı için ucuz veya pahalı bir fiyat ödeyebilirsiniz. Bir hobi tüccarı, kripto vergi yazılımını ücretsiz olarak bulabilir çünkü mali yıl içinde raporlanması gereken yalnızca 15 işlem varken, bir kurumun kripto vergi yazılımı için 1.000 dolar ödemesi gerekir çünkü raporlanacak binlerce işlem vardır..

API ve CSV Erişimi: Kripto vergi yazılımı, Exchange hesaplarınızla iki şekilde entegre olur – Uygulama Programlama Arayüzü (API) veya Virgülle Ayrılmış Değerler (CSV) aracılığıyla. API sorunsuz ve doğrudur çünkü doğrudan borsaya bağlanır: API anahtarını borsanızdan / cüzdanınızdan kopyalayıp kripto vergi yazılımına yapıştırmanız yeterlidir. Bu arada CSV, biraz daha sakıncalıdır. İşlem geçmişinizi exchange’inizden.csv biçiminde indirir ve ardından bu.csv dosyasını kripto vergi yazılımına yüklersiniz. Çoğu kripto vergi yazılımı, büyük borsalara API erişimini desteklerken, daha belirsiz borsalar manuel CSV senkronizasyonu gerektirir..

İtibar: Kriptonun en büyük isimlerinden bazıları kripto vergi yazılımı sunar. Örneğin Coinbase’in bir kripto vergi aracı var. Diğer kripto vergi yazılımı, geçen yıl başlatılan girişimler tarafından sunulmaktadır. Kripto vergi alanında itibar önemlidir: bu yazılıma finansal geleceğinize güveniyorsunuz. Uyumluluk / düzenleme konusunda deneyime sahip üyelere sahip olduklarından emin olmak için kripto vergi yazılımının ekip sayfasını kontrol edin. Veya, size gönül rahatlığı sağlayan başka bir kanıtlanmış geçmiş performansa sahip olduklarından emin olun..

Doğruluk Garantileri: Kripto vergi yazılımı herhangi bir garanti sunuyor mu? Sağlayıcı doğruluğu garanti ediyor mu? Bazı sağlayıcılar aslında vergi cezalarınızı (belirli bir limite kadar) ödeyecek ve her şeyin doğru bir şekilde rapor edildiğine dair size daha fazla gönül rahatlığı sağlayacaktır..

Fiyat: Kripto vergi yazılımı ücretsiz ile pahalı arasında değişir. İşlem sayısı yüksek olan tüccarlar, düşük işlem sayısına sahip tüccarlara göre kripto vergi yazılımı için daha fazla ödeyecek. Bazı kripto vergi yazılımları, işlem sayısına bağlı olarak farklı bir oran talep etmez, ancak hesabınızın değerine bağlı olarak farklı bir oran alır..

Ülke Desteği: Bazı kripto vergi yazılımları Amerika Birleşik Devletleri’ne odaklanmıştır. Bununla birlikte, çoğu kripto vergi yazılımı, Birleşik Krallık, Kanada ve Avustralya dahil olmak üzere diğer büyük İngilizce konuşulan ülkeler için kolayca raporlar oluşturmanıza olanak tanır. Bazı yazılımlar ayrıca Almanya, Japonya ve diğer ülkeleri de destekler. Bazı yazılımlar, herhangi bir ülkeye uygun standartlaştırılmış raporlar sunarak tüm ülkeleri destekler.

Avantajlar ve Bonus Özellikler: Bazı kripto vergi yazılımları belirli avantajlar ve bonus özelliklerle birlikte gelir. Tüm kripto vergi yazılımları bir tür kazanç / zarar mutabakatı sunar, ancak daha iyi yazılım ürünlerinin bazıları ayrıca ücretsiz portföy izleme, eğitim web seminerleri, vergi planlama araçları ve daha fazlası gibi bonus özelliklere sahiptir..

Bu özelliklere ve daha fazlasına göre dünyanın en iyi ve en büyük kripto vergi yazılımını sıraladık.

TaxBit

TaxBit

TaxBit, “basitleştirilmiş kripto vergi yazılımı” sunduğunu iddia ediyor. Yazılım, önde gelen blockchain CPA’ları ve kripto para birimi vergi avukatları tarafından tasarlandı ve bu onu alandaki en saygın isimlerden biri haline getirdi..

Bugün, TaxBit 4,200’den fazla kripto para birimini, hisse senetlerini, emtiaları ve fiat para birimlerini desteklemektedir. Belirsiz kripto para birimleriyle uğraşıyor olsanız bile, kripto işlemlerinizi bildirmek için TaxBit’i kullanmakta sorun yaşamazsınız..

TaxBit ayrıca, sizin (veya IRS’nin) herhangi bir işlemi derinlemesine incelemenizi ve kripto para birimi vergilerinin tam olarak nasıl hesaplandığını görmenizi kolaylaştıran eksiksiz bir denetim izi sunduğunu iddia ediyor. TaxBit, 2020 mali yılı için tüm planlarda% 10 indirim ve ücretsiz deneme sunuyor.

