Haziran 2018’in En Önemli 6 Sert Çatalları

Cryptocurrencies ve Blockchain Teknolojisi, hard fork olan bazı teknik terimlerle birlikte geldi. Sert çatallar söz konusu olduğunda, mevcut bir blok zinciri protokolünden bir ayrılma veya önceki blokları / işlemleri geçersiz kılan bir değişiklikle ilgilidir. Bu bazen yeni sürümü desteklemek için bir düğüm veya kullanıcı yükseltmesi gerektirebilir.

Bununla birlikte, Haziran için bir hard fork planlayan birkaç proje var. İşte dikkat etmeniz gereken altı proje:

HempCoin (THC) Ana Düğümleri & Sert Çatal

Planlanmış tarih: 2. Çeyrek bitmeden bir süre önce (30 Haziran’da veya öncesinde)

HempCoin kenevir çiftçilerini ve yerel satıcıları birbirine bağlayan bir kripto para birimidir. THC sembolü kripto para birimini temsil eder. Yazım sırasında belirli bir tarih belirlenmemiş olsa da, proje bir teknoloji değişikliğine uğrayacak. Jetonların yeni sürümü anonim olacak ve ayrıca ekibin bir ana düğüm özelliğini uygulamasına izin verilecek.

2014 yılından beri var olan proje, proje ekibini platformu birinci sınıf yapmak için çalıştırdı. HempCoin for Windows PC kullanıcıları için resmi siteden indirilebilen resmi bir cüzdan bulunmaktadır. Madeni para aynı zamanda Bittrex kripto para birimi değişim platformunda BTC ile alınıyor..

Esrar endüstrisi hızla büyüdüğü için, niş özel bir madeni para olan HempCoin, ileri teknoloji ve kullanıcı dostu uygulamalar kullanarak sektördeki ticareti kolaylaştırmayı hedefliyor..

BitShares (BTS) Sert Çatal

Planlanmış tarih: 07 Haziran 2018

BitShares Haziran ayında Çekirdek Sürümüne sahip. Çekirdek ekip tarafından duyurulduğu üzere, üç hafta içinde yeni bir özellik sürümü çıkacak ve hard forkların Haziran ayının ilk Perşembe günü ve Aralık ayının ilk Perşembe günü olmak üzere yılda iki kez yayınlanması planlanıyor..

BitShares platformu, blok zinciri üzerinde çalışan, açık kaynaklı, merkezi olmayan bir değişim platformudur. Bu projeyi kurmanın amacı, merkezi borsalarla ilgili riskleri ortadan kaldırmaktır. Bu şekilde, daha az hack durumu vardır ve insanların paralarını üçüncü taraf borsalarına kaptırma olasılığı yoktur. Platforma ya tarayıcı üzerinden erişilir ya da bir kullanıcı cihazına indirilir.

BitShares (BTS), diğerleri arasında BitShares Asset Exchange, CoinEgg, Binance, Poloniex, Huobi, Livecoin, Indodax’ı içeren birkaç borsada işlem görebilir. Bu platformlardaki BTS, BTC, ETH, BNB, STEEM ve diğer kripto para birimleri ile kolayca değiştirilebilir..

DigiByte (DGB) Sert Çatal


Planlanmış tarih: 21 Haziran’da veya öncesinde.

DigiByte vakfı, 2018 yazında bir hard fork planladı. Yaklaşan hard fork, GPU dostluğunu korumak için ağdaki madencilik algoritmalarında değişiklikler getirecek..

2014 yılında hayata geçen proje, Bitcoin’de önemli bir zorluk olarak algılanan, özel madencilik cihazları, ASIC ve diğer şeylerin yanı sıra madencilik gücünün merkezileştirilmesi olan sorunu çözme ihtiyacından doğdu..

DigiByte Ethereum’a benziyor çünkü bir sonraki özellikte uluslararası ticareti desteklediği söylenen bir kripto para birimi değil, aynı zamanda merkezi olmayan uygulamaların akıllı sözleşmeler kullanılarak geliştirildiği ve çalıştırıldığı bir platform..

DigiByte (DGB), Bittrex, Poloniex, Kucoin, HitBTC, Upbit, Livecoin, Cryptopia ve benzeri gibi bazı borsalarda BTC, ETH, LTC ve EUR ile takas edilebilir. Kullanıcılar, mevcut herhangi bir platform veya cihaz için DigiByte kripto para birimi cüzdanını resmi siteden kolayca indirebilirler..

