Tron (TRX) Kripto Para Birimini Saklamak İçin 9 Harika Cüzdan | TRX Token 2019’da Nasıl Güvenli Saklanır

TRON, içerik eğlencesine odaklanan blockchain tabanlı bir platformdur. En önemlisi, TRON kullanıcıları verileri ücretsiz olarak yayınlayabilir, satın alabilir ve depolayabilir. Ağın ana ağını başlattığı Haziran 2018’den bu yana, TRONIX (TRX), şu anda (Mart 2019) pazar büyüklüğüne göre ilk 20’de yer alan TRON ağındaki yerel belirteçtir. TRX jetonlarını saklamak için en güvenli yer aşağıdaki TRON cüzdanlarından biridir.

Kemerinizin altında bazı TRX jetonları varken, bunları güvenli ve emniyetli bir şekilde saklamanız gerekir. Bu nedenle, çevrimiçi veya çevrimdışı, güvenilir ve en iyi TRX cüzdanına ihtiyacınız var. Belirli bir cüzdana odaklanmadan önce, iyi bir cüzdan seçmenin yanı sıra, varlıklarınızı güvende ve emniyette tutmanıza yardımcı olacak iyi uygulamaları benimsemelisiniz..

Aşağıdakiler, TRX’inizi daha sonra kullanmak üzere güvenle saklamak için en iyi Tron cüzdanlarıdır..

Ledger Nano Wallet en iyi Tron cüzdanlarından biri olarak listelendi

Kaynak: tokenclub.co

1. Ledger Nano S

Tron Wallet web sitesi: https://www.ledger.com/products/ledger-nano-s

Tron Cüzdan türü: Donanım

Kullanım kolaylığı: Basit, ancak yeni kullanıcılar için o kadar kolay değil

Kasa: Oldukça güvenli

Maliyet: Ücretli

Güvenlik açısından, bir donanım cüzdanı en iyisidir. Ledger Nano S, piyasadaki en iyi TRON cüzdanlarından biridir ve aynı zamanda en güvenilir olanıdır. Küçük, taşınabilir ve bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına kolaylıkla bağlanır. Bu cüzdan ile özel anahtarlarınızı güvenle çevrimdışı olarak kolayca saklayabilirsiniz..

Cüzdan, yerleşik bir ekran, güvenli bir kilitlenebilir yonga ve cihaz kaybolursa kullanışlı olan yedekleme kurtarma ifadesi gibi sağlam güvenlik özellikleriyle birlikte gelir. Önemli olarak, Ledger Nano S cüzdanı, 700’den fazla diğer dijital varlığı barındırabilen çok para birimli bir cihazdır. Tüm faktörler dikkate alındığında, bu cüzdan TRX fonlarınız için en uygun güvenliği sağlar. Madeni paralarınıza erişim sağlayan özel anahtar, tıpkı pasaportlarda kullanılan gibi kilitlenebilir, güvenli çip ile korunur..

Ayrıca, birden fazla kripto para birimini barındırması, onu tek bir donanım cüzdanı ile birden fazla varlığı yönetmek isteyen kullanıcılar için en iyi seçenek haline getiriyor..

Ledger cüzdanıyla ilgili dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus da ücretsiz olmamasıdır. Cihazı satın almak için parayla (Kasım 2018 itibariyle yaklaşık 100 ABD Doları) ayrılmanız gerekiyor. Ancak değeri, sağladığı güvenlik ve emniyetle karşılaştırıldığında küçüktür..

Kaynak: vimeo.com

2. Guarda Cüzdan

Tron Wallet web sitesi: https://guarda.com/

Tron Cüzdan türü: Masaüstü, mobil cüzdan

Kullanım kolaylığı: Basit

Kasa: Güvenli

Maliyet: Bedava

Guarda, hackerlar veya üçüncü şahısların saldırıları konusunda endişelenmenize gerek kalmadan TRX coinlerini güvenli bir şekilde saklamanıza izin veren, gözetim altında olmayan web tabanlı bir çoklu para cüzdanıdır. Bu cüzdanla ilgili en ilginç şey, birçok farklı dijital varlığa TRX’ten daha fazla destek sunmasıdır.. 

