Dogecoin Nasıl Satın Alınır?

Dogecoin (DOGE) satın almanın birçok farklı yolu vardır. Bu kripto para birimi, Aralık 2013’te bir “şaka para birimi” olarak piyasaya sürüldü. Ancak, hızla büyüdü ve dünyanın piyasa değerlemesi açısından en büyüklerinden biri haline geldi.. 

Bu, birçok yatırımcıyı Dogecoin satın almayı ciddi şekilde düşünmeye iten şeydir. Yıllar geçtikçe, bir şakadan daha fazlası, bu sanal para biriminin kalıcı olduğunu gösterdi. Bu kılavuzda, Dogecoin’i nasıl satın alacağınızı, bunu yapmak için en iyi platformları ve bu kripto para biriminin ne hakkında olduğunu öğreneceksiniz..

Dogecoin nedir?

Dogecoin’i nasıl satın alacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bu sanal para biriminin özelliklerinin hangileri olduğunu bilmeniz gerekir. Dogecoin, dünyanın en popüler dijital varlıklarından biridir. Ana özellik, logosunun “Doge” internet memesinden bir Shiba Inu köpeği göstermesidir..

Onun resmi site Dogecoin’in merkezi olmayan, eşler arası bir dijital para birimi olduğunu iddia ediyor. Dijital varlık, çevrimiçi para transferleri göndermek ve almak için kullanılabilir. Bu Bitcoin’e benzer, ancak daha hızlı ve daha ucuz bir şekilde.

Dogecoin ile ilgili en önemli şeylerden biri topluluğu. Memleri paylaşan ve kripto para birimleri hakkında konuşan canlı, arkadaş canlısı ve eğlenceli bir topluluktur. Dogecoin hakkında söylenecek ilginç şeylerden biri, topluluk tarafından yaratılan faaliyetlerle ilgilidir..

Arkasında birkaç bozuk para bulunan Dogecoin logosu

Örneğin, Jamaikalı Bobsled Takımı’nın Soçi Kış Olimpiyatları’na gitmesi için bir bağış toplama kampanyası oluşturdular. Dogecoin topluluğunun tamamı 50.000 $ değerinde DOGE topladı.

Token fiyatının çok değişken olma eğiliminde olduğunu göz önünde bulundurun. Bazen Bitcoin’den bile daha değişken olabilir. Örneğin, 2017 boğa piyasası sırasında DOGE, madeni para başına 0,017 doları geçmeyi başardı. Bu, dijital varlığın dünyanın en büyüklerinden biri olmasına izin verdi.

Artık bu sanal para birimi hakkında daha fazla bilgiye sahip olduğumuza göre, Dogecoin nasıl alınır konusuna geçelim.

Dogecoin Nasıl Satın Alınır?

Dogecoin hisselerini nasıl satın alacağınızı merak ediyorsanız, o zaman size bunu yapamayacağınızı söyleyeyim. Bir önceki bölümde bahsettiğimiz gibi Dogecoin bir hisse senedi değil kripto para birimidir. Bu nedenle, bu dijital varlığı nasıl satın alacağınıza dair farklı yollar bulmanız gerekecek..

Neyse ki, piyasa, kullanıcıların bu sanal para birimine erişmeleri için çok çeşitli çözümler sunuyor. Kripto para borsaları genellikle en iyi seçenektir. Hızlıdırlar, kullanımı kolaydır ve hatta bir banka hesabına bağlanabilirler. Bu, tüm satın alma deneyimini kolay bir görev haline getirir.

Tabii ki, Dogecoin’i başka insanlardan da satın alabilirsiniz. Ancak bu en iyi veya ideal çözüm olmayabilir. Bunu yapacak doğru kişiyi bulmak genellikle zordur. Üstelik fiyat, kripto borsalarında bulduğunuz fiyattan biraz farklı olabilir..

Binance


Binance, günümüzde lider bir kripto para borsasıdır. Bu platform, Dogecoin dahil çok çeşitli dijital varlıklara destek sunuyor. DOGE’a erişmenin en kolay yolu Binance olacak.

Sorunun cevabı Binance’te Bitcoin ile Dogecoin nasıl alınır?.Bitcoin ve USDT veya BUSD gibi diğer dijital varlıkları kullanarak Dogecoin satın alabilirsiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu, varsa USDT ve BUSD kullanmaktır. Bunlar, ABD dolarının fiyatına bağlı sabit paralardır. Ayrıca, Binance’in büyük bir işlem hacmi vardır, bu da büyük miktarlarda DOGE satın alabileceğiniz veya satabileceğiniz anlamına gelir..

Bu kripto para birimi değişimi, Dogecoin ile Bitcoin nasıl alınır merak eden yatırımcılar için de iyi bir seçenek olacak. Aslında, Binance kullanarak DOGE’nizi ve dünyanın en büyük sanal para birimi olan Bitcoin’i satın aldıktan hemen sonra yatırabilirsiniz..

