Bu kılavuzda, bir borsa aracılığıyla fiat para birimi veya başka bir kripto para birimi için Ripple (XRP) satmanın yanı sıra uygun bir borsa seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken faktörleri anlatacağız.  

XRP’nizi satmadan önce, coinlerin depodan (cüzdan veya hesap) bir borsaya aktarılma sürecini anlamalısınız.. 

Hemen konuya girelim!

XRP depozitolarını kabul eden bir borsada doğrudan itibari para birimi için XRP’yi seçebilir veya XRP’nizi önce başka bir dijital para birimi için satabilir, ardından para birimini itibari para birimi ile değiştirebilirsiniz. İkinci seçeneği tercih ederseniz, aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla değiş tokuşunuz olur, ancak ek adımlar da vardır.. 

En hızlı ve en kolay seçenek, özellikle yeni başlayan biriyseniz, XRP’yi itibari para birimi ile ticaret yapmaktır.. 

Ripple satmanıza izin verecek borsalar arasında Kraken, Exmo, Bitstamp, Bitsane, Gatehub, Uphold, Cointree ve Coinbase bulunur. Bu borsalarda en iyisini alacaksınız Ripple fiyatı Marketin içinde. 

Fiat Para Birimi İçin Ripple Sat 

Adım 1: Bir Hesap Oluşturun The Exchange  

XRP satın almak için kullandığınız borsada Ripple (XRP) satmayı planlıyorsanız, 2. adıma geçin.. 

Farklı bir borsa kullanmaya karar verirseniz, ihtiyaçlarınıza uygun bir borsaya karar vermek için gerekli özeni göstererek uygun bir borsa bulun. 

Uygun bir borsaya yerleştikten sonra, e-postanızı sağlayarak ve bir şifre oluşturarak bir hesap açın. Ek olarak, değiş tokuşa bağlı olarak kimliğinizi ve diğer kişisel bilgilerinizi sağlamanız gerekecektir. Bu adım, KYC / AML düzenlemelerini karşılamaya yöneliktir. 

Adım 2: XRP’yi hesabınıza yatırın 

Yeni hesabınıza giriş yapın, XRP için ilgili cüzdan adresini bulun ve yatırdığınız jetonların bu adrese gönderildiğinden emin olun.. 

Örneğin, Kraken’da Cüzdanlar ve XRP cüzdanlarını seçin. Ardından, Para Yatırma Adresi Oluştur ve XRP transferiniz için hedef olarak verilen adresi kullanın. 

3. Adım: Ripple (XRP) Sat 

Yeni borsa cüzdanınızda satmayı düşündüğünüz XRP ile borsanın işlem sayfasına tıklayın ve işlem yapmak istediğiniz çifti arayın. Ardından, satmak istediğiniz XRP miktarını belirtin ve işleminizi tamamlayın. 

Örneğin, Kraken’da tıklayın Satmak Ekranın en üstünde ve kripto para listesinde XRP’yi arayın. Tıklayın XRP sat ve yönlendirildiğiniz yeni ekranda, verilen alana satmak istediğiniz XRP miktarını yazın. XRP’yi satmak istediğiniz para birimini seçin ve tıklayın Satmak

Ripple Sat

Bu işlemi tamamlamadan önce ayrıntıları inceleyin. 

4. Adım: USD’yi Çekin 

Son olarak, itibari para biriminizi bağlı banka hesabınıza çekebilirsiniz. Para çekme bağlantısını bulmak oldukça kolaydır, ancak ilgili borsanın ücretlerini ve işlem sürelerini onaylayın. 

Cryptocurrency İçin Ripple (XRP) Sat 

XRP’yi başka bir kripto para birimi ile değiştirmeye karar verdiyseniz aşağıdaki adımları izleyin. 

1. Adım: Bir hesap oluşturun 

Ripple’ı satın almak için kullandığınız platformda satmayı planlıyorsanız, ikinci adıma geçin.. 

Bununla birlikte, farklı bir borsa kullanmayı planlıyorsanız, önce XRP’yi destekleyen borsaları bulmak için durum tespiti yapın, ardından özelliklerine bakın.. 

XRP, piyasadaki en büyük dijital para birimlerinden biridir ve bu nedenle birkaç popüler borsada listelenmiştir.. 

İncelemeniz gereken faktörler aşağıda listelenmiştir, bazıları ücretler ve özellikler içerir. Bir değişim seçtikten sonra, e-postanızı girerek ve bir şifre oluşturarak kaydolun. 

