NEO 3.0 Yükseltmesi Nedir ve Kripto Dünyasını Nasıl Değiştirecek?

10 Temmuz’da NEO, önümüzdeki aylarda ağına uygulayacağı değişikliklerin daha ayrıntılı bir versiyonunu duyurdu. NEO’yu önemli kuruluşlar için erişilebilir kılmak için tasarlanmış NEO 3.0 yükseltmesinden bahsediyoruz.

NEO 3.0

NEO 3.0 yükseltmesi, NEO Smart Economy için şimdiye kadarki en önemli yükseltmelerden biridir. Büyük ölçekli işletmelere odaklanacak tamamen yeni bir platform olacak. Temel amaç, ölçeklenebilirlik, optimize edilmiş bir ekonomi ve daha fazlasını sunmaktır..

NEO’nun kurucu ortağı Erik Zhang şu açıklamayı yaptı:

“NEO 3.0, büyük ölçekli kurumsal kullanım durumları için tasarlanmış, NEO platformunun tamamen yeni bir sürümü olacak. Daha yüksek TPS ve istikrar, akıllı sözleşmeler için genişletilmiş API’ler, optimize edilmiş ekonomi ve fiyatlandırma modelleri ve çok daha fazlasını sağlayacaktır. En önemlisi, NEO’nun temel modüllerini tamamen yeniden tasarlayacağız. “

Şebekede yapılacak en önemli değişikliklerden biri işlemlerle ilgilidir. Tüm ağı hızlandıracak saniye başına işlem sayısında (TPS) bir artış olacaktır. Şu anda NEO, tek seferde 1.000’den fazla TPS ile başa çıkabiliyor. 

Ethereum ve Bitcoin ile karşılaştırırsak bu zaten harika bir rakam. Her ikisi de çok sınırlı miktarda işlemi gerçekleştirebilir – Bitcoin 7’yi ve Ethereum 25’i yönetebilir.

Ancak saniyede 1.000 işlem hala ideal ve optimum TPS sayısının altında. Önemli ve büyük ölçekli işletmeler pazara girmek istiyorsa, NEO’nun daha iyi bir performans sunması gerekecektir. VISA dahil olmak üzere geleneksel finans şirketleri, en yüksek seviyelerde saniyede 20.000’den fazla işlemi gerçekleştirebilir.

TPS’yi artırmak için NEO, kodu ve çekirdek modülleri yeniden düzenlemek, ağ protokolünü optimize etmek, NeoContract için özellik bildirimi ve izin sistemini uygulamak ve dinamik parçalamaya hazırlanmak istiyor.

Büyük ölçekli firmalara daha iyi hizmet ve platform sunmak için ekonomik modelin de ayarlanacağını belirtmekte fayda var. Şu anda, NEO bölünmez bir kripto para birimidir, bu da yatırımcıların NEO’nun bir kısmını satın alamayacakları, bütün bir madeni parayı satın almaları gerektiği anlamına gelen bir şey.

Ek olarak, NEO ağı GAS tarafından beslenir ve ücretler için ödeme yapılırken bölünemez. Ancak bu sistemi sona erdirmeyi amaçlayan yeni yükseltmeler ve çözümler önerildi. Her yıl GAS arzında küçük bir artış olacak, fikir birliği düğümleri ödüllendirilecek, NEO paraları bölünebilecek ve sistem ücretlerini ödemek için GAS’ın ondalık kısmını kullanmak mümkün olacak.

Tabii ki insanlar bu öneriler hakkında yorum yaptı. NEO’nun kıdemli araştırma ve geliştirme müdürü Malcom Lerider, fikir birliği düğümleri her verildiğinde GAS arzında bir artışın potansiyel olarak zararlı olabileceğini öne sürdü. Neden? Çünkü mutabakat düğümlerinin ilgisi, maksimum kar için GAS’ın fiyatını değiştirebilir ve manipüle edebilir.

Mutabakat düğümleri, NEO ağının önemli bir parçasıdır, ancak şu anda ekonomik teşvikleri yoktur. Bloklar oluşturur ve hizmet ücretlerini belirlerler. Mutabakat düğümleri NEO sahipleri tarafından oylanır ve genel olarak seçmenler düşük hizmet ücretleri sağlayan fikir birliği düğümlerini seçme eğilimindedir. Ücretleri artırmaya başlayan düğümler oylanır.

Ayrıca, fikir birliği düğümleri, kendilerine bağış yapmaya karar veren bazı NEO sahiplerinden fon alır. GAS, fikir birliği düğümlerini ödüllendirmek için kullanılırsa, NEO sahipleri için zararlı olacaktır..

Elbette önerilen değişikliklerin akıllı ekonomi ve ekosistem için çok olumlu olduğuna inanan bazı uzmanlar var. Örneğin, kullanıcı Saltyskip, GAS’ın deflasyonist bir para birimi olarak sahiplerini kullanmak yerine GAS’larını depolamaya motive ettiğini söyledi. Ve GAS, NEO platformu için bir yardımcı program jetonu oluşturdu.


Artan bir GAS arzı varsa, ağın hızının artmasına izin vermeli, böylece NEO’yu para birimi olarak tutanlara fayda sağlamalıdır..

Sonuç

NEO 3.0 yükseltmesi hakkındaki tartışma açık ve meraklılar ve NEO topluluğu arasında tartışılıyor. Ancak bu yeni yükseltmenin amacı, NEO’nun son zamanlarda inşa ettiği tüm Akıllı Ekonomiye daha iyi hizmet vermektir..

NEO tarafından yüklenen basın bülteni şunları açıklıyor:

“NEO 3.0, büyük ölçekli kurumsal kullanım durumları için tasarlanmış, NEO platformunun tamamen yeni bir sürümü olacak. Daha yüksek TPS ve istikrar, akıllı sözleşmeler için genişletilmiş API’ler, optimize edilmiş ekonomi ve fiyatlandırma modelleri ve çok daha fazlasını sağlayacaktır. En önemlisi, NEO’nun temel modüllerini tamamen yeniden tasarlayacağız. “

En son tekliflerle, NEO, daha iyi hizmetler ve ürünler sunmak için blockchain platformları arayan büyük ölçekli şirketler ve kuruluşlar için çok daha erişilebilir olmalıdır. Ancak en önemlisi, yapılacak tüm yükseltmeler NEO topluluğu için faydalı olacaktır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map