MyEtherWallet Nasıl Kullanılır | Yeni başlayanların kılavuzu

MyEtherWallet nedir?

2015’teki lansmanından bu yana, MyEtherWallet, veya kısa MEW cüzdanı, Ethereum küre, en çok tanınan Ethereum cüzdanlarından biri ve genel olarak en iyi kripto para birimi cüzdanlarından biri haline geliyor. MyEtherWallet, fonlarınızı kontrol etmenizi sağlayan web tabanlı bir hizmettir. Ether ve ERC-20 jetonlarını güvenli bir şekilde depolamak, göndermek ve almak ve akıllı sözleşmelerle etkileşim kurmak için kullanılır.

Hizmet, kullanıcılarına herhangi birinden jeton ve jeton alabilecekleri bir adres (genel adres) sağlar. Ayrıca, kullanıcılarına özel bir anahtar (gizli şifre) aracılığıyla para göndermenin hızlı bir yolunu sağlar..

Avantajlar ve dezavantajlar

Diğer çevrimiçi cüzdanlarla karşılaştırıldığında MyEtherWallet, kendi cüzdanınız ve özel anahtarlarınız üzerinde gelişmiş güvenlik ve daha fazla kontrol sunar. MyEtherWallet’i kullanırken site hesabı veya şifre gibi tipik giriş bilgilerini kullanmazsınız ve sitede bilgi depolamazsınız. MyEtherWallet’in bir başka avantajı da ERC-20 belirteci desteğiyle birlikte gelmesidir. Son olarak, etkileyici olmayan ancak çok pratik GUI’si sayesinde ilk kez kullananlar tarafından bile kullanımı kolaydır..

Dezavantajlar açısından, MyEtherWallet yalnızca bir internet uygulaması ve bir Chrome uzantısı. Ayrıca, cüzdan yalnızca Ethereum blok zincirine erişim sağlar. Bu nedenle diğer altcoinler ile kullanılamaz.

MyEtherWallet nasıl kullanılır

MEW cüzdanı nasıl oluşturulur – Adım adım kılavuz

AŞAMA 1

MyEtherWallet’i kullanmaya başlamak için şu adrese gidin: https://www.myetherwallet.com/, ve bir yeni cüzdan. Bilgisayar korsanlarının benzer görünümlü web siteleri oluşturarak özel anahtarları çaldığı birçok olay olduğundan, olası kimlik avı dolandırıcılıklarının farkında olmak önemlidir. Sitenin adres çubuğunda listelenen “MYETHERWALLET LLC (ABD)” veya “Güvenli” yeşil işaretlere sahip olduğundan emin olun.

ADIM 2

Web sitesinin ana sayfası yüklendikten sonra, Yeni Cüzdan bölümünde yeni bir cüzdan oluşturma seçeneğini göreceksiniz. Özel alana şifreyi veya bir cümle girin ve sadece “Yeni Cüzdan Oluştur” düğmesini tıklayın. Lütfen parolanın özel anahtarınızı şifrelemek için kullanılacağını ve cüzdanınızın kilidini daha fazla açmak için hem parola hem de özel anahtara ihtiyacınız olacağını unutmayın..

MyEtherWallet terminali

AŞAMA 3

MyEtherWallet.com daha sonra “Anahtar Deposu Dosyası” olarak tanımlanan şifre korumalı bir özel anahtar oluşturacaktır. Dosya UTC veya JSON formatında indirilebilir. Bu dosya cüzdanınıza erişmek için kullanılabilir ve onu güvende tutmanın çok önemli olduğunu söylemeye gerek yok. Süreçte ilerlemek için “Anlıyorum. Devam et.” buton

MyEtherWallet kilit taşı

ADIM 4


Bir sonraki ekranda, Özel Anahtar veya yeni MyEtherWallet’ınız sunulur. Bu özel anahtar çok güvenli tutulmalıdır çünkü yanlış ellere düşerse cüzdanınızın kilidini açmak için kullanılabilir. Özel anahtarınızı bir kağıda yazdırmanız önerilir. Ardından, cüzdanınızın genel adresini kontrol etmek için “Adresinizi Kaydedin” düğmesini tıklayın..

