Satoshi nedir? Tam Kılavuz

Bitcoin’de (BTC) yeniyseniz veya bir süredir piyasadaysanız ve “Satoshi nedir?” sizi rahatsız etmeye devam ederse, endişelenmeyin. Bu soruya net bir cevabımız var. 

Aslında bu kılavuzda “Satoshi nedir?” Sorusuna cevap vereceğiz. ve daha fazlası. “Satoshi” kelimesinin anlamını, bir Bitcoin’de kaç Satoshi olduğunu ve bir Satoshi’nin değerinin ne olduğunu inceleyeceğiz..

Satoshi nedir?

En baştan başlayalım: Satoshi nedir? Satoshi, en küçük Bitcoin birimine verilen addır. Bu, sentlerin dolar veya avro için nasıl çalıştığına eşdeğerdir. Temel fark, satoshi / bitcoin oranının 100 milyon olmasıdır. Bu, BTC başına 100 milyon satoshi (sats olarak da bilinir) olduğu anlamına gelir..

Artık 1 BTC’nin 100 milyon satoshiye eşit olduğunu biliyoruz. Bu, küçük ödemeler yapmak için kesinlikle yararlı olabilir. Bugünlerde, BTC’de 20 dolar 0,000571 BTC’ye (BTC başına 35,000 dolar) eşittir. Satoshi kullanırsak, 20 dolar 57.142,85 satoshiye eşit olur. Böylece, BTC yerine Satoshis’i kullanmak daha hızlı ve daha kolay hale geliyor.

kullanıcıların satoshi'nin ne olduğunu anlamalarına yardımcı olan bebek mavisi ve pembe bir arka plana sahip bitcoin coin

Satoshi Değeri Nedir?

O zaman bu bize bir sonraki sorumuzun cevabını veriyor: Satoshi’nin değeri nedir? 1 satoshi’nin fiyatını bilmek için 1 BTC’nin fiyatını 100.000.000’e bölmeniz gerekecek. Dolayısıyla, 1 BTC 35.000 $ ‘a eşitse, her satoshi 0.00035 $ değerinde olacaktır. BTC’nin fiyatı ne kadar yüksekse, her satoshi’nin fiyatı da o kadar yüksek olur ve bunun tersi de geçerlidir..

“Satoshi birimi nedir?” Sorusunun yanıtı çok açık. Mümkün olan en küçük Bitcoin biriminden bahsediyoruz. Her satoshi’nin fiyatı, dünyanın en büyük kripto para birimi olan BTC’nin piyasa fiyatına göre belirlenecektir..

Şu anda var birkaç site bu, bir satoshi’nin canlı fiyatına erişmemizi sağlar. Satoshi değerinin ne olduğuna dair net bir fikre sahip olmak, kripto pazarını daha iyi anlamamızı sağlar. Ayrıca, fonlarımızı yönetmemiz ve Bitcoin’in nasıl çalıştığını anlamamız da bize yardımcı olabilir..

Pek çok Bitcoin destekçisi, satoshilerde fiyatlandırmayı tercih ediyor. Ancak bu standart değildir. Fiyatların çoğu satoshi yerine hala Bitcoin’de temsil edilmektedir. Buna rağmen bu, şirketlerin ve bazı platformların uyduları kullanmaya başlamasını ve hesap birimi olarak BTC’nin yerini almasını engellemedi..

Bir Satoshi 1 Dolar Değerinde Olabilir mi??

Teorik olarak evet. Ancak, olması bir şekilde zor olabilir. Her satoshi’nin 1 dolar değerinde olması için tek bir BTC jetonunun fiyatının 100 milyon dolar olması gerekir. Bu bir şekilde olması zor.

Aslında, Bitcoin’in toplam piyasa kapitalizasyonu 2,1E15’e kadar yükselmek zorunda kalacak. Bu 2.100.000.000.000.000 $ ‘a eşittir. Bu kesinlikle hayal edebileceğimizden çok daha fazlası. Bununla birlikte, satoshi’nin bu değere ulaşmasının tek yolu, ABD dolarının devalüasyona uğramasıdır..

