Kripto Kaldıraç Ticaretinde Ustalaşmanın 10 Adımı

Acemi bir kaldıraç tüccarıysanız veya olmak istiyorsanız, bunu milyonlarca kez duyardınız. Kaldıraç ticareti Kriptolar tehlikelidir. Bu çok risklidir ve özellikle 20x’in üzerinde marj ticareti yaptığınızda hata yapmanız gereken lüks çok azdır. Bu nedenle, aldığınız tüm işlemler için risk yönetimi yapmak çok önemlidir. Bunu söyledikten sonra, işte Crypto kaldıraç ticaretinde ustalaşmak için izlemeniz gereken 10 adım..

Profesyonel bir tüccar ekibinin kaldıraçlı işlemlerini, portföyleri, dersleri ve eksiksiz kripto para birimi alım satım kurslarıyla birlikte almak istiyorsanız, Boss’a gidin. Kripto Ticaret Akademisi – Ücretsiz deneyin.

Küçük başla

Kaldıraç ticareti Kriptolarının risklerini anlamak, küçükten başlamak, yolculuğunuza başlamanın en iyi yoludur. Bir marj ticaretine yatırdığınız paranın artık size ait olmadığını düşünmek, alım satımlarınızın nasıl gideceğinden emin olmadığınız için en iyi yoldur. Tam olarak acele etmeyin. Küçük ve net bir portföye sahip olun. Koşmayı planlamadan önce yürümeyi öğrenin.

Bir plan yap

İşlem yapmadan önce bir oyun planına sahip olmak çok önemlidir, özellikle de Marjin ticareti büyük bir risk faktörü olduğu için. Zamanınızın çoğunu oyunun kurallarını öğrenmek için harcamak, size denizde zıplamaktan çok daha iyi bir ipucu verebilir. Öğrendiğiniz kuralları net bir şekilde anladıktan sonra, bunların etrafında stratejiler oluşturabilirsiniz. Strateji, profesyonel ticareti kumara göre ayıran bir şeydir..

Kaldıraç ticareti Kriptolardan önce Spot piyasada ticaret yapın

Spot piyasalar, herhangi bir varlığın basit alım satımından oluşur. Orada gördüğünüz grafikler, herhangi bir Cryptocurrency grafiklerinden çok daha kararlıdır. Her yeni tüccar, kaldıraçlı ticareti düşünmeden önce spot piyasalarda sürekli olarak karlı olmalıdır. Kaldıraç kullanmak, kazançlarınızı ve kayıplarınızı artıracaktır. Özellikle günlük ticaret için iyi olabilir, ancak ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun..

Kâr alın ve zararları durdurun

Kazanan işlemlerde yol boyunca kar almak iyi bir uygulamadır. Ödüllendirme riskini ölçerek kaldıraçla işlem yapıyorsanız, büyük olasılıkla sert bir şekilde duracak ve kar elde edeceksiniz. Birden fazla hafta boyunca yerinde salıncak ticareti hem Karı Al hem de Zararı Durdur’u kullanabilir. Stop emirleri de aleyhinize kullanılabilir. Büyük kurumların fiyatı destek veya direnişi aşarak ittiği “emir avını durdurun” birçok örnek vardır. Bu olduğunda, emriniz tetikleyici fiyattan işlemeyebilir, ancak sizi daha fazla kar elde edemeyeceğiniz en kötü fiyattan kapatabilir..

Tek vuruşta ustalaşın


Bir marj ticareti gerçekleştirmeden önce bir plana sahip olmak çok önemlidir ve tutarlı sonuçlar üretebilecek tek bir etkili stratejide uzmanlaşmak, size sadece yüz strateji bilmekten daha iyi hizmet edebilir. Size para kazandırmak için bu dünya tekniğinden entelektüel hiçbir şeye ihtiyacınız yok, daha önce sizin için çalışan ve rahat olduğunuz tek bir basit taktik fazlasıyla yeterli. Piyasadaki tatlı yerinizi bulun, en sevdiğiniz kripto para birimini seçin ve planınıza bağlı kalın. Bir planınız yoksa savaş alanında olmamalısınız. Bir plan olmadan rastgele sipariş verme eğiliminde olan tüccarlar, özellikle marj ticareti ile ilgili olarak genellikle paralarını kaybederler..

