Tüm hafta boyunca kripto para birimi etkileyicilerini ele alıyoruz. Çoğunun kripto ile ilgili şirketlerin kurucuları olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Bugün biraz farklı olacak. Kripto para birimi ilk kez dünyaya tanıtıldığından beri, kamuoyu algısı ve medyanın kapsamı büyük ölçüde değişti. Kripto para birimi ve blok zinciri topluluğu çoğunlukla erkekler tarafından yönetiliyor. Bununla birlikte, kadınlar yavaş yavaş ilgi kazanıyor. Hatta bir kaç kişi var Para TelgrafıListesi Blockchain’de En İyi Kişiler. Bunlardan biri Laura Shin.

Bu makalede, Laura Shin’e ve onun kripto ve blok zinciri etrafında sohbeti nasıl şekillendirdiğine bir göz atacağız..

Serbest Çalışan

Laura Shin, kripto para birimi, blok zinciri, finansal teknoloji, iş inovasyonu ve kişisel finans konularında uzmanlaşmış, San Francisco, California merkezli bir gazetecidir. Forbes’ta kıdemli bir editör ve Forbes Fintech 50 listesinin eş-baş muhabiriydi..

Bir gazeteci olarak kariyerinde, kripto varlıkları tam zamanlı olarak kapsama görevini üstlenen ilk muhabirdi. Çalışmaları Newsweek, The New York Times, Wall Street Journal ve The Los Angeles Times gibi bir dizi saygın yayında dağıtıldı..

Şimdi, hala Forbes’a kripto para birimi makalelerine katkıda bulunan bir serbest çalışan. İki kripto ve blok zinciri podcast’ine ev sahipliği yapıyor – Zincirsiz ve Onaylanmamış. Muck Rack profiline bakarak, aynı zamanda kripto hakkında bir kitap üzerinde çalışıyor.

Kripto üzerine çalışmasına geçmeden önce ve neden bu alanda bir uzman olarak kabul edildi, tam olarak Laura Shin kim ve kripto para birimi ve blok zinciri nişine nasıl girdi??

Laura Shin’in Çocukluğu

Laura Shin, kuralların olmadığı bir ortamda büyüdü. Helikopter ebeveynleri mi? Muhtemelen onlardan en uzak olanıydı. Bir Tedx Konuşmasında, ne isterse yiyebileceği ve kalbinin istediği kadar TV izleyebileceği bir çocukluktan bahsetti. Size herhangi bir sınırlama koymadan büyüdüğünüzü hayal edin.

Bu, onun nasıl büyüdüğünü, dünyayı nasıl gördüğünü ve hayatını nasıl yaşadığını her zaman etkiledi..

Eğitimi

Laura üniversite yıllarını Stanford Üniversitesi’nde geçirdi ve burada Modern Düşünce ve Edebiyat alanında Lisans Diploması aldı. Bir öğrenci olarak bile yazma yeteneği belliydi. Personel ve daha sonra üniversitenin bağımsız günlük gazetesi The Stanford Daily’de kıdemli personel olarak yazdı. Son yılında, Bay Area’da grafiti ile ilgili yazdığı bir hikaye “En İyi Ara Makale” ödülünü kazandı..

On bir yıl sonra 2008’de Columbia Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü’nden Master of Arts’ı tamamladı. Kariyer ortası gazetecilik programı sırasında bilim ve sürdürülebilirliğe odaklandı..

Onun kariyeri

Serbest yazar olarak geçirdiği on yıldan sonra, o zamandan beri kapatılan bir finansal planlama şirketi olan LearnVest Inc.’e katılmaya karar verdi. Şirketin doğası gereği iş ve finans haberleri yazdı..

Aynı zamanda CBS Interactive’de özellik editörüydü. İşinin bir kısmı, küresel ticaretle ilgili 25 yazarın çalışmalarını denetlemekti. 2013’te Forbes katılımcısı oldu. Dört yıl sonra Kıdemli Editörlüğe terfi etti. Burası esas olarak kripto alanı, blok zinciri ve dijital varlıklar hakkında yazdığı yer. Terfi ettikten bir yıl sonra bile, bir kez daha serbest meslek sahibi olmak için ayrıldı..