Böyle bir durumda, bu 100 milyon dolar, bugün bildiğimiz 100 milyon dolar değerinde olmayabilir, ama çok daha az. Bununla birlikte, kısa vadede ABD dolarında büyük bir devalüasyon olması pek olası görünmüyor..


Bir Satoshi 0,01 Dolar Değerinde Olabilir mi??

Bu daha makul bir durum. Satoshi’nin ABD senti ile pariteye ulaşmasından bahsediyoruz. Bunun gerçekleşmesi için, her BTC’nin değeri 1 milyon dolar olmalıdır. Bu kesinlikle zor olsa da, önümüzdeki on yıllarda gerçek olabilir..

Bitcoin madeni para başına 1 milyon dolarlık bir fiyata ulaşırsa, piyasa değeri 21 trilyon dolara ulaşacaktır. Bu kesinlikle çok fazla. Aslında, birkaç analist BTC’ye bu kadar büyük değerlemelere ulaşma imkanı veriyor..

Tanınmış yatırım bankası JPMorgan, Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda jeton başına 650.000 dolarlık bir fiyata ulaşabileceğini düşünüyor. Bu kesinlikle JPMorgan gibi geleneksel bir finans kurumundan gelen küçük bir şey değil.

Birkaç yıl önce JPMorgan’ın CEO’su Mike Dimon Bitcoin’i eleştirdi. Günümüzde kripto pazarının genişlemesiyle Bitcoin ile ilgili stratejilerini değiştiriyor gibi görünüyorlar. 650.000 $ BTC, her satoshi’nin fiyatını 0,0065 $ ‘a çıkarır..

Satoshi nedir?

“Satoshi nedir?” Sorusunu yanıtlamaya çalıştığımızda Satoshi Nakamoto hakkında konuşmaktan kaçınamayız. Zaten bildiğiniz gibi, Bitcoin yaratıldı Satoshi Nakamoto adlı anonim bir kişi (veya bir grup kişi) tarafından.

Satoshi Nakamoto

Bugüne kadar Satoshi Nakamoto’nun kim olduğuna dair net bir bilgi yok. Gerçek kimliği hakkında bazı varsayımlar var. Ancak bu konuda kesin sonuç yok.

Satoshi Nakamoto, dijital para biriminin en önemli sorunlarından birini çözmeyi başardı: çift harcama sorunu. Bitcoin ve Proof-of-Work (PoW) algoritmasını oluşturarak dünya, tüm dünyada güvenli bir şekilde transfer edilebilecek ilk dijital para birimini gördü..

Bitcoin yaratmadaki katılımı nedeniyle, en küçük Bitcoin birimi Satoshi olarak adlandırıldı. Günümüzde BTC yerine satoshis’te bilgi sunan birkaç şirket var. Bununla birlikte, fiyatların çoğu satoshi yerine hala BTC cinsinden belirtilmiştir..

Artık Satoshi Nakamoto’nun kim olduğunu bildiğinize göre, Satoshi Bitcoin biriminin ne olduğunu anlayabiliriz. Bir Bitcoin’in en küçük birimidir. Adı Bitcoin’in kurucusundan geliyor ve şu anda birkaç kripto platformunda ikincil bir hesap birimi..

Satoshi’leri Nasıl Alırsınız?

Satoshi’nin ne olduğunu zaten biliyorsanız, nasıl satoshi alacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Bunu yapmanın kolay yolu, onları bir takas yoluyla satın almaktır. Kripto para borsaları, kullanıcıların sanal para birimlerine erişmesine izin veren platformlardır..

Kripto endüstrisindeki en büyük borsaların tümü, kullanıcıların Bitcoin satın almasına izin veriyor. 1 BTC alırsanız 100.000.000 satoshis’in sahibi olursunuz. Bu otomatiktir. Bitcoin sahibiyseniz, satoshilere sahipsiniz.

