Verge (XVG) Nereden ve Nasıl Alınır | Adım Adım Eğitim

Günümüz ortamında, sansür, düzenleyici belirsizlik ve daha fazlası, kripto kullanıcılarını gizlilik merkezli paralara doğru itiyor. Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi para birimleri izlenebilir, bu da bazıları için endişe yaratır. Sonuç olarak, işlemsel paraların geleceği, kullanıcıları için anonimlik sunan Monero, Dash ve Verge gibi kripto para birimlerinde olabilir..

Monero ve Dash, Dash durumunda geniş kullanım ve hatta gerçek dünyada benimsenme görüyor. Ancak, orta üst sınır eşiğinin alt ucunda bir madeni para olarak, bazıları Verge’yi zor bulabilir. Bu kılavuz, Verge’e ilk kez yatırım yapma sürecinde sizi adım adım yönlendirecektir..

Verge nedir?

2014 yılında oluşturulan Verge, her zaman gizliliği korurken günlük işlemsel kullanım için yapılmış bir madeni paradır. Örneğin, Bitcoin veya Ethereum’un piyasa kapitalizasyonuna sahip olmasa da Verge bazı avantajlar sunar. Trafiği binlerce adres üzerinden yönlendirmek için TOR ve I2P gibi ağları kullanır ve birinin işlem yapmak için kullandığı gerçek IP’yi gizler..

Verge ayrıca, bu noktada, işlemsel kullanım için daha büyük madeni paraların çoğundan daha iyi performans gösteriyor. Bitcoin’den daha kısa sürede, daha düşük maliyetle daha fazla işlem gerçekleştirebilir. Verge’nin gizlilik özellikleri, hızlı işlem hızıyla birleştiğinde, gerçek dünya ortaklıkları. En önemlisi, 92 milyon dolarlık Yetişkin Eğlencesi sektöründeki birkaç işletme.

Fiyat açısından Verge’in tarihi bir rollercoaster oldu. Aralık 2017’de madalyonun değeri fırladı ve sadece iki haftalık bir sürede 30 kat artış sağladı. O zamandan beri, zaman zaman en iyi 20 kripto para birimi piyasa değerini test etti ve diğerlerinde 40-50 aralığına düştü. Bu dalgalanma, yükselme potansiyeli gösteren bir madeni para için düşüş şansı görebilen tüccarlar için çekici olabilir..

Hepsi söylendi, bakalım Verge ticaretine nasıl başlayalım.

1. Adım: Bir Verge Cüzdan Alın

Herhangi bir kripto para birimine gelince, paralarınızı bir borsada saklayabileceğiniz güvenli bir cüzdan edinmeniz gerekir. Vahşi Batı’da kripto para birimi günleri geçse de, portföyünüzü her zaman güvende tutmanız hala hayati önem taşıyor. Bu, kontrol ettiğiniz ve kolayca hacklenmeyen bir cüzdan kullanmak anlamına gelir. En yaygın iki Verge cüzdanlar Verge ekibi tarafından geliştirilen ve desteklenen Verge Electrum ve Verge QT’dir.

Dijital para birimlerini tutmanın en iyi yolu, bunu kripto para birimi borsalarının dışında yapmaktır. Bunun nedeni, bu platformların bilgisayar korsanlarına ve diğer kötü niyetli saldırılara maruz kalmasıdır. XVG için destek sunan donanım cüzdanları üzerinde çalışan büyük markalar olmadığı için Verge’i çevrimdışı bir cüzdanda tutmak en iyi seçenek olacaktır. KeepKey, Ledger ve Trezor, donanım cüzdanı pazarında çalışan en bilinen firmalardır..

eşik cüzdanlar

Electrum cüzdanı, başlangıçta Bitcoin için yapılmış, ancak Verge tarafından XVG için çalışacak şekilde uyarlanmış açık kaynaklı bir cüzdandır. Electrum hafif bir seçenektir. Verge blok zincirinin tamamını indirmeyerek, kullanıcıların işlemleri son derece hızlı yapmasını sağlar ve sonuç olarak işlem yapmak için VXG kullanmayı planlayan kişiler için iyi bir seçenektir.

Verge QT cüzdan, tüm zincirin indirilmesini gerektirdiğinden çok daha fazla yer kaplayan daha karmaşık bir seçenektir. Bunun getirisi, daha güvenli bir seçenek arayan kullanıcılar için daha geniş bir gizlilik özellikleri yelpazesine izin vermesidir..