Fiyatlandırma

Temel (Yıllık 50 $)

 • 250 işlem
 • 10 borsa / cüzdan
 • Cari yıl vergi formu
 • Sohbet desteği

Artı (Yılda 175 $)

 • 2.500 işlem
 • Sınırsız değişim ve cüzdanlar
 • Tüm vergi formları (2014 – 2019)
 • Sohbet desteği

Pro (Yıllık 500 $)

 • Vergi formunun EBM incelemesi
 • 25.000 işlem
 • Sınırsız değişim ve cüzdanlar
 • Tüm vergi formları (2014 – 2019)
 • CPA telefon desteği

Coin Ledger tarafından CryptoTrader.tax

Coin Ledger tarafından CryptoTrader.tax

CryptoTrader.tax, Coin Ledger’ın kripto vergi yazılımıdır. Yazılım, kripto para birimi vergilerinizi hazırlamanın en kolay ve en güvenilir yolu olduğunu iddia ediyor.

Diğer yazılımlar gibi CryptoTrader.tax, alım satımlarınızı (API aracılığıyla) içe aktarmanıza veya bir ticaret geçmişi dosyası yüklemenize, ardından vergi beyannamenize eklemek için raporunuzu indirmenize izin verir. Tüm büyük kripto borsaları desteklenir.

CryptoTrader.tax’ın bir avantajı, programın güvenilir bir TurboTax ortağı olmasıdır. Coin Ledger, vergi beyannamenizi elektronik olarak kolayca dosyalamanıza izin vermek için dünyanın en büyük vergi hazırlama platformu olan TurboTax ile ortaklık kurdu.

CryptoTrader.tax’ın bir başka şık özelliği, yalnızca kripto işlemlerinizi eklemekle kalmaz, aynı zamanda madencilikten, hediyelerden, airdroplardan ve çatallardan kazanılan gelir dahil olmak üzere herhangi bir kripto gelirini de bildirebilmenizdir. Alım satımlardan elde edilmeyen kripto ile ilgili gelirler dahil olmak üzere herhangi bir gelirin IRS’ye bildirilmesi gerekir ve CryptoTrader.tax bunu yapmanıza izin verir.

Fiyatlandırma

Hobisi (Vergi Sezonu Başına 49 ABD Doları)

 • 100 ticarete kadar
 • Canlı sohbet desteği
 • Sınırsız rapor revizyonları
 • FIFO, LIFO ve özel tanımlama
 • IRS Form 8949
 • Sermaye kazançları raporu
 • TurboTax entegrasyonu
 • TaxAct entegrasyonu
 • Vergi kaybı hasadı

Pro Trader (Vergi Sezonu Başına 99 $)

 • 1.500’e kadar işlem
 • Canlı sohbet desteği
 • Sınırsız rapor revizyonları
 • FIFO, LIFO ve özel tanımlama
 • IRS Form 8949
 • Sermaye kazançları raporu
 • TurboTax entegrasyonu
 • TaxAct entegrasyonu
 • Vergi kaybı hasadı

Yüksek Hacimli Tüccar (Vergi Sezonu Başına 199 $)

 • 5.000’e kadar işlem
 • Öncelikli destek
 • Sınırsız rapor revizyonları
 • FIFO, LIFO ve özel tanımlama
 • IRS Form 8949
 • Sermaye kazançları raporu
 • TurboTax entegrasyonu
 • TaxAct entegrasyonu
 • Vergi kaybı hasadı

Sınırsız (Vergi Sezonu Başına 299 ABD Doları)

 • 100 ticarete kadar
 • Öncelikli destek
 • Sınırsız rapor revizyonları
 • FIFO, LIFO ve özel tanımlama
 • IRS Form 8949
 • Sermaye kazançları raporu
 • TurboTax entegrasyonu
 • TaxAct entegrasyonu
 • Vergi kaybı hasadı

2018 ve önceki yıllara ait tüm raporlar, normal rapor fiyatının% 15’idir. CryptoTrader.tax’ı kripto ile ilgili işlemleri ve önceki yıllardan gelen gelirleri göndermek için kullanmak istiyorsanız, o zaman küçük bir indirim alabilirsiniz. Vergi uzmanları için planlar da mevcuttur.

ZenLedger

ZenLedger

ZenLedger, kripto kullanıcıları ve muhasebecileri için kendisini “en hızlı ve en kolay vergi aracı” olarak tanıtır. Kripto vergi yazılımı, tüm büyük borsalarla ve çoğu büyük fiat ve kripto para birimleriyle çalışır. ZenLedger işlemlerinizi içe aktarır ve ardından gerekli belgeleri hazırlar (sermaye kazancı raporları, gelir raporları, bağış raporları ve kapanış raporları dahil).

