Kimliksiz Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Kimlik olmadan Bitcoin (BTC) satın almak günümüzde kolay bir iş değil. Kimliksiz Bitcoin satın almak isteyenlerin bunu yapmak için geleneksel olmayan yöntemleri araştırması gerekiyor..

Borsalar ve kripto platformları, dünyanın her yerindeki ülkelerin belirlediği düzenlemelere uyum sağlıyor. Bitcoin’i geleneksel platformlar üzerinden kullanmak istiyorsanız, kimliğinizi ve özel bilgilerinizi paylaşmanız gerekecektir..

Bu, farklı yargı alanlarında uygulanan KYC ve AML prosedürlerinin bir parçasıdır. Kimliğiniz olmadan nasıl Bitcoin satın alacağınızı öğrenmek istiyorsanız, sahip olmanız gereken tüm bilgileri paylaşacağız.. 

Kimlik Olmadan Bitcoin Nereden Alınır?

Kimlik doğrulaması olmadan Bitcoin satın almanın birçok platformu ve yolu vardır. Bu sadece bunu yapmanın doğru yolunu bulma meselesidir. İlk seferinde bir şekilde karmaşık olsa da, düzenli olarak yaparsanız o kadar zor olmamalı.

Dijital varlıkları satın alma ihtiyaçlarınıza uyan borsaları ararken, kimlik doğrulaması olmadan bitcoin satın almak ve göndermek istiyorsanız aynısını yapmalısınız. Bu, kimlik olmadan bitcoin satın almak için doğru platformu bulmanızı sağlar..

Kimlik doğrulaması olmadan Bitcoin satın almanın bazı platformları ve yolları vardır. Ancak bunların tümüne erişemeyebilirsiniz. Bu, büyük ölçüde bulunduğunuz bölgeye bağlı olacaktır..

Öyleyse, kimliksiz Bitcoin nereden alınır? Şu anda kullanıcıların özel bilgileri paylaşmadan BTC’ye erişmesine izin veren bazı P2P platformları var. Bu P2P platformları, kripto para piyasasına erişim sağlamanın harika bir yolu olabilir..

KYC Doğrulaması Olmayan P2P Borsaları

Bu, kimliğiniz olmadan Bitcoin nereden alınır sorunuzu cevaplayacak P2P platformlarının listesidir..

KYC Doğrulaması Olmayan P2P Borsaları

HodlHodl KYC doğrulamasından kaçınmak istiyorsanız düşünmeniz gereken ilk platformdur. Platform paranızı tutmaz, kullanıcılar kaydolabilir ve sadece ticarete başlayabilir. Emanet adresleri ve sözleşmelerle çalışırlar. Kullanıcılar bilgilerini ve fonlarını kontrol eder.

Paraların Duvarı

Paraların Duvarı merkezi olmayan bir P2P kripto para birimi değişim platformudur. Kullanıcılar kimlikleri olmadan Bitcoin alıp satabilirler. Şirket 2017’den beri çalışıyor. Alıcılar ve satıcılar birbirine bağlı ve KYC verilerini sağlamalarına gerek yok. Son yıllarda bu platform piyasadaki en popüler platformlardan biri haline geldi. Kullanıcılar, kimlikleri olmadan sadece saniyeler içinde ve kullanıcı dostu bir arayüz kullanarak Bitcoin satın alabilirler..


BitQuick

BitQuick Bitcoin satın almanın en kolay ve en hızlı yollarından biri olabilir. Satın almak istediğiniz parayı sipariş defterinden seçebilirsiniz. Daha sonra nakit olarak gösterilen tutarı fiziksel faturalarla birlikte alıcının hesabına ödemeniz gerekir. Satıcı bankasının herhangi bir şubesine gitmeniz ve bir para yatırma makbuzu doldurmanız yeterlidir. Bunu yaptıktan sonra, makbuzu e-posta ile aldığınız bağlantıya yüklemeniz gerekecektir. BitQuick ile doğrulama yapmadan Bitcoin satın almak bu kadar kolay. Kimliksiz 400,00 $ tutarında bir satın alma limiti olduğunu dikkate alın.

