SiaCoin (SC) Nedir – Bilmeniz Gereken Her Şey

SIACOIN NEDİR?

Kripto para birimleri her geçen gün hızla popüler hale geliyor. Bu muazzam büyümenin nedeni, yeni teknoloji sürekli olarak geliştikçe bile, çok uzak değildir ve büyük ölçüde beklenen bir durumdur. Şu anda, 1500’den fazla kripto para var piyasada ve sayı artmaya devam ediyor. Bu arada, kripto para birimlerinin tümü yatırım yapmaya değmez çünkü çoğu zaman testine dayanmaz. Bunun nedeni bir nedenden ötürü olabilir, çünkü bir madeni paranın hayatta kalmasını birkaç faktör etkilemektedir. Bunun ışığında, gerekli olanı yaptıktan sonra sizlere sunuyoruz, SiaCoin, SC yatırım yapmaya değer ve teklifleri nedeniyle en çok dikkat çeken.

SiaCoin kullanılmayan depolama alanını serbest bırakan dağıtılmış bir bulut depolama platformudur. Aşağıdakiler gibi merkezi eski rakiplerle rekabet eder: Dropbox, Amazon, elma, ve Microsoft. Blockchain teknolojisi ile güvence altına alınmış merkezi olmayan bir depolama platformudur. Depolama platformu, mevcut geleneksel depolama sağlayıcılarından daha güvenilir ve daha düşük maliyetli bir veri depolama pazarı oluşturmak için dünya çapında yeterince kullanılmayan sabit disk kapasitesini kullanır. SiaCoin fikri, dünyanın her yerinden herkesin depolama alanlarını kiralamasına ve karşılığında katkılarından dolayı onları ödüllendirmesine izin veriyor. Ek olarak, soğuk depolama hizmetleri şu anda merkezden uzaklaştırılmıştır ve veriler üçüncü taraf bir sunucuda depolanmaktadır. SiaCoin, tüm kullanıcılar tüm kaynaklara katkıda bulunduğu için depolamanın merkezden dağıtılmasına izin verir. SiaCoin’i kullanmak, dosyalarınızı tamamen gizli hale getirir çünkü Sia, dosyaları merkezi olmayan bir sistemde şifreler ve dağıtır. Aslında, tüm kullanıcılar kendi özel şifreleme anahtarlarını kontrol edebilir ve verilerinin sahibidir..

SIA NASIL ÇALIŞIR

Daha önce de belirtildiği gibi Sia, Google Drive, Dropbox ve Amazon Cloud gibi bir bulut depolama platformudur. Sia’yı diğer geleneksel bulut depolama sağlayıcılarından ayıran şey, açık kaynaklı, blok zinciri tabanlı, merkezi olmayan bir bulut depolama sistemi olmasıdır. Sia, kullanıcılara, dünyanın her yerinden herkesin yedek sabit disk alanını kiralamasına veya bunlardan yararlanmasına olanak tanıyan eşler arası bir depolama ekosistemi sunuyor. Sia, ağdaki herkesi SiaCoin ile ödüllendiriyor ve bu en azından gülümsemek için bir şey. Ağdaki tüm işlemler, dosyalama sözleşmeleri ve depolama kanıtları ile güvence altına alınmıştır. Ayrıca Sia, müşterilerden ödeme kabul etmez, bunun yerine kendi platformunda ödeme yapılmasına izin verir. Bu, artık yalnızca merkezi sunuculara dayalı olmadığı geleceğin barındırılmasının başlangıcı olabilir..

DEPOLAMA EKOSİSTEMİ

Ekosistem, esnek depolama seçeneklerine izin verir. Müşteriler ve sağlayıcılar sistemdeki işlemleri gerçekleştirir. Sağlayıcılar, müşteriler için depolama alanı sağlayan ana bilgisayarlar olarak da bilinir ve Sia’da ödeme alırlar. Sağlayıcılar, fiyatı, reklamı ve ceza standartlarını belirleyebilir. Müşteriler ayrıca standartlarını belirleme seçeneğine sahiptir ve sunulan hizmetin kalitesine göre sağlayıcılara teşvikler vermeyi seçebilirler..