Binance'de Bitcoin ile Dogecion Nasıl Satın Alınır

Binance, ticaret deneyimini çok daha rahat hale getirmek için son yıllarda çalışıyor. Kullanıcılar, Bitcoin satın almak (bazı yetki alanlarında) ve Bitcoin ile dogecoin satın almak için fiat para birimlerini kullanabilirler. Buna ek olarak, Binance, kullanıcılara farklı topluluk etkinliklerine katılma imkanı sunmaya her zaman açıktır..

Binance’in tüccarlar için kullanıcıların diğer yatırımcılardan dijital varlıklar satın almalarına olanak tanıyan yeni bir bölüm başlattığını belirtmekte fayda var. Bu eşler arası (P2P) çözüm, son aylarda çok popüler oldu. Borsanın “Kripto Satın Al” bölümünde bulacağınız bu seçeneği kullanarak kesinlikle Dogecoin satın alabilirsiniz..

Satın almak istediğiniz DOGE için teklif verebileceksiniz. Dahası, farklı olasılıklar mevcuttur. Bazı satıcılar nakit olarak, bazıları da banka hesabı kullanarak ödeme almak ister. Ayrıca, bu platformdaki teklifler bölgenize göre farklılık gösterecektir. Bu, DOGE veya başka bir kripto para birimi satın almak istiyorsanız dikkate almanız gereken önemli bir şeydir..

Coinbase

Coinbase, en büyük ve en popüler kripto para borsalarından biridir. Bu platformun ana yararı, kullanıcıların sanal para birimlerini alıp satmasının ne kadar kolay olduğu ile ilgilidir. Son yıllarda, Coinbase, yeni gelenlerin kullanması gereken favori platform haline geldi.

Coinbase üzerinden Dogecoin nasıl alınır diye merak ediyorsanız, kötü haber şu ki, bu mümkün değil. Coinbase şu anda Dogecoin’e destek sunmuyor. Bu, Dogecoin’e erişmek isteyen kullanıcıların bunu başka bir platform üzerinden yapması gerektiği anlamına gelir..

Bununla birlikte, Coinbase’de Dogecoin satın almanın bazı yolları vardır. Her zaman Bitcoin (BTC) ve diğer sanal para birimlerini edinebilir ve bunları Dogecoin’i destekleyecek bir borsaya gönderebilirsiniz. PayPal ile Dogecoin satın almak istiyorsanız bu yararlı olabilir.

Günümüzde, borsalar genellikle kullanıcılara PayPal hesaplarıyla sanal para birimleri satın alma imkanı sunmuyor. Ancak Coinbase, bazı yetki alanlarındaki kişilerin PayPal hesaplarını borsaya bağlamasına izin verir. Bu, Coinbase’e para aktarmanıza, BTC gibi dijital bir varlık satın almanıza, başka bir platforma aktarmanıza ve Dogecoin satın almanıza olanak tanır..

Bu bir şekilde karmaşık görünse de, öyle değil. Atmanız gereken farklı adımlar biraz zaman alabilir, ancak PayPal ile Dogecoin’i nasıl satın alacağınızı bilmenin harika bir yolu olabilir..

Dogecoin, Diğer Yöntemlerle Nasıl Satın Alınır??

DOGE satın almak için kullanabileceğiniz başka kripto para birimi borsaları da var. Her şey, beğendiğiniz borsaya ve bölgenizdeki mevcut platformlara bağlı olacaktır. Yukarıda bahsettiğimiz borsaların herhangi birinde, kullanıcılar zaten kayıtlı kullanıcılar ise birkaç dakika içinde Dogecoin satın alabilirler..

DOGE’yi destekleyen diğer bazı büyük platformlar arasında Bittrex, BitMax, Bitcoin.com Exchange, HitBTC, Huobi Global, OKEx, Poloniex, YoBit ve diğerleri bulunur. Doge ticareti yapmak için en popüler ticaret çiftlerinden bazıları, diğerleri arasında DOGE / USDT, DOGE / USD, DOGE / BTC, DOGE / TRY veya DOGE / LTC’dir..

Dogecoin satın almanın diğer yöntemleri arasında PayPal ve Bitcoin bulunur. Bunu nasıl yapacağınızı bu makalenin ilerleyen bölümlerinde öğreneceksiniz..

PayPal ile Dogecoin Nasıl Satın Alınır?

Binance üzerinden Dogecoin nasıl alınır size anlattık. Bu, PayPal ile DOGE’a erişebilmeniz için çok yararlı olacaktır. Bunu yapmak için PayPal hesabınızı Coinbase hesabınıza bağlamanız gerekecek.

Bu, Coinbase’e para yatırmanıza ve Bitcoin satın almanıza izin verir. PayPal ile Dogecoin satın almanın en iyi yolu, aracı varlık olarak BTC kullanmaktır. Ethereum gibi diğer dijital varlıklardan daha ucuz olacak.

Coinbase hesabınızı kullanarak BTC’yi aldıktan sonra, bunları Binance’e göndermeniz gerekecektir. Binance, DOGE / BTC olan bir ticaret çiftine sahiptir. Bu, PayPal ile Dogecoin’i nasıl satın alacağınızı anlamanıza yardımcı olur..

beyaz arka plan ile paypal logosu

Aktarımın işlenmesi birkaç dakika sürecektir. Bitcoin’in nasıl çalıştığını biliyorsanız, bu sizin için bir sorun olmamalı. BTC fonları Binance hesabınıza ulaştığında, Bitcoin ile Dogecoin satın alabileceksiniz..

