Madencilik için En Kolay Kripto Para Birimi Hangisi?

Benim için en kolay kripto para birimini bulmak kolay bir iş değil. Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) madenciliği yapmak istiyorsanız, özel madencilik donanımı kullanmanız gerekecektir. Bu donanım çok pahalı olma eğilimindedir ve birkaç madencilik teçhizatı satın almanızı gerektirir..

Bununla birlikte, madencilik için en kolay kripto para biriminin hangisi olduğunu anlamak, madencilik teçhizatlarına büyük miktarda para yatırmadan madencilik endüstrisine erişmemize yardımcı olacaktır. Madencilik için en kolay kripto para biriminin bir avantajı vardır: CPU veya GPU kullanarak madencilik yapabilirsiniz. Bu genellikle kripto para madenciliği yapmanın en kolay yoludur.

Cryptocurrency Madenciliği Nedir?

Kripto para madenciliği, sanal para ile ödüllendirilmek için gerçekleştirebileceğimiz bir görevdir. Bu görev, madencilik yapmak istediğiniz sanal para biriminin ağına hesaplama gücü sağlamakla ilgilidir. Örneğin, Bitcoin için bunu yapmak için, genellikle çok pahalı olan birkaç ASIC madencisine ihtiyacınız olacaktır.. 

Ancak Bitcoin oluşturulduğunda, kripto para madenciliği yapmanın en kolay yolu bir CPU idi. Kullanıcılar bunu doğrudan bilgisayarlarından yapabilirler. Bitcoin ağı genişledikçe, BTC madenciliği yapmak giderek zorlaştı.

Ağa sağladıkları güç için, kullanıcılar kripto para birimleriyle ödüllendirilir. Blok bulan Bitcoin madencisi 6.25 BTC ve işlem gönderen kullanıcıların ödediği ücretleri alıyor. Madenciler bu işlemlerin işlenmesinden ve geçerliliğinin doğrulanmasından sorumludur..

Bununla birlikte, her sanal para biriminin farklı bir madencilik sistemi vardır. Kripto ağlarının her birindeki ödüller farklı olacak. Örneğin, Litecoin (LTC) madencileri blok başına 12,5 LTC alır (her 2,5 dakikada bir). Bu, Bitcoin ağındaki 10 dakikalık bloklardan farklıdır. Sonraki bölümlerde, hangisinin benim için en kolay kripto para birimi olduğunu da öğreneceksiniz..

Madencilik Ademi Merkeziyetçiliğe İzin Verir

Merkezi olmayan madencilerden oluşan bir ağ ile Bitcoin ve Litecoin gibi kripto para birimlerinin tamamen merkezi olmayan hale getirilmesi mümkündür. Kullanıcılar, güvenilir bir üçüncü tarafa güvenmeden aktarımları işleyebilir.

Madenciler, blockchain ağlarındaki işlemleri onaylar. Hesaplama güçlerini paylaştıkları için ücretler ve blok ödülleri ile ödüllendirilirler. Merkezi finans firmaları ve şirketler, kullanıcıların fonlarını kontrol eder ve fonların transfer edilip edilmeyeceğine karar verir. Madenciler, daha sonra, tüm dünyadaki blockchain ağlarının çok önemli bir parçası haline geliyor..

Önümüzdeki paragraflarda, Proof of Work’ün (PoW) ne olduğunu ve hangi kripto para biriminin benim için en kolay olduğunu bilmek neden önemli olduğunu da öğreneceksiniz..

Madenciliğin En Kolay Kripto Para Birimi Nedir?

Merak ediyorsanız, “hangi kripto para birimi benim için en kolay?” o zaman haklısın. Her kripto para biriminin çıkarılması gereken farklı bir zorluk seviyesi vardır. “Benim için en kolay kripto para birimi nedir?” Sorusunun net bir cevabı yok..

Ancak, madenciliği diğerlerinden daha kolay olan birkaç madeni para var. CPU’larla madencilik için artık birkaç değerli kripto para birimi mevcut olsa da, GPU’lar kullanılarak çıkarılabilecek birkaç dijital varlık vardır. GPU’lar, ASIC madencileri kadar pahalı değildir ve ayrıca piyasada yaygın olarak bulunur..

Monero (XMR)


Monero (XMR), madenciliği en kolay kripto para birimlerinden biridir. Bu kripto para birimi, kullanıcılara özel işlemler gönderme ve alma imkanı sunuyor. Son yıllarda dünyanın en büyüklerinden biri oldu.