Önceki iki seçenek yalnızca kullanıcıların VXG depolamasına izin verirken, Coinomi 500’den fazla desteklenen varlık avantajına sahip popüler bir mobil cüzdandır. Coinomi, XVG’yi çeşitli bir portföyün parçası olarak tutmak isteyen kullanıcılar için harika bir seçenektir..

Adım 2: Bitcoin / Ethereum Satın Alın

Verge henüz diğer ana para birimlerinin yaygın doygunluğunu yakalayamadığından, az sayıda kaynak XVG’nin doğrudan Fiat (USD, EUR, vb.) Satın alınmasını önermektedir. Bu nedenle, en iyi yöntem önce Bitcoin veya Ethereum satın almak ve ardından onu Verge ile takas etmektir..

Bitcoin veya Ethereum’u kolayca satın alabileceğiniz pek çok yer var. Coinbase ve Gemini, kullanıcılara bu paraları doğrudan Fiat ile satın alma olanağı sunan köklü borsalardır. Alternatif olarak, Coinmama’da bir kredi kartı veya banka kartı ile 8 popüler paradan herhangi birini satın alabilirsiniz..

3. Adım: Bir Borsaya Kaydolun (Binance gibi)

Bitcoin’inizi veya Ethereum’unuzu aldıktan sonra, Verge’yi destekleyen bir borsaya kaydolmanız gerekir. Bu bilgiyi bulmak için CoinMarketCap üzerinde Verge’i arayın ve “Piyasalar”Sekmesi. Bu size XVG için tüm borsaların ve ticaret çiftlerinin bir listesini gösterecektir.. Bittrex ve Cryptopia Verge için birkaç çift içeren iki popüler borsadır. Ancak bu kılavuz için kullanacağız Binance, hacim olarak dünyanın en büyük borsası ve şu anda mevcut olan en güvenli seçeneklerden biri.

Binance, kripto para piyasasında en çok tanınan ve kullanılan kripto borsalarından biridir. CoinMarketCap’e göre Binance, son 24 saatte 933 milyon dolarlık işlem hacmi ile en büyük ikinci kripto değişim platformudur. Binance tarafından sunulan iki ticaret çifti arasında XVG / BTC ve XVG / ETH bulunur..

Binance’in temel avantajlarından biri, çok büyük bir işlem hacmine ve daha küçük işlem çiftlerinde likiditeye sahip olmasıyla ilgilidir. Örneğin, Binance toplam XVG işlem hacminin neredeyse% 45’ini oluşturuyor, ardından toplam işlem hacminin% 15,63’ünü Bittrex izliyor. XVG ticaret çiftleri sunan 58 farklı borsa bulunduğundan bahsetmeye değer.

Henüz yapmadıysanız, Binance’te bir hesap açın. Oldukça kolay hale getiren temiz bir kullanıcı arayüzüne sahipler ve süreç diğer borsalara kıyasla hızlı..

Güvenlik önlemlerinizi ayarladıktan ve doğrulama belgelerinizi gönderdikten sonra, daha önce satın aldığınız paraları yatırmanız gerekir. Bunu yapmak için, üst menüye gidin ve “Fonlar” ı ve ardından “Mevduatlar” ı seçin. Kullanmak istediğiniz parayı seçin ve Binance size göndermeniz için bir adres verecektir. Yalnızca belirtilen jetonu bu adrese gönderdiğinizden emin olun – I.E. Ethereum yatırmayı seçerseniz, yalnızca Ethereum gönderin. Bu adrese gönderilen diğer tüm paralar kaybolabilir.

binance btc mevduat 1

Adım 4: Verge için Bitcoin veya Ethereum Ticareti Yapın

Artık Binance cüzdanınızı finanse ettiniz, Verge ile ticaret yapmak isteyeceksiniz.

“Exchange” e gidin ve “Temel” i seçin. Bu, ticaret tabanını ortaya çıkaracaktır. Şimdi sağ tarafa gidin, daha önce yatırdığınız parayı seçin ve arama alanına XVG’yi girin. XVG çiftini (BTC / XVG veya ETH / XVG) getirecektir. Üzerine tıklayın.

(Kripto para borsası Binance, kullanıcıların bir kredi kartı kullanarak dijital varlıkları satın almalarına izin verir. Bu, XVG satın almak isteyen kişilerin bir kredi kartı kullanarak BTC veya ETH satın alabileceği ve bu fonları XVG ile değiştirebileceği anlamına gelir).

sınır binansı

Fiyat grafiğinin altında, XVG alıp satma seçeneklerine sahip olacaksınız. Ne kadar XVG satın almak istediğinizi girin ve size BTC veya ETH cinsinden karşılığını gösterecektir. Ayrıca XVG’de BTC / ETH fonlarınızın% 25,% 50,% 75 veya% 100’ünü satın almayı seçebilirsiniz..