Paranızı Coinbase’den çekmek için küçük bir komisyon ödemeniz gerektiğini unutmayın. Üstelik BTC transferine ücretler de dahil olacak. Son olarak, alım satımları hem Coinbase hem de Binance’de yapmak size ayrıca ücret ödemenize neden olur. Bu, PayPal ile Dogecoin satın almak istiyorsanız en iyi fiyata sahip olamayacağınız anlamına gelir..

Bitcoin ile Dogecoin satın alın

Gördüğümüz gibi farklı kripto para birimleri kullanarak Dogecoin satın almak mümkün. Bitcoin ile Dogecoin satın almak, önceden Bitcoin sahibi olmanızı gerektirir. Bir cüzdanda veya borsanızda BTC’ye sahip olabilirsiniz. Ancak, sadece DOGE / BTC ticaret çiftini takas etmek istiyorsanız, biraz Bitcoin satın alabilir ve bunu yapmaya başlayabilirsiniz..

Bitcoin kullanarak birkaç borsada Dogecoin satın alabileceksiniz. Bitcoin, dünyadaki en büyük kripto para birimidir ve büyük bir likiditeye sahiptir. Bu, BTC’yi DOGE / BTC ticaret çifti ile bir borsaya kolayca yatırabileceğiniz ve Bitcoin ile Dogecoin satın alabileceğiniz anlamına gelir. Bu, daha önce Bitcoin satın almanız gerekip gerekmediğine bağlı olarak sadece birkaç dakika sürebilir..

Borsada zaten Bitcoin varsa, DOGE / BTC ticaret çiftine gidip ticarete başlayabilirsiniz. Binance, size bu imkanı sunan borsalardan biridir. BitMax ve Bittrex, kullanıcıların Bitcoin kullanarak Dogecoin satın almalarına da yardımcı oluyor..

Satın almak istediğiniz DOGE için ödemek istediğiniz fiyatı seçmeniz gerekecektir. Sadece 1 DOGE satın alamayabileceğinizi göz önünde bulundurun. İşlemin platform tarafından gerçekleştirilmesi için daha fazla coin almanız gerekebilir. Bazı ticaret platformlarının küçük miktarlarda sipariş vermenize izin vermeyeceğini göz önünde bulundurun..

Dogecoin ile Bitcoin satın alın

Ayrıca Dogecoin ile Bitcoin satın alabilirsiniz. Bu, yapılacak daha az yaygın bir şey olacak. Tüccarlar portföylerini genellikle DOGE yerine USDT, Bitcoin veya fiat para birimlerinde tutuyorlar. Ancak, Dogecoin ile nasıl bitcoin satın alınacağını bilmek isteyen bazı DOGE hayranları olabilir ve bu tamamen sorun değil.

Süreç çok basit olacak. Her şeyden önce, bir cüzdan veya DOGE / BTC ticaret çifti ile bir borsada DOGE’ye sahip olmanız gerekir. Gördüğünüz gibi ticaret çifti, Bitcoin ile Dogecoin satın almak istediğiniz gibi aynı olacak. Ancak, bu sefer Bitcoin’i DOGE coin’leri karşılığında satmak yerine satın alacaksınız..

İkincisi, doğru ticaret çiftini açmanız gerekecek. Az önce de belirttiğimiz gibi, aramanız gereken alım satım çifti DOGE / BTC’dir. Bu ticaret çifti Binance, Bittrex ve BitMax gibi platformlarda bulunabilir..

Son olarak, Bitcoin satın almak için artık DOGE’ye sipariş vermeniz gerekecek. Genel olarak piyasa ve limit emirlerini kullanmak mümkündür. Limit emirleri, Bitcoin satın almak istediğiniz bir fiyat belirlemenize ve piyasa emirlerinin hemen işleme alınmasına olanak tanır..

Dogecoin Nasıl Satın Alınır ile İlgili Son Sözler

Hangi borsaları kullanacağınızı biliyorsanız, Dogecoin satın almak kolay bir şeydir. Dahası, Dogecoin nasıl alınır ile ilgili anlattığımız mekanizmalar, bunu yapmanın en hızlı ve en kolay yöntemidir..

Aynı zamanda, Dogecoin hisselerini nasıl satın alacağınız hakkında bilgi arıyorsanız, artık bunu yapmanın mümkün olmadığını biliyorsunuz. Binance, DOGE’a erişmek ve maruz kalmak için en iyi platform olacak. Bunun yerine Coinbase, PayPal ile Dogecoin satın almanız için harika bir çözüm olacaktır (örneğin, paranız bu hesapta kalmışsa).

Diğer kişilerden Dogecoin satın almak, bunu yapmak için var olan kısıtlamalar göz önünde bulundurulduğunda yapılacak en iyi şey olmayabilir. Bununla birlikte, yukarıdaki çözümler bölgenizde mevcut değilse bu da bir seçenek olabilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map