XMR, çıkarılma şekli nedeniyle haberlerde yer aldı. Nitekim bilgisayar korsanları, farklı web sitelerine kötü amaçlı yazılımlar yüklüyor ve ziyaretçilerin CPU gücüyle XMR madenciliği yapıyorlardı. Dahası, diğer kötü niyetli kişiler, kullanıcıların bilgisayarlarına gizli virüsler yüklüyor ve CPU güçleriyle XMR madenciliği yapıyorlardı. Bilgisayar korsanları bunu kullanıyordu çünkü CPU ile madencilik yapmak için en kolay kripto para birimi.

monero phisycal coin (madenciliği en kolay kripto para birimlerinden biri)

Monero bir CPU kullanılarak çıkarılabilse de, en iyi fikir GPU donanımına biraz para yatırmaktır. Bu, daha verimli olmanıza ve daha büyük miktarlarda XMR çıkarmanıza olanak tanır. UNICEF Avustralya, kullanıcıların XMR madenciliği yapmalarına ve toplanan fonları bağışlamalarına da izin veriyordu. Gördüğünüz gibi, bu kripto para madenciliği yapmanın en kolay yollarından biri olabilir.

Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic (ETC) aynı zamanda dünyanın en popüler kripto para birimlerinden biridir. Ve evde madencilik yapmaktan daha iyi ne olabilir? Ethereum Classic, Ethash algoritmasıyla çalışır. Bu, GPU’lar kullanılarak çıkarılabileceği anlamına gelir.

Yatırım yapacak biraz paranız varsa, Ethereum Classic madenciliği yapmak için bazı GPU’lar satın almak iyi bir şey olabilir. Ancak, biz mali danışman değiliz. Madencilik için en kolay kripto para birimlerinden birini bulmak için, en iyi sanal para birimlerinin hangileri olduğunu bilmeniz gerekir. Ethereum Classic en eski oyunculardan biridir.

etc logosu (bu benim için en kolay kripto para birimlerinden biri olarak kabul edilebilir)

ETC ağında madencilik yapan kullanıcılar, onu Ethereum’a (ETH) çok benzer bulacaklar. Bununla birlikte, Ethereum ağında daha fazla madenci olduğu düşünüldüğünde, ödül kazanmak daha zor hale geliyor. Ayrıca, bir madencilik havuzuna katılırsanız, Ethereum classic madenciliği ödüllerinizi artırabilirsiniz..

Madencilik havuzları, kullanıcıların çabalara katılmasına ve sanal para birimlerini birlikte madencilik yapmasına olanak tanır. Bu, daha fazla sayıda blok bulmalarına ve potansiyel ödüllerini artırmalarına olanak tanır..

Electroneum (ETN)

Evde madencilik yapılabilen bir diğer popüler kripto para birimi Electroneum’dur (ETN). Bu aynı zamanda dünyadaki madencilik için en kolay kripto para birimlerinden biri olarak kabul edilebilir. KYC uyumlu ilk dijital varlıklardan biri olmasının yanı sıra, kullanıcıların dijital varlığı madencilik yapmalarına yardımcı olmak için oluşturuldu..

Günümüzde Electroneum madenciliğini bilgisayarınızla veya özel GPU donanımı ile yapabilirsiniz. Bu, sizin için çok daha kolay hale getirecek ve diğer kullanıcılara göre bir avantaja sahip olacaktır. Kripto para madenciliği yapmanın en kolay yolu, her zaman özel bir madencilik teçhizatına sahip olmaktır. Bazı GPU’lar satın alırsanız veya daha eski GPU’larınız varsa, bunları geri dönüştürebilir ve Electroneum madenciliğine başlayabilirsiniz..

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, bir madencilik havuzuna katılmak ödüllerinizi artırabilir. Piyasadaki madeni paraların çoğu artık madencilik havuzlarından çıkarılıyor. Çok büyük bir madencilik gücünüz varsa tek başına madencilik yapılabilir veya geçmişte de yapılabilir..

Horizen (ZEN)

Kullanıcıların madenciliğe başlayabilecekleri bir diğer kripto para birimi Horizen’dir. Bu sanal para birimi, Equihash algoritmasıyla çalışır. Bu, sanal para biriminin% 100 ASIC direnci olacağı anlamına gelir. Bu nedenle, GPU’ları veya CPU’ları kullanarak madenciliğe başlamak isteyen kullanıcılar için çok faydalı olabilir..

Kullanıcılar resmi istemciyi masaüstlerine kolayca indirebilir ve bir GPU ile madencilik yapmaya başlayabilir. Bu, Horizen’ı kazanmaya başlamanızı çok verimli hale getirir. Sanal para biriminin fiyatı ne kadar büyükse, zorluk aynı kalırsa ödüllerinizin o kadar büyük olacağını unutmayın..

