Vertcoin (VTC) Nedir – Bilmeniz Gereken Her Şey

Vertcoin (VTC), Bitcoin (BTC) ve Litecoin’e (LTC) benzer merkezi olmayan, eşler arası bir para birimidir. Vertcoin kendisini “halkın parası” olarak pazarlar ve bu doğrudur, çünkü tamamen kullanıcılarına aittir..

İşlemleri doğrulamak için bir İş Kanıtı yöntemi olan Lyra2RE (v2) algoritması kullanır ve 84 milyon jeton üretilmiştir. Blok süresi 2,5 dakikadır ve blok başına ödül 25 jetondur. Vertcoin ayrıca, Vertcoin’leri diğer kripto para birimleriyle takas etmenin merkezi olmayan bir yöntemi olan Atomik Çapraz Zinciri kullanır..

Vertcoin’i diğerlerinden farklı kılan şey, diğer birçok PoW coin’den farklı olarak tamamen ASIC dirençli olacak şekilde tasarlanmış olmasıdır. Adil bir şekilde dağıtılır, tüm topluluk üyeleri tarafından geliştirilir ve tamamen tarafından finanse edilir. bağışlar.

ASIC Direnci

Bu nedenle algoritması, madencilerin blok zincirinde madencilik yapmak için herhangi bir ASIC donanımı kullanmasını engellemek için tasarlanmıştır. Bu, özel madencilik donanımının yanı sıra çok amaçlı madenciliği de içerir. Bu, madencilerin birbirleriyle adil bir şekilde rekabet edebilecekleri ve işlemlerin dağıtılmış bir ağ tarafından doğru bir şekilde doğrulanacağı anlamına gelir. Aslında, bu Vertcoin’in ana satış noktasıdır.

Projenin arkasındaki ekip, madencilere birbirleriyle adil bir şekilde rekabet etme ve ASIC donanım üreticilerinin kurbanı olmama fırsatı sağlama konusunda kararlı. Ekip, işler kötü giderse ve ASIC’e herhangi bir zaman izin verilirse, algoritmayı hard forkta değiştireceğini kamuya açıkladı..

Asic

Vertcoin 1-Click Miner

ASIC direncinin yanı sıra Vertcoin, Vertcoin 1-Click Miner gibi kayda değer başka özelliklere de sahiptir. Bu uygun şekilde adlandırılmış uygulama, neredeyse herkesin Vertcoin madenciliğine girmesini ve kendisi için Vertcoin üretmesini sağlar..

Uygulama doğrudan Vertcoin’in resmi GitHub’ından indirilebilir depo. Kurulduktan sonra, madencilik ödüllerinizin aktarılacağı cüzdan adresini girmeniz yeterlidir. Vertcoin adresi her zaman bir V ile başlamalı ve 26-36 alfanümerik karakter içermelidir. İşlemin geri kalanı, yalnızca bir madencilik havuzuna katılmanız ve ardından madencilik prosedürü için bir GPU veya CPU kullanıp kullanmayacağınızı seçmeniz gerektiği için basittir..

1 tıklama

Aşağıda, Vertcoin madenciliği yapmak için kullanılabilecek madencilik havuzlarının bir listesini bulabilirsiniz:

Dev-run p2pool düğümü

Zpool

Her zaman Hashin p2pool


Madencilik Havuz Merkezi

Bana Para Ver

Şu anda Vertcoin Mining için en iyi GPU’lar NVidia 10 Serisi kartlardır. Bununla birlikte, ekip sıkı çalışıyor ve AMD kartlarını kullanmanın verimli bir yolunu da hedefliyor..

Madenci

Cüzdanlar

Vertcoin ayrıca kullanıcılarına bir web cüzdanı, doğası gereği bir donanım cüzdanı kadar güvenli olmasa da. Bu, Vertcoin kullanıcılarına Vertcoin’leri güvenli bir şekilde depolamanın ve göndermenin basit bir yolunu sağlar. Mobil kullanıcılara seçme seçeneği bırakılır Coinomi, VTC desteği olan en iyi mobil cüzdanlardan biri.

Eğer arzu edersen yazılım cüzdanı, resmi istemciyi seçebilirsiniz (Bitcoin Core’dan çatallanmıştır). Bu cüzdan size tüm blockchain geçmişini tek başınıza doğrulama seçeneği sunar. Vertcoin madenciliği yapmak istiyorsanız, bu Core cüzdanın sahip olunması gereken bir şey olduğunu lütfen unutmayın..