KYC Bilgileri Olmadan Bitcoin Satın Almanın Diğer Yöntemleri

Bitcoin ATM’leri

Bitcoin ATM’leri ayrıca kimliksiz Bitcoin satın almanın iyi bir yoludur. Bununla birlikte, kullanıcıların kimliksiz BTC satın almaları mümkün değildir. Bazılarının kimlik doğrulaması var. Ayrıca bu, kimlik olmadan kredi kartıyla bitcoin satın almanıza izin vermeyebilir. Bu ATM’lerin çoğunda nakit kullanmalısınız. Bu bağlantıda şu adreslerin konumlarını bulabilirsiniz: Bitcoin ATM’leri dünya çapında.

Bisq

Bisq özel bilgi vermeden Bitcoin’e erişmek istiyorsanız da harika bir çözümdür. Bu platformda, özel bilgileri paylaşmadan alıcılar ve satıcılarla bağlantı kurabilirsiniz..

Totalcoin

Totalcoin sadece Bitcoin alıp satmak için değil, aynı zamanda bir kripto para cüzdanı olarak da çalışır. Akıllı telefonunuza indirebilir veya web sürümünü kullanabilirsiniz. Bu platformda, hizmetlerini kullanarak BTC satın almak veya satmak için yalnızca e-posta hesabınızı kullanabilirsiniz..

Kimlik Olmadan Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Gördüğünüz gibi, KYC olmadan Bitcoin edinmenin farklı yolları var. Ancak, bulunduğunuz yerde hepsi mevcut olmayacak. Almanya’da kimliksiz kredi kartıyla Bitcoin satın almak istiyorsanız, Kolombiya’daki bir kişi ile aynı platformlara sahip olmayabilirsiniz..

Ayrıca kupon satıcılarından kripto para satın alabilir ve parayı çevrimiçi olarak kullanabilirsiniz. Yukarıda belirtilen platformlar bölgenizde mevcut değilse bu bir alternatif olabilir.

Artık kimlik olmadan nereden bitcoin satın alacağınızı bildiğinize göre, bu platformları nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz yeterli. Her biri farklı bir şekilde çalışacak. Bu, farklı bankalardan bir banka hesabı kullanmaya benzer. Her platformun farklı özellikleri vardır ve kullanıcılara farklı çözümler sunar.

Bazıları, banka hesaplarını kullanarak kimlik doğrulaması olmadan Bitcoin satın almanıza ve göndermenize izin verebilir. Diğer çözümlerde yalnızca banka veya kredi kartı seçeneği mevcut olacaktır. Örneğin, Bitcoin ATM’leri yalnızca nakit para idare eder. Bu, teknik bilgisi olmayan kullanıcıların Bitcoin’e erişimini çok kolaylaştıracak..

Gizliliğinizi daha da korumak istiyorsanız, bildiğiniz insanlardan her zaman Bitcoin satın alabilirsiniz. Bu, verilerinizi ve gizliliğinizi daha önce bahsedilen platformlardan çok daha iyi koruyacaktır. Ancak, bunu yapmanın bir şekilde zor olabileceğini biliyoruz. Bu nedenle, BTC almaya veya satmaya hazır bağlantılara sahip olmak her zaman iyidir..

Kimlik Olmadan Çevrimiçi Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Kimliğiniz olmadan çevrimiçi Bitcoin satın almanın çözümlerine önceki bölümlerde değinilmişti. Bu yüzden yüz yüze görüşmenizi öneren P2P ağlarından kaçınmalısınız. Üstelik, kimliğiniz olmadan çevrimiçi Bitcoin satın almak istiyorsanız, Bitcoin ATM’leri çözümlerinizden kesinlikle hariç tutmak isteyeceksiniz..

Çevrimiçi çözümler, internete bağlı ve fiziksel olarak hareket etmenize gerek olmayan platformlardır. Genel olarak, bu çevrimiçi çözümler yüz yüze satın alımlardan daha rahat olma ve daha iyi fiyatlar sağlama eğilimindedir..

