Yeni Başlayanlar İçin NEO Rehberi

Giriş

Bu rehberde NEO (NEO) nedir, nasıl çalışır, özellikleri ve kripto para piyasasında bu ilginç projenin arkasında kimin olduğunu analiz edeceğiz. Bilmeyenler için NEO, piyasadaki en iyi 20 kripto para birimi ağı arasında yer alıyor ve Ağustos 2019 itibariyle birkaç yıldır faaliyet gösteriyor..

NEO, akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların oluşturulması için dağıtılmış defter teknolojisini kullanan bir platformdur. Platform daha önce Antshares olarak biliniyordu ve Çin’deki ilk açık kaynaklı blok zinciriydi..

NEO, akıllı sözleşmelerin gücünü en üst düzeye çıkararak dijital olmayan varlıklar için varlık aktarım yetenekleri sağlamayı amaçlamaktadır..

Bu dijital varlık ve blok zinciri ağı, Çin Ethereum olarak da biliniyor, çünkü ağ, ülkedeki birçok ortaklığı kapattı ve piyasaya sürüldüğünden beri Çin pazarında çalışıyor. Bununla birlikte, NEO tüm dünyada genişliyor ve sadece Çin’den ziyade dünyanın farklı ülkelerinde birçok proje var ve bu, ekibin geliştirmeye çalıştığı bir şey.. 

Nitekim, NEO’nun kurucusu Da Hongfei, kullanıcılar NEO ile Bitcoin’i karşılaştırırsa, ilkinin daha merkezileştirilmiş olduğunu fark edeceklerini söyledi. Bunun arkasındaki sebep, bunun işleri merkezi olmayan protokolleri çalıştırmaktan çok daha verimli hale getirmesidir.. 

NEO, dünyadaki sanal para birimlerine karşı çok olumsuz bir tavır sergileyen Çin hükümeti tarafından da benimseniyor. Yine de, Çin’in aldığı bu destek NEO platformunu meşrulaştırabilir.. 

Bununla birlikte, bu dijital varlıkların en son sonuçları göz önüne alındığında, ağı meşrulaştırmaktan çok, Çin ile yakın bir şekilde çalışıyor olmaları dijital para birimi için olumsuz bir yöndür.. 

Neden NEO?

NEO’nun dört özel kullanım durumu vardır. Birincisi, platformdaki dijital varlıklar, sanal sertifikalar kullanarak yasanın korumasına sahip olacak..

İkincisi, NEO kuruluşların, kişilerin ve bilgilerin dijital kimliklerini oluşturmayı ve erişimi doğrulamak için birden çok faktör kullanmayı hedefliyor. Diğerlerinin yanı sıra parmak izi, yüz ve ses tanıma gibi.

Üç, platform akıllı sözleşmelerin geliştirilmesinde çeşitli programlama dillerini barındıracak. Neo Sanal Makine (NeoVM) hassas ölçeklendirme ve eşzamanlılık sağlar.

Dördüncüsü, NEO blok zinciri, merkezi olmayan kripto para birimi değişimleri ve Yapay Zeka destekli yasal akıllı sözleşmeler gibi merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesine odaklanmıştır..

NEO, geliştiricilerin kendi merkezi olmayan uygulamalarını ağının üstüne yayınlamalarına izin verdiğini ve farklı uygulamaların ve şirketlerin etkileşimde bulunduğu ve birbirine bağlandığı kendi ekosistemine sahip olduğunu göz önünde bulundurarak Ethereum’a benzer şekilde çalışır..

NEO Platformundaki İki Yerel Jeton Nasıl Çalışır?


NEO platformunun NEO ve GAS olmak üzere iki yerel sanal para birimi belirteci vardır. İki jeton, kullanımlarında önemli ölçüde farklılık gösterir.

NEO tokeni, NEO platformundaki yatırım yönünü oluşturur. Belirteç, ağ yönetimi ve değişiklikleri için kullanılabilen 100 milyon jetonluk sabit bir sınırdır. Bununla birlikte, NEO belirteci, Bitcoin gibi diğer sanal para birimlerinin aksine, daha küçük birimlere bölünemez..

Bunun nedeni, platform geliştiricilerinin NEO belirtecini yalnızca tam sayı olabilen bir paylaşım olarak görmesidir. Örneğin, bir NEO jetonunun maliyeti 100 $ ise, bir NEO jetonu satın almak için 100 $ ‘a sahip olmanız gerekir. Ancak Bitcoin gibi diğer paralarda, bir Bitcoin 100 dolara mal oluyorsa ve yalnızca 20 dolarınız varsa, para biriminin bir kısmını satın alabilirsiniz..