Örneğin, bu sanal para birimlerinden bazıları arasında XRP, Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Gold (BTG) ve Zcash (ZEC) bulunur.. 

Kullanıcılar bu cüzdanı iOS ve Android dahil mobil cihazlarına indirebilirler. Masaüstü bilgisayarlarında kullanmak isteyenler, Mac OS için Guarda cüzdanını indirebilirler. Bu dijital varlık cüzdanı sayesinde bireyler, TRX coinlerini korurken çok sayıda dijital varlık gönderebilir, depolayabilir, alabilir ve takas edebilir.. 

Bu cüzdan, Changpeng Zhao, Zcash Vakfı, Bitcoin Gold kurucuları ve resmi Ethereum Classic web sitesi gibi kripto ile ilgili farklı kuruluşlar tarafından kabul edildi. Saklama dışı olan ve kullanıcıların varlıklarını takas etmelerine olanak tanıyan birçok sanal para birimini destekleyen bir kripto para cüzdanı geliştirmek kolay bir iş değildir.. 

Bu, yalnızca fonları için depolamaya değil, aynı zamanda diğer işlevlere de ihtiyaç duyan kullanıcılar için piyasada bulunan en iyi TRX cüzdanlarından biridir.. 

3. Altcoin.io Cüzdanı

Tron Wallet web sitesi: https://www.altcoin.io/

Tron Cüzdan türü: Masaüstü istemci web

Kullanım kolaylığı: Basit

Kasa: Güvenli

Maliyet: Bedava

Altcoin.io cüzdanı, merkezi olmayan bir kripto para borsasıdır. Ayrıca, kullanıcıların atomik takas cüzdan hizmetine erişmesine izin verir. Bu cüzdan, Bitcoin, Ethereum, EOS ve çok daha fazlası dahil olmak üzere birden fazla kripto para birimini destekler..

Kripto borsaları hakkındaki gerçek şu ki, hackerlar için yumuşak bir hedef olduklarından, büyük güvenlik ihlallerine ve fon hırsızlığına yol açarlar. Geleneksel kripto borsaları ayrıca kullanıcıların varlıklarını üçüncü bir tarafa teslim etmelerini gerektirir ve bu da güven ile ilgili soruları gündeme getirir..

Merkezi olmayan bir borsada aracı yoktur, bu nedenle iletişim kullanıcı ile platform arasındadır. Kullanıcılar kendi fonlarını kontrol ettikleri için, platform, geleneksel borsalarda genellikle yaygın olan saldırılara karşı daha az savunmasızdır..

Atomik takas teknolojisini kullanan Altcoin.io, TRX varlıklarınızı depolayabileceğiniz merkezi olmayan borsalardan biridir..

Birinci sınıf müşteri desteği: platform, müşteri desteğine odaklanır. Müşterilerinden gelen her endişeyi dinleyen bir 24/7 müşteri destek ekibine sahiptir. Ayrıca telegram, Twitter, Facebook gibi sosyal medya platformları üzerinden de borsaya ulaşmak mümkün. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda Tron cüzdanı varken, bu,!

M-cüzdanın faydaları arasında bir aracının bulunmaması da hacklenme olasılığını azaltıyor. Arayüz kullanıcı dostudur ve müşteriler fonlarının kontrolündedir. Öyle olsa bile, platformun yeni olması ve hala yapım aşamasında olması gibi birkaç dezavantajı var.

