7 En İyi Kredi Yenileme Stratejileri ve Hizmetleri

İyi bir kredi notuna sahip olmak çok önemlidir. Bu, bir iş, bir apartman dairesi bulma, kendi adınıza yardımcı programları açma, bir kredi kartı alma, bir araba veya bir ev satın alma ve insanların her gün yaptığı diğer birçok şeyi yapma becerinizi etkileyebilir. Ancak kötü bir kredi notunun kalıcı olması gerekmez. Dolayısıyla, geçmişte kredi notunuzun kötü olmasına neden olan şeyler yaptıysanız, kredinizi iyileştirmek ve geri yüklemek için hemen atabileceğiniz birkaç adım vardır..

İyi Kredi Her Zamankinden Daha Önemlidir

Harika bir kredi notuna sahip olmak her zamankinden daha önemli. Hangi kişi ve kuruluşların kararlarını, kredi puanınıza ve kredi notunuza göre sizinle iş yapıp yapmamaya dayandırdığını bile bilmiyor olabilirsiniz. Bu nedenle, kredi notunuz kötüyse, onu iyileştirmek için elinizden gelen her şeyi yapmanız çok önemlidir. Kredi onarımı ve restorasyonu biraz zaman alır, bu nedenle sürece ne kadar erken başlarsanız, sonuçlardan yararlanmaya başlamak o kadar hızlı ve kolay olacaktır. İşte size sunulan çok yararlı ve önemli birkaç kredi yenileme stratejisi ve hizmeti..

1. Kredi Raporlarınızdan Hataların Kaldırılması

Kredi notunuzu yükseltmenin en kolay ve en hızlı yolu, kredi raporlama şirketlerinden kredi raporlarınızın kopyalarını almaktır., Experian, Equifax ve TransUnion, dikkatlice gözden geçirin ve bulduğunuz hataları kaldırın. ABD Adil Kredi Raporlama Yasası, bir kişinin kredi raporunun yalnızca zamanında ve doğru olan bilgileri içermesi gerektiğini belirtir. Kredi raporlama şirketlerinin tüm hatalı bilgileri kredi dosyanızdan kaldırmasını sağlama hakkına sahipsiniz. Web sitelerinde bulunan formları kullanarak her bir kredi kuruluşu tarafından çevrimiçi olarak hataların giderilmesini isteyebilirsiniz..

Her yıl kredi raporlarınızın ücretsiz kopyalarını alabilirsiniz. Onları gözden geçirin. Dolandırıcılık faaliyetine dair herhangi bir kanıt varsa veya kaldırılması gereken eski bilgiler varsa, kredi raporlama kurumlarıyla iletişime geçebilir ve bilgilerin kaldırılmasını isteyebilirsiniz. İtiraz ettiğiniz hataları araştırmaları ve kaldırmaları yaklaşık 30 gün sürer. Hatalarla ilişkili olumsuz geçmiş için ceza almazsınız. Bunları kaldırmak kredi puanınızı artırır.

2. Ödemelerinizi Zamanında Yapın

Kredi notunuzu geri kazanmanın ve iyileştirmenin bir başka yolu da tüm faturalarınızı ve borçlarınızı zamanında ödemektir. Ödeme geçmişi, kredi puanınızı etkileyen en önemli faktördür. Faturalarınızı tekrar tekrar geciktirmek veya eksik borç ödemeleri yapmak, kredi puanınıza zarar vermenin ve kötü bir kredi riski olarak görülmenin en hızlı ve en yaygın yoludur. Faturalarınızı son ödeme tarihinde veya daha önce ödediğinizde, kredi notunuz kademeli olarak artar.

Kredi puanınız, VantageScores ve FICO Puanları kredi puanlama modellerinde 300 ile 850 arasında değişebilir. Puan ne kadar yüksekse o kadar iyidir.

Kredi notunuzu iyileştirme konusunda ciddiyseniz, her zaman zamanında ödeme yapmak önemlidir. Bunu yapın, birkaç ay içinde kredi notunuz istikrarlı bir şekilde yükselmeye başlayacak.

3. Kredi Kullanımınızı Azaltın

Kredi notunuzu yükseltmeye çalışırken, kredi kullanım oranınızı düşürmenize yardımcı olur. Borcunuzla karşılaştırıldığında ne kadar ödünç alabilirsiniz. Kredi puanınızı hesaplarken yalnızca ödeme geçmişinden sonra ikinci sıradadır. Kredi notunuzu yükseltmek için kredi kullanım oranınızı olabildiğince düşük tutun. Kredi notunuzu iyileştirmek istiyorsanız, size sunulan her kredi kartını veya mağaza kredisini kabul etmeyin veya kullanmayın..

Kredi kartı borcu taşımamak, kredi notunuzun yükselmesine yardımcı olur. Bunu yapamazsanız, bakiyenizi sahip olduğunuz toplam kredi limitinin% 30’undan az tutun.

