Önemli Sert Çatallar Temmuz 2018’de Gerçekleşecek

“Hard Fork”, önceki bir sürümden basitçe bir protokol değişikliğidir. Bu süreç, bir parça eski yolu takip ederek ve yeni (çatallı) sürüm yükseltme yolunu takip ederek bir sapmayı takip eder. Bazen, sapma yaratılmadan bir zincire sert çatal uygulanabilir. Bu durumda, kullanıcılara verilen ekstra para olmayacaktır..

Yeni sürüm, eski sürümün özniteliklerini devralır, ancak orijinal sürümden daha iyi bir seçenek oluşturduğuna inanılan ek protokoller (güvenlik açısından bir gelişme olabilir) uygular..

Bunun bir örneği, Bitcoin’in (BTC) bir çatalı olan Bitcoin Cash (BCH) hard forkudur. Bitcoin Cash, Bitcoin (BTC) tarafından uygulanan 1MB blok boyutu yerine blok boyutlarını 32MB’ye çıkarmak gibi protokolünde birkaç değişiklik yaptı..

Bu iyileştirmeler, bugün sahip olduğumuz Bitcoin Gold, Bitcoin Private ve hatta Ethereum gibi birçok kripto para birimine ve gün geçtikçe daha fazlasına yol açtı. Her seferinde bir hard fork’un yatırımcılar için teşvikler sunmayacağını, bazen sadece yükseltilmiş bir protokol olduğunu bilmek önemlidir..

Temmuz ayında beklenen sert çatallar aşağıdadır.

Ethereum Klasik

Ekip tarafından açıklandığı gibi, Ethereum Classic (ETC) daha akıllı bir blok zinciri, topluluk, kripto para birimi ve dijital bir varlığın işlevlerini genişleten bir ağdır. İnsanların birbirlerine sanal para göndermesini kolaylaştıran platformun yanı sıra, kendi kendini yöneten ve değişmez olan karmaşık akıllı sözleşmelerin kullanımına da izin verir..

Ethereum Classic (ETC) token’lar blockchain’i çalıştırır ve büyük kripto para birimi borsalarında bitcoin, ethereums ve USD için satın alınabilir / takas edilebilir.

13 Temmuz’da planlanan çatal, 6,100,000’inci blokta çatallanacak olan Ethereum Emerald ile sonuçlanacak..

Einsteinium

Einsteinium 2014’te kuruldu, ancak 2017’ye kadar ön plana çıkmadı. Einsteinium, yolsuzluğun ortadan kaldırılmasına yardımcı olan ve aynı zamanda bilimsel araştırmaları ve çok daha fazlasını verimli bir şekilde destekleyebilecek küresel bir topluluk sağlayan bir bağış toplama platformudur..

Einsteinium (EMC2) Öte yandan, Einsteinium platformu için yerel belirteçtir. Bu belirteçler, çeşitli kripto para birimi borsalarında başkaları için takas edilebilir. EMC2, PoW (Proof-of-Work) algoritmasını kullanan Bitcoin benzeri bir sanal para birimidir. Bu para birimi öncelikle bilimsel, hayırsever ve politik para toplama amacıyla oluşturulmuş olsa da, herhangi bir işlem için kullanılabilir..

EMC2, madencilik algoritmasını Script’ten EThash’a değiştirerek çatallanıyor. Yeni tokenlar, token sahiplerine 1: 1 oranında dağıtılacak.


Güncelleme: Einsteinium ekibi, Einsteinium (EMC2) kripto para biriminin sert çatalının sonbaharda ortaya çıkacağı konusunda bizimle iletişime geçti; kesin bir tarih henüz belirlenmedi.

SiaCoin

Sia platformu blockchain teknolojisi ile güvence altına alınan ücretsiz depolamayı kullanan dağıtılmış bir bulut depolamadır. Platform, Amazon ve Apple gibi geleneksel depolama sağlayıcılarından daha düşük bir maliyetle güvenilir olan bir veri depolama pazarı yaratarak, dünyanın her yerindeki kullanıcıların sabit disk kapasitesinin kullanımını kullanır..

SiaCoin (SC) müşterilerin ihtiyaç duyduğu ekstra alanı satın almak için kullanılacak ağların resmi kripto para birimleridir. Sağlayıcılara ayrıca, kullanılmayan depolama belleklerini ağda kullanılabilir kılmak için aynı kripto para birimi ile ödeme yapılır..