CryptoTrader.tax ile olduğu gibi, ZenLedger resmi bir TurboTax ortağıdır, bu da ZenLedger tarafından toplanan tüm verilerin TurboTax elektronik vergi beyannamenize kolayca eklenebileceği anlamına gelir..

ZenLedger, Hobbyist seçeneklerinden (100 işlem için 69 $) Sınırsız seçeneğe (sınırsız işlem için 999 $) kadar burada listelenen diğer çoğu kripto vergi yazılımından daha fazla katman sunar. Ayrıca, vergi beyannamenizin tamamen sizin için hazırlanması için ekstra ödeme yapabilirsiniz; bu durumda ZenLedger, vergi beyannamenizi tam olarak tamamlamak için sizi bir vergi avukatı veya EBM’ye bağlayacaktır..

Standart ZenLedger Planları için Fiyatlandırma

Hobisi (Vergi Yılı Başına 69 $)

 • 100 veya daha az işlem
 • 15.000 $ ‘a kadar toplam varlık değeri

Başlangıç ​​(Vergi Yılı Başına 149 $)

 • 500 veya daha az işlem
 • 50.000 $ ‘a kadar toplam varlık değeri

Premium (Vergi Yılı Başına 399 $)

 • 1.000 veya daha az işlem
 • 300.000 $ ‘a kadar toplam varlık değeri

Yönetici (Vergi Yılı Başına 799 ABD Doları)

 • 4.000 veya daha az işlem
 • 1 milyon dolara kadar toplam varlık değeri

Sınırsız (Yılda 999 $)

 • Sınırsız işlemler
 • Varlık değeri sınırı yok
 • Öncelikli destek

ZenLedger için Fiyatlandırma Tamamen Hazırlanmış Planlar

Gümüş (Vergi Yılı Başına 750 $)

 • 50 veya daha az işlem
 • 50.000 $ ‘a kadar toplam varlık değeri
 • Dört adede kadar vergi formu
 • Bir eyalet vergi beyannamesi
 • Ek süre indirimli olarak iki saate kadar iade hazırlık süresi

Altın (Vergi Yılı Başına 1.250 $)

 • 100 veya daha az işlem
 • 300.000 $ ‘a kadar toplam varlık değeri
 • Altı adede kadar vergi formu
 • Bir eyalet vergi beyannamesi
 • Ek süre indirimli olarak üç saate kadar iade hazırlık süresi

Elmas (Vergi Yılı Başına 2.500 $)

 • 400 veya daha az işlem
 • 1 milyon dolara kadar toplam varlık değeri
 • Sekiz adede kadar vergi formu
 • İki eyalet vergi formu
 • Ek süre indirimiyle yedi saate kadar iade hazırlık süresi

TokenTax.us

TokenTax.us

TokenTax.us, kripto vergilerinizi hesaplamanıza ve iadenizi dosyalamanıza izin verir. Bir kripto vergi yazılımı platformu ve kripto para birimi vergi muhasebesi firması, buradaki diğer birçok saygın sağlayıcı gibi, TurboTax ile de ortaklık kurdu. TokenTax.us, API aracılığıyla tüm büyük borsaları destekler, ancak CSV aracılığıyla herhangi bir işlem geçmişini de yükleyebilirsiniz..

Değişim verilerinizi topladıktan sonra TokenTax.us, sermaye kazançlarını bildirmek için kullanılan Form 8949’u dolduracaktır. Bu form vergi beyannamenize kolayca eklenebilir veya doğrudan TurboTax’a aktarılabilir.

TokenTax.us ayrıca, dünyanın en büyük ve en popüler kaldıraçlı ticaret platformlarından bazıları için doğrudan destek dahil olmak üzere marj ticareti vergilerini de destekler. Deribit, BitMEX ve Bybit desteklenmektedir.

Diğer yazılımlarda olduğu gibi, TokenTax.us yalnızca bir kripto kazanç / kayıp formu oluşturmanıza izin verir veya tam bir vergi iadesi için fazladan ödeme yapabilirsiniz. Sadece Amerika ve IRS için Form 8949 değil, dünyadaki herhangi bir ülke için de kripto vergi formları üretebilirsiniz..

