Monero Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

“Monero Nereden Alınır?” Sorusunun cevabını biliyorsanız, doğru yerdesiniz. Monero, dünyanın en büyük kripto para birimlerinden biridir. XMR dijital varlığı, diğer dijital varlıklara kıyasla daha fazla gizlilik sunar. Bu nedenle, Monero’ya erişim sahibi olmak, kripto işlemleri gönderirken ve alırken gizliliğimizi korumamıza izin verebilir. Bu kılavuzda, XMR ile ilgili tüm bilgileri sizlerle paylaşacağız. Monero’yu USD ile nasıl satın alacağınızı ve doğru şekilde nasıl saklayacağınızı öğrenebileceksiniz. Ayrıca, bu sanal para biriminin çalışma şekli hakkında değerli bilgiler alacaksınız..

Monero (XMR) nedir?

Monero’nun nereden satın alınacağını bilmek istiyorsanız, Monero’nun ne olduğunu kesinlikle bilmelisiniz. Monero, sözde mahremiyet paralarından biridir. Bu kripto para biriminin arkasındaki amaç, dijital varlıkları kullandıklarında kullanıcıların gizliliğini korumaktır..

İşlem göndermek veya almak için Bitcoin (BTC) veya Litecoin (LTC) kullandığımızda, bilgilerimiz herkese açık hale gelir. Tüm Bitcoin ve Litecoin adresleri, bir blok zinciri gezgini aracılığıyla ilgili her bir taraf tarafından görüntülenebilir..

Kullanıcılar sadece adresleri değil, bakiyeler dahil gönderilen ve alınan işlemleri de görebilir ve görüntüleyebilir. Başka bir kullanıcıya 100 BTC gönderirseniz bu işlemi online ve önceki ve sonraki tüm işlemleri görmek mümkündür. Böylece, mahremiyet tam anlamıyla yok.

kripto para birimi borsa geçmişiyle birlikte altın bir monero (benim için en kolay kripto para biriminden biri) elinde tutan kişi, monero satın alabileceğiniz yerlerden biri

İsimlerimiz görüntülenmese de gerçekleşen işlemler ile kimliğimiz arasında kolaylıkla bağlantı oluşturmak mümkündür. Bu, borsaları ve kripto ile ilgili diğer hizmetleri kullanırsak da mümkündür..

Monero, dijital varlıklarla işlem yapan kullanıcılara gerçek gizlilik sunmaya geliyor. Bu yüzden birçok kullanıcı “Monero Nereden Alınır? veya “Monero Coin nasıl alınır?”

Monero ile sadece paranız üzerinde kontrole sahip olmazsınız, aynı zamanda para göndermek ve almak istediğiniz anonimliğe de sahip olursunuz. Kesinlikle başkalarının yaptığınız işlemlerin hangileri olduğunu anlamasını istemezsiniz..

Monero Nereden Alınır?

Bu nedenle, cüzdan adreslerinizi ve bakiyelerinizi korumak istiyorsanız, XMR kullanmalısınız. Ama Monero nereden alınır? Cevap çok basit. Monero’yu kripto para borsalarında veya diğer kripto kullanıcılarından edinebilirsiniz. Monero’yu nereden satın alacağınızı bilmiyorsanız, aşağıdaki liste karar vermenize yardımcı olacaktır.

Cryptocurrency Borsaları

Bu sanal para birimine erişmenin en kolay yolu budur. Monero jetonunu nereden satın alacağınızı bilmek istiyorsanız, bir borsa kullanmak doğru cevap olacaktır. Değişimlerin çoğu kullanıcı için kullanımı kolaydır ve sezgiseldir.

Kripto para borsaları, XMR dijital para birimi için büyük likiditeye sahiptir ve diğer dijital varlıkları kullanmak için de çok kullanışlı olabilir. Dahası, borsalar kripto para piyasasına dahil olmak için çok çeşitli hizmetler sunuyor..