Siparişinizi onayladığınızda, Verge coin’ler birkaç dakika içinde Binance cüzdanınızda görünmelidir..

Alternatif: XVG’yi doğrudan Fiat ile satın almak için bu küçük borsalardan birine bakın

Binance gibi büyük bir borsa kullanmanızı tavsiye etsek de, ilk kripto paranızı başka bir yerden satın almak anlamına gelse bile, kullanıcıların Fiat ile Verge satın almasına izin veren bazı küçük platformlar vardır.. HitBTC Verge-Fiat çiftlerini sunan en tanınmış borsadır. YoBit ve LiteBit bunu dünyanın bazı bölgelerindeki kullanıcılara da sunun.

Son Adım: XVG’yi Cüzdanınıza Çekin

Binance’e (veya başka bir borsaya) kaydolduğunuzda, sizin için oluşturulmuş bir cüzdanınız olacak. Paranızı bu cüzdanda tutabilirsiniz, ancak en iyi güvenlik uygulaması, ticaretiniz bittiğinde her zaman paralarınızı çekmektir..

Eğer kullanıyorsanız Binance Verge satın almak için, “Fonlar” a gidin ve “Para Çekme” yi seçin.

xvg para çekme 2

Bu ekran size XVG cüzdanınızda tutulan toplam tutarı gösterecektir. Binance, bir emirde kaç jetonun yürütülmesini beklediği ve çekilebilecek toplam miktar.

Şimdi Coinomi, Electrum veya QT’den (hangi cüzdanı kullanmayı seçerseniz seçin) Verge Cüzdan adresinizi girin. Çekmek istediğiniz tutarı girin ve “Gönder” e basın. E-postanıza gönderilen bir bağlantıyla onayladığınızda, Verge’iniz Binance’ten cüzdanınıza gönderilecektir..

Binance’de XVG satın aldıktan sonra yapılacak en iyi şey, fonları XVG’yi destekleyen bir kripto para cüzdanına göndermektir. Çevrimiçi cüzdanlar ve çevrimdışı cüzdanlar dahil olmak üzere birçok olasılık vardır. 

Şu anda, XVG’yi destekleyen hiçbir donanım cüzdanı yok. Bu, bu sanal para birimini piyasadaki en iyi çözümlerden bazılarında depolamanın mümkün olmayacağı anlamına gelir. Donanım cüzdanına en yakın alternatif, Verge için kağıt cüzdan kullanmaktır. Bir kağıt cüzdan, neredeyse bir donanım cüzdanı kadar güvenlidir, farkı, kullanıcıların ona daha iyi bakması gerekir.. 

Dünyanın dört bir yanındaki borsalar, son yıllarda bilgisayar korsanları ve saldırılardan etkilenmiştir. Bu, farklı ülkelerdeki kullanıcılardan milyonlarca USD kaybına neden oldu. Bu nedenle, XVG’nizi özel anahtarlara sahip olduğunuz başka bir cüzdana göndermeniz çok önemlidir. Unutma, anahtarlarını değil, kripto paranı değil. 

Bu nedenle Binance kullanmak, XVG ticareti için en iyi seçeneklerden biridir. Binance, bu dijital varlık için en yüksek likiditeyi sunar, iki farklı alım satım çifti (ETH ve BTC) sunar ve ayrıca bireylerin bir kredi kartıyla BTC veya ETH satın almalarına ve bunları XVG ile değiştirmelerine olanak tanır.. 

Bu makaleyi yazarken, XVG 0.005093 $ civarında işlem görüyor. CoinMarketCap tarafından bildirildiği üzere, XVG 80 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip ve alandaki 69. en büyük dijital para birimi.. 

Ve hepsi bu kadar, gizlilik madeni parası sektöründeki en yüksek potansiyele sahip paralardan biri olan Verge’i satın almak için var..

Andrew, şu anda Güney Doğu Asya’da bulunan Yeni Zelandalı bir yazar ve dijital pazarlamacıdır. E-ticaret alanının birçok alanındaki çalışmalarının yanı sıra Andrew, kripto para birimine, özellikle de altcoinlere ve ana akım kripto benimsemesine odaklanan projelere yoğun bir ilgi duyuyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map