4. Yüksek Bakiyeleri Öde


Kredi notunuzu yükseltmek için, sahip olduğunuz yüksek bakiyeleri azaltmak için borcunuzu ödeyin. Amaç, açık olan herhangi bir kredi limitinin% 70 veya daha fazlasını tutmaktır. Fazla nakit paranız yoksa, maksimum kredi limitlerini, kredi kartı hesaplarını ve kredi kullanım oranınızı düşürmenin birkaç yaratıcı yöntemi vardır. Bunlar, yeni bir kredi almayı ve her zaman tüm bakiyeyi ödemeyi ve kredi kartı şirketlerinden kredi limitlerinizi artırmalarını istemeyi içerir. Bu, kredi kullanım oranınızı anında artırabilir.

5. Yetkili Kullanıcı Olun

Cömert, güvenen bir aile üyesini veya arkadaşınızı, sık kullandıkları iyi yönetilen kredi hesaplarından birinde, devredilen borcu olmayan ve mükemmel bir ödeme geçmişi olmayan bir yetkili kullanıcı yapmaya ikna etmek, kredi notunuzu anında yükseltebilir. Hesaptan verilen yeni kredi kartını hiç kullanmasanız bile, kredi raporunuzda ve asıl hesap sahibinin kartında listelenir. Bir dezavantajı, birincil kart sahibinin kredi limitini maksimuma çıkarması veya ödemeleri kaçırmaya başlamasıdır. Bu, kredi notunuza zarar verir.

Mükemmel bir ödeme kaydına sahip bir kredi hesabının yetkili kullanıcısı olmak size

daha fazla harcama gücü ve kredi notunuzu yükseltir. Ancak, yalnızca yapabileceksiniz

birincil kart sahibinin kabul ettiği kredi hesabının sınırlı kullanımına sahip olmak.

6. Experian Boost’u Almak İçin Kaydolun

En iyi kredi raporlama ajansı olan Experian, yapabileceğiniz yeni bir programa kaydolmanıza olanak tanır.

Kredi raporunuza cep telefonu ve elektrik faturası ödemelerini ekleyin. Bu yeni programın adı Experian Boost. Kaydolun ve düzenli harcamalarınız için yapılan ödemeler, FICO Puanınız hesaplandığında dahil edilir. Kredi puanı 680’in altında olan tüketicilerin yaklaşık% 75’i, Experian Boost’u kullandıklarında iyileştiğini gördü. Experian Boost programına kaydolmak ücretsizdir. Ancak, kullanıcıların bağlı bir banka hesabıyla pozitif fatura ödeme geçmişine sahip olduklarını doğrulaması gerekir..

Experian Boost programını kullanan ortalama bir kişi, FICO Puanlarının arttığını gördü

14 puan. Bu, kredi puanınızı daha iyi bir seviyeye taşımak için gereken destek olabilir.

kategori.

7. Yalnızca Yüksek Derecelendirmeye Sahip Kredi Kurtarma Şirketlerini Kullanın

Kredi raporunuz hatalar içeriyorsa ve bunları kredi raporlama şirketleriyle tartışmakta kendinizi rahat hissetmiyorsanız, profesyonel yardım alın. Son derece yetenekli, iyi eğitimli, deneyimli personele sahip, güvenilir ve etkili olma konusunda üne sahip bir kredi onarım şirketi ile iletişime geçin. Kredi raporunuzdaki yanlış bilgilere itiraz etmek için gereken işi yapacaklardır. Tek yapmanız gereken, kredi raporunuzdaki hangi bilgilerin hatalı olduğunu belirlemektir. Beğenilen yüksek puan alan şirketler Credit Saint ve Lexington Yasası tüketici kredisi sorunlarını ele almakta uzmanlaşmak.

En Çok Oy Alan Kredi Onarım Firmaları

Kredi Artıları bir numaradır ve 100.000’den fazla müşteri tarafından güvenilmektedir. Yapay Zeka destekli kredi onarımı sunarlar ve BBB ile A + derecelendirmesine sahiptirler. Kolay okunan kredi raporları ve kişiselleştirilmiş puan bilgileri ile araçlar sunarlar & Puanınızı anlamanıza ve bir sonraki adımı atmanıza yardımcı olacak ipuçları. En İyisi Kredi İzleme Dahildir Ek ücret yok potansiyel kimlik hırsızlığını tespit etmenize yardımcı olabilir.

Credit Saint hatalı kredi verilerine meydan okumak için ikinci sırada yer almaktadır. Kredi raporunuzu ayrıntılı olarak gözden geçirecekler, katılmadığınız ve kredi notunuza zarar verdiğiniz belirli öğeleri belirleyecekler, bunları kaldıracaklar ve size kredi raporunuzu ve puanınızı iyileştirmek için birkaç etkili teknik gösterecekler..

Lexington Yasası diğer tüm kredi onarım hukuku firmalarından daha fazla sonuç sağlamıştır. 2004 yılından bu yana 500.000’den fazla müşterinin kredilerini onarmasına yardımcı oldular. Sadece 2020’de, insanların kredi raporlarından 9 milyondan fazla olumsuz öğeyi kaldırdılar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map