VeChain Ortaklıklarının Listesi

VeChain tedarik zinciri süreçlerinin yönetimini geliştirmek için oluşturulmuş bir platformdur. Perakendecilerin ve tüketicilerin satın aldıkları ürünlerin kaliteli ve orijinal olup olmadığını belirlemelerine olanak tanır. Hizmet, blok zinciri çözümünü kullanan etkileyici sayıda işletme ve işletme ile ortaklıklar kurmuştur. Aşağıda, Vechain ortaklıklarını ve her bir şirketle ilgili önemli bilgileri ele alacağız.

VeChain Ortaklıklarının Listesi

Kuehne & Nagel

Sektör: Tedarik zinciri ve Lojistik

Gelir: 22,4 milyar dolar

Ortaklık tarihi: Eylül 2016

Kuehne & Nagel gelir açısından dünyanın hava ve deniz taşımacılığı işlerinin yaklaşık% 15’inden sorumlu olan en büyük küresel nakliye firmasıdır. K + H’nin 109 şirkete dağılmış 1336 ofisi var ve 75.000’den fazla kişiyi istihdam ediyor.

Kuehne & Nagel China, parselleri ve varlıkları akıllı hale getirmek ve müşterilerin parsellerini şeffaf bir şekilde takip etmelerini sağlamak için VeChain’in blockchain teknolojisini uyguladı..

Doğrudan İthal Mallar (D.I.G)

Sektör: Şarap ithalatçısı

Ortaklık tarihi: 07-05-2017

D.I.G Çin’in şarap ithalatının% 30’undan fazlasını yöneten bir şarap ithalatçısıdır. D.I.G. Şanghay Waigaoqiao Serbest Ticaret Bölgesi Geliştirme’nin devlete ait bir yan kuruluşudur.

VeChain, bu sahtecilik pazarını sona erdirmek için şarap şişelerinde akıllı NFC çipleri kullanarak tedarik zinciri aracılığıyla üreticilerden gelen şaraphane verilerini doğrulamak ve izlemek için kullanılacaktır..

FiyatWaterhouseCoopers (PwC)

Sektör: Denetim ve danışmanlık

Gelir: 37,7 milyar dolar

Ortaklık tarihi: 15-05-2017

FiyatWaterhouseCoopers dünyadaki en iyi dört denetçiden biridir. Şirketin müşteri listesi IBM, Ford, Dell, Cisco ve 3M ile Fortune 500 şirketlerinin 400’den fazlasını içermektedir..

PwC, VeChain’in blok zinciri çözümlerini büyük müşteri tabanına uygulayarak müşterilerinin ürünlerinin nereden geldiğini doğrulamasını ve izlemesini sağlayacak. Aynı zamanda, Vechain ortaklıklarında gelecekteki karşılıklı taraflar için güvenilirlik sağlamaya yardımcı olacaktır..

Ulusal Araştırma Danışmanlık Merkezi (NRCC)

Sektör: Danışmanlık

Ortaklık tarihi: 15-05-2017

NRCC Çin merkezli yönetim, standart ve BT danışmanlığı sunan bir şirkettir. NRCC, yerel şirketlerin mesleki statüye veya uluslararası standartları ve onayları arayan kuruluşlara ulaşmasına yardımcı olma konusunda uzmanlaşmıştır..

NRCC, çoğu Fortune Global 1000’e dahil olan 1000’den fazla uzun vadeli işletme müşterisine sahiptir. NRCC, Çin Ulusal Tütün Şirketi için sahteciliği önleme teknolojisini geliştirmek ve uygulamak için VeChain’i kullanır..

Groupe Renault

Sektör: Otomotiv

Gelir: 67 milyar dolar

Ortaklık tarihi: 25-07-2017

Groupe Renault 2016 yılında üretim hacmine göre dünyanın dokuzuncu en büyük otomobil üreticisi haline gelen Fransa merkezli çok uluslu bir otomobil üreticisidir. Groupe Renault, AvtoVAZ, Dacia, Alpine ve Samsung Motors ve Batilly dahil olmak üzere birçok yan kuruluşa sahiptir..

Microsoft ve Viseo ile işbirliği içinde VeChain, kurcalamaya karşı korumalı bir dijital araç bakım kitabı geliştirdi. Bu, bir aracın sahibinin, satmak istediği kilometre gibi kurcalamaya karşı korumalı olan otomobille ilgili verileri paylaşmasına olanak tanır..

Renault

Kaynak: VeChainInsider.com

BitOcean

Sektör: Finans hizmetleri

Ortaklık tarihi: 27-12-2017

BitOcean kullanıcıların kripto para satın almalarına ve satmalarına olanak tanıyan bir ATM üreticisidir. BitOcean, Japonya’nın Finansal Hizmetler Otoritesinden (FSA) tam lisans alan ilk kripto para borsalarından biridir..

VeChain ile ortaklığı, kullanıcıların Japonya ve Çin’de kurulu fiziksel ATM’leri kullanarak VET jetonları satın almalarına ve satmalarına olanak tanıyacak..