Fiyatlandırma

Temel (Vergi Yılı Başına 65 $)

 • 500 işleme kadar
 • Yalnızca Coinbase, Coinbase Pro ve Binance’i destekler
 • IRS Form 8949 veya uluslararası destek
 • Canlı sohbet desteği

Premium (Vergi Yılı Başına 199 $)

 • 3.000 işleme kadar
 • Her değişim için destek
 • Marj ticareti desteği (BitMEX, Deribit ve Bybit’te)
 • Vergi kaybı toplama panosu
 • Basic’e dahil olan her şey

Pro (Vergi Yılı Başına 799 ABD Doları)

 • 20.000 işleme kadar
 • Vergi kaybı hasadı danışma oturumu
 • Tüm marj değişimleri desteklenir
 • FBAR dahil
 • Premium’a dahil olan her şey

VIP (Vergi Yılı Başına 1.499 ABD Doları)

 • CPA destekli gelişmiş kripto mutabakatı
 • Bir vergi uzmanıyla 30 dakikalık iki seans
 • IRS denetim yardımı
 • 30.000 işleme kadar
 • Pro’da bulunan her şey

eToro Kripto Vergisi

eToro Kripto Vergisi

eToro, çevrimiçi olarak şu adreste bulunan bir Kripto Vergisi Hesaplayıcısına sahiptir https://etorocryptotax.com/

Hesaplayıcı bilgi amaçlı tasarlanmıştır. Herkes büyük kripto para birimlerini girebilir, ardından bu kripto para birimleri üzerinden ödenmesi gereken vergileri öğrenebilir..

Vergi yılınızı seçersiniz, ardından bir kripto para birimi seçersiniz. eToro Crypto Tax, dünyanın en büyük kripto para birimlerinin yaklaşık 30’unu destekler. Ardından, işlemleri manuel olarak ekleyebilir veya CSV aracılığıyla alım satımlarınızı içe aktarabilirsiniz..

Hesap makinesi daha sonra, kripto alım satımlarınızda yaptığınız karlar veya kayıplar dahil olmak üzere her işlem için ödediğiniz fiyatı arar. eToro, sermaye kazancı verginizi hesaplayarak, alım satımlarınıza bağlı olarak ne kadar borçlu olmanız gerektiği konusunda size kabaca bir fikir verecektir..

Burada listelenen diğer kripto vergi yazılımlarının aksine, eToro Crypto Tax IRS ile 8949 Formunu oluşturmaz ve bilgiler doğrudan vergi beyannamenize eklenemez. Bununla birlikte, kripto varlıklarınız için ne kadar vergi ödemeyi bekleyebileceğiniz konusunda kabaca bir taslak arıyorsanız, eToro Kripto Vergisi harika (ve ücretsiz) bir seçenektir..

Fiyatlandırma

 • Bedava

Lukka.tech

Lukka.tech

Lukka, yakın zamanda LukkaTax’ı sıradan kripto kullanıcıları için başlatan bir teknoloji ve veri hizmetleri sağlayıcısıdır. LukkaTax, Aralık 2019’da 2019 vergi sezonu için tam zamanında piyasaya sürülen bir kendin yap kripto vergi hazırlama ürünüdür..

Burada listelenen diğer kripto vergi yazılımlarında olduğu gibi, LukkaTax, IRS Formları 1040 ve 8949’daki sanal para birimi etkinliğiniz için raporlar oluşturacaktır..

Lukka, 2014 yılında kurulmuş bir blockchain teknoloji şirketidir. New York merkezli şirket, tüketiciler, yatırımcılar, fonlar, fon yöneticileri, OTC ve tescilli ticaret firmaları için muhasebe, denetim ve vergi süreçlerini otomatikleştiren ve optimize eden ürünler sunmasıyla tanınır. borsalar, madenciler, protokoller ve muhasebeciler. Artık şirket, bireysel vergi formu hazırlama seçenekleri sunuyor.

Fiyatlandırma

 • 19,95 ABD doları

Muhasebe

Muhasebe

Muhasebe, kripto portföyünüzü kolayca takip etmenizi ve yönetmenizi, ardından bir vergi raporu oluşturmanızı sağlayan bir yönetim platformudur. Herhangi bir değişimi (API veya CSV aracılığıyla) içe aktarabilir ve 6.000’den fazla para birimini takip edebilirsiniz.

Accointing’in benzersiz bir özelliği, masaüstü ve mobil cihazlarda kullanılabilir olmasıdır. Portföyünüzü iOS veya Android için mobil uygulamayı kullanarak her yerde takip edebilirsiniz.

Muhasebe, yıl boyunca işlemlerinizi, vergilendirilebilir gelirinizi, vergilendirilemez gelirinizi (hediyeler, bağışlar ve kayıp veya çalınan fonlar) ve sermaye kazançlarınızı takip edecektir. Hepsi kullanıcı dostu bir arayüzde düzgün bir şekilde paketlenmiştir.

Fiyatlandırma

Başlangıç ​​Vergisi Raporu (49,99 $)

 • 250 işleme kadar tam rapor
 • Önceki tüm yıllara ait raporlar
 • 365 gün geçerli lisans

Gelişmiş Vergi Raporu (129,99 $)

 • 5.000 işleme kadar tam rapor
 • 365 gün geçerli lisans
 • Tüm geçmiş yıllara ait raporlar

Profesyonel Vergi Raporu (259,99 $)

 • Sınırsız işlem içeren tam rapor
 • Gelişmiş bekletme dönemi sayfası
 • Vergi optimize edici
 • 365 gün geçerli lisans
 • Önceki tüm yıllara ait raporlar

Coinbase Vergi Kaynak Merkezi

Coinbase Vergi Kaynak Merkezi

Coinbase’de eksiksiz Vergi Kaynak Merkezi destek sayfasının altında. Coinbase, vergi tavsiyesi sunmadığını ve yalnızca bilgilendirme amaçlı kripto ile ilgili vergi bilgileri sunduğunu açıklamakta dikkatli. Bununla birlikte, bu bilgiler kesinlikle yıl boyunca kripto vergilerinizi idare etmenize yardımcı olabilir..