Miktar Üzerinden Ticaret Kalitesi

Kripto kaldıraç tüccarlarının yaptığı yaygın bir hata, her zaman bir ticarette olma dürtüsüdür. Zor koşullar altında piyasayı kovalamak, marj ticaretinde vermek için hiç de iyi bir karar değildir. İşlemi kaybetme üzerine kazanma olasılığı daha yüksek olan işlemleri bekleyecek kadar sabırlı olmalısınız. Ayrıca riski yönetmek için her zaman bir çıkış stratejisine sahip olmanız gerekir. Sabit bir piyasayı şekillendirme yeteneğine sahip bir algoritma çalıştırmıyorsanız, istikrarlı fiyat hareketlerinden uzak durun. Piyasalar verimsiz olduğunda yapabileceğiniz en iyi şey sabırlı olmak ve beklemektir..

Fiyatlar yüksek olduğunda itibari para ticareti yapın

Altcoinlerin çoğunun Bitcoin kullanılarak alınıp satılması genel bir uygulamadır, çünkü çoğu borsada altcoin’ler BTC ile eşleştirilir. Altcoin ticareti yapmak, çok fazla BTC biriktirmenin harika bir yoludur. Ancak kripto ayı trendleri sırasında kaldıraç alım satımı yaptığınızda, cephaneniz olarak USD veya diğer fiat para birimlerini kullanmak genellikle en iyisidir. Amortismana tabi bir varlığı teminatınız olarak kullanmak zararlarınızı artırabilir.

Riski yönetmek

En iyi piyasa koşullarına sahip en etkili ticaret stratejisine sahip olsanız bile, özellikle kaldıraçla Kripto ticareti yaparken, bir ticaret kazanma olasılığınız hiç garanti edilmez. Ticarette hiçbir zaman kesinlik yoktur ve hiçbir şey garanti edilemez. Dolayısıyla riski azaltmak için Risk Yönetimi çok önemlidir. Teknik analiz, fiyat hareketini okumanın ve stratejinizi çerçevelemenin etkili bir yoludur. Karşı taraf riskini azaltmak, Pozisyon büyüklüğü, pozisyonunuzu durdurma veya riskten korunma ve kaldıraçta kolaylık, ticaret Kripto’larından yararlanırken riski azaltmak için atabileceğiniz adımlardan bazılarıdır..

Kazançları kilitleyin ve çeşitlendirin

Hayatınızı değiştiren miktarlarda para kazandığınızı anladığınız anda, kazancınızı kilitlemek için bazı paralarınızı bozdurmak daha iyidir. Bu, parayı kripto piyasalarından tamamen çıkarmak ve başka yerlerde çeşitlendirmek anlamına gelir. Bunu mükemmel bir şekilde yapmayı başarırsanız, o zaman zaten oyunu kazandınız..

Mola verin ve öğrenin

Alım satım bağımlılık yapar, özellikle kaldıraç ticareti Kripto’larla büyük karlar gördüğünüzde. Egzersiz yapın ve meditasyon yapın. Aileniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek sizi daha çok rahatlatabilir. Tüm gün fiyat hareket çizelgeleri gördüğünüzde o sakinliğe ihtiyacınız var. Olup biten gelişmeleri araştırmak için biraz zaman ayırın. Her gün Crypto alanında bazı yenilikler var. Ne öğrendiklerini ve bilgi edinmenin sürekli bir süreç olduğunu anlayın. #Cryptolove

Resim Kaynağı: BitcoinExchangeGuide

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map