BitOcean

Kaynak: medium.com

Fanghuwang

Sektör: finansal hizmetler

Varlıklar: 3,3 milyar dolar

Ortaklık tarihi: 18-01-2018

Fanghuwang Çin’deki Küçük ve orta ölçekli işletmelere teminat destekli krediler (emlak ipotek kredileri) sunmaktadır. Fanghuwang, kalite ve verimli risk kontrol hizmetleri sağlamak için bulut bilişim ve büyük veri analizi gibi teknolojileri kullanıyor.

VeChain ile olan bu ortaklıkta Fanghuwang, verilerin toplanma, depolanma ve paylaşılma şeklini iyileştirmek için çözümler üretecek. Bunun için VeChain blok zincirindeki şirketlere bir Dijital Kimlik ve KYC aracı sunan VeVid adlı başka bir Dapp geliştirdiler..

DNV GL

Sektör: Sertifikasyon

Gelir: 2,4 milyar dolar

Partner şu tarihten beri: 24-01-2018

DNV GL bir kuruluşun belirli kriterleri karşıladığını doğrulayan risk yönetimi ve sertifikasyon hizmetleri sunan küresel bir şirkettir. DNV GL, şirketlere denizcilik, yenilenebilir enerji, petrol sağlıyor & gaz, yemek & denetim ve danışmanlık hizmetleri, yazılım çözümleri ve sertifikalarla içecek ve sağlık sektörü. DNV GL aynı zamanda gemilerin ve açık deniz yapılarının en büyük sertifikalandırıcısıdır..

Mart 2018’de, denetimlere ve veri toplamaya dayalı yiyecek ve içecek endüstrisini hedefleyen dijital bir güvence çözümü olan VeChain’in ilk Dapp My Story uygulamasını uyguladılar..

DNVgl

Kaynak: dnvgl.com

Yida China Holdings Limited

Sektör: Emlak

Ortaklık tarihi: 19-02-2018

Çin’in en büyük emlak geliştiricilerinden biri, Yida, yerleşim bölgeleri ve alışveriş mağazalarının yanında sanayi parkları ve akıllı şehirler inşa etme konusunda uzmanlaşmıştır.

Yida, platformun blockchain teknolojisini mevcut teknoloji portföyünde uyguluyor.

NTT Docomo

Sektör: Telekomünikasyon

Varlıklar: 42 milyar dolar (2018)

Ortaklık tarihi: 05-08-2018

NTT Docomo Japonya’daki en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri ve ülkedeki dördüncü en büyük halka açık şirkettir ve 53 milyondan fazla müşteriye sahiptir (Japonya’nın hücresel pazarının yarısından fazlası).

Vechain ortaklıkları listesindeki bu özel liste, Docomo 5G Açık Ortak Programının bir parçasıdır. Program, her iki şirketin de 2020’de pazarlara çıkacak olan 5G teknolojisini geliştirmek için birlikte çalıştığını görecek..

ENN Energy Holdings Limited

Sektör: Temiz Enerji

Varlıklar: 10 milyar dolar

Ortaklık tarihi: 01-11-2018

Çin’in en büyük temiz enerji dağıtımcılarından biri, ENN, 1992 yılında kurulmuştur ve şu anda faaliyette olan 400’den fazla şirket ve şubeye sahiptir. 34 Çin vilayetinin 17’sinde 16 milyondan fazla müşteriye hizmet vermektedir..

ENN, farklı doğal gaz türleri için kalite güvence sürecini yönetmek için Blockchain ve IoT teknolojisini kullanan bir LNG yönetim çözümü oluşturmak için Shanghai Gas Group ve VeChain ile birlikte çalışacak..

Kıbrıs Cumhuriyeti; Ulusal Düzeyde Vechain Ortaklığı

Partner şu tarihten beri: 02-11-2018

Invest Kıbrıs, Hükümetin Foreign Investments ile çalışmak için kararlı ortağı, birlikte çalışacak VeChain Vakfı ve Kıbrıs’ta ortak bir varlık kurmak için CREAM. Bu, blockchain çözümlerinin geliştirilmesine ve uygulanmasına yardımcı olacaktır..

İki taraf, Kıbrıs hükümetinin operasyonları ve finansal hizmetleri için blok zincirinin temel bir altyapı olarak kullanılmasını kolaylaştıran politika reformları gibi, Kıbrıs’a Yatırım yapmak için önerilerde bulunacaklar..

Kıbrıs'a yatırım yapmak

Kaynak: twitter.com

Walmart China ve VeChain İzlenebilirlik Platformunda Birlikte Çalışıyor

VeChain, VeChainThor Blok Zinciri üzerine inşa edilen Walmart Çin Blok Zinciri İzlenebilirlik Platformunu oluşturmak için Walmart Çin ile ortaklık kurdu. duyuru Bu platformla ilgili olarak Walmart Çin ve VeChain arasındaki işbirliği 25 Haziran’da yapıldı.. 