GAS belirteci daha küçük birimlere bölünebilir ve NEO blok zincirindeki diğer faaliyetler arasında merkezi olmayan uygulamaları çalıştırmak gibi işlemleri desteklemek için kullanılır..

NEO’nun tarihi

Platform, 2014 yılında AntShares olarak doğdu. Kurucuları, daha sonra OnChain’in kurucuları olan Da Hongfei ve Erik Zhang idi. Haziran 2017’de AntShares, NEO olarak değiştirildi.

Bu yılın başlarında, NEO’nun kurucu şirketi OnChain, NEO blok zincirinin yükseltilmesi gerektiğinde veya platformdaki yönetim sorunlarını çözmek için bir oylama gücü olarak kullanılabileceğini belirten başka bir jeton olan Ontology (ONT) sağladı. Her ONT belirteci, beş NEO belirteci ile değiştirildi.

Başlangıç ​​bloğunun oluşturulması sırasında, yüzde 50’si yatırımcılara satılarak 100.000.000 NEO token oluşturuldu. Kalan 50.000.000’in 15 milyonu, platformdaki gelişmeleri desteklemek için her yıl akıllı bir sözleşmeden çıkarılacak.

Fikir birliği algoritması için NEO blok zinciri, saniyede 10 bin işlemi barındırabilen, yetkilendirilmiş bir Bizans Hata Tolerans algoritması kullanır. Bu tür bir algoritma kullanılarak, NEO platformu iki farklı zincire bölünemez veya çatallanamaz.

Yetkilendirilmiş Bizans Hata Toleransı fikir birliği algoritmasıyla, platformun işlemleri doğrulamak için kullanılan belirli düğümleri yoktur. Düğümler rastgele seçilir.

NEO’nun Gelecek Planları

NEO ile ortaklık kurdu ADEx platformda ilk merkezi olmayan uygulamayı oluşturmak için. Tarafından desteklenen bir araştırma paylaşım platformu NEO blok zinciri aynı zamanda boru hattında.

NEO, NEO platformunda akıllı sözleşmeler kullanan akıllı bir fon olan NEST’e de ev sahipliği yapıyor. Akıllı fon, geleneksel fon aracılarının doğasında bulunan riskleri ve verimsizlikleri ortadan kaldırmaya çalışır..

Qlink, mobil ağı merkezden uzaklaştırmak için NEO platformunun gücünü kullanan başka bir projedir. Proje, ağ bant genişliğinin kiralanmasını ve ödüllendirilmeyi amaçlamaktadır. QLC jetonları.

NEO blok zincirinin akıllı ekonomi doğası, yaratıcı çalışmaların korunmasını, adı verilen bir proje aracılığıyla sağlamıştır. Zeepin.

Ek olarak, NEO platformu, merkezi bir değişimin niteliklerini merkezi olmayan bir borsa ile birleştiren bir kripto para birimi değişimini güçlendirmek için kullanılıyor..

NEO 3.0

NEO 3.0, bazı özelliklerin değişeceği veya bir geliştirme alacağı, ağın deneyimleyeceği bir güncellemedir. Bunun arkasındaki amaç, eski blok zinciri ağını kullanarak performans ve kararlılık iyileştirmeleri uygulayabilmek mümkün değildi.. 

Bu iyileştirmelerle NEO, şirketlerden ve perakende kullanıcılardan birçok farklı uygulamayı destekleyecek ticari bir ağ olarak çalışmaya hazır olacak. Amaç, serbest bırakmak bu ağ, 2020’nin ikinci çeyreğinde. 

NEO 3.0’ın temel özelliklerinden biri, Delege Edilmiş Bizans Hata Toleransı (dBFT) ile ilgilidir. DBFT 2.0’da amaç, mevcut dBFT konsensüs algoritmasının genel kararlılığını artıracak yeni kurtarma mekanizmaları sunmaktır. Bu, bir ağ veya düğüm arızası varsa, hızlı bir kurtarma yapmanın mümkün olacağı anlamına gelir.. 