SiaCoins’in hard forkunun 1 Temmuz 2018’de yapılması planlanıyor.

LBRY Kredileri

KÜTÜPHANE KREDİSİ LBC, ücretsiz, açık, topluluk odaklı bir pazardır. Platform, en iyi Hollywood filmlerine, üniversite derslerine ve diğer medya içeriklerine ev sahipliği yapıyor. LBRY Credits (LBC) kripto para birimi, blok zincirindeki faaliyetleri hızlandıracak.

LBRY Kredileri (LBC) jetonlar Bittrex, Poloniex, Upbit ve Cryptopia kripto para birimi borsalarında satın alınabilir. Şu anda jetonlar yalnızca bitcoin ve tether kripto para birimleri ile takas edilebilir.

Blok zincirinde planlanan çatal, 9 Temmuz 2018’de gerçekleşecek. Çatal, taleplerin ağda sona ermeden önce ne kadar süre geçerli olacağını uzatacak..

HexxCoin

HXX jeton PoS (Proof-of-Stake) algoritması kullanan güvenli, merkezi olmayan ve blok zinciri tabanlı bir sistem ağıdır.

HEXXCOIN (HXX) ilk olarak 2015 yılında Crave’in bir çatalı olarak ortaya çıktı, ardından iki yıl sonra da Zerocoin (Zcoin) çatalı olarak yeniden canlandırıldı. 2018’de madeni para, elinden gelenin en iyisini yapan yeni bir ekip tarafından devralındı ​​ve projeyi bu kadar kısa sürede hayal bile edilemeyecek yüksekliklere taşıdı. Madeni para, kullanıcı gizliliğine odaklanmıştır.

Projenin arkasındaki ekip, Zerocoin’in özelliklerini kullanarak bitcoin’in işlevselliğini genişletmeyi hedefliyor. Çatal, BitcoinZeroX (BZX) adı verilen yeni bir kripto para birimi ile sonuçlanacaktır. BZX tokenları 1: 1 oranında HEXX ve Bitcoin kripto para sahiplerine verilecek.

HEXX çatalının 1 Temmuz 2018’de yapılması planlanıyor.

BitTube

İşte YouTube gibi video yayınlama platformlarını ortadan kaldırmayı amaçlayan iyi bir platform. Bu platformda yayıncılar ve platforma yükledikleri içeriklerden pasif gelir elde edebilirler..

BitTube (TÜP) cryptocurrency, platforma özgüdür ve ağdaki etkinlikler için ödül olarak kullanılacaktır. TUBE ayrıca listelendiği herhangi bir kripto para borsasında başka herhangi bir kripto para birimi ile takas edilebilir..

Eşler arası dağıtılmış bir ağ ile BitTube, insanların sansürden kaçınarak küresel olarak ifade özgürlüğü haklarını kullanmalarına yardımcı olacaktır..

BitTube (TUBE) 1 Temmuz 2018’de çatallanacak. Çatal, ağda bir madencilik algoritması değişikliği içerecek.

Kore

Kore platform, kritik yasal hakları ve insan haklarını geri getirmeyi hedefleyen Gizlilik ve Güvenliğe odaklanır.

KORE (KORE) Jetonlar, piyasadaki diğer kripto para birimleri gibi takas edilebilir. Şu anda, aşağıda belirtildiği gibi yalnızca Bittrex ve Upbit’te Bitcoin (BTC) ile takas edilebilir. Coinmarketcap.

KORE çatalı, blok zincirinin blok süresi, zorluk, masternod ödülleri, stake etme ve diğer birkaç değişiklik gibi bazı temel yönlerini değiştirmek için kullanılacaktır. Çatalın 1 Temmuz 2018’de yapılması planlanıyor.

Bu sert çatalların bazılarının topluluk tarafından değiştirilebileceğini fark etmek önemlidir. Bu nedenle, ilerlemeyi takip etmek için farklı sosyal medya platformları aracılığıyla çeşitli toplulukların ilerlemesini takip etmek önemlidir..

Öneririz : CoinMarketCal ve KryptoCal ileride duyurulan olayları izlemek için.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map