Bu hala net değilse, gerçek dünyadan bir örnek kullanalım. 100 sentin varsa 1 doların var demektir. 1 avroya sahipseniz, o zaman 100 sent avroya da sahipsiniz. Aynı şey Bitcoin için de geçerlidir. 1 BTC’ye sahipseniz 100 milyon sattınız ve tam tersi.

Bir kripto borsası kullandığınızda Bitcoin satın alabilirsiniz ve sonuç olarak satoshilere sahip olursunuz. 1 tam BTC çok pahalıysa, daha küçük miktarlarda BTC satın alabilirsiniz. Örneğin, 0.01 BTC veya 1 milyon satoshiye eşdeğerini satın alabilirsiniz. 0.001 BTC’niz varsa, 100.000 satoshis’iniz var.

Borsalarla ilgili sorun, her şeyin satoshiler yerine BTC birimlerinde aday gösterilmesidir. Bu nedenle, birçok kullanıcının Satoshi’nin ne olduğunu anlaması karmaşık hale gelir. Bu açıklama ile, satoshi’yi nasıl edineceğinizi anlamanızı kolaylaştırmayı hedefliyoruz..

Bitcoin Musluklar

Satoshis kazanmanın bir başka yolu da Bitcoin musluk kullanmaktır. Bitcoin faucet, Bitcoin yeni yeni bilinmeye başladığında çok popüler oldu. Kullanıcılar, yalnızca bir web sitesinde oturum açarak ve bir eylem gerçekleştirerek büyük miktarda BTC kazanabilirler..

Başlangıçta, Bitcoin’in popüler olmadığı zamanlarda, kullanıcılar günde birkaç BTC parası kazanabiliyordu. Sanal para biriminin fiyatı arttıkça ödüller düştü. Günümüzde kullanıcılar yalnızca web sitelerinde küçük etkileşimler yaparak satoshi kazanabilirler..

Örneğin, bu musluklardan bazıları, kullanıcılardan saatte en az bir kez tıklamalarını ve bir captcha tamamlamalarını ister. Üstelik kullanıcılar kolayca satoshi ve Bitcoin kullanmaya başlayabilirler. En popüler Bitcoin musluklarından biri denir FreeBitco.in ve birkaç yıldır faal durumda.

Bununla birlikte, piyasada birkaç armatür var. Üstelik başka kripto para birimleri de kazanmak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Musluklar sadece Satoshi değil, diğer dijital varlıkları da kazanmak içindir. Örneğin Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) de musluklar aracılığıyla kullanıcılarla paylaşılabilir..

Ücretsiz Bitcoin Satoshi Faucet

Yeterince satoshi kazandığınızda, bunları platformdan çekebileceğinizi belirtmekte fayda var. Bu muslukların her birinin para çekmek için farklı bir eşiği vardır. Para çekme limiti ne kadar düşükse, Satoshi’nin ne olduğunu bilmeniz o kadar iyi olur..

Satoshis Kazanmak İçin Oyun Oynamak

Bu “Satoshi nedir?” rehberin eğlence ile ilgili bir bölümü olması gerekiyor. Bazı basit ama eğlenceli oyunları oynayarak satoshi kazanmaya başlamak kesinlikle mümkün. Bitcoin’e erişmek isteyen kripto kullanıcıları ve yeni gelenler bu oyunları oynamaya başladı.

İlk başta, iOS veya Android akıllı telefonunuza indirebileceğiniz bazı uygulamalar vardı. Günümüzde, Satoshi platformları gibi kullanıcıların Lightning Network’ü (LN) kullanarak Satoshi almalarına izin veren daha karmaşık çözümler var..