Örneğin Coinbase’in Vergi Kaynak Merkezi, Coinbase size bir Form 1099-K gönderdiğinde ne olacağını ve bu beyanla ne yapılacağını açıklıyor. Coinbase, Form 1099-K gönderen birkaç borsadan biridir, ancak bir tane almak için belirli limitleri karşılamanız gerekir (çoğu eyalette 20.000 $ veya daha fazla işlem hacmi).

Coinbase’in Vergi Kaynak Merkezi ayrıca, vergi kimlik numaranız (TIN) ile Coinbase tarafından Form 1099-K’yi dosyalamak için kullanılan yasal adla farklılıklar olduğunu gösteren bir IRS B-Bildirimi alırsanız ne yapmanız gerektiğini açıklar..

Coinbase’in Vergi Kaynak Merkezini destek sayfasında görüntüleyebilirsiniz. İşte.

Fiyatlandırma

 • Bedava

CoinTracking.info

CoinTracking.info

CoinTracking.info, kripto para takibi ve raporlamasında lider olarak kendini tanıtır. Platform, 11 yıllık geçmiş verilere, 7.200 jetonluk jeton trendlerine ve tüm portföylerde izlenen 3,9 milyar dolara sahiptir..

CoinTracking.info’yu portföyünüzü takip etmek için kullanabilirsiniz – tıpkı herhangi bir kripto portföy izleme uygulaması gibi. Veya bir sermaye kazancı raporu oluşturmak için platformu kullanabilirsiniz. Tüm ülkeler için değişken parametreler mevcuttur ve 12 vergi yöntemi (FIFO, LIFO, AVCO, vb.) Desteklenmektedir.

CoinTracking.info, tüm büyük borsalardan ve düzinelerce daha az bilinen borsalardan doğrudan ithalatı destekler. Ayrıca cüzdanınızdan bozuk para varlıkları ve işlemleri içe aktarabilirsiniz. Kapalı exchange’ler için eski destek bile var.

Fiyatlandırma

Ücretsiz Plan

 • 200 işlemi takip edin
 • Paraları takip edin
 • Exchange’leri CSV aracılığıyla manuel olarak içe aktarın
 • CSV, XLS, PDF ve HTML yoluyla kişisel dışa aktarımlar
 • İki kişisel ticaret yedeği

Pro (Aylık 9,99 ABD Doları, Yıllık Faturalandırılır)

 • Tüm Ücretsiz özellikler
 • 3.500 işlemi takip edin
 • Exchange’leri API aracılığıyla otomatik olarak içe aktarın
 • Blok zinciri cüzdanlarını otomatik olarak içe aktarın (5 cüzdan); sınırsız manuel cüzdan ithalatı
 • Vergi ve sermaye kazançları raporlaması
 • Portföyünüze API erişimi
 • Beş kişisel ticaret yedeği
 • Birden çok hesabı bağla

Uzman (15.49 $, 19.99 $ veya Aylık 24.99 $, Yıllık Faturalandırılır)

 • Tüm Ücretsiz ve Profesyonel özellikler
 • 20.000, 50.000 veya 100.000 işlemi takip edin
 • Exchange’leri API aracılığıyla otomatik olarak içe aktarın
 • Blok zinciri cüzdanlarını otomatik olarak içe aktarın (10 cüzdan); sınırsız manuel cüzdan ithalatı
 • Vergi ve sermaye kazançları raporlaması
 • Portföyünüze API erişimi
 • 10 kişisel ticaret yedeği
 • Birden çok hesabı bağla

Sınırsız (Aylık 49,99 $, Yıllık Faturalandırılır)

 • Tüm Uzman özellikleri
 • Sınırsız sayıda işlemi takip edin
 • Blok zinciri cüzdanlarını (50 cüzdan) otomatik olarak içe aktarın; sınırsız manuel cüzdan ithalatı
 • CSV, XLS, PDF, HTML, XML veya JSON aracılığıyla kişisel dışa aktarımlar
 • 20 kişisel ticaret yedeği
 • Öncelikli işlemler
 • Öncelikli müşteri destek planı

BearTax

BearTax

Bear.tax adresinde çevrimiçi olarak bulunan BearTax, burada listelenen diğer kripto vergi yazılımlarına benzer şekilde, her yerden kripto alım satımlarını almanıza, borsalardaki transferleri belirlemenize ve otomatik olarak vergi belgeleri oluşturmanıza olanak tanır..

