Dalgalar Nedir (WAVES) – Bilmeniz Gereken Her Şey

Dalgalar (WAVES), Scorex çerçevesinin üzerine inşa edilmiş, Rus, merkezi olmayan ve geniş kapsamlı bir değişim platformudur. Platform, kullanıcılarına varlıkları ve özel jetonları oluşturmak, yayınlamak ve aktarmak için basit araçlar sağlar..

Platformun ana hedeflerinden biri, kullanıcılarına istikrarlı bir blok zinciri ortamı sunarak, herhangi bir istikrarsızlık sorunu olmadan blok zinciri üzerinden fiat para birimini transfer etmelerine olanak tanımak.

Bu, özellikle kitle fonlaması projeleri arayan yatırımcılar veya kendi dijital para birimlerini ve uygulama içi para birimi sistemlerini oluşturmanın verimli bir yolunu arayanlar için cazip hale getiriyor..

iş

Waves ile Başlamak

Kendi jetonunuz yalnızca birkaç dakika içinde oluşturulabilir; ancak, kayıt olurken hesap, gizli ifadenizi (SEED) kaydetmeniz ve hesabınızı bir parola ile korumanız istenecektir.

Waves platformu nasıl çalışır?

Waves, bir ağ istemci yazılımının genellikle hard fork olarak bilinen her yeni işlem türü ile güncellenmesi gereken tipik blok zinciri protokolünü geliştirmeyi amaçlamaktadır. Kısacası, yeni işlem türleri eklentiler aracılığıyla çekirdek yazılımın üzerine uzantılar olarak uygulanır..

Platform aynı zamanda akıllı sözleşmelerle de çalışır, ancak Ethereum’dan olanlar gibi diğer sözleşme türleriyle pek ortak yanları yoktur. Akıllı sözleşmeler yerleşik eklentilerle yazılır, böylece tüm süreci basitleştirir.

Özel Uygulama Simgeleri (CAT’ler), merkezi olmayan değişim (DEX) ve çeşitli anonimlik özellikleri, çekirdek yazılıma dahil edilen yalnızca bazı öğe türleridir.

Özel Uygulama Simgeleri – CAT’ler

Daha önce de belirtildiği gibi, platformun ana hedeflerinden biri, özel jetonların kolay oluşturulması ve zahmetsizce aktarılmasıdır. Jetonlar, mobil cihazınız aracılığıyla oluşturulabilir Android ve iOS uygulamalar veya aracılığıyla web istemcisi. Alternatif olarak, WavesLiteApp uzantısı bilgisayarınızın Chrome tarayıcısında.

Ayrıca bir masaüstü cüzdan mevcut. Ancak, son derece deneysel olduğunu unutmayın..

Platform, bu tokenleri neredeyse her şeyi temsil edebilecekleri ölçüde özelleştirmenize olanak tanır. Bir jeton oluşturmanın 1 WAVE ücrete tabi olduğunu lütfen unutmayın.

uygulama


Merkezi olmayan değişim – DEX

Müşterilerin BTC, ETH veya diğer kripto para birimlerini Waves ile takas etmelerini mümkün kılar. Alternatif olarak, Waves platformundaki diğer belirteç sorunları karşılığında değiştirilebilirler..

Waves tarafından sunulan merkezi olmayan borsayı kullanmanın birincil yararı, gelişmiş güvenlik ve fonlarınız ve hesabınız üzerinde tam kontrole sahip olmanızdır. Merkezi olmadığı için, aynı zamanda hiçbir üçüncü tarafın olmadığı anlamına da gelir.

Platformun merkezi olmayan değişim sistemi, alım / satım siparişlerini eşleştirmek ve tokenları değiştirmek için otomatik bir eşleştirici kullanır. Beklendiği gibi, DEX’teki en popüler işlemler Waves ve Bitcoin arasındadır..

Ticaret çiftlerinin tam listesi şurada mevcuttur: CoinMarketCap.

dex

Dalgalar Jetonu

Jetonlar, platformdaki tüm işlemlerden sorumludur. Waves tokenleri, ağı ve bu belirli platformdaki tüm varlıkları güvence altına alacak. Örneğin, varlıkları transfer etmek istediğinizde veya para birimi biçiminde çeşitli varlıkları cüzdanınıza çekmek istediğinizde, aynı jetonlar kullanılacaktır..

Waves ayrıca, esas olarak ölçeklendirme sorunlarını önlemek için iki katmanlı bir mimari kullanır. Bu tür bir mimari, ağı korumak için hem hafif hem de tam düğümleri kullanır ve bu, çoğu kripto para biriminin şu anda kullandığından kökten farklıdır..

