2020 İçin En İyi Blockchain Hisse Senetleri

Blockchain’in yükselişi, insanlara çeşitli hizmetler sunmak için teknolojiyi kullanan birçok şirketin ortaya çıktığını gördü. Bu parçada, bu yıl için dikkat edilmesi gereken en sıcak blockchain hisselerinden ikisine göz atacağız.. 

SQ

Square (NYSE: SQ), onu hem popüler bir ticaret aracı hem de piyasadaki en iyi blockchain hisse senetlerinden biri yapan, sürekli genişleyen bir ticaret ekosistemine sahiptir. Şirket, ekosistemin iyileştirilmesi üzerinde çalışmak için beş açık kaynak mühendisi işe aldı, Bitcoin’in ünlü geliştiricisi Matt Corallo’nun hizmetlerinden bahsetmeye gerek yok. Bu Bitcoin odaklı bölüme ayrıca Google’ın eski direktörü Steve Lee başkanlık ediyor.. 

Square CEO’su Jack Dorsey, söz konusu kripto para biriminin kullanıcılara alım satımına izin vermek için Cash App’i entegre eden Bitcoin’in ateşli bir destekçisi. Bu, kripto para hayranları arasında aranan bir özelliktir ve amacını kanıtlamak için hizmet, 2019’un ilk iki çeyreğinde 190 milyon doların üzerinde gelir elde etti ve neredeyse 3 milyon dolarlık brüt kar elde etti.. 

Bu hamle Square’i, satın alınacak popüler teknoloji hisse senetleri açısından bir blockchain hisse senedi oyuncusu yaptı. Blockchain hissesinin CEO’su ve kurucu ortağı, uzun vadede kripto para birimlerinin tıpkı bir İnternet şirketi gibi insanların küresel olarak kullanabileceği bir ürünün piyasaya sürülmesine izin vereceğini söyledi.. 

Bu şekilde, kullanıcıların bunu yapmak için farklı pazarlara, bankalara ve düzenleyici kurumlara gitmesi gerekmez.

Bununla birlikte, 2020’de Square, en iyi blockchain büyüme hisse senetlerinden birini temsil ediyor ve kesinlikle yatırım yapılacak blockchain hisse senetlerinden biri.. 

GBTC

2020’de dikkat edilmesi gereken bir diğer en iyi teknoloji ve blok zinciri hisse senedi ise Grayscale Bitcoin Trust (Btc) OTCMKTS: GBTC.

En iyi blockchain hisse senetlerinden ve kripto para biriminden birini güvenli bir şekilde saklamak zor olabilir ve Grayscale’e göre GBTC’nin fon yönetimi, endüstri lideri güvenlik standartlarını kullanan güvenlik sistemini vurgulayarak yıllık ücretten daha değerli.. 

Bununla birlikte, Citron Research’ten Andrew Left, bunun özellikle yüksek primler, yıllık ücret ve kripto para birimi piyasasındaki genel dalgalanma ile ilişkili risk faktörleri açısından akıllıca olmayabileceğini düşünüyor.. 

Ayrıca, yatırım aracının SEC’e kaydolmasının gerekmemesine de yardımcı olmaz. Tröst’ün özel plasman hisseleri, yatırımcıların bunları halka açık piyasada yeniden satabilmesinden önce bir yıllık elde tutma süresiyle sınırlıdır, bu nedenle bu süre boyunca likiditeye sahip olmama riskleri dikkate alınmalıdır.. 

GBTC Hisse Performansı

Ekim 2018 itibariyle, GBTC hisse senedi fiyatının her bir payı 0.0001’den daha az Bitcoin’e eşittir, bu da bir bitcoin’e sahip olmak için 1.000’den fazla GBTC hissesine ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. GBTC, 2017’de istikrarlı bir artış gördü ve yıl sonunda zirve yaptı. 

Bununla birlikte, 2018’deki performansı dalgalandı ve genel olarak, Ekim 2018 itibarıyla neredeyse% 65’lik bir düşüşle düşüş eğilimi gösterdi. Daha keskin düşüşler, hisselerin değerinin çoğunu veya tamamını kaybedebileceği anlamına gelebilir. Bitcoin’in fiyatı 2019’da yükseldi ve bunu doğal olarak GBTC izledi.


GBTC Blockchain Hisse Senedi Değil

Grayscale Bitcoin Trust gerçek bir adi hisse senedi değildir ve GBTC hissedarları açık uçlu bir bağış güveninin bir parçasına sahiptir. Bağış veren tröstler genellikle fiziksel emtiaları ve para birimlerini tutarlar ve değişken bir portföy yerine sabit bir portföy bulundurmaları gerekir. 

GBTC, yalnızca en iyi blockchain hisse senetlerinden biri olan Bitcoin’i elinde bulunduran bir trösttür ve 1940 Yatırım Şirketi Yasası bağış veren tröstleri kapsamaz, bu nedenle bu yatırımcı korumalarından hiçbirini sağlamaz. Ayrıca, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından düzenlenmeye hak kazanmazlar.. 

GBTC Hisse Senedi İyi Bir Yatırım mı?

GBTC, yalnızca Bitcoin tutan bir trösttür, ancak kripto piyasa fiyatlarından farklı olarak, GBTC hisse senedi fiyatı, vahşi dalgalanmalara eğilimli olan temel Bitcoin fiyatıyla tam olarak eşleşmiyor. Hisse senetleri, yatırımcı hissiyatına bağlı olarak varlıklarına bir prim karşılığında veya hatta toplam Bitcoin varlıklarında bir indirimle işlem yapabilir.. 

Çoğu yatırımcı, borsayı incelemek ve satın alınacak en iyi blockchain hisse senetleri için karlı şirketlerin bir izleme listesini tutmaktan daha iyi olacaktır..

Büyük riskleri kabul etmeye istekli olanlar için, GBTC büyük kazançlar için bir fırsat sunuyor. 

Hem Square (NYSE: SQ) hem de Grayscale Bitcoin Trust (Btc) OTCMKTS: GBTC, 2020’de izlenecek ümit verici iki teknoloji hissesini temsil ediyor..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map