BearTax ile, hemen hemen her borsadan (API veya CSV aracılığıyla) alım satımlarınızı içe aktarabilir, alım satımlarınızı inceleyebilir ve işleyebilir (FIFO veya LIFO yöntemlerini kullanarak), ardından otomatik olarak vergi belgelerinizi oluşturabilir ve muhasebecinize gönderebilirsiniz..

BearTax, API veya CSV aracılığıyla 50’den fazla borsadan içe aktarmanıza izin verir. BearTax ile izleyebileceğiniz döviz hesabı sayısında bir sınır yoktur. BearTax, işlem bilgilerinizi toplayacak ve ardından 8949 IRS Formunu oluşturacaktır..

Fiyatlandırma

Temel (Vergi Yılı Başına 1 ABD Doları)

 • 20 işleme kadar
 • Sınırsız değişim

Orta (Vergi Yılı Başına 30 ABD Doları)

 • 200 işleme kadar
 • Sınırsız değişim
 • E-posta desteği

Uzman (Vergi Yılı Başına 100 $)

 • 1.000 işleme kadar
 • Sınırsız değişim

Profesyonel (Vergi Yılı Başına 200 $)

 • 10.000 işleme kadar
 • Sınırsız değişim
 • Muhasebeci ile bağlantı kurun
 • Öncelikli sohbet desteği 24/7
 • Özel dosya içe aktarmalar

CoinTracker.io

CoinTracker.io

CoinTracker.io, bitcoin vergilerini hesaplamanıza ve kripto portföyünüzü tek bir uygun platformdan takip etmenize olanak tanır. Borsalarınızı, cüzdanlarınızı ve DeFi platformlarınızı birbirine bağlarsınız. Ardından CoinTracker.io, kripto bakiyelerinizi ve işlemlerinizi otomatik ve sürekli olarak senkronize eder..

Bazı insanlar CoinTracker.io’yu sadece tüm kripto portföylerini takip etmek için kullanıyor. Varlıklarınızın, zaman içinde nasıl büyüdüklerinin ve diğer verilerin bir dökümünü alabilirsiniz. CoinTracker.io, 300’den fazla cüzdanı ve borsayı destekleyerek, tutuldukları her yerde paranızı senkronize etmeyi kolaylaştırır.

Ayrıca dünyadaki herhangi bir ülke için anında vergi raporları oluşturabilirsiniz. Tam CoinTracker.io vergi raporları, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada ve Avustralya’daki kripto kullanıcıları için mevcuttur. Kısmi destek, dünyadaki tüm diğer ülkelerde ikamet edenler için mevcuttur. CoinTracker.io’ya birkaç tıklama ile vergi özetinizi görüntüleyebilir, ardından vergilerinizi bildirmek için ihtiyacınız olan raporları indirebilirsiniz..

Fiyatlandırma

Hobisi (Vergi Yılı Başına 49 $)

 • 100 işlem
 • Ücretsiz portföy takibi
 • Maliyet esaslı yöntemler

Tüccar (Vergi Yılı Başına 199 $)

 • 1.500 işlem
 • Ücretsiz portföy takibi
 • Maliyet esaslı yöntemler
 • Cüzdan ile vergi özeti

Pro (Vergi Yılı Başına 499 ABD Doları)

 • 5.000 işlem
 • Ücretsiz portföy takibi
 • Maliyet esaslı yöntemler
 • Cüzdan ile vergi özeti
 • Öncelikli destek

Özel (Özel Fiyatlandırma)

 • Sınırsız işlemler
 • Pro’da bulunan her şey

Blox

Blox

Blox, bir kripto para birimi muhasebesi, izleme ve yönetim yazılımıdır. Bireysel kullanıcılar ve yatırımcılar yerine daha çok blok zinciri işletmeleri için pazarlandı.

Blox’un temel özellikleri arasında cüzdanları otomatik olarak izleme ve senkronize etme, CPA finansal araçlarıyla denetim izleri oluşturma, defter tutma ve işlemler üzerinde tam kontrole sahip olma ve bakiyeleriniz, analizleriniz, geçmiş verileriniz ve varlık performansınız ile gerçek zamanlı bir gösterge panosu görüntüleme, diğer ölçütler arasında.

Resmi web sitesine göre Blox’un hedef müşterilerinden bazıları arasında kripto yöneticileri, varlık yöneticileri, blok zinciri protokolleri, muhasebe firmaları, kripto şirketleri, madencilik işlemleri, kripto fonları ve VC’ler yer alıyor. Etoro, 0x, Nexo, Crypto.com, Civic, PumaPay, Paxful ve diğer önemli isimlerin tümü Blox kullanıyor.