ZenCash (ZEN) Sert Çatal

Planlanmış tarih: 26 Haziran 2018

Ekip, Haziran ayı sonunda gönderilmesi planlanan yeni equihash ASIC madencisiyle savaşmak için hızlı hareket ediyor ve bir hard fork öneriyor; ağda ASIC madencilerini ağ üzerinde işe yaramaz hale getirecek bir değişiklik. Yeni yükseltme, yalnızca projelerin orijinal planı olan GPU madencilerini destekleyecek.

ZenCash ilk TLS uçtan uca şifrelenmiş ve anonim sanal para birimi, mesajlaşma ve içerik platformu ve ayrıca merkezi olmayan otonom bir organizasyon olduğu söyleniyor. 2017 yılında piyasaya sürüldü; ZCash’in bir çatalı olan ZClassic’in bir çatalıydı.

ZenCash belirteçleriniz PC’lerde, bir web cüzdanında, Android Cihazlarda ve ayrıca Kağıt cüzdanlarda saklanabilir..

ZenCash tokenları Binance, Bittrex, Upbit, OKEx, Cryptopia, COSS Trade Satoshi ve OpenLedger DEX üzerinden satın alınabilir.

Metaverse ETP (ETP) Sert Çatal

Planlanmış tarih: 30 Haziran’da veya öncesinde.

Metaverse Hard fork’unun ilk yinelemesini yakında gerçekleştirecek. Ekip tarafından açıklandığı gibi, bu sert çatalın ekosistem içindeki kötü aktörlerin eylemlerini azaltması bekleniyor..

Açık kaynaklı kamu defteri, kullanıcılarına dijital varlıklar ve dijital kimlikler sağlamayı amaçlamaktadır. Hizmet olarak Blockchain (BaaS) kullanan ekip, dijital finans hizmetlerine ücretsiz olarak erişmeyi kolaylaştırıyor. Proje 2016’da lanse edilmiş olsa da, 2017 yılının Şubat ayına kadar yayınlanmadı..

Metaverse ETP (ETP), BitGo ve Bulut cüzdanı gibi üçüncü taraf cüzdanlarda saklansa da, ekip ayrıca token’ın mobil ve masaüstü cihazlar için resmi cüzdanını da geliştirdi..

ETP tokenleri TOPBTC, Bit-Z, Bitfinex, QBTC, HitBTC, RightBTC, TDAX ve CoinBene kripto para birimi borsalarında işlem görebilir.

Bytom (BTM) Mainnet Swap, PoW Desteği

Planlanmış tarih: 30 Haziran’da veya öncesinde.

Projenin yol haritasında belirtildiği gibi, eksiksiz bir MainNet takası olacak ve POW desteği ve optimizasyonu entegre edilecek.

Bytom, finansal ve dijital varlık uygulamaları için bir blockchain platformudur. Bytom, dijital varlıkların değişimine ve çeşitlendirilmesine izin veren bir platform sunmayı hedefliyor.

BTM belirteçler, Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde bulunan Bytom resmi cüzdanında saklanır.

Ekip, Bibox, OEX, RightBTC, Huobi, OKEx, EXX, Gate.io, CoinTiger ve diğerleri gibi bazı borsalarda BTM belirtecini listelemede inanılmaz bir iş çıkardı..

Her şey planlandığı gibi gittiğinde Bytom, neredeyse her şeyi temsil eden sanal varlıklarla yeni nesil bir tokenize dünya sunacak. Proje hala alfa aşamalarında olsa da, şimdiye kadar uygulananlara göre umut verici görünüyor..

Sonuç

Bu çatallar, her platformu kendi ağındaki herkes için daha iyi hale getirmeye yöneliktir. Bu çatalların daha sonraki tarihlere taşınması da mümkündür, bu karar takıma bırakılmıştır. Her topluluğun etkinliklerini takip etmek için, özel forumlara katılmanız ve etkinlik olarak güncellenmeniz gerekir..

ZEN’i şu adresten satın alabilirsiniz: Binance değişimi, 2018’de mevcut olan en iyi kripto para borsalarından biri.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map