Monero satın almayı öğrenmek için kullanabileceğiniz kripto para borsalarından bazıları, diğerleri arasında Binance, OKEx veya HitBTC’dir. Bu platformların her biri farklı hizmetler ve çözümler sunacak. Sahip olmak istediğiniz hizmetlere bağlı olarak bunlardan herhangi birini kullanabilirsiniz..

Bir kripto borsası kullanarak, bazen bir banka hesabı veya banka ve kredi kartları kullanarak para yatırabilirsiniz. Bu, yalnızca XMR’ye değil, kripto para birimlerine hızlı ve kolay erişim sağlamanın en kolay yoludur..

HitBTC

HitBTC, ticaret çiftleri açısından en büyük borsalardan biridir. Bu platform aynı zamanda kullanıcılara Monero ve diğer dijital varlıkları satın alma imkanı sunuyor. XMR’yi farklı sabit paralar ve Ethereum (ETH) veya Bitcoin (BTC) gibi diğer kripto para birimleri kullanarak satın alabilirsiniz..

hitbtc logosu

Bu platform aynı zamanda kullanıcıların para yatırmalarına da izin veriyor. Avrupa Birliği’nde SEPA transferlerine izin verilmektedir. Ancak, tüm bölgeler banka havalelerini desteklemez.

Bu değişim, USD ile Monero nasıl alınır sorusunu çözmenize yardımcı olabilir. Para yatırabilir ve bunları daha sonra XMR jetonlarına dönüştürülebilecek kripto para birimleri için takas edebilirsiniz..

Kraken

Kraken, dünyanın en güvenli ve tanınan borsalarından biri olarak kabul edilir. Platform, 2011 yılında resmi Bitcoin sürümünden sadece birkaç yıl sonra oluşturuldu. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bu kripto borsası, kullanıcılara USD veya EUR kullanarak Monero satın alma imkanı sunuyor..

kraken exchange logosu

Monero’yu USD veya EUR ile nereden satın alacağınızı bilmek istiyorsanız, Kraken kullanılacak doğru platform olacaktır. Firma, kullanıcıların güvenliği ve gizliliğine odaklanıyor. Kraken, geçtiğimiz yıllarda dünyanın en güvenli kripto ticaret platformları arasında olduğunu gösterdi..

OKEX

Şimdi OKEX’e geçelim. Şirket, kullanıcıların yalnızca XMR satın almasına izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda farklı finansal çözümlerden de yararlanabiliyor. Bu şekilde, farklı kripto ile ilgili protokoller, çözümler ve ağlarda yer alabilirler..

Şirket aynı zamanda dijital varlıklar ticareti yapmak ve yalnızca XMR’ye değil, diğer sanal para birimlerine de erişim sağlamak için en kullanışlı olanlardan biridir. Ayrıca OKEX, müşterileri için en iyi çözümlerden bazılarını sunan çok güvenli bir kripto borsası olarak kabul edilir..

okex logosu

OKEX’te Monero satın alır ve tutarsanız, bunun yalnızca dijital varlıklar ticareti yapmak istiyorsanız yararlı olabileceğini göz önünde bulundurun. En iyi güvenliği elde etmek için XMR’nizi her zaman bir donanım veya yazılım cüzdanına çekmelisiniz. Bu Monero Nereden Alınır kılavuzunun sonraki bölümlerinde, XMR coinlerinizi doğru şekilde nasıl saklayacağınızı öğreneceksiniz..

Binance

Binance kripto para borsasını kullanarak, Monero’nun nasıl satın alınacağını öğrenebileceksiniz. Binance, 2017’den beri faaliyet gösteriyor ve yalnızca ticaret hizmetleri sunmakla kalmıyor, aynı zamanda kripto para birimi ağlarına ve hizmetlerine erişim de sunuyor..

Binance logosu ve sloganı

Monero’yu USD ile satın alamasanız da diğer sanal para birimleriyle takas edebilirsiniz. Üstelik XMR’yi geri çekebilir ve bu kripto para borsası dışında kullanmaya devam edebilirsiniz. Binance ile ilgili olumlu olan şey, kullanıcılara çok çeşitli rampa seçenekleri sunmasıdır..