Ayrıca bir VTC Electrum tabanlı cüzdan. Ancak, bu cüzdanın p2pool düğümünü desteklemediğini unutmayın..

Cüzdanı hazırlayıp çalışır hale getirdikten sonra adresinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Kullanıcıların işlem yapabilmeleri için çok cüzi bir ücret ödemeleri gerekmektedir. Örneğin, 100 VTC’yi transfer etmek için 0,001 VTC civarında bir yere ödemeniz gerekir. Ücret, ağın bakımına yardımcı olmak için vardır.

Vertcoin ticareti

Çoğu kripto para biriminde olduğu gibi, Vertcoin’in ticaret geçmişi inişler ve çıkışlar olmadan değildi. Mt. Gox hack, kripto para birimi çok fazla aktivite görmedi. Tüm zamanların en yüksek seviyesi 10.14 dolardı ve Aralık 2017’de kaydedildi..

Bu yazı itibariyle, Vertcoin şu anda 152. sırada ve listelendiği gibi 1.86 $ ‘dan işlem görüyor. CoinMarketCap.

Vertcoin satın almak

Vertcoin satın almanın en kolay yöntemi, Bitcoin kullanarak ödeme yapmaktır. VTC satın alabileceğiniz birden fazla borsa vardır. En alakalı örneklerden bazıları şunları içerir: Bittrex, CoinEgg, Poloniex, Ticaretle Ticaret, Upbit, ve LiteBit. Borsaların tam listesi şu adreste mevcuttur: CoinMarketCap.

Fiyat Tahmini

Vertcoin 2017’de çok iyi bir yıl geçirdi. Yıla 0,03 sent civarında başladı ve neredeyse 10 dolara ulaştı ki bu oldukça etkileyici. Bu, daha fazla değilse% 29000’lik bir artış.

BTC’deki fiyatı da önemli ölçüde arttı ve Ocak ayındaki 0.00003437 BTC’den 2017 sonunda 0.00086408 BTC’ye geçti. O zamandan beri, para birimi şu ana kadar bitmiş gibi görünmeyen bir ayı piyasasında..

Önümüzdeki aylarda genel kripto piyasasının nasıl daha fazla büyüyeceğini ve bu sanal para biriminin büyüyüp fiyat artışı yapıp yapmayacağını görmek çok önemli olacak. Geçmişte yaşadığımız gibi başka bir boğa koşusu olması durumunda, Vertcoin de önemli kazanımlar görebilir..

Vertcoin Ekibi

Projenin arkasındaki ekip çok tutkulu. Diğer kripto projeleri ICO’lara ve büyük yatırımlara dayanırken, Vertcoin sadece kullanıcılarına güveniyor. Proje, tam teşekküllü bir kripto işletmesi gibi hissetmiyor ve ekibin teknik beceri seti göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil.

Bazı kayda değer isimler arasında James Lovejoy (baş geliştiriciler), Joe Straub, Star Im, Eric Kubik, Bryan Goodson, Gert-Jaap Glasbergen ve Alex Turek sayılabilir. Projenin yol haritası şurada görülebilir: Trello, Topluluk üyelerinin en son gelişmeler ve planlardan haberdar olmalarına ve güncel kalmalarına izin vermek.

Takım

Sonuç

Vertcoin, gelecekteki gelişme için çok fazla potansiyele sahip çok umut verici bir proje olduğunu kanıtlıyor. Şu anda, madenciliğinin çoğu büyük madencilik şirketleri tarafından yapılan ve kullanıcıları tarafından yapılmayan Litecoin ve Bitcoin’e çok iyi bir alternatif..

Vertcoin’in ASIC’e dirençli olması, uzun vadede platformun güçlü yönlerinden biri olabilir. Vertcoin, geleneksel kripto vizyonuna büyük ölçüde bağlı kalarak, kripto para biriminin ne olması gerektiğinin klasik örneklerinden biridir. Vertcoin, piyasadaki en basit kripto para birimlerinden biridir. Topluluğuna, içindeki herkesin sahip olduğu gerçek anlamda merkezi olmayan bir para birimi sağlamayı amaçlamaktadır..

Vertcoin İletişim Bilgileri ve Ek bilgiler:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map