Yine de, bazı bölgelerde Bitcoin satın almak için çevrimiçi platformların bulunmadığını belirtmekte fayda var. Bitcoin ATM’leri veya yerel kupon satıcılarının dünya çapında genişlemesinin nedeni budur..

Çevrimiçi olarak ve kimliksiz Bitcoin satın almak istiyorsanız, bölgenizde hizmetlerin mevcut olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Değilse, Bitcoin’i nakit olarak veya şahsen satın almanıza izin veren çözümler arasından seçim yapmanız gerekir..

Kimlik Olmadan Bitcoin Nereden Alabilirim?

Kimliksiz Bitcoin satın almanın farklı yolları vardır. Çevrimiçi ve çevrimdışı çözümleri kullanabilirsiniz. Her şey, bölgenizdeki mevcudiyete ve kullanırken daha rahat hissettiğiniz çözümlere bağlı olacaktır..

Bitcoin logolu Orange Bitcoin ATM

Aşağıdakiler, kimlik olmadan Bitcoin satın alabileceğiniz en popüler yerlerden bazılarıdır.

 • KYC’siz kripto para borsaları
 • P2P platformları çevrimiçi
 • Çevrimdışı P2P platformları
 • Bitcoin ATM’leri
 • Yerel Satıcılar
 • Kuponlar aracılığıyla
 • Merkezi Olmayan Borsalar

Bunlar, kullanıcıların dünyanın en değerli sanal para birimine erişmesine izin veriyor. Yukarıda bahsedilen çözümlerden bazılarının farklı ücret ve komisyonları olacaktır. Bu yüzden sizin için en uygun olanı aramalısınız.

Dahası, dikkate almanız gereken başka şeyler de var. Örneğin, bazı platformlar bir e-posta hesabı kullanmanızı gerektirecektir. Bazıları sizden bir hesap açmanızı bile istemez. Bununla birlikte, hepsi aynı şekilde çalışmaz ve ödeme seçenekleri de farklı olacaktır..

Bazı çözümler kredi veya banka kartı kullanmanıza izin vermezken, diğerleri kesinlikle size bu imkanı sunacaktır. Nakit kullanmak istiyorsanız, yapılacak en iyi şey ATM’ler veya kuponlar dahil olmak üzere çevrimdışı çözümleri kullanmaktır..

Merkezi olmayan borsalar (DEX), kimliksiz bitcoin ticareti yapmanın harika bir yoludur. Merkezi olmayan finans (DeFi) pazarı, tüccarlara ve bireylere farklı olanaklar sunuyor. DEX’ler, ticarete başlamak için kayıt olmanızı gerektirmez. Cüzdanınızı kullanmaya başlayabilir ve sanal para birimlerinizi takas edebilirsiniz.

Ethereum (ETH) veya diğer ERC-20 para birimlerine sahipseniz, bunları Sarılmış BTC (wBTC) ile takas edebilirsiniz. Bu, Bitcoin’i elinizde tutmadan maruz kalmanıza izin veren sanal bir para birimidir. Piyasadaki her bir WBTC için, onu destekleyen bir BTC var.

Temel fark, Bitcoin’in DEX’te kullanılamaması çünkü çoğu Ethereum’un üstünde çalışıyor. Ayrıca, DEX’ler kayıt olmanızı, özel bilgilerinizi paylaşmanızı veya KYC düzenlemelerini geçmenizi gerektirmez. Bu nedenle, kimlik doğrulaması olmadan Bitcoin satın almanın en iyi yollarından biri bu olabilir..

Kripto Para Birimlerini Kullanırken Gizlilik Nasıl İyileştirilir?

Kripto para birimleri ile çalışırken gizliliğinizi iyileştirmenin farklı yolları vardır. Daha önce bahsedilen platformlara erişiminiz olmasa bile, gizliliğinizi korumak için bilmeniz gereken bazı şeyler var..