Kullanıcılar EUR ve diğer birçok para birimini yatırabilir. Bundan sonra, bir banka hesabı veya banka veya kredi kartı kullanarak sanal para birimleriyle erişim sağlayabilirler. Sonuç olarak Binance, hem uzman kullanıcılara hem de pazara yeni girenlere esneklik ve kullanımı kolay hizmetler sunar..

Bitfinex

Monero satın almanıza izin verecek bir başka kripto para birimi değişimi Bitfinex’tir. Bu platform, sektördeki en tanınmış borsalardan biri olarak kabul edilebilir. Bitfinex ayrıca mobil uygulamalarla da çalışıyor, yani XMR’ye erişmek için bir bilgisayara ihtiyacınız yok. Her şey akıllı telefonunuz kullanılarak işlenebilir.

bitfinex logosu

Üstelik bu değişim ABD dolarına destek de ekledi. USD ile Monero satın alabileceğiniz bir yer arıyorsanız, Bitfinex mevcut en iyi seçeneklerden biri olabilir. Elbette her şey, bölgenizdeki takas mevcudiyetine bağlı olacaktır..

Bazı platformlar tüm yargı bölgeleri için mevcut değildir. Bu nedenle, bölgenize hizmet sunup sunmadığını her zaman bilmelisiniz..

Eşler Arası veya Kripto Buluşmaları

Monero’yu nereden satın alacağınızı bilmeniz gereken bir başka olasılık, eşler arası bir platform kullanmaktır. Temel olarak, kripto para piyasasındaki diğer kullanıcılardan XMR satın alabilirsiniz. Onlarla görüşebilir veya parayı banka hesaplarına gönderebilir ve Monero paralarınızı alabilirsiniz..

Bu daha az sezgisel olabilir ve kesinlikle geleneksel değişim platformlarını kullanarak yapmak kadar hızlı ve rahat değildir. Binance gibi bazı borsalar, kullanıcılara P2P platformu aracılığıyla diğer kullanıcılardan XMR satın alma imkanı sunuyor. Bununla birlikte, Binance kullanıyorsanız, spot ticaret platformunu kullanarak Monero satın almak daha iyi bir fikir olabilir..

Şu anda mevcut bazı P2P ticaret platformları var. Bazıları LocalMonero ve LocalCoinSwap’i içerir. “Monero Nereden Alınır?” Sorusuna başka bir yanıt Bölgenizdeki Monero veya kripto buluşmalarına gidip XMR’yi orada nakit ile değiştirmek veya tam tersi.

Kripto buluşmaları, yalnızca topluluğu tanımanın değil, aynı zamanda sektörde bazı yararlı bağlantılar kurmanın harika bir yoludur. Kullanıcılar, dijital varlıkları nakit olarak alıp satmak için kullanan kişilere kolayca erişebilirler. Bu nedenle, şehrinize yakın bir kripto buluşması bulursanız, katılmak iyi bir fikir olabilir..

P2P ağlarını kullanmanın avantajlarından bazıları gizlilik korumasını içerir ve bazılarının KYC’si yoktur. Bu nedenle, mahremiyete önem veriyorsanız, bu aynı zamanda Monero satın almayı öğrenmenin en iyi yollarından biri olabilir..

Monero’nun Saklanması

Artık Monero’yu nereden satın alacağınızı bildiğinize göre, onu nasıl saklayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Kullanabileceğiniz bazı kripto cüzdanlar var. Monero ticareti yapmayı planlıyorsanız, paranızı bir kripto borsasında tutabilirsiniz. Yukarıda listelenen borsalar iyi bir seçenek olabilir.

Piyasa dalgalanmalarından kar elde etmeye çalışarak XMR coinlerinizi kolayca takas edebilirsiniz. O zaman fonlarınızı başka bir cüzdana taşımak mantıklı olmayabilir. Ancak, borsaların madeni paralarınızın koruyucusu olacağını unutmayın. Bu kesinlikle riskli olabilir.

