Öğrenmeye Başlamak İçin En İyi Cryptocurrency Kitapları

Kripto para birimleri hakkında bilgi edinmek için mevcut kaynakların sonu olmadığından kitaplar, temel teknoloji ve mevcut fırsat hakkında derinlemesine bir anlayış elde etmenin harika bir yolu olabilir. Elbette, bilgi hızla güncelliğini yitirebilir. Ancak bu kitaplar, zamanın sınavına diğerlerinden daha iyi dayanan temel gerçekleri ve tarihleri ​​sunar..

1. Cryptoassets: The Innovative Investor’s Guide to Bitcoin and Beyond Chris Burniske ve Jack Tatar tarafından

Kripto risk sermayesi şirketi Placeholder Capital’in ortağı Chris Burniske ve kişisel finans konusunda tanınmış bir yazar olan Jack Tatar, bitcoin ve diğer dijital varlıklara yatırım yapmak için bu “nasıl yapılır” kılavuzunu çıkarmak için güçlerini birleştirdi. Onların 2017 kitabı Kitabın web sitesinde belirtildiği gibi, kripto para birimlerinin değerlemesi, yatırım zamanlaması ve “kaçınılmaz balonlar ve çılgınlıklar arasında gezinmek için ipuçları” gibi konuları kapsar.

Kitapla ilgili olarak, eski Başkan Ronald Reagan’ın Ekonomi Politikası Danışma Kurulu üyesi Arthur Laffer şunları söyledi: “Bilgilendirici ve eyleme geçirilebilir, Cryptoassets, hem kripto meraklıları hem de sermaye piyasası yatırımcıları için okunması gereken bir şey.”

kripto varlıklar

Kaynak: books.google.com

2. Blockchain Devrimi Don Tapscott ve Alex Tapscott tarafından

İçinde bu 2016 kitabı, Blockchain uzmanları Don Tapscott ve Alex Tapscott, teknolojinin sistemleri küresel ölçekte nasıl etkileyebileceğini araştırıyor.

“Wikinomics’in en çok satan yazarı Don Tapscott, oğlu Alex ile birlikte zekice araştırılmış bir, son derece okunabilir ve gerekli kitap Bu teknolojinin ekonominin geleceğini nasıl etkileyebileceğini araştırıyor. “

Tüm bu kripto para birimi kitaplarında kapsamlı bir şekilde kapsanan temel teknolojilerden biri blok zinciridir. Birçoğunun daha önce gözlemlediği gibi, blockchain, kripto para birimleri dışında başka kullanımlara ve uygulamalara sahip olabilir. Tapscotts, geliştirilebilecek yeni iş modelleri, sanatçıların müzikteki hakları için neler yapabilecekleri, oylamada blockchain kullanımı ve daha doğrudan bir demokrasi gibi konulara yaklaşıyor. Kitap, teknolojinin geleceğinde neler olabileceğine dair geniş bir fikir veriyor..

Baba ve oğul, Microsoft, IBM, FedEx ve PepsiCo gibi şirketler tarafından desteklenen Kanadalı bir düşünce kuruluşu olan Blockchain Araştırma Enstitüsü’nün kurucu ortaklarıdır. Don Tapscott, Forbes tarafından “2017’deki en etkili ikinci iş düşünürü” seçildi.

Harvard İşletme Okulu profesörü Clayton Christensen, “Tapscotts, bu yeni teknoloji kaynaklı yıkım dalgasında nasıl hayatta kalacağına ve nasıl başarılı olacağına dair kitabı tam anlamıyla yazdı. Muhtemelen zamanımızın ikonik kitaplarından biri olacak, “.

blockchain devrim kitabı

Kaynak: Amazon UK

3. Bitcoin Standardı tarafından Saifedeen Ammous

Bir ekonomistin gözünden Bitcoin’in pratikliğine gerçek bir bakış. Bitcoin’in felsefi para birimi ve para kavramına nasıl uyabileceğinin ve dijital çağın yükselişi ile gelecekte nasıl konumlandırılabileceğinin izini sürüyor..

Onun pozisyonları, Bitcoin’in giderek karmaşıklaşan uluslararası bir finansal sistemde bir değer deposu olabileceği yönündedir. Bu tür bir kitap ciddi bir düşünür için – ekonominin doğasının önümüzdeki on yıllar ve yüzyıllarda nasıl değişebileceğini ve Bitcoin gibi dijital para birimlerinin gelecekteki ticaret standartları olarak oynayabileceği rolü görüntüleyen biri.

4. Kripto Para Birimi Çağı Yazan: Paul Vigna ve Michael J.Casey

Wall Street Journal muhabirleri Paul Vigna ve Michael J. Casey, dijital parayla işleyen bir dünya ile günümüzün gerçek nakit, bankalar, çek defterleri, altın ve kredi kartları sistemi arasındaki farkları sunmak için yola çıktı..