Kimlik doğrulaması olmadan Bitcoin satın almak ve göndermek istiyorsanız, anlattığımız yöntemlerden bazılarını kullanabilirsiniz. Ancak piyasada mahremiyetimizi korumak kesinlikle çok önemlidir. Geleneksel borsaları veya platformları kullanarak Bitcoin satın alsak bile, verilerimizi ve bilgilerimizi korumalıyız.

Yapabileceğiniz şeylerden biri, kullandığınız BTC adresini değiştirmektir. Bu, etkinliğinizi izlemek isteyen kötü niyetli varlıklara maruz kalmanızı azaltmanıza olanak tanır. BTC ve kripto işlemleri halka açıktır. Herkes onları görebilir ve analiz edebilir. Her transfer yaptığınızda cüzdanlarınızı değiştirebilmenizin nedeni budur.

Ek olarak, bilgilerinizi koruyan Monero (XMR) gibi kripto para birimleri de kullanabilirsiniz. BTC bilgileri her zaman mevcut olsa da, Monero özel verilerin üçüncü şahıslarla paylaşılmasına izin vermez. Kimlik doğrulaması olmadan Bitcoin alıp gönderiyormuş gibi aynı avantajlara sahip olabilirsiniz..

Kimliksiz Bitcoin Satın Almanın Avantajları ve Dezavantajları

Kimliksiz Bitcoin satın alırsanız olumlu ve olumsuz şeyler vardır. Artıları ve eksileri analiz etmek, kimlik olmadan Bitcoin satın almaya değip değmeyeceği konusunda bize daha iyi bir fikir verecektir. Bu avantajları ve dezavantajları kullanmak, Bitcoin satın almak için en iyi yerin nerede olduğunu anlamanıza da yardımcı olacaktır..

Avantajlar

 • Geleneksel borsaları kullanmaktan daha özeldir
 • Bazı platformlar çok verimli çalışıyor
 • Veri sızıntılarına maruz kalmanızı azaltır
 • Bitcoin topluluğuyla farklı bir şekilde etkileşim kurmanıza olanak tanır
 • Çevrimdışı Bitcoin satın alma imkanı sunuyorlar

Dezavantajları

 • Platformların arayüzü o kadar kullanıcı dostu olmayabilir
 • Ücretler ve komisyonlar genellikle daha yüksektir
 • Daha zayıf müşteri desteğine sahipler
 • Bu platformlar tüm bölgelerde bulunmayabilir

Elbette göz önünde bulundurabileceğiniz başka şeyler de var. Her şey aradığınız şeye bağlı olacaktır. Kimliksiz Bitcoin satın almak istiyorsanız, bunları analiz etmek kesinlikle önemli olacaktır..

Kimlik Nihai Kararı Olmadan Bitcoin Satın Alma

İyi haber şu ki, Bitcoin’e kimlik olmadan erişmenin farklı yolları var. Bu, interneti kullanırken gerçekten gizliliklerini korumak isteyen kullanıcılara yardımcı olacaktır. Verilerimiz şu anda ifşa ediliyor, kullanılıyor, satılıyor ve istismar ediliyor.

Hem özel hem de kamu şirketleri, insanları daha fazla kontrol etmek için pozisyonlarını güçlendiriyor. Bitcoin’e erişmek istiyorsanız, bunu bir kimlik sağlamadan yapabileceğimizi bilmek kesinlikle iyidir. Yürürlükte olan bazı KYC düzenlemeleri olsa bile, bazı platformlar kimliksiz Bitcoin satın almamıza yardımcı oluyor..

Bu makalede paylaşılan avantaj ve dezavantajları takiben, Bitcoin satın almak için yer arıyorsanız, neler bekleyebileceğiniz hakkında daha iyi bir fikir edineceksiniz. Bununla birlikte, hükümetler pazardaki baskılarını artırıyor. Kullanıcıların verilerini almak için borsalar ve platformlar istiyorlar. 2021, pazarın nasıl gelişeceğini anlamak için önemli bir yıl olacak.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map