Üstelik yeni bir fiyatlandırma modeli olacak. Şu anda, NEO ağında akıllı bir sözleşme yürütmek ve dağıtmak çok pahalı, bu da akıllı sözleşme kullanımında ve geliştirmede bir isteksizliğe yol açıyor. NEO 3.0’da NEO’nun arkasındaki ekip, akıllı sözleşmeler için dağıtım ve yürütme maliyetlerini azaltarak ve gaz için uygulama senaryolarını genişleterek ve merkezi olmayan uygulamaların sayısını artırarak sorunu ele alacak.. 

Buna ek olarak NEO 3.0, akıllı sözleşmelerin yürütme süreleri sırasında İnternet kaynaklarına erişmesine izin verecek yerleşik bir oracle uygulamasına da sahip olacak. Geliştiriciler, NEO’ya dayalı sofistike oracle’lar geliştirme olanağına sahip olacaklar. 

Dahası, NeoVM, geliştiricilerin farklı akıllı sözleşmeler yapmasına yardımcı olacak hafif bir sanal makine olacak. NeoVM’nin temel özelliği, çok düşük bir kaynak tüketimine sahip olmasıdır. Ayrıca, ağa olabildiğince çok geliştiriciyi dahil etmek için farklı programlama dillerini destekler. 

Yeni NEO 3.0 güncellemesi, NeoFS adı verilen yeni bir dağıtılmış merkezi olmayan nesne depolama platformuna sahip olacak. Bu platform, veri depolama için farklı dApp’ler tarafından ve ayrıca bir İçerik Dağıtım Ağı olarak kullanılacak.. 

Bu yeni NeoFS çözümü, ölçeklenebilir bir veri yerleştirme yöntemi de içerecek. Platform ayrıca, hesaplama maliyetlerini en aza indirgeyen olumlu bir etkiye sahip olacak homomorfik karmaya dayalı sıfır bilgili bir veri doğrulama yöntemi kullanacaktır.. 

Son olarak, ağın içereceği en ilginç özelliklerden biri, yalnızca elektronik bir biçimde var olabilecek bireyler, kuruluşlar ve diğer varlıklarla ilişkili bir dijital kimlik olan NeoID’dir. Bu NeoID çözümü NEO platformunda desteklenecek ve onu kullananların kimliklerini daha iyi kontrol etmelerine ve tüm akıllı ekonomiye daha yüksek derecede güven ve güvenlik sağlamalarına olanak tanıyor.. 

NEO’nun arkasındaki ekip, 2018’in son çeyreğinde bu yeni güncellemeler üzerinde çalışmaya başladı ve 2020’nin ikinci yarısından önce tamamlanması bekleniyor. DApp’lerin ve kullanıcıların NEO 2.x’ten NEO 3.0’a geçişine dikkat çekmek önemlidir. kaçınılmazdır. Gelecekte, daha fazla sayıda kullanıcıyı yeni NEO 3.0 platformuna çekmek için erken benimseyenler için bir teşvik planı olabilir.. 

NEO Değeri

NEO’nun fiyatı kripto piyasasında değişken bir geçmişe sahiptir. Aralık 2016’da, her NEO madeni para 0,102 dolar civarında veya 0,000734 BTC’ye yakın işlem görüyordu. Haziran 2017’de dijital varlığın fiyatı ilk kez 10 doların üzerine çıktığında ve NEO başına 0,0042 BTC’ye ulaştığında işler değişti.. 

Ağustos ayında NEO, 2018’in başlarında bazı borsalarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 190 dolara yükselmeden önce madeni para başına 52 dolara veya 0,0128 BTC’ye ulaştı. Birkaç gün sonra, Ocak 2018’in sonunda NEO’nun BTC fiyatı jeton başına 0,01525 BTC’ye ulaştı.. 

Bu büyük performanstan sonra, NEO bu yılın Ocak ayında madeni para başına 5,85 dolara düştü. Bu,% 96’nın üzerinde bir fiyat düşüşünü temsil ediyor. Sadece birkaç gün önce NEO, BTC açısından uzun yılların en düşük noktasına ulaştı ve 0.000869 BTC’ye ulaştı.. 

Bu makaleyi yazarken NEO, 666 milyon dolarlık piyasa değeri ve 9.44 dolarlık bir madeni para fiyatı ile piyasadaki en büyük 20. dijital varlıktır. BTC için NEO coin satın almak istiyorsanız CoinMarketCap tarafından bildirildiği üzere 0.000947 ödemeniz gerekecek.. 