MyEtherWallet Özel Anahtarı

ADIM 5

Genel cüzdan adresinizi ancak “Adresinizi kaydedin” düğmesine tıkladıktan sonra görüntüleyebilirsiniz. Servis, cüzdanınıza erişmeniz için size birkaç yol sunar. Buna, Keystore JSON Dosyasını kullanarak veya özel anahtarınızı kullanarak veya MetaMask, Mist, Ledger Wallet, TREZOR ve Digital Bitbox gibi diğer cüzdanları kullanarak erişebilirsiniz. Kilit açıldıktan sonra, cüzdan bilgileriniz sayfada aşağıda görünecektir. Genel adresinizi, hesap bakiyenizi, işlem geçmişinizi, jeton bakiyelerinizi ve QR kodlarınızı görüntüleyebilirsiniz..

Kilidini aç

Daha ayrıntılı bilgi için resmi ziyaret ettiğinizden emin olun. Nasıl hizmetin resmi GitHub sayfasında bulunan bölüm.

Adres

Diğer özellikler

Alma ve Gönderme

MyEtherWallet ayrıca para varlıkları göndermenize de izin verir. Bunu yapmak için “Eter gönder & Jetonlar“Seçeneği. Ardından, cüzdanınızın kilidini açmanız gerekecek. Hedef cüzdan adresini ve göndermek istediğiniz miktarı girin. Açılır listeden ERC-20 olmayan diğer varlıkları seçmek için gri ETH düğmesini tıklayın. Aktarımı göndermeyi tamamlamak için “İşlem Oluştur”, “İşlem Gönder” ve ardından “Evet, eminim!” Onayla.

göndermek

Varlıklar nasıl takas edilir

Bu, kullanıcılara Ethereum’u (ETH) diğer kripto paralar ile takas etmeleri için bir borsaya erişim sağlar. Bitcoin (BTC) ve Augur (REP), Ethereum (ETH) veya Augur (REP) için Bitcoin (BTC) takas etmenin yanı sıra.

Bunu yapmak için, “Takas”Seçeneği, takas etmek istediğiniz varlığı seçin ve gönderilmesi veya alınması gereken tutarı girin. Adresi girip “Değişimi Başlat” ı seçerek devam edin. Para göndermek için yalnızca 10 dakikanız olduğunu belirtmek gerekir.

Takas

Akıllı Sözleşmeler

MyEtherWallet’in en iyi özelliklerinden biri, kullanıcılarının Ethereum akıllı sözleşmeleriyle etkileşime girmesine izin vermesidir. Bu, MyEtherWallet’in özellikle ICO’lar ve dApp’ler ile ilgilenen kullanıcılar için yararlı olduğu anlamına gelir. Mevcut akıllı sözleşmeleri yönetebilir ve hatta kendi sözleşmelerinizi dağıtabilirsiniz. Akıllı sözleşmeler ve diğer konular hakkında daha fazla bilgi için kullanıcılar şu adrese göz atabilir: bilgi tabanı Bölüm.

Kontrat

Çevrimdışı Gönderme

MyEtherWallet, daha fazla güvenlik odaklı kullanıcıları hedefleyen bir başka kayda değer özellik ile donatılmıştır. Kısacası, hizmetin tamamen gizli anahtarınızı güvende tutmaya yönelik bir çevrimdışı gönderme seçeneği vardır..

Kullanmak için, “Çevrimdışı Gönder“Seçeneğine, fonların gönderileceği cüzdan adresini girin ve” Bilgi Oluştur “düğmesini tıklayın. Çevrimdışı olun ve 2. Adımda (Çevrimdışı Bilgisayar) işlem verilerini doldurun. Cüzdanınızın kilidini açmadan önce bilgisayarınızın gerçekten çevrimdışı olduğundan emin olun. Ardından, “İşlem Oluştur” düğmesini tıklayın.

Çevrimdışı

Son düşünceler

Her şeyi hesaba katarsak, MyEtherWallet’in Ethereum hayranları ve kullanıcıları için en popüler hizmetlerden biri haline gelmesi şaşırtıcı değildir. En şüpheci kullanıcıları bile ikna etmek için yeterli güvenlik özellikleri sunarken, Ethereum ağıyla etkileşim için bir dizi kullanışlı ve erişimi kolay özellik sağlar..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map