Oyunlar, kullanıcıların platformlarla farklı şekillerde etkileşime girmesine izin verir. Oyun deneyimini daha karmaşık hale getirmek için ödüllendirilebilirler. Ayrıca, ekstra özellikler için ücretlendirilebilir veya ödeme yapılabilir. Mikroekonomik teşvikleri kullanarak, kullanıcılar düzenli olarak Satoshi kazanmaya başlayabilirler..

Bu sana izin verir oyun oynayarak Bitcoin kazanmaya başlayın. Bu ayrıca, ilk kez uydulara erişim sağlayacağınızı düşünerek Satoshi’nin ne olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir. Bunlarla nasıl başa çıkacağınızı bilmiyorsanız, bu Bitcoin satoshi biriminin ne olduğunu öğrenmeye başlamanın en kolay yollarından biri olabilir..

Bu platformla ilgili olumsuz olan şey, ona erişmek için ödeme yapmanız gerektiği gerçeğiyle ilgilidir. Bazı oyunları oynama ücretine 1000 satoshi dahildir. Bu pahalı olmasa da, bir kişinin kullanabileceği uyduları yoksa zor olabilir..

Alien Run

Alien Run, en eski ve en popüler oyunlardan biridir bedava Bitcoin kazanmak. Bu oyun birkaç yıldır çevrim içi ve sadece saniyeler içinde akıllı telefonunuza indirilebilir. Satoshi’nin ne olduğunu bilmek istiyorsanız, bu harika bir seçenek olabilir..

yabancı-çalıştırılan bitcoin-satoshi-oyunu

Karakterinizle görevleri tamamlamanız gerekecek. Amaç, tüm seviyeleri geçmek ve daha büyük satoshi ödülleri kazanmaktır. Ne kadar başarılı olursanız, satoshileriniz o kadar büyük olur.

Kullanıcılar, toplam değer 20.000 Satoshis’e ulaşır ulaşmaz paralarını çekebilirler. Bazı kullanıcılar bu basit ve bağımlılık yapıcı oyunu kullanarak günde binlerce olmasa da yüzlerce Satoshi kazanıyor..

Uygulamanın para kazanması için sponsorların videolarını paylaşacaklar. İyi olan şey, tüm deneyimin hiç de istilacı olmamasıdır. Videolar çok sık gösterilmeyecek ve kaybederseniz yeni hayatlar edinmenize de yardımcı olabilirler..

Sadece mevcut en ilginç oyunlardan bazılarını oynayarak kazanabileceğiniz ücretsiz Satoshilerden bahsediyoruz..

Buna ek olarak, Alien Run’ın arkasındaki şirket Satoshi ile ilgili başka oyunlar da yayınladı. Bu oyunların tümü birbiriyle bağlantılı. Bu, bu platformlardan birinde 10.000 satoshi kazanırsanız, diğer uygulamada sahip olduğunuz paraya ekleyebileceğiniz anlamına gelir. Minimum 20.000 satoshi eşiğine ulaştığınızda, bunları cüzdanınıza çekebileceksiniz..

Bitcoin Satoshi Birimi Nedir Hakkında Son Sözler

Satoshi, piyasada bulabileceğiniz en küçük Bitcoin birimidir. Bir Bitcoin’de 100 milyon Satoshi var. Yatırımcılar ve kullanıcılar Bitcoin satın alarak Satoshis’e kolayca erişebilirler. Dahası, Satoshi’nin ne olduğunu öğrenmek için oyun oynamaları veya musluk kullanmaları da mümkündür..

Piyasada Bitcoin’in fiyatı artmaya devam ettikçe, her satoshi daha değerli hale geliyor. Geçmişte Satoshilerin neredeyse hiçbir anlamı olmasa da (100.000’den azı değersizdi), şimdi kripto kullanıcıları onlara daha fazla değer vermeye başlıyor..

Bazı platformlar ve şirketler zaten Satoshis’i bir hesap birimi olarak kullanıyor. Dahası, fiyatların BTC yerine satoshi olarak gösterilmesi kolaydır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map