Nesnelerin İnterneti Hisse Senetleri 2020

Ampullerden arabalara, TV’lere kadar hemen hemen her şeyin internete bağlanabildiği bir zamanda yaşıyoruz. IoT cihazlarının boyutu ve ölçeği, IoT stoklarına yatırım yapmayı oldukça karmaşık hale getiriyor. Bununla birlikte, hareket büyüdükçe büyümeye ayarlanmış, iyi tanımlanmış IoT iş birimlerine sahip büyük hacimli şirketleri hedefleyerek bu hisse senetlerine yatırım yapmanın basit bir yolu var. Aşağıda 2020’de dikkat etmeniz gereken iki IoT hissesine göz atacağız..

Cisco Sistemleri (NASDAQ: CSCO) – Eski, Yeni Nesnelerin İnterneti Stoku

Cisco Systems, Inc 1984 yılında Leonard Bosack ve Sandy Lerner tarafından kurulmuş bir Amerikan teknoloji şirketidir. Şirketin merkezi San Jose, Kaliforniya’dadır ve 74.200’den fazla işçi çalıştırmaktadır..

Ağ çözümleri sektöründe Cisco, dünyadaki en büyük donanım ve yazılım tedarikçisidir. Altyapı platformu, yönlendirme, kablosuz uygulamalar, anahtarlama ve veri merkezleri için donanım ve yazılım ürünlerinden oluşur..

Uygulama platformu analitik, işbirlikleri ve Nesnelerin İnterneti (IoT) ürünlerinden oluşur.

Ardından, şirketin güvenlik duvarını ve yazılım tanımlı güvenlik ürünlerini içeren güvenlik segmenti var. Cisco, hizmetlerinin bir parçası olarak gelişmiş hizmet ve teknik destek de sunar. 

Cisco’nun geniş donanım ürünleri koleksiyonu, yazılım tanımlı ağ çözümleri, amaca dayalı ağ oluşturma ve analizlerle tamamlanmaktadır.. 

Büyüyen yazılım ve hizmetlerin yanı sıra, şirketin gelir modeli abonelikleri artırmaya ve tekrarlayan satışlara odaklanmıştır..

CSCO Neden 2020’de Satın Alınacak Bir IoT Hisse Senedi Oldu

Şirketin hisseleri 2018’de neredeyse durgunlaştığı için geçen yıl Cisco Systems için iyi bir yıl değildi.. 

İlginç bir şekilde, son altı ayda, CSCO hisseleri (NASDAQ: CSCO) şu anda oturdukları 50 $ ‘dan 47 $’ a düştü.. 

Kasvetli performans, bazı analistlerin yatırımcıları önümüzdeki karanlık günler konusunda uyarmak için atladığını görürken, bazı tavsiyelerde dikkatli davranmamız gerekiyor.. 

Diğerleri, Cisco Systems’ın geride bırakılan eski bir teknoloji şirketi olan bir sonraki IBM (NYSE: IBM) olup olmadığını merak ettiler.. 

Endişelerin bir kısmı, Cisco’nun yakın zamanda yerini kaybetti açık 

Özel bir şirket olan Aruba Networks’e Gartner’ın “Magic Quadrant” ı.

Ancak, kemerinin altındaki birkaç satın alma ve 5G’nin gelmesi ile Cisco, sıçramaya hazır görünüyor ve bu da onu satın almak için çekici bir teknoloji stoğu haline getiriyor..

Elastic (NYSE: ESTC) – Nesnelerin İnterneti Stoku 

Geçen hafta bir dizi hukuk firması, federal menkul kıymetler yasalarının olası ihlali nedeniyle mağdur hissedarlar adına Elastic N.V’yi soruşturacaklarını duyurdu. Hisse senedi fiyatları düşmeden önce 2019’da tüm zamanların en yüksek seviyesini vurdu. Diğer nesnelerin interneti (IoT) büyük oyuncuları pazar sınırlarına (Microsoft gibi) milyarlar eklemek için ortaya çıktıkça, Elastic daha küçük bir pazar taşıyıcısı olmuştur.. 

4 Aralık’ta şirket, bir önceki çeyreğe göre açıklanan% 51’e kıyasla, yıllık bazda% 41’lik beklenenden çok daha düşük bir fatura artışı açıkladı. Elastic’in Finans Direktörü, şirketin “bazı anlaşmalar Ekim ayının dışına çıkması nedeniyle federal hükümet işlerimizde bazı gecikmeler” yaşadığını söylemişti.

Taşınan bu anlaşmaların büyüklüğü, kazanç konferans görüşmesinde belirtilmemiştir, ancak faturalandırmaları olumsuz etkileyecek kadar büyük olduğu söylenmiştir. Bu, hisse fiyatında% 19’luk bir düşüşe neden oldu.

Düşüşten önce Elastic, pek çok kişinin IoT hisselerinin izleme listesine girmesini sağlayan bir başarıya sahipti ve aynı zamanda yüksek yukarı yönlü bir teknoloji hissesine sahipti. Sistem için biraz şok oldu, ancak pazar yeni. Çok sayıda ürün yüksek büyüme gösterdi, ancak bunu sürdürmek her zaman kolay olmuyor. Elastic’in inovasyon yapması, kendi gelişen teknolojilerini ileriye ve yeni IoT çözümlerine aç küresel bir pazara doğru itmeye devam etmesi gerekecek. Nesnelerin interneti kalıcı olmak için burada, sadece hangi yollarla meşru bir para yapıcı olduğunu görmemiz gerekiyor..

Bir teknoloji hissesine yatırım yaparken amaç, daha fazla pazar büyümesi ve geliri taşıyabilecek bir teknolojiyle eşleşen bir hisse senedi bulmaktır. 5G’nin büyük hücre sağlayıcılarına gelmesi ve makinelerin birbirleriyle konuşabildiği oyuncular arasında büyüyen yapay zeka ile nesnelerin interneti (IoT) alanı sıcak kalıyor. Nesnelerin interneti bir eve, bir işletmeye güç sağlayabilir veya cihazları ve farklı teknolojileri birbirine bağlayabilir. Her IoT teklifi farklıdır, ancak tüketici değeri sağlamak isteyen teknoloji ve internet şirketleriyle IoT, ürün ve hizmet kombinasyonlarının kurumsal ve kişisel alıcıları zorlayabilmesini sağlar..

IoT ürünleri, dünya daha fazla bağlantılı hale geldikçe şu anda satın almak için ilginç teknoloji stokları oluşturur. Gelişmekte olan piyasalar modern dünyaya katılırken, Elastic izlenecek birkaç ilginç hisse senedinden birini ve küresel bir pazarda yüksek yukarı yönlü bir teknoloji hissesini temsil ediyor. Yapay zeka ve 21. yüzyılın diğer gelişen teknolojileri bir pazar buldukça IoT çözümleri talep görmeye devam edecek. Nesnelerin İnterneti hisse senedi satın alma, bu yeni fırsattan yararlanmanın bir yolunu temsil ediyor.

Daha önce başladığı gibi, satın almak için bir hisse senedi araştırırken, menkul kıymetlerle ilgili tüm riskleri anladığınızdan emin olun. Elastic gibi kendi sektöründe kendini kanıtlamış bir teknoloji hissesi bile satın almada finansal bir risk teşkil ediyor. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map