Ledger Nano X İnceleme

Kripto para piyasası, sanal para birimlerini korumak için güvenli bir yola sahip olmalıydı. Bu nerede Ledger Nano X oyuna girer. Sektörün en tanınmış kripto şirketlerinden biri olan Ledger, Ledger Nano X. Bu, kullanıcıların kripto para birimlerini elinde tutabilecekleri en gelişmiş ve güvenli donanım cüzdanıdır.. 

Kripto para ticareti, yatırımı ve elde tutulmasıyla ilgili birçok risk vardır. Bu nedenle Defter bu sorunları çözmeye karar verdi. Kağıt cüzdanlar güvenliyken, onları düzenli olarak kullanmanın rahat bir yolunu sağlamak için gerekli kullanıcı arayüzüne sahip değiller.. 

Donanım Cüzdanları nedir?

Donanım cüzdanları, kripto para birimlerini güvenli bir şekilde tutmamızı sağlayacak cihazlardır. Bu, dijital varlıkları yönetmemize ve tutmamıza yardımcı olacak bir kendi kendini saklama ürünüdür. Paranız asla internet ile temas halinde olmayacak. Bu, sanal para birimlerini tutmak için en popüler “soğuk depolama” yöntemlerinden biridir. 

Donanım cüzdanınıza erişebilecek hiçbir bilgisayar korsanı veya kişi yoktur. Bununla birlikte, başlangıç ​​ifadenizi veya özel anahtarınızı açıklar veya verirseniz, diğer kullanıcılar paranıza erişebilir. Bu nedenle, kurtarma ifadenizi (tohum kelime öbeği) ve özel anahtarlarınızı düzgün bir şekilde saklamanız kesinlikle önemlidir.. 

Popüler ifadeyi hatırlayın: “Anahtarlarınız değil, şifreniz değil.” 

Bu nerede Ledger Nano X kullanıcılara şimdiye kadarki en iyi deneyimi sunacak. Ne olduğunu bilmek istiyorsan okumaya devam et Ledger Nano X ve nasıl çalışır. 

Ledger Nano X nedir?

Donanım cüzdanlarına gelince, Ledger Nano X piyasadaki en iyi çözümler arasında yer almaktadır. Ledger tarafından geliştirilen bu donanım cüzdanı, kullanıcılara kullanılabilirlik konusunda endişelenmeden fonlarını koruma imkanı sunmaya hazır..

Sanal para birimlerimizi bir donanım cüzdanında tutmanın rahat olmayabileceğini biliyoruz. Bu, dijital varlıkları düzenli olarak kullananlar için kesinlikle geçerlidir. Ancak Ledger Nano X ile bu sorunlar çözüldü. 

Güvenlik ve taşınabilirlik, ürünün ana özelliklerinden ikisidir. Ledger Nano X, kullanımı da kolaydır. Bu, bir mağazada bir kahve satın almak ve BTC ile ödeme yapmak istiyorsanız veya Merkezi Olmayan Finans (DeFi) jetonlarını takas etmek için Metamask kullanmak istiyorsanız, sanal para birimlerinizi harcamakta sorun yaşamayacağınız anlamına gelir.. 

En İyi Güvenlik

Paranızı bir kripto borsasında tutmak, paranızı tutmanın tam olarak en güvenli yolu değildir. Kripto platformları ve hatta sıcak cüzdanlar saldırıya uğrayabilir ve saldırıya uğrayabilir. Değişim veya platformun iflas etmesi durumunda, bu kesinlikle portföyünüz üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir.. 

İle Ledger Nano X, her zaman korunacağınızdan emin olabilirsiniz. Ledger, en yüksek güvenlik standartlarına sahiptir. Tüm ürünleri, maksimum güvenlik sağlamak için sertifikalı bir güvenli yonga ve ayrıca özel bir işletim sistemi içerir.. 