Kripto veya blok zinciri işletmeniz için özel olarak tasarlanmış bir kripto muhasebesi ve vergi yazılımı arıyorsanız, Blox mevcut en iyi seçeneklerden biridir..

Fiyatlandırma

Pro Planı (Ücretsiz)

 • 50.000 $ ‘a kadar yönetim altında varlık
 • 100 işlemlik depolama
 • 1 ortak çalışan
 • E-posta desteği

İşletme (Aylık 299 ABD Doları)

 • Yönetim altında 20 milyon dolara kadar varlık
 • 50.000 işlemlik depolama
 • 4 işbirlikçi
 • Maliyet esaslı
 • CSV dışa aktarma
 • 24 saat destek yanıt süresi

Kurumsal (Aylık 449 ABD Doları)

 • 60 milyon dolara varan varlık yönetim altında
 • 150.000 işlemlik depolama
 • 8 işbirlikçi
 • Maliyet esaslı
 • CSV dışa aktarma
 • Özel hesap yöneticisi

Özel (Özel)

 • Yönetim altında sınırsız varlık
 • Enterprise’da bulunan her şey

Koinly

Koinly

Koinly, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Almanya, İsveç, Yeni Zelanda, Fransa ve daha fazlası dahil olmak üzere 20’den fazla ülkede kripto para birimi vergilerinizi hesaplar.

Buradaki diğer kripto vergi yazılımlarının çoğunda olduğu gibi, değişim API anahtarlarınızı ve blockchain genel adreslerinizi bağlarsınız, ardından Koinly tüm bu bilgileri kontrol panelinize senkronize eder. Vergiye tabi kazançlarınızı en aza indirmek için tek bir tıklama ile vergi raporları oluşturabilirsiniz. Portföyünüzü takip etmek için sadece Koinly’yi kullanabilirsiniz. Örneğin, madeni paralarınızı ve toplam değerinizi görebilir veya ticaret performansınızı analiz edebilirsiniz. Yerleşik bir blok gezgini bile var.

Koinnly, her yerden veri aktarmanıza izin verir. 300’den fazla değişim desteklenir ve verileri CSV veya API aracılığıyla içe aktarabilirsiniz. Koinly 6.000’den fazla kripto para birimini destekliyor. Kredi kartı gerektirmeyen ücretsiz bir deneme de mevcuttur. Koinly ayrıca platformunun işletmeler, fonlar ve EBM’ler için özel olarak tasarlanmış sürümlerine sahiptir..

Fiyatlandırma

Hodler (Yıllık 79 $)

 • 300 işlem
 • Herhangi bir yıl için vergi raporu
 • Tüm borsalar ve cüzdanlar
 • Gelir ve sermaye kazançları

Tüccar (Yılda 179 $)

 • 3.000 işlem
 • Herhangi bir yıl için vergi raporu
 • Tüm borsalar ve cüzdanlar
 • Gelir ve sermaye kazançları
 • Öncelikli destek

Oracle (Yılda 399 $)

 • 10.000 işlem
 • Herhangi bir yıl için vergi raporu
 • Tüm borsalar ve cüzdanlar
 • Gelir ve sermaye kazançları
 • Öncelikli destek
 • Yardımı inceleyin ve içe aktarın
 • Yeni özelliklere erken erişim

Bitcoin.tax

Bitcoin.tax

Bitcoin.tax, bu listedeki en düşük anahtar seçeneklerden biridir. Platformun ücretsiz bir sürümü mevcut, ancak ücretli planlar 29.95 $ ‘dan başlıyor (ve daha pahalı planlar bir milyona kadar işlemi işleyebilir).

Bitcoin.tax, desteklenen borsalardan birinden ayrıntıları içe aktarmanıza izin verir. Cüzdanlarınızdan, mayınlı madeni paralardan veya aldığınız diğer kripto gelirlerinden yapmış olabileceğiniz herhangi bir harcama veya bağışı da ekleyebilirsiniz. FIFO, LIFO ve ortalama maliyetlendirme dahil olmak üzere farklı maliyet temelli metodolojileri karşılaştırabilirsiniz. Ayni muameleyi de karşılaştırabilirsiniz. Ardından, Bitcoin.tax size her işlemin maliyet esası, satış gelirleri ve kazancının yanı sıra bir gelir raporu, bağış raporu ve kapanış raporuyla birlikte sermaye kazancı raporunuzu gösterecektir..

Bitcoin.tax sermaye kazançları raporu üretildikten sonra, bunu doğrudan TurboTax, TaxACT ve diğer vergi yazılımlarına aktarabilirsiniz. Ayrıca bunu vergi beyannamenize bir beyan olarak ekleyebilir veya PDF olarak yazdırabilirsiniz..

Fiyatlandırma

 • 0 – 29,95 ABD doları

Bitwave.io

Bitwave.io

Bitwave.io, kripto kullanan işletmeler için vergi ve muhasebe çözümleri sunar. Kripto vergi yazılımı, çok kullanıcılı cüzdanları, muhasebeyi ve vergileri, AR / AP’yi ve daha fazlasını destekler. Şirketiniz kripto kullanıyorsa, Bitwave.io mevcut seçeneklerden biridir.