TRON için Trezor Cüzdan, en iyi Tron cüzdanlarından biri olarak listelendi

Kaynak: toshitimes.com

4. Trezor

Tron Wallet web sitesi: https://shop.trezor.io/

Tron Cüzdan türü: Donanım

Kullanım kolaylığı: Basit

Kasa: Güvenli

Maliyet: Ücretli

Ledger Nano S dışında, donanım cüzdanı için başka bir seçenek de Trezor’dur. Bu cüzdan, Çek Cumhuriyeti’nden bir Satoshi Labs ürünüdür. Donanım cüzdanı, TRX dahil 700’den fazla kripto para birimini destekler. Bununla, kullanıcılar özel anahtarlarını çevrimdışı bir soğuk depoda saklayabilirler. İşlemin ardından cihaz, sonunda seçtiğiniz tarayıcıyla etkileşime giren Trezor Köprüsü’ne bağlanır..

Ledger Nano cüzdanı ile aynı şekilde Trezor cüzdanı, kullanıcıların iki düğme kullanarak bilgi sağlamasını gerektirir. Kullanıcı dostu arayüzü ile basittir. Ancak, satın aldığınız sürüme göre cüzdan belirli bir fiyata satılıyor.

Örneğin, Trezor model T’yi seçerseniz, kullanıcıların bilgileri cihaza hızlı bir şekilde girmesini sağlayan yerleşik bir dokunmatik ekranla birlikte gelir. Bu sürüm ayrıca Giriş seviyesi sürümünde bulunmayan madeni paraları da destekleyebilir. Örneğin Trezor Model T, Ripple’ın XRP ve Monero (XMR) özelliklerini destekler. Cüzdanın göze çarpan avantajları şunları içerir:

 • Cüzdanın kolay, son yedeklemesi: kullanıcıların tüm cüzdanı 12 kelimelik bir tohumla kurtarmasını sağlayan standart kurtarma tohumlarıyla birlikte gelir.
 • Parolanın güvenli saklanması: Trezor Password Manager, dijital anahtarları kullanarak parolaları ayrı ayrı kilitler.
 • Şeffaf güvenlik ve olumlu müşteri incelemeleri

Atomic Wallet en iyi Tron cüzdanlarından biri olarak listelendi

Kaynak: medium.com

5. Atomik Cüzdan

Tron Wallet web sitesi: https://atomicwallet.io/

Tron Cüzdan türü: Masaüstü istemcisi

Kullanım kolaylığı: Kullanımı kolay

Kasa: Güvenli

Maliyet: Bedava

Atomik cüzdan, kullanıcıların yerleşik atomik takas değişimini kullanarak 300’den fazla kripto para birimini satın almasını, satmasını ve saklamasını sağlar. Desteklenen başlıca para birimleri arasında Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, XLM ve diğerleri bulunur. Kullanıcılar, merkezi olmayan bir sipariş defteri kullanarak varlıklarını gözetimsiz Atomik Takas teknolojisi ile takas edebilirler. Ek olarak, cüzdan, kullanıcıların dijital varlıklarını yönetmek için harcadıkları çabayı en aza indirmelerini sağlayan güçlü, isteğe bağlı bir hizmetle birlikte gelir. Bu, Atomic cüzdanı şeffaf ve güvenilir kılar. Aşağıdaki önemli noktalar Atomic’i TRX’in en iyi cüzdanlarından biri yapıyor.

 • Atomik takas teknolojisi: cüzdan, kullanıcılarının üçüncü taraf risklerinden kaçınmalarına yardımcı olan çapraz zincir alışverişi gerçekleştirmelerini sağlamak için atomik takas teknolojisini kullanır. Ayrıca, takas teknolojisi tarafından desteklenmeyen paraları desteklemek için yerleşik ShapeShift, Changelly ve ChangeNOW borsalarına sahiptir..
 • Güvenli: cüzdan kullanıcıları, özel anahtarlarını güçlü bir şekilde şifrelemenin yanı sıra, ödünsüz bir güvenlik seviyesine yol açan gözaltına alınmayan çözümlerin keyfini çıkarır. Sonunda, kullanıcılar fonları üzerinde tam kontrole sahip olurlar.
 • Çoklu varlık: Atomic Cüzdan, 300’den fazla dijital varlığı barındıracak şekilde tasarlanmıştır. Bu, TRX varlıklarınızı saklamak için uygun bir cüzdan haline getirir. Şu anda Bitcoin, Litecoin, Ether, XMR, TRX ve daha fazlasını destekliyor. Listeyi güncellemeye devam ediyorlar ve sonunda daha fazlasını içerecekler.
 • Kripto satın alma: Atomic cüzdan ile kullanıcılar banka kartlarını kullanarak Bitcoin, Litecoin veya TRX gibi kripto para birimleri satın alabilirler. Cüzdan, dünya çapında USD, EUR gibi başlıca dünya para birimlerinin yanı sıra diğer yerel para birimlerini kabul eder..