Walmart Çin Blockchain İzlenebilirlik Platformu ile ilgili bu duyuru, bu platformda test edilen ve piyasaya sürülen ilk 23 ürün serisinin tanıtımıyla geldi. Hedef, cari yıl sonuna kadar 100 ürün grubuna ulaşmaktır. Bu, VeChain’in ve ağının benimsenmesi için çok olumlu olacaktır.. 

Gelecekte, birçok farklı ürün kategorisinin yeni Walmart Çin Blok Zinciri İzlenebilirlik Platformuna dahil edilmesi bekleniyor. Bu projede yer alan ürünlerden bazıları taze et, pirinç, mantar, yemeklik yağ ve daha fazlasıdır. Yeni izlenebilirlik sisteminin 2020 sonuna kadar paketlenmiş taze et satışlarının% 50’sini, tüm paketlenmiş sebze satışlarının% 40’ını ve toplam deniz ürünleri satışlarının% 12,5’ini temsil etmesi bekleniyor.. 

Bunun, blockchain teknolojisini kullanan büyük ölçekli pazardaki en başarılı izlenebilirlik ürünlerinden biri olması bekleniyor. Bu sistem sayesinde bireyler, gıdanın kaynağı dahil olmak üzere her bir ürün hakkında daha fazla bilgi sahibi olacak ve denetim raporu ve diğer birçok veri noktası da dahil olmak üzere tüm lojistik süreci öğrenebilecekler.. 

VeChain’in Operasyon Direktörü Kevin Feng, Walmart China ile olan işbirliği hakkında şu yorumu yaptı: 

“Dünyanın önde gelen kurumsal-halka açık blok zinciri platformu olarak VeChain, güvenli ve olgun blok zinciri dağıtım çözümleri sunarak büyük ölçekli dijitalleştirme sürecinde işletmeleri güçlendirmeyi ve blockchain teknolojisinin geniş uygulamasını teşvik etmeyi amaçlıyor.”

Aynı zamanda, bu ortaklığın sadece bir bütün olarak blockchain teknolojisi için değil, aynı zamanda VeChain ve ağı için de çok önemli olduğunu açıkladı. Bu aynı zamanda daha şeffaf ve güven verici bir tüketim deneyimi sağlayacaktır. Blockchain teknolojisini kullanan izlenebilirlik platformlarıyla ilgili birçok proje olmasına rağmen, bu şimdiye kadarki en önemli denemelerden biridir..  

PwC de bu anlaşmaya dahil olmuştur. Amaçları, PwC için temel önceliklerden ikisi olan güven oluşturmak ve önemli sorunları çözmektir. Elton Yeung, Strateji ve İnovasyon Lideri, PwC Çin Halk Cumhuriyeti ve Hong Kong’a göre Walmart Blockchain İzlenebilirlik Sistemi, perakende sektöründe uygulanan blok zincir teknolojisinin mükemmel bir örneğidir.. 

Bu yeni uygulamalar aynı zamanda gıda güvenliğinin ve kalite yönetiminin iyileştirilmesine de yardımcı oluyor. Ayrıca, bireylerin bir alıcının evine ulaşana kadar ürünlerin nasıl işlendiğini ve yönetildiğini daha iyi anlamalarına izin verdikleri için tüketici güveni oluşturmak için güçlü bir garanti sağlar. 

Bu, gıda güvenliğini ve kalite yönetimini iyileştirmek için çalışan Walmart’ın ana hedeflerinden biridir. VeChain’in blockchain teknolojisinin de izlenebilirliği artırması ve firmanın izlenebilirlik yönetiminde lider olmasına izin vermesi bekleniyor.. 

VeChainThor Blockchain ağını kullanarak, “yüksek önem taşıyan ve yüksek riskli” ürünlere öncelik veriyorlar. PwC ve VeChain, bu yeni blockchain tabanlı izlenebilirlik sistemlerini sorunsuz bir şekilde uygulayabilmesi için Walmart China’ya teknik destek sağlıyor.. 

VeChain, Singapur veya Lüksemburg gibi ülkelerdeki veya Paris, Hong Kong ve Şangay gibi şehirlerdeki diğer şirketlerle halihazırda faaliyet gösteriyor.. 

Vechain Ortaklıklarının Ötesinde Daha Fazlasını Okuyun

Vechain Thor projesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için, VET için resmi fiyat tahmini makalesine göz atın ve düzenli güncellemeler için tekrar kontrol edin. Mesleki Eğitim ve Öğretimin Yakında Yeniden Yükselmesinin Üç Nedeni hakkındaki ek gönderimizi ve ayrıca Mesleki Eğitim ve Öğretim ticaret çiftleri ile ilgili teknik analizi okuyabilirsiniz.

VET satın almakla ilgileniyor musunuz? Binance’de Mesleki Eğitim ve Öğretim Satın Alma Kılavuzunu kullanarak bunu nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map