İle Ledger Nano X, Saklamak için çok çeşitli sanal para birimleri seçebileceksiniz. Aynı zamanda Ledger Live uygulaması ile fonlarınızı çok kolay bir şekilde yönetebileceksiniz.. 


Ledger’in güvenliği için piyasadaki ilk ve tek sertifikalı donanım cüzdanı olduğunu göz önünde bulundurun. Fransız siber güvenlik ajansı (ANSSI), Ledger ürünlerini onayladı. Buna ek olarak, Ledger cüzdanları, cihazları kötü niyetli saldırılara karşı korumak için kendi özel işletim sistemlerine (BOLOS) sahip tek donanım cüzdanlarıdır.. 

Buna ek olarak, Ledger cihazınızın orijinal olmasını sağlayacak gerçek bir kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, üçüncü bir şahıs tarafından tahrif edilmediğinden veya tehlikeye atılmadığından emin olabilirsiniz.. 

Gittiğin her yer

Daha önce bahsettiğimiz gibi, Ledger Nano X kesintisiz bir deneyim yaşamak istiyorsanız sizin için doğru seçim olacaktır. Bunu kullanarak, 1500’den fazla simgeden oluşan bir listeden 100 adede kadar uygulama yükleyebileceksiniz.. 

Bağlayabilirsiniz Ledger Nano X Ledger Live ile akıllı telefonunuza ve bilgisayarınıza. Bu, bulunduğunuz her yerde varlıklarınızı idare etmenize yardımcı olacaktır. Bu, bilgisayara bağlanacak bir kablo gerektiren Ledger Nano S ile temel farklardan biridir.. 

Aynı zamanda Ledger Nano X aynı anda 100 adede kadar kripto uygulaması yükleme imkanı sunacaktır. Tüm bu jetonları ve madeni paraları sadece birkaç dokunuşla yönetebileceksiniz.. 

Ledger Nano X Özellikleri

Ledger Nano X kripto paranızı korumanıza izin verecek birkaç özellik içerecek. Önce bu ürünün teknik özelliklerine gidelim:

72mm x 18.6mm x 11.75mm boyutlarında ve 34g ağırlığındadır. Bu, onu her an çok taşınabilir ve hızlı bir şekilde kullanmasını sağlar. Malzeme açısından, hırdavat cüzdanı fırçalanmış paslanmaz çelik ve plastikten yapılacaktır. Ayrıca 100mAh pil içerecek. 

Cüzdanı bilgisayarınıza bir USB Type-C konektörüyle bağlayacaksınız. Dahası, Ledger Nano X CC EAL5 + Sertifikasyon seviyesine ve ST33JM0 (güvenli) + STM32WB55 çiplerine sahiptir.

Aynı zamanda Ledger Nano X bilgisayara Bluetooth kullanılarak bağlanacak. Bu çok olumlu olur, eğer bir Ledger Nano S USB kablosu kullanmanız gereken yer. Bu, dijital varlıklarını hareket halindeyken kullanmak ve fonlarını güvende tutmak isteyen kullanıcılar için mükemmeldir.. 

Bazı kullanıcılar Bluetooth seçeneğinin kablodan daha az güvenli olduğunu düşünse de Ledger, Bluetooth’un Bluetooth’un güvenliğini etkilemediğini onaylar. Ledger Nano X. Paranızın her zaman güvende olacağından emin olabilirsiniz. 

Ledger Nano X Özelliklerinin Listesi

  • Bluetooth üzerinden mobil cihazlar ve bilgisayarlarla uyumludur
  • Son Derece Güvenli (soğuk depolama)
  • 1.500’den fazla jeton desteği sunar
  • Geliştirilmiş tasarım
  • Daha iyi malzemeler
  • Büyük Ekran (ile karşılaştırıldığında Ledger Nano S)
  • Geliştirilmiş düğmeler
  • Arttırılmış depolama (100 uygulamaya kadar)

Ledger Nano S ve Ledger Nano X

Duymuş olabilirsiniz Ledger Nano S piyasadaki en popüler donanım cüzdanıdır. Bu doğru. Oldukça uygun bir fiyatı var ve çok kullanışlı özellikler içeriyor. Yine de, geliştirilmiş olandan hala farklıdır. Ledger Nano X. Aslında, düşünebiliriz Ledger Nano X dünyanın en popüler donanım cüzdanının evrimi olarak. 

