OmiseGO İçin Yeni Başlayanlar Kılavuzu (OMG)

OmiseGO bağımsız bir dalıdır Omise, Güneydoğu Asya’da faaliyet gösteren bir çevrimiçi ödeme ağ geçidi hizmetleri sağlayıcısı. OmiseGO, hem kripto hem de fiatta finansal işlemler sağlamak için Ethereum blok zincirinin gücünü kullanıyor.

OmiseGO (OMG) jetonu, platformdaki etkinlikleri güçlendirmek için kullanılır.

OmiseGO, Ethereum Platformunun Eksikliklerinin Üstesinden Nasıl Geliyor?

Daha düşük işlem hızlarıyla OmiseGO, Ethereum blok zincirini olduğu gibi kullanamazdı. OmiseGO, bu engelin üstesinden gelmek için platformunu Ethereum için bir ölçeklendirme çözümü olarak oluşturdu..

OmiseGO’ya göre, “OMG, ödeme işleyicileri, ağ geçitleri ve finans kurumları arasındaki temel bir koordinasyon sorununun cevabıdır.” Platform, para havaleleri, tedarik zinciri finansmanı veya İşletmeler Arası finansman ile sınırlı olmayan eşler arası finansal işlemlere olanak tanır.

Ethereum’un eksikliklerini çözmenin bir kısmı, saniyede daha yüksek işlem hızları elde edebilen farklı bir fikir birliği algoritması olan Proof of Stake’i kullanmaktı..

OmiseGO’nun Doğuşu

Ana şirketi Omise, faaliyetlerine 2013 yılında başladı ve OmiseGO, 25 milyon dolar toplayan bir İlk Para Teklifi’nin (ICO) ardından 2017’de doğdu. Jun Hasegawa ve Donnie Harinsut, OmiseGO’yu kurdu. Platformun danışmanları arasında Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin yer alıyor.

Platform bir Teminat Kanıtı (PoS) Ethereum’un Proof of Work (PoW) konsensüs algoritması yerine konsensüs algoritması. PoS algoritması, ağ üzerinde OMG belirtecini hisseden doğrulayıcıları kullanır. Doğrulayıcılar, ödüllendirilen OMG belirteçleridir.

Kötü niyetli onaylayıcılar, getirilerini keserek yumuşak bir şekilde cezalandırılır. Ciddi bir ceza tüm hisseyi kesmeyi içerir.

OMG Jetonu

OmiseGO blok zincirinde işlem ücretlerini ödemek için OMG jetonunu kullanmanın yanı sıra, OMG jetonu, sahiplerine bir doğrulayıcı düğümü çalıştırma hakkı vererek stake etmek için kullanılır. Doğrulayıcı düğümler, OMG tutmalarını bir güvenlik depozitosu olarak kullanır. Platformda işlem gören miktarlar, jetonun değerini yükseltir.

OmiseGO Platformunun Temel Temelleri

OmiseGO, kapsamlı bir küresel finansal ağ geçidi olmasını sağlayan dört farklı özelliğe sahiptir. Bunlar:

 1. Beyaz etiketli Cüzdan Yazılım Geliştirme Kiti (SDK)

  OmiseGO platformunun bu yönü, dijital cüzdan servis sağlayıcıları tarafından kullanılacak standartlaştırılmış öğeler içerir. OmiseGO ekibi, çok çeşitli uygulama geliştiricilerinin platformu kullanabilmesi için bu katmanı geliştirmeye devam ediyor.

 2. Ölçeklenebilirlik Ağ Mekanizması

  Bu mekanizma, Ethereum’a odaklanan başka bir ölçeklenebilirlik katmanı ekler. Ölçeklenebilirlik ağ mekanizması, Plazma mimarisini kullanır. Mimari, kök zincir olarak Ethereum ve alt zincir olarak OmiseGO ile kök / alt zincir çerçevesini geliştirmek için Proof of Stake algoritmasını içerir..

 3. OmiseGO Dijital Cüzdan Yazılım Geliştirme Kiti

  Platformun bu yönü, ‘ATM’ler aracılığıyla veya tezgah üzerinden yükleme ve para çekme seçeneklerini’ kolaylaştırmak için platforma banka kartı ve / veya kredi kartları ile arayüz oluşturmaya izin verir. OmiseGO platformunda diğer tokenize edilmiş varlıkları satın alın.

 4. OmiseGO Merkezi Olmayan Değişim (ODEX)

  ODEX, dijital varlıkların el değiştirebileceği bir platform sağlar. OMG stakerları, merkezi olmayan borsadaki işlemleri doğrular. Ek olarak, merkezi olmayan borsa, diğer Bitcoin benzeri platformlar arasında Ethereum ve Bitcoin blok zincirlerindeki tokenleri barındıracaktır..

OmiseGO’nun Yol Haritası

OmiseGO’lar heyecan verici projeler Ethereum platformunda fungible varlıkları benzersiz paralara dönüştürmeyi amaçlayan bir Plazma yapısı olan Plasma Cash dahil olmak üzere boru hattında.

İlk Plazma Uygulaması devam ediyor. Bu, Yetki Kanıtı’nı (PoA) operatör olarak OmiseGO ile birlikte sunacaktır..

Yaklaşan gelişmeler arasında, doğrulayıcıların ve OmiseGO’nun (operatör) Plazma zincirindeki blokları doğrulayacağı Hibrit Teminat Kanıtı bulunmaktadır. Gelecekteki bir başka gelişme de, OMG pay sahiplerine tüm doğrulama yetkilerini verecek olan Tam Teminat Kanıtı’nın piyasaya sürülmesidir..

Daha fazla bilgi edin

OMG projesi hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? OMG fiyatının yakında yükselmesine neden olabilecek üç nedeni okuyun.

Yatırım yapmakla ilgilenenler için mevcut OMG teknik analiziyle başlayın. (Yatırım yapmadan önce daima kendi araştırmanızı yapın). OMG satın almakla ilgileniyorsanız, OMG’yi Binance üzerinden nasıl satın alacağınızı öğrenebilirsiniz. önerilen değişim yatırımcılar için.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map