Bitwave’in reklamı yapılan bazı faydaları arasında “güvenli”, “entegre” ve “kolay” bulunur. Platform kendisini “fonlarınızın güvenli yönetimi için sektör lideri bir çözüm” olarak tanımlıyor. QuickBooks Online ve Xero gibi mevcut araçlarla çalışan belirli bir Bitwave muhasebe platformu var. Faturaları kripto ile ödemek veya çok kullanıcılı, çok kullanıcılı kurumsal cüzdanları yönetmek için özel araçlar da vardır..

Bitwave eskiden BitAlpha olarak biliniyordu. Şirketin merkezi San Francisco’dadır.

Fiyatlandırma

 • Özel

Kripto Vergisi Kız

Kripto Vergisi Kız

CryptoTaxGirl.com’da çevrimiçi olarak bulunan Crypto Tax Girl, kripto ile ilgili vergilerde uzmanlaşmış Laura adlı bir EBM’dir..

Crypto Tax Girl, kripto vergisiyle ilgili bir dizi hizmet sunuyor. Örneğin, CryptoTaxGirl.com’da Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto vergilendirmesi hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreten iki kurs var. İki kurs, “Kripto Para Birimi Vergilendirmesi için Tam Kılavuz” (50 $) ve “Cointracking Nasıl Gerçekleştirilir” (199 $) içerir..

Laura ayrıca danışmanlık, kripto kazanç ve kayıp raporları, vergi beyannameleri ve vergi danışmanlığı hizmetleri de sunuyor. Crypto Tax Girl web sitesi ayrıca ücretsiz vergi ipuçları sunarken, Laura’nın YouTube sayfasında daha fazla kripto vergi açıklama videosu var. Laura, bireyler, küçük işletme sahipleri, C-suite düzeyindeki işletme yöneticileri, gurbetçiler, öğrenciler, yüksek ve düşük gelirli çalışanlar ve diğerleri dahil olmak üzere kripto para birimi vergi başvurusu için kendisine gelen 200’den fazla müşteriye sahipti. Resmi web sitesine göre amacı, “kripto para birimi vergilendirmesini basit ve anlaşılması kolay hale getirmek.”

Fiyatlandırma

 • Özel

Mutlu Vergi Hizmetleri

Mutlu Vergi Hizmetleri

HappyTax.com’da çevrimiçi olarak bulunan Happy Tax, kripto karlarınız ve zararlarınız dahil olmak üzere bir EBM’nin sizin için vergilerinizi hazırladığı genel bir vergi dosyalama hizmetidir..

Happy Tax’i kullanmaya başlamak için, HappyTax.com’u ziyaret ederek yerel Happy Tax temsilcinizi bulun. Veya Happy Tax uygulamasını indirin ve vergi raporunuzu doğrudan mobil cihazınızdan gönderin.

Happy Tax, tüm işler için% 100 garanti sunar ve ihtiyacınız olursa ücretsiz bir denetim departmanına sahiptir. Şirket kendisini “H&R Engelle ama daha iyi ”. H iken&R Block, sadece birkaç günlük vergi hazırlama deneyimi olan kişileri işe alır, Happy Tax lisanslı ve sertifikalı CPA’lar ile çalışır. Aslında, Happy Tax’de müşteriler için vergi hazırlayan tek kişiler bunlar.

Happy Tax, vergi yılı başına 100 ila 500 ABD Doları arasında değişen dört plana sahiptir. Ayrıca belirli bir “kripto” paketinin reklamını da yapıyorlar. İster tam bir vergi beyannamesi isterse sadece kripto varlıklarınız hakkında bir kar / zarar raporu isteyin, Happy Tax sizin için doğru seçim olabilir.

Fiyatlandırma

 • Vergi yılı başına 100 ila 500 ABD Doları

Crypto.tax

Crypto.tax

Crypto.tax, doğrudan kripto vergi beyannamesi veya kripto vergi hesaplamaları sunmaz. Bunun yerine, bu web sitesi bugün mevcut olan en iyi kripto vergi araçlarını listelemeye adanmıştır..

Bir bakışta, diğerlerinin yanı sıra Accointing, Bear.tax, CoinTracker ve ZenLedger için en son teklifleri ve fiyatları görüntüleyebilirsiniz..

Basit web sitesinde çeşitli kripto vergi sorularına da cevaplar var.

Son söz

İster hodler, ister kripto kabul eden bir işletme veya kurumsal yatırımcı olun, bugün her zamankinden daha fazla kripto vergi yazılımı seçeneğiniz var..

Gelecekte yüksek kripto vergi cezalarıyla karşılaşmamak için bugün bir kripto vergi yazılımı programı seçin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map