Sanal para birimleri madenciliği yaptığınızda, ağın zorluğuna her zaman çok dikkat etmelisiniz. Bazen dijital varlıkları çıkarmak kârsız hale gelebilir.

Vertcoin (VTC)

Son olarak Vertcoin, madenciliği en kolay kripto para birimlerinden biridir. Aslında, bu cion Lyra2RE adı verilen bir çalışma kanıtı algoritmasıyla çalışır. Bu algoritma ile kullanıcılar yalnızca CPU ve GPU’lar kullanarak VTC madenciliği yapabilirler. Bu yüzden bu benim için en kolay kripto para birimlerinden biri olabilir.

vertcoin yeşil logosu

Kripto piyasasına girmek isteyen madenciler bunu Vertcoin ile yapabilecek. Bununla birlikte, Vertcoin işlem hacmi ve fiyatı son yıllarda düştü. Bugünlerde bu benim için en karlı ağlardan biri değil. Gelecekte, proje canlanırsa, kullanmak için iyi bir çözüm olabilir..

Kripto para madenciliği yapmak istiyorsanız, bunlar sadece bir örnek. Maden çıkarılabilecek birçok başka madeni para var. Onları aramalı ve karlı olup olmadıklarını test etmelisiniz. Vertcoin, basit bir deyişle, benim için en kolay kripto para birimlerinden biridir..

Kripto Para Madenciliği Yapmanın En Kolay Yolu Hangisi??

Kripto para madenciliği yapmanın en kolay yolu CPU’nuzu kullanmaktır. Bu, bilgisayarınızı dijital varlıkları çıkarmak için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Buna rağmen bunu yapmak çok zorlaşıyor. Bu, ağların çoğunda binlerce madenci olduğu için oldu..

Madenciler, genellikle sabit olan ödüller için rekabet eder. Kripto para madencilerinin GPU’lara geçmesinin nedeni budur. İşlemleri onaylamak için bu zor bulmacaları işlemede çok daha verimli hale geliyorlar.

Karlılığı göstermek için parayla GPU Madenciliği

Madencilik için en kolay kripto para birimi, CPU’lar ve GPU’larla madencilik yapmanıza ve karlı kalmanıza izin verecek olan para olacaktır. Genel olarak, küçük madeni paralar CPU’lar ve GPU’larla madencilik yapmanıza izin verir, ancak ödüller tam anlamıyla pennies.

Bu, büyük ASIC madenciliğine yatırım yapmanın BTC madencileri için mantıklı olduğu yerdir. Bununla birlikte, küçük ve perakende yatırımcılar için, tanınan dijital varlıklardaki CPU’lar ve GPU’lar, karı artırmanın yollarından biri olabilir..

Birleştirilmiş Madencilik

Birleştirilmiş madencilik, kripto para madenciliği yapmanın en kolay yolu olmasa da, kullanıcıların çok daha karlı olmasına yardımcı olabilir. Örneğin Bitcoin madencileri, madencilik faaliyetlerini çok daha verimli hale getiriyor.

Bu, birleştirilmiş madencilik yaparak yapılabilir. Bu, kullanıcıların aynı anda iki farklı ağda madencilik yaparak kazançlarını artırmalarına yardımcı olan bir şeydir. Şu anda Bitcoin madencilerinin birleştirilmiş madencilik yapmasına izin veren ağlardan biri RSK.

RSK şu anda dünyanın en büyük birleştirilmiş madencilik ağıdır. Kullanıcılar RSK engellemelerini onaylarken, BTC ödülleri de kazanıyorlar. Gelecekte, birleşik madencilik madencilerin çoğu için ortak bir şey haline gelebilir. RIF ayrıca benim için en kolay kripto para birimlerinden biridir. RIF, RSK blok zincirinin üzerinde çalışan kripto para birimidir.

Defi Madencilik

Kullanıcılar ayrıca madencilik havuzlarına likidite sağlayarak sanal para birimleri çıkarabilirler. Merkezi olmayan finans piyasası son yıllarda büyüyor. Günümüzde kullanıcılar madencilik havuzlarına likidite sağlayabilir ve yeni dijital varlıklarda ödüller alabilirler..

Bu, madencilik gücünü ağ ile paylaşmanızı gerektirmese de, bir madencilik havuzuna kilitleyerek fonlarınızı riske atmış olacaksınız. Ödüller likidite sağlayan kullanıcılar arasında dağıtılır.