Tronscan Tron yetkilisi, en iyi Tron cüzdanlarından biri olarak listelendi

Kaynak: coinbureau.com

6. TRON Mobil Cüzdan

Tron Wallet web sitesi: https://developers.tron.network/docs/android-wallet

Tron Cüzdan türü: Ağ

Kullanım kolaylığı: Kullanımı kolay

Kasa: Güvenli

Maliyet: Bedava

TRON Android Cüzdan olarak da bilinen bu cüzdan, çok işlevli özelliği nedeniyle birçok kullanıcı için tercih edilen bir seçimdir. Kullanıcıların TRX jetonlarını saklamalarını ve güvenceye almalarını sağlayan yerleşik bir soğuk cüzdan ile birlikte pratik bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir. Bu kadar asil özellikleriyle, bu kesinlikle TRON’un en iyi cüzdanlarından biridir..

TRON Android cüzdan, bir parola ile tam şifrelemeye sahip bir mobil cihazdır. 24 kelimelik kurtarma çekirdeği ek bir güvenlik katmanı sağlar ve kullanıcıların parolalarını kurtarmasına olanak tanır. Cüzdan popülerdir çünkü Android kullanıcıları için en çok tavsiye edilen cüzdandır..

Bununla, kullanıcılar özel anahtarlarıyla veya 24 kelimelik kurtarma cümlesiyle bir cüzdanı içe aktarabilirler. Ayrıca yalnızca genel adresleri içe aktarabilirler. Cüzdan işlevleri şunları içerir:

 • Bireysel bağlantı ve herhangi bir düğüme bağlanma yeteneği
 • Dondurulan miktarı kontrol edin
 • TRX bakiyesini ve jetonlarını kontrol edin
 • TRX jetonlarını gönderin ve QR kodunu kullanarak alın

Ayrıca cüzdan, kullanıcıların en son blokları ve işlemleri görebileceği bir blok gezgini işlevi de görür. Temsilci adaylarını, bağlı düğümleri, belirteç dağıtımlarını ve hesapları görüntüleyebilirler.

Tronscan, en iyi Tron cüzdanlarından biri olarak listelendi

Kaynak: Reddit.com

7. TronScan

Tron Wallet web sitesi: https://tronscan.org/#/wallet/new

Tron Cüzdan türü: Ağ

Kullanım kolaylığı: kullanımı kolay

Kasa: Orta

Maliyet: Ücretsiz, indirilebilir

Ana TRON cüzdanlarından biri olarak da bilinen TronScan, TRX jetonlarına kolay ve hızlı depolama sağlayan bir TRX çevrimiçi cüzdandır. Cüzdanı kullanmaya başlamak, basit bir kayıt işlemiyle kolaydır. Kullanıcılar, özel anahtarlarının bir kopyasını otomatik olarak kaydedebilir ve cüzdanın arayüzünde gezinmek, görüntülemesi çok kolay olmasa da kolaydır..

İşlemler, hesap bakiyeleri ve diğerleri ile ilgili veriler ekranda görüntülenir ve kolayca erişilebilir. Ayrıca, TRX jetonlarını dondurmak isteyen kullanıcılar bunu anında ve sorunsuz bir şekilde yapabilirler. Aynı şekilde, güvenilir özelliklerine rağmen, çevrimiçi cüzdanlar bilgisayar korsanlarına karşı savunmasızdır. TronScan cüzdanı için özel anahtarlarınızı gizli tutmanız yeterlidir.

