Kılavuz: Binance’te NEM (XEM) Nasıl Satın Alınır

Blok zinciri ve dağıtılmış defter platformları, henüz keşfedilmemiş olan önemli bir potansiyele sahiptir. Ethereum, EOS, Cardano ve daha fazlası büyük teknolojik ilerlemeler kaydetti, ancak hiçbiri henüz geniş ticari tanınırlığa ulaşamadı.

Neredeyse her platformun başka bir platformun çatalı olduğu bir çağda, NEM veya Yeni Ekonomi Hareketi, tamamen yeni bir kod tabanı olan ve blok zinciri gerçek dünyaya getirmeyi amaçlayan bir projedir. Ek olarak, ağın kripto para birimi XEM’in büyümek için önemli bir alanı var ve potansiyel yatırımcılar için ilginç bir seçenek sunuyor..

Bu kılavuz, sizi dünyanın en iyi borsasında ilk XEM jetonlarınızı satın alma sürecine adım adım götürecektir., Binance.

NEM nedir?

NEM platformu, geliştiricilere blockchain teknolojisiyle desteklenen işlevsel uygulamalar ve programlar oluşturmaları için bir temel oluşturması açısından Ethereum ve EOS gibi daha önce bahsedilen platformlara benzer. Ancak bu platformların birçoğu, diğer ağlar veya eski sistemlerle sınırlı etkileşim yeteneği sunan silo halindedir..

NEM’in farklı olduğu yerde esnekliğidir. Ağ, NEM ağı için özel olarak hazırlanmış programlara ve uygulamalara ihtiyaç duymak yerine, API ağ geçitleri aracılığıyla mevcut uygulamalara, sunuculara, veritabanlarına ve daha fazlasına bağlanır. Diğer platformlardan çok daha ilginç, gerçek dünya kullanım durumları için potansiyel sunar..

NEM, “Önem Kanıtı” olarak bilinen farklı bir fikir birliği mekanizması da sunar. Bu, bir tür stake sistemi olarak çalışır, burada stake edilmiş token’ların bir ağ düğümü oluşturabilmeleri için “kazanılması” (belirli bir süre için tutulması) gerekir. Bundan sonra düğümler, düğümün “önem” puanıyla güçlendirilen jeton ödülleri kazanır. Bir kullanıcının NEM ağında ne kadar çok etkinliği olursa, bir düğümü çalıştırarak o kadar verimli bir şekilde kazanabilirler..

NEM platformu ve sağladıkları tüm özellikler hakkında daha fazla bilgi için, resmi sitelerine bakın.

Şimdi, ilk XEM jetonlarınızı nasıl alacağınızı görelim.

1. Adım: Kaydolun Binance

Henüz yapmadıysanız, Binance’de bir hesap açmanız gerekecektir. Süreç hızlı ve kolaydır ve dünyanın hemen hemen her yerindeki kullanıcılara açıktır..

binance yazmacı 5

2. Adım: Hesabınızı doğrulayın

İşlem yapmaya başlamadan önce Binance, hesabınızı doğrulamak için birkaç resmi belge göndermenizi isteyecektir. Ek olarak, hesabınızı korumak için 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama ayarlayın.

Bu işlem genellikle uzun sürmez, ancak bazı durumlarda 24 saate kadar çıkabilir.


3. Adım: Binance hesabınıza BTC veya ETH gönderin

Pek çok büyük borsa henüz Fiat para birimleriyle XEM’in doğrudan alımını sunmamaktadır (örneğin USD, EUR). Bu nedenle, XEM tokenlerini elinize almak için en iyi yöntem Bitcoin veya Ethereum satın almak ve Binance gibi bir hesapta XEM ile işlem yapmaktır. Bu madeni paralardan hiçbirine sahip değilseniz, kredi kartıyla satın alabilirsiniz. Coinmama veya Changelly.

BTC veya ETH’ye sahip olduğunuzda, Binance’teki cüzdanınıza göndermeniz gerekecek. Bunu yapmak için sayfanın üst kısmındaki menüye gidin ve “Fonlar” ı ve ardından “Mevduatlar” ı seçin..