Madencilik olarak adlandırılmasına rağmen, bu dijital varlıkları madenciliğin geleneksel bir yolu değildir. Üstelik bunu yapmak için herhangi bir özel ekipmana ihtiyacınız olmayacak. Bununla birlikte, bu diğerleri arasında LTC, ETC veya BTC gibi madeni paralarla benzer bir deneyimi temsil etmemektedir..

Hangi Kripto Para Birimlerini Madencilik Yapabilirim?

Madencilik yapabileceğiniz farklı kripto para birimleri var. Benim için en kolay kripto para biriminin bir listesini sizinle paylaştık. Dahası, kripto para madenciliği yapmanın en kolay yolunun hangisi olduğunu da söylemiştik..

Monero (XMR), Electroneum (ETN), Ethereum Classic (ETN) ve Horizen (ZEN), madencilik yapabileceğiniz kripto para birimlerinden bazılarıdır. Ancak piyasada daha birçokları var. Tüm kripto para birimlerinin çıkarılamayacağına dikkat çekmek gerekir. Tüm bu sanal para birimlerini kazabilirsiniz. Bununla birlikte, kurulumunuz hangisinin benim için en kolay kripto para birimi olduğunu belirleyecektir.

Aslında, yalnızca Proof of Work (PoW) dijital varlıkları geleneksel şekilde çıkarılabilir. Proof of Stake (PoS) sanal para birimleri çıkarılamaz. Bu nedenle bu ayrımı yapmak önemlidir.

İş Kanıtı (PoW)

Hangi kripto para biriminin benim için en kolay olduğunu anlamak için Proof of Work ağlarının ne olduğunu bilmemiz gerekiyor. PoW, kullanıcıların kripto para madenciliği yapmasına izin veren tüm kripto ağlarıdır. PoW dijital varlıkları, ister CPU’lar, GPU’lar veya ASIC donanımıyla çıkarılabilir..

Bunun yerine Proof of Stake coinleri çıkarılamaz. Kazıklandılar. Bu, kripto para piyasasında çok önemli bir farktır. PoS ağları hakkında konuştuğumuzda, kullanıcıların işlemleri işlemek için hesaplama gücü sağlamalarını gerektirmeyen paraları düşünüyoruz..

Proof of Work ağları ile madenciler işlemleri onaylamak için gerçekten çalışıyorlar. En büyük madencilik çiftlikleri Çin’de bulunmaktadır. 7 gün 24 saat çalışan çok sayıda ASIC madencisi içerirler. Sistemlerin çalışır durumda kalması için çalışanlara ihtiyaç vardır. Ayrıca enerji tüketimi de çok yüksektir. Dolayısıyla bu, Bitcoin’i madenciliği en kolay kripto para birimi yapmaz.

Proof of Stake ağlarında, kullanıcıların kripto varlıklarına göre yalnızca blockchain ağlarına katılmaları gerekir. Bu büyük miktarda enerji tüketmez ve Bitcoin gibi bir ağın sağlayabileceği güvenliği sağlamaz..

Örneğin XRP, bir PoS kripto para birimi olmasa bile çıkarılamaz. Bazı PoS ağları arasında Tezos veya NEO bulunur. PoW ağları arasında Bitcoin, Ethereum (ancak bir PoS ağına doğru ilerliyor), Litecoin, Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV) ve diğerleri bulunur. Ethereum Classic, Horizen, Monero ve Electroneum da PoW blok zincirleridir. Bunlar benim için en kolay kripto para birimlerinden sadece birkaçı.

En Kolay Kripto Para Birimi Hakkında Son Sözler

Madencilik için en kolay kripto para birimini seçmek, yapılması kolay bir şey değil. Çok çeşitli şeyleri dikkate almamız gerekiyor. Ancak, büyük ağları kullanmaktan daha küçük sanal para birimleri madenciliği konusunda daha kolay bir deneyime sahip olmayı bekleyebiliriz..

Yalnızca Proof of Work sanal para birimleri çıkarılabilir. PoS veya diğer fikir birliği algoritmaları, sanal para birimlerinde madencilik yapmanıza izin vermez. DeFi pazarında madencilik havuzları, ticaret havuzlarına likidite sağlamak için ödül almaya atıfta bulunur..

Benim için en kolay kripto para birimi zamanla değişecektir. Aslında, bazı durumlarda bu bir olabilir, ancak kullanıcılar ağa geçer geçmez başka bir ağa dönüşebilir. Bu nedenle piyasa hareketlerine çok dikkat etmelisiniz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map