Digibyte (DGB) Nereden ve Nasıl Satın Alınır | Adım Adım Eğitim

Bu yazıda size nasıl satın alacağınızı açıklayacağız. DigiByte (DGB) çok basit bir şekilde. Anlamamız gereken ilk şey, DigiByte’ın ne olduğu ve bu dijital para biriminin nasıl çalıştığıdır..

DigiByte nedir?

DigiByte, merkezi bir yetkiye sahip olmayan, açık kaynak kodlu ve herkesin dahil olmasına izin veren yeni bir para birimi biçimidir. DigiByte’ın son teknoloji ürünü güvenliği, mevcut diğer dijital para birimlerinden daha güvenli olmasını sağlar. Dahası, kullanımı hızlıdır ve sadece birkaç saniye içinde dünyanın her yerindeki herkese gönderilebilir..

Şu anda, DigiByte özel bir topluluğa ve dünya genelinde 100.000’den fazla düğüme sahiptir. Bazı insanlar gelecekteki potansiyeli nedeniyle ona kripto para birimlerinin ‘uyuyan devi’ diyor. Şimdiye kadar, bu görülmeyi sürdürüyor.

Ancak bu sanal para birimini elde etmek nasıl mümkün olabilir? Burada size nasıl olduğunu açıklayacağız.

Digibyte Cüzdanınızı Edinme

Yapmanız gereken ilk şey, satın almak istediğiniz DigiByte’ı saklamak için bir cüzdan kurmaktır. Bunu yapmak için, bir cüzdanı indirmek ve kurmak için gereken tüm bilgilere sahip olacağınız DigiByte resmi cüzdan sayfasına gitmeniz gerekecektir..

Sahip olduğunuz sistem türüne göre bir cüzdan kurmak için farklı kılavuzlar mevcuttur. Bir Windows bilgisayarınız varsa, DigiByte Windows Cüzdan Kurulumunu seçmeniz gerekecektir..

Cüzdanı indirdikten sonra kurun ve programı çalıştırın. Yükleme işlemi sırasında size dosyaları nerede saklayacağınızı soracaklar, bu nedenle bilgisayarınızdaki yeri seçmelisiniz..

Düzgün çalışması için cüzdanın internete erişimi olması gerekir. İndirildikten sonra, blok zincirine senkronize olmaya başlayacak ve bunun işlenmesi biraz zaman alabilir..

Ardından “Ayarlar” düğmesine basmalı, “Cüzdanı şifrele” ye girmeli ve zor ama hatırlaması kolay bir şifre seçmelisiniz. Bu şifre çok önemlidir çünkü şifre olmadan madeni paralarınıza erişemezsiniz..

Bundan sonra, “Dosya” yı tıklayın ve ardından “Cüzdanı yedekle” ye basın. Dosyayı harici bir sabit sürücü veya USB gibi güvenli bir yere kaydetmek çok önemlidir..

Sanal para birimlerini depolamanın en iyi yolu, Ledger tarafından oluşturulan gibi bir donanım cüzdanı kullanmaktır. Ledger Nano S, güvenli ve çok kullanışlı olduğu kanıtlanmış sanal para birimlerini depolamak için kullanılan harika bir cihazdır..

Her şeyi yaptıysanız, “Al” düğmesini tıklayıp ardından “Ödeme iste” yi seçebilirsiniz.

Orada görüntülenecek uzun adresi kopyalayın ve kaydedin çünkü daha sonra başka bir platformda satın alınan paraları saklamak için kullanmamız gerekecek..

Digibyte’ın DGB Paralarını Satın Alma

Şu anda, bu sanal para birimini ilk kez satın almak isteyen kullanıcılar için rahatsız edici olan DigiByte’ı satın almak için fiat piyasası yok. Satın almak için kripto piyasasında çok önemli ve bilinen bir para birimi olan Ethereum’u (ETH) kullanmamız gerekecek..

Ethereum satın almak için bunu yapacağız Coinbase, Piyasadaki en önemli ve bilinen platformlardan biri, ancak aynı şeyi bölgenizdeki başka bir borsa ile de yapabilirsiniz, adımlar çok benzer olmalıdır.