Bazı değişimler, kimliğiniz ve telefon numaranız gibi bazı ekstra kişisel ayrıntıları sağlamanıza ihtiyaç duyacaktır. Bu ek doğrulama, KYC / AML düzenlemelerini karşılamaya yöneliktir. 

Bir hesap oluşturduktan sonra, sonraki adıma geçmeden önce hesabınızda 2FA’yı etkinleştirin.. 

Adım 2: Yeni Hesabınıza Biraz XRP Yatırın 

Satmayı düşündüğünüz XRP miktarını cüzdanınızdan takas cüzdanınıza aktarın. Öncelikle, XRP miktarını gönderebilmeniz için yeni döviz cüzdanınızın XRP adresine ihtiyacınız olacak.. 

Örneğin, Binance’te işlem yapıyorsanız, şu adrese gidin: Para kaynağı üstteki siyah çubukta ve tıklayın Depozito, sonra tıkla Para Yatırmayı Seçin, ve açılır menüden XRP’yi seçin. Bakiyenizi ve verilen siparişleri göreceksiniz. 

Bu noktada site size iki önemli şeyi hatırlatacaktır: Bu para yatırma adresine yalnızca XRP gönderin. Bu adrese başka bir para birimi göndermek, depozitonuzun kaybedilmesine neden olabilir, ve, XRP’yi Binance’e yatırmak için BOTH bir para yatırma adresi ve bir etiket gerekir. Etiketinizin eklenmemesi, mevcut paranızın kaybedilmesine neden olabilir. 

Ripple gönder

Gösterilen para yatırma adresini dikkatlice kopyalayın. XRP’nizin saklandığı cüzdan veya hesaba gidin ve verdiğiniz adrese para çekme veya transfer talebinde bulunun. XRP, 1 ağ onayından hemen sonra yatırılır ve ilerlemeyi geçmiş sayfasından takip edebilir veya şuraya gidebilirsiniz: Para kaynağı>İşlem geçmişi

3. Adım: Ripple (XRP) Sat 

Yeni döviz cüzdanınızda satmayı düşündüğünüz tutarı aldıktan sonra, ilgili hesabın ticaret bölümüne gidin. İşlem yapmak istediğiniz döviz çiftini bulmak için arama kutusunu kullanın ve ardından satmak istediğiniz XRP miktarını ve satın almak istediğiniz BTC miktarını belirtin.. 

Örneğin, Binance, git Değiş tokuş ekranın sağ üst köşesinde ve Temel

Sağ üst köşede bir arama çubuğu bulacaksınız. XRP’yi içine yazın ve XRP’yi hangisiyle takas etmek istediğinize bağlı olarak hemen sağda bulacağınız BTC düğmesine veya ETH düğmesine tıklayın. Ardından görüntülenen işlem çiftini tıklayın. 

Binance'te Ripple Satın

Seçtiğiniz parite için ticaret görünümünü göreceksiniz. Ripple Sat (XRP) yazan kutuya bakın. İstediğiniz miktarı ve fiyatı yazın, ardından pembeyi tıklayın XRP sat sayfanın altındaki buton. 

Ripple Sat

XRP sat düğmesine tıklamadan önce siparişinizin ayrıntılarını onaylamayı unutmayın.. 

Adım 4: Yeni Paranızı Güvenli Bir Cüzdana Aktarın 

Yeni edindiğiniz kripto para birimini değişim cüzdanında tutmak istiyorsanız, yapabilirsiniz. Bununla birlikte, takas cüzdanları hacklenmeye karşı güvenli olmadığı için bu tavsiye edilmez. 

En iyi seçenek, bilgisayar korsanlarından şu ana kadar çevrimdışı olduğu ve özel anahtarınızı saklamanıza izin verdiği için bir donanım cüzdanı kullanmaktır.. 

Coinlerinizi transfer etmek oldukça kolaydır. Binance’de tıklayın Para çekme bağlantıdan Para kaynağı menüsüne gidin ve transfer etmek istediğiniz jetonu veya jetonu seçin ve para çekme tutarını ve adresini girin. 

Borsaya Yerleşmeden Önce Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Kripto para birimleri karmaşık varlıklardır ve fiyat oynaklıkları ile bilinir. Bu nedenle, devam etmeden önce bu dijital varlıkların alım satımıyla ilgili tüm riskleri tam olarak anlamanız çok önemlidir. Ek olarak, bir borsaya karar vermeden önce alım satım niyetinizi etkileyebilecek birkaç faktörü göz önünde bulundurmalısınız, dikkate alınması gereken faktörler arasında ticaret ücretleri, doğrulama süreci, güvenlik, müşteri desteği, işlem limitleri, para çekme ücretleri ve yöntemleri ve platform türü yer alır.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me