Ardından, açılır menüden yatırmak istediğiniz parayı seçin. Bu yapıldıktan sonra, paralarınızı gönderebileceğiniz bir cüzdan adresiniz olacak. Yalnızca belirtilen jeton türünü gönderdiğinizden emin olun (örneğin, BTC cüzdanına BTC). Gönderilen diğer herhangi bir jeton türü kaybolabilir.

mevduat binansı 5

4. Adım: Onaylanmasını bekleyin

İşlemler genellikle çok hızlı bir şekilde çözülür, ancak ağdaki etkinlik miktarına bağlı olarak birkaç saat sürebilir..

Devam etmeden önce işleminizin başarıyla tamamlandığından emin olun.

Adım 5: BTC veya ETH çiftini bulun ve seçin

Depozitonuz tamamlandıktan sonra, Binance’in değişim bölümüne gitme zamanı..

Üst menüden “Exchange” i ve ardından “Temel” i seçin.

Değişim ekranında, sağ taraftaki arama kutusuna gidin. BTC veya ETH’yi (daha önce yatırdığınız para) seçin ve arama kutusuna “XEM” yazın. Gelen XEM çiftini seçin (XEM / BTC veya XEM / ETH).

xem binance 1

İsteğe bağlı: Doğru zamanda satın almak için Binance’in gelişmiş araçlarını kullanın

Binance, bir madeni paranın performansını izlemenize ve en iyi zamanda satın almanıza yardımcı olmak için gerçek zamanlı grafikler ve sipariş geçmişi gibi birçok veri sunar..

xem binance 2

Ek olarak, alım veya satım limitleri belirleyebilirsiniz. Bu, XEM satın almak istediğiniz fiyatı (BTC veya ETH cinsinden) koyabileceğiniz anlamına gelir. Fiyat bu noktaya ulaştığında, borsa otomatik olarak ticaretinizi gerçekleştirecektir..

Adım 6: Satın alınacak XEM miktarını seçin

XEM satın almak istediğiniz fiyatı seçin veya mevcut piyasa fiyatı üzerinden satın almak için “Pazar” ı seçin. Piyasa fiyatı genellikle yeni başlayanlar için en iyi seçenektir.

xem binance 3

Şimdi ne kadar XEM satın alacağınızı seçin. XEM’de belirli bir miktar veya Binance cüzdanınızdaki BTC / ETH paralarının% 25,% 50,% 75 veya% 100’ünü seçebilirsiniz..

7. Adım: XEM satın alın!

“XEM Satın Al” düğmesine tıklayın, ticaretiniz yapılacaktır! Bir kez daha, ağ etkinliğine bağlı olarak bunun onaylanması biraz zaman alabilir..

8. Adım: Madeni paralarınızı güvenli bir NEM cüzdanına taşıyın

Kriptoda en iyi uygulama, işlem yapmadığınız zamanlarda paralarınızı her zaman güvenli bir cüzdanda, bir borsada saklamaktır. Bu, fonlarınız ve güvenlikleri üzerinde tam kontrole sahip olmanız içindir. Paralarınızı güvende tutmak için onu borsanın ellerine bırakmıyorsunuz.

XEM ve NEM blok zincirini destekleyen bir web, masaüstü, mobil veya donanım cüzdanına ihtiyacınız olacak. NEM’in resmi cüzdanı, NEM blockchain özelliklerinin tam olarak kullanılmasına izin veren en iyi seçenektir. Mobil ve masaüstü indirmeleri mevcuttur İşte. En iyi güvenlik seviyesi için biraz daha fazla ödeme yapmak isteyen kullanıcılar için Trezor Donanım Cüzdanı ayrıca NEM ve XEM belirteci için tam destek sunar..

Jetonlarınızı Binance’ten çekmek için, bir kez daha “Fonlar” seçeneğine gidin ve ardından “Para Çekme” yi seçin.

Açılır menüden XEM’i seçin. Ardından, NEM cüzdanınızdan cüzdan adresini ekleyin. Adresin doğru olup olmadığını iki kez kontrol edin ve “Gönder” i tıklayın.

xem binance 4

… Ve hepsi bu kadar! Artık XEM jetonlarını nasıl satın alacağınızı biliyorsunuz ve heyecan verici NEM blok zinciri platformuna katılmaya başlayın.

Andrew Yeni Zelandalı bir yazar ve dijital pazarlamacı, şu anda Güney Doğu Asya’da bulunuyor. E-ticaret alanının birçok alanındaki çalışmalarının yanı sıra Andrew, kripto para birimine, özellikle de altcoinlere ve ana akım kripto benimsemesine odaklanan projelere yoğun bir ilgi duyuyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map