DOSYA SÖZLEŞMELERİ

Bir müşteri ve sağlayıcı arasında bir ticari işlem yapıldığında, her iki tarafça bir dosyalanmış sözleşme yazılır ve bu Sia’nın blok zincirinde saklanır. Bu, herhangi bir tarafın temerrüde düşmesi durumunda bir cezaya izin verir. Dosya sözleşmeleri yalnızca ağda bir güvenlik düzeyi sağlamaz. Bir müşteri tarafından dosyalanmış bir sözleşme oluşturulduğunda, daha sonra işlem gerçekleştirildiğinde kullanılan sözleşmeye bir SiaCoin bakiyesi yatırır. Sia blok zincirindeki bu dosya sözleşmeleri, hem ana bilgisayarların hem de kullanıcıların memnun olmasını sağlar.

DEPOLAMA KANITI

Sağlayıcı tarafından sağlanması zorunlu bir depolama kanıtı olduğu için ekosistemde dolandırıcılık önlenir. Ödeme alınmadan önce saklama kanıtı sağlayıcı tarafından sağlanmalıdır ve bu, sağlayıcı bir süre boyunca saklama kanıtı sağlamazsa, sözleşme feshedileceği anlamına gelir..

SIA’NIN FAYDALARI

Geleneksel depolama sistemi ile karşılaştırıldığında, SiaCoin aşağıdaki avantajlara sahip bir avantaja sahiptir:


Gizlilik: Sia ağında işlenen tüm veriler güvendedir ve sağlayıcı bunlara erişemez. Özel bir anahtara yalnızca kullanıcının depolamaya erişmek için ihtiyaç duyacağı bilinmektedir. Bu, geleneksel modelden çok daha iyidir çünkü ana bulut depolama şirketlerinin dosyalara erişimi vardır..

Güvenlik: Sia, Müşterinin verilerini tek bir hata noktasından korur ve bu, yüklenen belgelerin farklı sağlayıcılar arasında bölünmesine de izin veren merkezi olmayan bir sistem aracılığıyla elde edilebilir..

Karşılanabilirlik: Sia’daki fiyatlandırma esnektir ve pazar odaklıdır. Fiyat, geleneksel modellere kıyasla çok düşük olsa da, müşteriler mümkün olan en düşük fiyatı sağlayan depolama alanı için teklif verirler ve çıkarılabilen veya takas edilebilen SiaCoin ile ödeme yaparlar..

TİCARET GEÇMİŞİ

Sia, 7 Haziran 2015’te Cryptocurrency alanına girdi ve SiaCoin başına 0,000046 dolardan işlem görmeye başladı. Ancak Siacoin, Kasım – Aralık 2017 arasında yaklaşık 0,09 $ fiyatla bir patlama yaşadı. Şu anda 0,017 dolardan işlem görüyor ve Coinmarketcap.

SIACOIN NEREDEN ALINIR VE SAKLANIR

SiaCoin şu adresten satın alınabilir: Bittrex, Upbit veya Poloniex ikisiyle de Bitcoin veya Ethereum. Bittrex ve Upbit ile karşılaştırıldığında daha yüksek SC yüzdelerine sahip Poloniex. Upbit ve Bittrex hem Bitcoin hem de Ethereum’u alırken Poloniex yalnızca Bitcoin alıyor. SiaCoin satın almak için bitcoin veya ethereum’a sahip olmanız gerekir, ardından herhangi bir borsada bitcoin veya Ethereum’unuzu Siacoin ile değiştirebilirsiniz. Bir sonraki adım, SiaCoin’inizi bir Sia cüzdanında saklamaktır. Sia yalnızca Linux, Mac ve Windows platformlarında masaüstü cüzdanlarını destekler.

YOL HARİTASI VE GELECEK NELER

Sia’daki hizmetler sürekli olarak geliştirilmektedir. Video akışını uygulamayı, hizmeti tek seferde 10 TB’tan büyük dosyaları destekleyecek şekilde ölçeklendirmeyi, kullanıcıların Sia dışındaki platformlarla dosya paylaşmasına izin vermeyi ve hafif istemci ve mobil desteği uygulamayı, Dropbox, Google gibi bulut depolama platformlarıyla rekabet etmeyi planlıyorlar. Drive ve OneDrive. Gelecekte, Bitcoin ve SiaCoin Blokzincirlerini finansal olarak birbirine bağlamak için iki yönlü bir ped uygulanacak..

Blok zinciri alanında, Sia’nın doğrudan rakipleri Storj ve MaidSafe’dir, ancak Sia, şifreleme ve ademi merkeziyetçilik konusunda daha iyi olduğunu iddia etmektedir. Veri güvenliği, mahremiyet ve ademi merkeziyetçilik ihtiyacı şu anda çok yüksek ve Sia’nın en uygun zamanda geldiği söylenebilir. Gelecek SiaCoin için gerçekten umut verici!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map