Bu cüzdan ile kullanıcılar TRX coin’lerine internet bağlantısı ve tarayıcı olan herhangi bir cihazdan erişebilirler. En güvenli TRX cüzdanı olmayabilir, ancak arayüz, kullanıcıların varlıklarında gezinmesi ve depolaması için kolaydır..

Genel güvenlik açığı nedeniyle çevrimiçi bir cüzdana çok sayıda jeton bırakmak her zaman iyi bir fikir değildir. Az miktarda TRX jetonuyla başlamanız ve miktarı yalnızca paranın güvenli olduğundan emin olduğunuzda artırmanız gerekir. Ayrıca, iyi çevrimiçi uygulamaları benimsemeniz ve özel anahtarınızı güvenli bir şekilde saklamanız da önerilir..

8. Exodus Cüzdanı

Tron Wallet web sitesi: https://www.exodus.io

Tron Cüzdan türü: masaüstü istemci web

Kullanım kolaylığı: Basit

Güvenli: Güvenli

Ücretsiz

Exodus, 2016 yılında piyasaya sürülen ve dijital para birimlerini depolamak isteyen kripto para birimi kullanıcılarına çözümler sunan bir kripto para cüzdanıdır. Cüzdan birçok sanal para birimi için destek sunmasına ve yalnızca Tron’a odaklanmamasına rağmen, ondan yoksun bazı özellikler vardır.. 

Bu cüzdanı kullanmak, kullanıcılara TRX jetonlarını tutmanın güvenli bir yolunu sağlar ve ayrıca tek bir uygulamada diğer sanal para birimlerine sahip olur. Eksik olan özelliklerden bazıları, TRC Token ve dApp desteği içerir.. 

Bu masaüstü cüzdanı, kullanıcılara sanal para birimlerini yönetmek için farklı cüzdanlar kullanmak zorunda kalmadan TRX jetonlarını kolay bir şekilde tutma imkanı sağlayacaktır.. 

9. Bitpie Cüzdanı

Tron Wallet web sitesi: https://bitpie.com/

Tron Cüzdan türü: mobil istemci

Kullanım kolaylığı: Basit

Güvenli: Güvenli

Ücretsiz

Bu cüzdan, çoğu kullanıcı tarafından pek bilinmemekle birlikte, Tron meraklıları için çok faydalı olacak birçok farklı özelliğe sahiptir. Cüzdan, TRC-10 ve ayrıca TRC-20 jetonlarını destekler. Tron ağında başlatılan Tether (USDT) veya BitTorrent Token (BTT) gibi dijital varlıklar için. 

Bitpie, EOS dahil diğer kripto para birimleriyle ilgilenenler için de çok kullanışlıdır. Bunun nedeni, üç dApp pazarını da destekledikleri içindir: Tron, Lapp (Lightning Network ile ilgili) ve EOS. Bu, bireylerin Tron ağına dayalı uygulamaları kolayca kullanabileceği ve kullanıcıların bir TRX cüzdanına sahip olmasını gerektiren anlamına gelir. Tüm bu özellikler, Bitpie’yi Tron kullanıcıları için çok esnek ve çok yönlü bir cüzdan haline getirir.. 

Tron Cüzdanlarınız İçin Biraz TRX Satın Alın

TRON hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Tron’un işlemlerinin diğer büyük paraları nasıl geçtiğini ayrıntılı makalemizde okuyun. Tron fiyatının bu yılın başlarında büyük bir ortaklık söylentisiyle nasıl artırıldığını da okuyabilirsiniz..

Tron’a yatırım yapmakla ilgileniyor musunuz? Tron fiyat tahmini makalemizle ve analistimizin Tron Teknik Analizimizdeki TRX ticareti hakkındaki okumasıyla başlamak isteyeceksiniz..

TRX satın almak, takas etmek veya takas etmek için en iyi yer Binance. Ardından, güvenli bir şekilde saklamak için yukarıda listelenen harika Tron cüzdanlarından birini kullanabilirsiniz.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map