Okuyabilirsiniz tam Ledger Nano S vs Ledger Nano X kılavuzu buraya tıklayın

Farklı Tasarım

Hakkında fark edeceğiniz ilk şey Ledger Nano X ile karşılaştırıldığında farklı bir tasarıma sahip olacağıdır. Ledger Nano X. Ledger Nano X iyileştirilmiş düğmelerle daha büyük ve daha iyi bir ekrana sahip olacak ve Ledger Nano S.

rağmen Ledger Nano S güçlü ve iyi bir cüzdan, Ledger Nano X kullanıcılar için daha premium olacak ve hissedecek. 

Ledger Nano X Kablosu

Daha Büyük Ekran

Daha büyük ekran Ledger Nano X işlemleri onaylamak için işleri kolaylaştıracak. Aynı zamanda Ledger Live uygulaması ile etkileşimde bulunmak daha kolay olacaktır. Bu, kesinlikle onu daha kullanıcı dostu hale getirecek. Ledger Nano S

Kablo vs Bluetooth

Fark edeceğimiz ilk şey, Ledger Nano X Bluetooth aracılığıyla bir bilgisayara veya akıllı telefona bağlanabilecektir. Bu arada Ledger Nano S kutuyla birlikte gelen USB kablonuzu gerektirir. 

Bununla birlikte, kullanıcılar aynı zamanda yan yana gelecek olan kabloyu da kullanabilirler. Ledger Nano X. Bu, dijital varlıklarınızı yönetmeyi kolaylaştıracak. Ayrıca, kullanıcıların paralarını hareket halindeyken kullanmalarına yardımcı olacaktır.. 

Ledger Nano X

Pil ve Kullanım

Ledger Nano X ekran açıkken birkaç saat dayanabilen 100mAh pil ile çalışacak. Aynı zamanda, USB-C bağlantı noktası kullanılarak şarj edilmeden de birkaç ay dayanabilir. Üzerindeki pil Ledger Nano X 5 yıl dayanacak şekilde oluşturuldu. 

Ledger Nano S sadece bir bilgisayara bağlıysa çalışıyordu. Bu nedenle, onu hareket halindeyken ve bilgisayardan uzakta kullanmak daha zordur (bir kabloyla bağlı olmadığı sürece). 

Fiyat

Ledger Nano X daha pahalı olacak Ledger Nano S. Bir donanım cüzdanı satın alırken bunu göz önünde bulundurun. 

Sonuç Ledger Nano S ve Ledger Nano X

Bu iki farklı donanım cüzdanı, farklı kullanıcılara hizmet ve çözümler sunacak. Her birinin avantajları ve dezavantajları vardır. Ancak, Ledger Nano X kripto paranızı hareket halindeyken yönetmek ve Nano S’nizi bir evde veya kasada yedek olarak bırakmak için. Ledger, Ledger Nano S gelecekte de tam olarak desteklenmeye devam edecek. 

Ledger Nano X İnceleme Nihai Kararı

Ledger Nano X kesinlikle katil bir donanım cüzdanı. Piyasadaki yoğun kullanım için en gelişmiş donanım cüzdanı olarak kabul edilebilir. Geniş ekran, pil ömrü ve Bluetooth bağlantısı, Ledger Nano X dünyanın en iyi donanım cüzdanlarından birinde. 

Kullanabilirsiniz Ledger Nano X ve senin Ledger Nano S taşınabilirlik ve güvenliğin avantajlarından yararlanmak için birlikte. Aynı zamanda, artık fonlarınızı güvende tutabilecek ve hareket halindeyken dilediğiniz gibi yönetebileceksiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map