Değiştirilemeyen Jetonlar: Koleksiyon, Sanat, Oyun ve Çok Daha Fazlası

Son yıllarda, blockchain endüstrisi, firmaların kendi ürünlerini ve hizmetlerini piyasaya sürmeleri için büyük bir pazar haline geldi. Dağıtılmış defter teknolojisi, şirketlerin yalnızca kendi sanal para birimlerini oluşturmalarına yardımcı olmakla kalmadı, aynı zamanda fungible olmayan tokenler (NFT) oluşturabildiler..

Günümüzde, toplanabilirler, sanat eserleri, blok zinciri tabanlı oyunlardaki eşyalar ve ayrıca spekülasyon gibi değiştirilebilir olmayan belirteçler için birçok kullanım durumu var. Dahası, uzayda başkalarının kendi toplanabilir tokenlerini oluşturmalarına yardımcı olmak için blockchain teknolojisinin gücünü de kullanan birkaç lider var..

Değiştirilemez Token Nedir?

Fungible Olmayan Belirteçler, kullanıcılara dijital olarak benzersiz şeylere sahip olma olanağı sağlayan kriptografik belirteçlerdir. Bu NFT’lerin temel faydası, bazı gizlilik odaklı sanal para birimlerinde olabileceği gibi karşılıklı olarak değiştirilememeleri gerçeğiyle ilgilidir. Bu NFT’lerin her biri kendine özgü ve özel olacak.

Bu kalite ve spesifikasyon nedeniyle, NFT’ler, geleneksel kripto ve blok zinciri dünyalarının dışında bile çok çeşitli endüstrilerde çok faydalı hale geldi. NFT’ler ile firmalar, blok zinciri teknolojisine dayalı doğrulanabilir kıt varlıkları kolayca oluşturabilirler..

Günümüzde bu NFT’ler, her biri kendi standartlarına sahip olan Ethereum (ETH) veya Tron (TRX) gibi blockchain ağları üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyorlar. RSK ağı ayrıca kullanıcıların, firmaların ve geliştiricilerin sadece birkaç basit ve kolay adımda toplanabilir tokenlar ve NFT’ler oluşturmasına izin veriyor..

Koleksiyonluk CryptoKitties

NFT’lerin genişlemesinin yollarından biri CryptoKitties ile. Bu belki de NTF’lerin kripto ve kripto olmayan kullanıcılar tarafından toplu olarak kullanıldığı ilk seferdi. Platform, kullanıcıların toplanabilir kedilerini takas edebilecekleri bir platform oluşturmak için 2017’de ve 2018’in başında Ethereum ağını kullandı – bazı durumlarda binlerce dolar değerindeydi..

Bu oyunun çılgınlığı, işlem ücretlerinde ve yavaş işlem sürelerinde büyük bir artış kaydeden Ethereum ağının tıkanmasına yol açtı. O zamanlar birçok kullanıcı, düşük ücretler ve tıkanıklık nedeniyle Litecoin (LTC) ağına geçmeye karar verdi..

CryptoKitties emsal oluşturuyor. Kullanıcılar, benzersiz ve değerli nesneleri işlediklerini bile bilmeden NFT’leri değiştiriyorlardı. Kullanıcıların bu kedilerin benzersiz olduğunu bilmesine gerek yoktu. CryptoKitties’te iki özdeş kedi yoktu ve her birinin onu tanımlamak için benzersiz bir kimlik kodu vardı.

NFT’lerin Evrimi

ERC-721, NFT’ler için standart olarak kabul edilir. Şu anda, tüm dünyada firmalar ve kullanıcılar tarafından fungible olmayan tokenleri işlemek için kullanılıyor. CryptoKitties, kripto alanında toplu olarak uygulanan ilk çözüm olsa da, NFT’lerin başka birçok kullanım durumu var..

Oyunlar ve diğer girişimler, kullanıcılara benzersiz olan blockchain tabanlı belirteçleri işleme olanağı sunmak için bu NFT’leri kullanmaya başladı. Kullanıcılar, tuttukları öğelerin tekrarlanmayacağından ve kopyalanamayacağından emin olabilirler..