Bir kripto gazetecisi olarak yaptığı işin tekilliği ve kalitesi, masaya getirdiği içgörülerle birlikte topluluk tarafından kabul edildi. Sadece içerik üretmediği ve 2016’da Blockchain Ödülü tarafından En Öngörülü Gazeteci ödülüne layık görüldüğü aşikar..

Laura Shin, profesyonel hayatının büyük bir bölümünde serbest olarak çalışıyor ve bunu yetiştirilme tarzına bağlıyor. Birinin ona ne yapacağını söylemesine alışkın değil. Esnek çalışma programı, büyük şirketlerin çarkındaki başka bir “dişli çark” olmaktan daha elverişli.

Serbest çalışan bir gazeteci olarak, kendi patronu ve kendi çalışanıdır. Kârın bir kısmını sahipler ve hissedarlar gibi diğer taraflara vermek zorunda olan büyük bir varlıktan geçmek zorunda kalmadan doğrudan geliriyle kendini ödüyor..

Bu, yıllar içinde giderek yaygınlaşan bir eğilimdir ve bu, paramızı kazanma şeklimizde ve işletmelerin işlerini yürütme biçimlerinde bir değişikliği gösterir..

Bu durum belli belirsiz tanıdık geliyor mu? Bu bizi kripto desteğine ve nişini nasıl bulduğuna getiriyor

Kripto Desteği

“Oh, o halde kripto konusunda uzman. Ona bir ton yatırım yapmış olmalı! ” Düşündüğün buysa, yanılıyorsun. O aslında bir nocoiner – bitcoin sahibi olmayan biri. Ancak, kripto paranın değerini ve geleceği nasıl değiştirebileceğini kabul ediyor..

2018 yılında bir Tedx Talk kripto paranın ne kadar güçlendirici olduğu, insanlara kendi işlerini yönetme ve kendi patronu olma olasılığını ortaya çıkarıyor. Serbest meslek deneyimini kripto para birimine benzetiyor; özellikle serbest meslek, kripto para birimine benzer şekilde büyük şirketlerin işlerini yürütme şeklini nasıl bozabilir?.

Laura Shin, kripto ile ilgili bir şirketin kurucusu olmayabilir. Bununla birlikte, blockchain teknolojisinin ön saflarında yer alan raporlama, doğrudan kriptonun önde gelen beyinleri ve yenilikçileriyle konuşabilme, daha fazla gelişme ortaya çıktıkça kripto alanına benzersiz bir bakış açısına sahip olmasına izin verdi. Sektörün önemli oyuncularıyla yaptığı podcast’ler bazı sorunlara ışık tuttu. İnsanları eğitmede ve kriptoyu ana akım haline getirmede rol oynadılar..

Örneğin, lidersiz kullanıcıların sahip olduğu eşler arası ağların var olduğu geleceğe dair görüşü göz ardı edilemez. Kripto dalgasının yönünü belirleyen insanlarla konuştu. Bu ağın teknoloji devlerini ve bankaları yerinden etme olasılığı azaltılamaz.

Elbette, bu şirketler de blockchain teknolojisine nasıl girebileceklerini araştırdıklarından, her şeyin nasıl sonuçlanacağından emin olamayız. Toplulukta giderek artan bir endişe kaynağı olduğundan, düzenlemenin nasıl ve ne zaman devreye gireceği konusu da var..

Onunla Nasıl İletişime Geçebilirsiniz?

Laura’dan daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, Twitter hesabı güncellemeler ve düşünceler için takip edebilirsiniz. Ayrıca, üzerinde kaydolabileceğiniz aylık bir haber bülteni var unchainedpodcast.com. Bu senin çayın değilse, onun haftalık podcast’lerinden birini dinleyebilirsiniz:

Haftalık podcast’lerinden biri, başlıklı Zincirsiz: Her Şey Kripto için Hype Yok Kaynağınız kripto alanındaki farklı kişilerin fikirlerini içerir. Onunla bir konuşma yapıyor

geliştiriciler – bazıları okulu yeni bitirmiş ve bazıları okuldan ayrılmış – merkezi olmayan finans dünyası hakkında.

Diğer haftalık podcast’i, Onaylanmamış: Kriptoda En İyi Zihinlerden Öngörüler ve Analizler, Fintech alanındaki farklı uzmanlardan güncel sorunların analizini sunmasına olanak tanır.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me