Coinbase’de, sitelerindeki “Kaydol” düğmesine basarak bir hesap oluşturmanız gerekecek. Orada adınızı, e-postanızı ve şifrenizi girmeniz gerekecektir. Değişim çok katı mali kuralları izler ve bu, kimliğinizi çok ciddi bir şekilde doğrulamak zorunda kalacakları anlamına gelir..

Verilen bilgileri doğrulamak için kripto para satın almadan önce telefon numaranızı vermeniz, fotoğraflı kimliğinizin bir resmini yüklemeniz ve bir kredi / banka kartını veya banka hesabını doğrulamanız gerekecektir..

Hesabınızı oluşturduktan sonra Ethereum satın almanız gerekecektir. Bunu yapmak için, bunu bir kredi kartı veya banka havalesi kullanarak yapmanız gerekecektir. Artık hesapta paranız olduğuna göre, üst menüden “al / sat” ı seçmeniz ve satın almak istediğiniz para birimi olarak “Ethereum” u seçmeniz gerekecek..

Burada satın almak istediğiniz ETH miktarını seçmeniz gerekecek. Zaten yaptıysanız, başka bir borsada DigiByte satın almak için ETH’ye sahip olduğunuzu göreceksiniz..

Bunu şu şekilde açıklayacağız Kucoin, ancak bir borsada Ethereum ile DigiByte satın almanıza izin veren başka bir hesabınız varsa, devam edin.

Burada bir hesabınız yoksa, ana sitelerinde bulunan seçenek olan Kaydolmanız gerekecektir. Sağlanan tüm verileri onayladıktan sonra, hesabı onaylamanız gereken bir e-posta alacaksınız..

Normal bir kullanıcı adı ve parola kullanmaktan çok daha güvenli olduğu için iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. 2FA’yı etkin bırakırsanız paranız çok daha güvenli kalacaktır.

Şimdi Coinbase’de satın alınan ETH’yi Kucoin’e taşımamız gerekecek. Menüye gidin ve “Varlıklar” ı ve ardından Ethereum’u (ETH) seçin. Buraya geldiğinizde, ‘Para Yatır’a ve ETH’yi göndereceğiniz yeni bir adrese basmanız gerekir. Adresi kopyalayın ve Coinbase’e gidin.

Coinbase’de üst menüdeki “Hesaplar” bölümüne tıklayın, Ethereum cüzdanınızı arayın ve orada gösterilecek “Gönder” düğmesine basın. Bunu yaptıktan sonra, Kucoin borsasından kopyalanan adresi yapıştırın. Adresin aynı olup olmadığını kontrol edin ve ne kadar Ethereum göndermek istediğinize karar verin. Ardından “Devam Et” i tıklayın ve eminseniz işlemi onaylayın.

Kucoin cüzdanınızda madeni paralar bulunduğunda, DigiByte satın alabilirsiniz. DGB / ETH pazarına gidin ve “Satın Al / Sat” seçeneğini arayın. Şimdi sitenin satın alma tarafına gitmeniz ve “En iyi fiyat” seçeneğine basmanız gerekecek, bu da şu anda mevcut olan en düşük fiyattan satın almanıza olanak tanır..

Bundan sonra, satın almak istediğiniz miktarı seçin ve “Satın Al” düğmesine basın. Şimdi, satın almak istediğiniz DigiByte’a Kucoin’de sahip olacaksınız. Bir sonraki adım, onları kılavuzun başında indirdiğimiz cüzdanınıza göndermektir..

DigiByte şu anda madeni para başına 0,0284 dolardan işlem görüyor ve 302 milyon dolarlık piyasa değerine sahip. Bu, DigiByte’ın piyasadaki en önemli 31. sanal para birimi olduğu anlamına gelir.

Sonuç

DGB almayı mı düşünüyorsunuz? Neden ya da neden olmasın? Yorumlarda bize bildirin.Bu madeni paraya çok fazla ilgi var, bu nedenle aşağı bir piyasada bile ilgilenen tarafların olmasını bekliyoruz.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map