Şimdi, NFT’ler söz konusu olduğunda, Ethereum tek seçenek değil. RSK ayrıca ERC-721 tokenlerini sadece birkaç basit adımda oluşturmak isteyenler için kullanımı kolay bir çözüm sunuyor. Sonraki bölümlerde, RSK’nın şu anda piyasada sahip olduğu etkiyi ve ERC-721 jetonlarını nasıl tanıttığını ve kullandığını analiz edeceğiz..

Gelecekte, diğer şeylerin yanı sıra, kripto ve geleneksel sanatın değişmeyen tokenlerle temsil edildiğini görebiliriz. Pazar, NFT’ler için çok büyük ve bu kesinlikle pazardaki şirketler ve firmalar tarafından kullanılacaktır..


Firmaların ve spor takımlarının hayranları arasında paylaşmak için kendi NFT’lerini oluşturdukları bazı durumlar olmuştur. Çok sayıda kullanıcıya ulaşmamasına rağmen, girişimler, dünyadaki kripto para kullanmayan kullanıcılar arasında kıtlık ve blok zincirinin benzersizliği hakkındaki bilgileri artırmak için kesinlikle iyi bir adım oldu. Bu hala erken bir pazar ve potansiyel büyüme kesinlikle gelecek için çok fazla.

RSK, Toplanabilir Jeton Oluşturmak İçin Altyapı Oluşturuyor

Bir NFT belirteci oluşturmak bir şekilde karmaşık olabilirken, RSK şu anda kullanıcıların bir fungible olmayan tokenlar oluşturmak için basit bir rehber. Bu çok basit olacak ve RSK blockchain ağını kullanacak. Kullanıcılar, ERC-721 tokenlerini kullanma konusunda tecrübeleri varsa, şirketin oluşturduğu kılavuzu takip edebilir veya yeni çözümleri ve olasılıkları deneyebilirler..

ERC-721 jetonları, kullanıcıların bir jetonun sahipliğini aktarmasına izin verdiği için çok önemlidir ve ayrıca bir jetonun sahibini sorgulama olasılığını da içerir. Bu şekilde kullanıcılar, blockchain teknolojisi ile desteklenen varlıkların gerçek sahipleri olacaklar..

RSK ayrıca toplulukla paylaşıyor fungible olmayan tokenların nasıl oluşturulacağına dair eğitim içeriği sadece birkaç basit adımda RSK ağının tepesinde. RSK ağına yerleştirilmiş ve kullanılmaya hazır, kendi değiştirilemez tokenlerini elde etmek için kullanıcıların bilmesi gereken tüm bilgileri gösteren bir çevrimiçi web semineri düzenlediler..

Var birkaç web semineri RSK Smart tarafından paylaşılan ve şu anda kullanıcıların diğer şeylerin yanı sıra NFT’ler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarına izin veren. Şirketlerin ve geliştiricilerin, piyasada NFT’lerini doğru bir şekilde nasıl ayarlayacakları ve güçlerinden nasıl yararlanacakları konusunda çok net bilgilere sahip olmaları için Adım Adım veriler içeren çok ayrıntılı kılavuzları paylaşıyorlar..

Son sözler

NFT’ler son yıllarda tüm dünyada yayılıyor. Fungible Olmayan Jetonlar hakkında net çözümler ve bilgiler sunan birkaç şirket var. Bu şirketlerden ikisi, NFT’leri kullanarak blockchain teknolojisinin üstüne ilk başarılı uygulamayı ve toplanabilir oyunu yayınlayan CryptoKitties’dir..

Bu arada RSK, toplumu Fungible Olmayan tokenlerin nasıl dağıtılacağı konusunda eğitmek için günlük olarak çalışıyor. Topluluğun projeleri için kullanmaya başlaması için çok yardımcı olacak web seminerleri ve eğitim içeriği oluşturdular..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map