Bitcoin 2021’e Kadar 400.000 Dolara Ulaşabilir

  • 2021’de ortalama fiyat 100 bin dolar civarında olabilir..
  • Senaryo ayrıca en az olumlu senaryoda 40 bin dolar önermektedir..
  • Piyasanın başka bir yükseliş eğilimi yaşamadan önce aylara ihtiyacı olabilir..

Ağustos başlıyor ve normalde yüksek piyasa oynaklığının olduğu bir aydır..

Çarşamba günkü makro haberleri, kripto para birimleri için ana senaryolardan hiçbirini değiştiremedi.

Önümüzdeki iki yıllık döngü için küçük bir fiyat tahmini çalışması yapmak için klasik tatil ayına girme bahanesini kullanacağım..

Bu tür bir projeksiyon zaman içinde o kadar gelişmiştir ki, teknik açıdan yüksek derecede rastgelelikle karmaşık hale getirir..

BTC / USD, önemli bir süre boyunca etrafında döndüğü bir trend çizgisi tarafından yıllardır yönetilmektedir..

Bu projeksiyonun 2021’deki ortalama fiyatı 100.000 $, ancak, fiyatın bu aralıktan, aralarındaki ilişkiyi bozmadan önemli ölçüde sapabileceğini unutmamalıyız..

Grafikte çizdiğim gibi, yüksek aralık 430 bin dolar civarında olurken, düşük aralık zaten indirimli olan 40 bin dolar olacaktı..

Gelecekteki bir fiyat aralığını tanımlamak nispeten basittir. Ancak oynaklığın kısa vadede önemli bir etkisi olduğunu ve ortalamadan aşırı sapma seviyelerine ulaşabileceğini unutamayız..

ETH / BTC Günlük Grafik

ETH / BTC çifti şu anda 0,0213’te işlem görüyor ve Altcoins segmentini sürükleyen bir acı seviyesinde kalıyor..

Hareketli ortalamaların yapısı, mevcut senaryonun birkaç ay süreceğini gösteriyor. Üçü de aşağı doğru eğimlidir ve yön değiştirmeye karar verirlerse, bu hızlı bir süreç olmayacaktır..

Mevcut fiyatın üzerinde, ilk direnç seviyesi 0.0221’de (fiyat sıkışıklığı direnci), ardından ikincisi 0.023’te (fiyat tıkanıklığı direnci) ve üçüncüsü 0.0245’te (EMA50)..

Mevcut fiyatın altında, ilk destek seviyesi 0.021’de (fiyat sıkışıklığı desteği), ardından ikincisi 0.020’de (fiyat sıkışıklığı desteği) ve üçüncüsü 0.0155’te (çifte fiyat sıkışıklığı desteği).

Günlük grafikteki MACD hem çizgiler arasındaki açıklığı hem de yükseliş eğrisini kaybediyor. En olası gelişme, çizgiler birbirine yaklaşıncaya kadar yanal bir harekettir – ve yükseliş reddi vardır..

Günlük grafikteki DMI, düşüş eğilimini devam ettirecek olan ADX çizgisini aşmak için başka bir girişime hazır olduğunu gösteriyor. Boğalar olasılıklarından emin değiller ve geri çekilmeye devam ediyorlar – daha iyi anları bekliyorlar.

BTC / USD Günlük Grafik

BTC / USD, 9,952 dolardan işlem görüyor ve doğrudan EMA50’ye dayanıyor. Ters hareketler minimum düzeyde ve daha önemli bir hareket olası görünmüyor.

Çarşamba günkü hareketten sonra, göstergeler kesişme noktalarına ulaştı ve ret hareketlerinin şansı önemli ölçüde yüksek.

Mevcut fiyatın üzerinde, ilk direnç seviyesi 10.800 $ (fiyat sıkışıklığı direnci), ardından ikincisi 11.200 $ (fiyat tıkanıklığı direnci) ve üçüncüsü 14.000 $ (fiyat tıkanıklığı direnci ve göreceli maksimum).

Mevcut fiyatın altında, ilk destek seviyesi 9.650 $ (fiyat sıkışıklığı desteği), ardından ikincisi 9.150 $ (fiyat sıkışıklığı desteği) ve üçüncüsü 8.800 $ (fiyat sıkışıklığı desteği ve SMA100)..

Günlük grafik MACD Çarşamba günü yükseliş kesişim noktasına ulaştı. Şimdilik, geçiş tamamlanmadı ve muhtemelen aşağı doğru bir reddetme hareketi olacak..

Günlük grafikteki DMI, boğaların artık boğaların elinde tuttuğu kontrolü geri almak için savaştığı bir geçiş noktası gösteriyor. Pazarın her iki tarafı da ADX çizgisinin üzerinde hareket eder, böylece engel olmadan trend gücünü hızlandırabilirler..

ETH / USD Günlük Grafik

ETH / USD şu anda işlem görüyor 212,9 ABD doları ve Temmuz ortasından beri aynı aralıkta. Fiyat SMA 100 ve 200 dönemleri arasında hareket eder. Her iki hareketli ortalama da yukarı doğru eğim gösterir. Öte yandan, EMA50 fiyatı hızlı bir şekilde takip ediyor ve SMA100’ü aşmaya ve önümüzdeki haftalarda daha karmaşık bir senaryo açmaya yakın..

Mevcut fiyatın üzerinde, ilk direnç seviyesi 215 $ (fiyat tıkanıklığı direnci), ardından ikincisi 220 $ (fiyat tıkanıklığı direnci) ve üçüncüsü 235 $ (fiyat tıkanıklığı direnci, SMA100 ve EMA50)..

Mevcut fiyatın altında, ilk destek seviyesi 207 $ ‘dır (fiyat sıkışıklığı desteği), ardından ikincisi 200 $ (fiyat sıkışıklığı desteği) ve üçüncüsü 195 $’ dır (fiyat sıkışıklığı desteği).

Günlük grafik MACD yükseliş eğimini koruyor, ancak çizgiler arasındaki eğimi veya açıklığı iyileştiremiyor. Çok kırılgan bir yapı göstermeye devam ediyor.

Günlük grafikteki DMI, güç kaybettiğini ve güneye doğru ilerlediğini gösteriyor. Boğalar o kadar net değil ve son haftalarda aynı seviyelerde kalıyor.

XRP / USD Günlük Grafik

XRP / USD, 0,313 $ ‘dan işlem görüyor ve 0,32 $’ lık çift fiyat sıkışıklığı direncinin üstesinden gelemiyor..

Mevcut fiyatın 0.32 $ ‘ın ötesinde üzerinde, ilk direnç seviyesi 0.335 $’ dır (fiyat sıkışıklığı direnci), ardından ikincisi 0.345 $ (fiyat sıkışıklığı direnci ve SMA200) ve üçüncüsü 0.352 $ (EMA50).

Mevcut fiyatın altında, ilk destek seviyesi 0.308 $ (fiyat sıkışıklığı desteği), ardından ikinci seviye 0.30 $ (fiyat sıkışıklığı desteği) ve üçüncü seviye 0.296 $ (fiyat sıkışıklığı desteği)..

Günlük grafikteki MACD, çizgiler arasında ne eğim ne de açıklık olmasına rağmen yükseliş eğilimi gösteriyor. Bu tür bir yapının kırılganlığı, fiyat davranışına bakıldığında ortaya çıkıyor.

Günlük grafikteki DMI, son haftalardaki aynı seviyeleri zorunlu kıldığını ve sürdürdüğünü gösteriyor. Boğalar konumlarını iyileştiriyor ve yavaş yavaş satan tarafın seviyesine yaklaşıyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map