Hafif düğümler, blok zincirini asla indirmedikleri için işlem onayları için büyük ölçüde tam düğümlere bağımlıdır. Bağlantıları Scorex platformunun yardımıyla mümkün kılınmıştır. Basitçe söylemek gerekirse, hafif düğümler, işlemlerin tam geçmişini indirmek yerine mevcut ağ durumunu kullanır. Ağ durumu, ödeme doğrulama işleminin arkasındaki ayrıntıları belirlemek için kullanılır.

Şu anda, bir Proof-of-Stake fikir birliği algoritması tarafından yerinde tutulan, dolaşımda yaklaşık 1 milyon Waves jetonu var. Bu Kiralanmış Teminat Kanıtı sistemi, tokenlerinizi geçici olarak tam düğümlere vererek tokenlerinizi stake etmenize olanak tanır..

Tam bir staking modunu çalıştırmak için 10.000 WAVES’e ihtiyacınız var. WAVES’inizi birden fazla halka açık madencilik havuzundan birine kiralayarak gerekli miktarda jetona sahip olmasanız bile, stake etme katılımı yine de sağlanabilir..

Takım

Projenin arkasındaki ekibin aklında tek bir büyük hedef var ve bu, blok zinciri jetonlarını iyileştirmek için var olan her şeyi iyileştirmektir ve Waves jetonları gerçekten basit olsa da, kullanımı da son derece kolaydır..

Ekip üyelerinin çoğu, NXT uzun zamandır. Bununla birlikte, talihsiz bir ICO, tartışmalı geliştirme kararları ve dönüşümlü geliştirme ekipleri, bunun yerine kendi projelerini terk etme ve başlatma kararına yol açtı..

Ekip, Waves projesine sıfır noktasından başladı; bu nedenle Waves, fiat entegrasyonuna daha güçlü bir vurgu yaparak NXT’den doğal olarak farklıdır. Dikkate değer bir diğer gerçek ise şirketin yakın zamanda Deloitte ve Rusya Ulusal Yerleşim Deposu ile ortaklık kurmasıdır..

Takım

WAVES nasıl satın alınır

WAVES satın almaya gelince, size en popüler olanlardan bazıları da dahil olmak üzere birden fazla seçenek sunulur. borsalar orada gibi Gelgit, Binance, BCEX, Exmo, Bittrex, ve Livecoin, aynı zamanda platformun kurum içi merkezi olmayan değişimi, DEX.

Binance ve Bittrex gibi harici borsaları tercih ediyorsanız, önce Bitcoin veya Ethereum satın almanız ve sadece WAVES ile takas ettikten sonra yapmanız gerekir..

Fiyat Tahmini

Kripto para birimi çok olumlu başladı, fiyatını BTC’ye ve ABD dolarına göre çok fazla artırabilirdi. Daha sonra çok istikrarlı kaldı, bu iyi bir işaret. Elbette iniş ve çıkışları vardı, ancak her zaman net bir aralıkta – 2,5 ile 5,5 dolar arasında.

Tüm sanal para birimleri ve Bitcoin (BTC) Aralık 2017’de ve 2018’in başında genişlediğinde, Waves 16 dolara ulaştı. Şu anda 4 dolar civarında işlem görüyor.

Gelecekte de benzer davranışları görebiliriz. Fiyat kalıbı zamanla kendini tekrar etmeye devam ediyor. Bir sonraki yukarı doğru harekette 8 doların üzerine çıktığını kolayca görebiliriz, bu daha yeni başladı gibi görünüyor. Uzun vadede fiyat da yükseliyor gibi görünüyor.

Tabii ki, sanal para birimlerinin çok değişken varlıklar olduğunu hesaba katmalıyız. Fiyatların düşmesine neden olan önemli bir olay varsa, Waves trendi takip eder..

Sonuç

Waves (WAVES), çok kısa sürede kayda değer bir piyasa değerine ulaşmayı başaran, gelecek vaat eden bir kripto projesidir. Platform, blok zinciri ile ilgili tüm avantajlarla birlikte size kendi tokenlerinizi oluşturmanın basit bir yolunu sunar. Waves aynı zamanda merkezi olmayan bir borsa olarak da faaliyet gösteriyor ve 100 milyon sabit arzına sahip olması da onu önümüzdeki dönemde daha da popüler hale getirecek..

Projenin arkasındaki ekip, projeyi yeni zirvelere taşımaya istekli görünüyor ve Rus hükümeti ile anlamlı ortaklıklar, ürünün gelecekteki yatırımcılarla olan imajına yardımcı olacaktır..

Waves Kişileri ve Ek bilgiler:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map