2015 kitapları Afganistan’da banka hesabı olmayan ve kripto para kullanarak paraya erişen (bu hikayeye benzer) bir kadın hakkında bir anekdotla açılıyor. Fortune tarafından yapılan bir incelemeye göre, bu teknolojinin nasıl bir değişiklik getirebileceğini göstermeye çalışıyorlar..

The New York Times incelemesinde, “Vigna ve Casey’nin kapsamlı, güncel ve renkli kitabı her şeyi öğrenmek için ödüllendirici bir yer,” dedi..

5. Bitcoin & Cryptocurrency Teknolojisis – Arvind Narayanan, Joseph Bonneau, Edward Felten, Andrew Miller, Steven Goldfeder

Princeton Üniversitesi, Narayana’da bir yardımcı doçent, dört ortak yazarı ile birlikte kripto ve blok zinciri konusuna tipik bir akademik tarzda derinlemesine yaklaşıyor.. Bu kitap konuya derinlemesine dokunduğundan, özellikle de kripto mekanizmalarının özüne girdiğinde çok fazla not almak isteyebilirsiniz. Hash fonksiyonları ve kriptografi gibi konular uzun uzadıya açıklanmıştır..

Kitap ayrıca okuyucunun işleri daha kolay anlamasına yardımcı olacak şemalar da içeriyor. Yazarın ayrıca, her bölüm için eğitici videolar, ödev problemleri, programlama ödevleri ve ücretsiz olarak erişilebilen ders slaytlarını içeren kripto teknolojileri üzerine tam bir çevrimiçi kurs geliştirdiği unutulmamalıdır. Coursera.

Öğrenci, yazılım geliştirici, teknoloji girişimcisi veya bilgisayar bilimlerinde araştırmacı olun, bu güvenilir ve bağımsız kitap size İnternet çağının yeni küresel parası hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatıyor..

Kitap, Bitcoin ve kripto para birimlerinin tarihini ve gelişimini genişleterek başlıyor ve Bitcoin ağıyla etkileşime giren güvenli yazılımlar oluşturmak için gerekli kavramsal ve pratik temellerin yanı sıra Bitcoin’den fikirleri kendi projelerinize nasıl uygulayabileceğinizle devam ediyor. Tartışılan konular, ademi merkeziyetçilik, madencilik süreci, Bitcoin politikası, altcoinler ve kripto para ortamı, Bitcoin’in geleceği ve diğerleri..

Bitcoin & Cryptocurrency Teknolojileri“Dijital para biriminin yeni teknolojilerine temel bir giriş olarak görülebilir.

blockchain kitabı

Kaynak: Princeton University Press

 6. Bitcoin’de Ustalaşmak Andreas Antonopoulos tarafından

Antonopoulos, üç Bitcoin işletmesi kuran ve birkaç topluluk açık kaynak projesi başlatan bir Bitcoin girişimcisidir. Ayrıca Bitcoin hakkında makaleler ve blog yazıları yazıyor, popüler podcast “Hadi Konuşalım Bitcoin” e ev sahipliği yapıyor ve kripto etkinliklerinde önemli bir konuşmacı. Andreas ayrıca birkaç Bitcoin girişiminde danışman olarak görev yapıyor.

Bu, Bitcoin’in arkasındaki karmaşık terminolojiyi öğrenmeye başlamak için harika bir kitap ve yazarın konuyla ilgili engin deneyimi, okuyuculara yaptığı net açıklamalarında gerçekten gösteriyor..

Bitcoin’de Ustalaşmak 1 numaralı kripto paranın görünüşte karmaşık dünyasında size rehberlik edecek ve dijital para piyasasında yer almanız için gereken bilgileri sağlayacaktır. İster yeni bir uygulama geliştiriyor olun, ister bir girişime yatırım yapıyor olun, ister bu teknoloji hakkında daha fazla bilgi ediniyor olun, bu kitap, öğrenme yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak temel bilgiler ve rehberlik sağlar.

Kitap, Bitcoin’in nasıl çalıştığı ve farklı işlem türleri boyunca nasıl hareket ettiği ve bunların neden kullanıldığı ile ilgili temel bilgileri öğrenmenize yardımcı olacaktır; aynı zamanda size çoklu işaretli cüzdanlar ve madalyonun diğer temel teknik yönleri hakkında ayrıntılı bilgi verecektir..

Kitapta bulunan bir diğer bonus özellik ise anlaşılması kolay olan anlaşılır diyagramlardır. Kitabın Bitcoin’in hızlı gelişim hızıyla güncellenmesini sağlamak için periyodik olarak yeni sürümler yayınlanır..

Bitcoin'de ustalaşmak

Kaynak: Amazon

Sonuç

Gerçek bir kripto meraklısı işini bilir. Bu kitaplar, Bitcoin ve blok zincirinin arkasındaki “her zaman yeşil” fikirlere yardımcı olacaktır. Diğer uzmanlar haberleri ve madeni para fiyatlarını takip ederken, bu, en iyi projelerin kapsamını belirleyebilen, blockchain konseptlerinin beyni olmanıza yardımcı olacaktır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map