Bu nedenle NEO’nun ağının yeni sürümünü yayınlaması, daha fazla kullanıcı çekmesi ve dijital para biriminin 2018’de sektörü etkileyen ayı piyasasından ve 2019’da altcoinlerden kurtulmasına yardımcı olması çok önemli olacak.. 

NEO’yu Nereden Satın Alabilirim?

Piyasadaki birçok farklı kripto para birimi borsası şu anda kullanıcıların NEO satın almasına izin veriyor. Bunlardan biri, NEO / USDT ve NEO / BTC olmak üzere iki farklı ticaret çiftine sahip CoinEgg’dir. Bu değişim, tüm kripto para birimi endüstrisinde NEO için en büyük likiditeyi sunuyor. Gerçekten de, bu değişim piyasadaki toplam NEO işlem hacminin% 27’sinden fazlasını oluşturuyor. 

Bununla birlikte, NEO’yu satın almak için en iyi platformlardan biri, ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance’dir. Binance kullanarak NEO satın almak çok kolay. Kripto borsası, NEO / BNB, NEO / BTC, NEO / ETH, NEO / PAX, NEO / TUSD, NEO / USDC ve NEO / USDT dahil olmak üzere 7 farklı ticaret çifti sunar.. 

Binance, alandaki tüm NEO işlem hacminin sadece% 1,3’ünü oluşturmasına rağmen, bu platform kullanıcıların kredi kartı kullanarak bazı kripto para birimleri satın almalarına izin veriyor. Bu şekilde, bu fonları piyasada NEO ile takas etmeleri mümkün olacaktır.. 

Diğer borsalar arasında CoinBene, DragonEX, LBank, IDCM, EXX, Bibox ve BitMart bulunur.. 

Gaz Nasıl Çalışır?

Piyasadaki diğer kripto para birimleriyle temel farklardan biri, NEO’nun iki farklı token ile çalışmasıdır. NEO madeni paranın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını analiz ettik, ancak GAS’ın nasıl davrandığını görmedik. GAS coin’leri, NEO ağındaki kullanıcıların ve bireylerin blockchain’i kullanabilmesini sağlar. 

NEO belirteci bölünemezken, GAS daha küçük parçalara bölünebilir. GAS, blok başına 8 GAS oranında üretilir ve bu üretim oranı her 2 milyon blokta 1 token azalır, yani 2040’tan önce tüm GAS tokenleri oluşturulacak ve 100 milyona ulaşacaktır.. 

GAS temettüleri NEO’yu hisseden kullanıcılara ödenir. Bu sanal para birimi, ücretler ve akıllı sözleşmeler için ödeme yapmak için de kullanılabilir. 

GAS, son birkaç yıldır çok dalgalı fiyatlara sahipti. Nitekim, sanal para birimi Ocak 2018’de 95 doların üzerine çıktı. BTC açısından, Ağustos 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,0089 BTC’ye ulaştı. Bu dijital varlık şu anda 2 yılın en düşük noktasına yakın işlem görüyor.. 

CoinMarketCap’e göre, GAS şu anda 15 milyon dolar değerleme ile 171’inci en büyük kripto. Her bir Gaz 1,57 dolara satın alınabilir. 

Bu sanal para birimini diğer platformların yanı sıra DragonEX, P2PB2B, BKEX, Huobi Global ve BitMax’ta takas etmek mümkündür.. 

NEO token’larına sahip olan kullanıcılar, ağda daha fazla blok üretildikçe otomatik olarak GAS üretecek. Kullanıcıların Bitcoin blok zincirinde aldıkları ödüller ile NEO dijital varlığını kullananlar arasında bir fark var. Bitcoin madencileri BTC coin’lerini alırken, NEO stakerları NEO’ya kıyasla tamamen farklı bir fiyatı olan GAS alıyor.. 

NEO Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

NEO hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, NEO kripto ekosistemiyle ilgili en son haberlerimizi okuyabilirsiniz..

Yatırım açısından NEO ile ilgilenenler için dikkatinizi NEO fiyat tahminine ve teknik analiz kılavuzumuza yönlendirmek isteyeceksiniz (yatırım yapmadan önce her zaman kendi araştırmanızı yapın). NEO için satın almaya veya ticaret yapmaya hazırsanız, Binance üzerinden satın alma rehberimizi takip edebilir (önerilir) veya bu kılavuzu Bittrex borsası için kullanabilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map