Son yıllarda düzinelerce borsa saldırıya uğradı ve birçoğu kullanıcıların fonlarından milyonlarca dolar kaybetti. Bu sorunla yüzleşmek istemiyorsanız, paranızı size madeni paralarınızın velayetini verecek bir cüzdana çekmelisiniz..

Donanım ve Yazılım Cüzdanları

Donanım ve Yazılım cüzdanları, XMR jetonlarını depolamak için en iyi yerlerden bazıları olabilir. Monero’nun nereden satın alınacağını bildiğinizi düşünürsek, bu cüzdanların avantajlarını ve dezavantajlarını anlamak çok önemli olacaktır..

Yazılım Cüzdanları

Yazılım cüzdanları, App Store’da bulabileceğiniz veya masaüstünüze indirebileceğiniz gibi kripto cüzdanlardır. Çok verimli çalışıyorlar ve çoğu farklı sanal para birimlerini tutmanıza izin veriyor.

Bunlar, dijital varlıklarını borsalarda tutmak istemeyen ancak yine de fonlarına kolayca erişmek isteyen kullanıcılar için çok kullanışlıdır. Yine de en güvenli olanlar değiller. Özel anahtarlarınızı düzgün bir şekilde saklamanız ve ayrıca kötü amaçlı dosyaları indirmekten kaçınmanız gerekir.

Bu yazılım cüzdanlarının çoğunun kullanımı ücretsizdir. Bu, satın alma konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Bunun yerine, bir donanım cüzdanı kullanmak onu satın almanızı gerektirir.

Donanım Cüzdanları

Bunun yerine donanım cüzdanları, yakın zamanda satın aldığınız XMR’yi saklamak için en güvenli yerdir. Uzun vadeli bir sahibiyseniz veya XMR’ye sahip olmak ve ticaret yapmak istemiyorsanız, donanım cüzdanları doğru seçenek olacaktır..

En popüler donanımlardan bazıları Ledger Nano S ve Trezor’dur. Bu iki cüzdan yalnızca XMR’yi saklamak için değil, aynı zamanda düzinelerce diğer dijital varlığı saklamak için de kullanılabilir. Özel anahtarlarınızı korumanızı ve paranızla ilgilenmekle sorumlu olmanızı isteyeceklerdir..

Ancak, özel anahtarlarınızı çevrimdışı olarak sakladıkları düşünüldüğünde, internetten gelecek kötü niyetli saldırılara karşı güvende olacaklardır. Daha önce de belirtildiği gibi, bunlar piyasadaki en güvenli cüzdanlardır. Tek dezavantajı, onlar için ödeme yapmanız gerekmesidir..

Monero’nun Nereden Satın Alınacağı Hakkında Son Sözler

Monero, piyasada bulunan en iyi kripto para birimlerinden biridir. Kullanıcıların gizliliklerini korumalarına ve değerli veri ve bilgileri paylaşmadıklarından emin olmalarına olanak tanır. Kullanıcılar, gelişmiş şifreleme çözümleri kullanarak kimliklerini ve gizliliklerini kolayca koruyabilirler..

Monero satın almanın en kolay yolu kripto para birimi değişimi kullanmaktır. Bu platformların kullanımı kolay, hızlı ve son derece kullanıcı dostudur. Bununla birlikte, kripto borsası kullanmak istemeyen kullanıcılar, eşler arası platformlar aracılığıyla XMR’ye erişebilirler. Ancak, bu kesinlikle daha zor ve tehlikeli de olabilir..

Monero hakkında daha fazla soru için bu kripto para birimini nasıl satın alacağınız ve o zaman nerede kullanabileceğiniz Monero’nun resmi sitesi. Sınırların ötesinde özel işlemler göndermek ve almak için kullanılabilecek bu dijital varlık hakkında değerli bilgiler paylaşıyor ve sağlıyorlar..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map