Cryptocurrency’in Gizli Taşları # 4 – OneLedger (OLT)

Cryptocurrency’in Gizli Taşları # 4 – OneLedger (OLT)

OneLedger (OLT) küçümsenmemiş, evrensel çapraz defter protokolü farklı blok zinciri ekosistemleri arasında birlikte çalışabilirliği artırmak için yan zincirlerden yararlanır. Bu ne anlama geliyor? Kullanıcıların, geliştiricilerin ve işletmelerin kullanımına sunulan hepsi bir arada bir blok zinciri çözümüdür.

oneledger incelemesi 696x462Kaynak: https://icobattle.com/

Yan zincir fikri çığır açıcı değil. Şunun gibi benzer ICO’ları zaten duyduk Aion, LİSK, EOS, Ark, ve Simge. Ancak, OneLedger her şeyi gölgede bırakabilir.

Dijital Varlıkları Aktarın Farklı Blok Zincirler Arasında

Günümüzde şirketler, idari süreçleri kolaylaştırmak, insan hatalarını azaltmak, operasyon maliyetlerini en aza indirmek ve şeffaflığı artırmak için blockchain teknolojisinden yararlanıyor. Bununla birlikte, blockchain teknolojisinin ana akım olarak benimsenmesi hala zorluklarla karşı karşıyadır. Geçiş kolay değildir ve işletmeler buna değişen hız ve başarı dereceleri ile yaklaşmaktadır..

Ekran görüntüsü 2

Kaynak: https://oneledger.io

Bu zorluklardan biri, birlikte çalışabilirliğin olmamasıdır – farklı blok zincirlerinin birbirleriyle iletişim kuramaması. Örneğin, bir Ethereum hesabından BTC’ye bir işlem yapmak imkansızdır. Bunu yapmak için bu işlem, madeni para göndermeden önce bir zincire transferini içerir. Bu maliyetlidir, zaman alıcıdır ve önemli miktarda üçüncü taraf yardımı gerektirir (örneğin alışverişler). Blok zinciri teknolojisinin ana akım olarak benimsenmesini engelleyen diğer önemli sorunlar, dApp’lerin çoklu ağ dağıtımı, ölçeklenebilirlik ve mevcut eski sistemlerdir..

OneLedger, bu sorunlar için bir çözüm sunmak üzere tasarlanmış bir blok zinciri başlangıcıdır. Çapraz defter işlemlerini kolaylaştırır. Protokolü, ödeme kanallarını ve hash zamanı kilit sözleşmelerini (HTLC) destekleyen Ethereum, Bitcoin vb. Gibi diğer dağıtılmış defterlerle senkronize edilebilir..

OneLedger İş Başlatma

OneLedger, farklı blok zincirleriyle etkili bir şekilde bütünleşen üç katmanlı bir konsensüs protokolüdür..

1. İşletme Başlatma

İlk katman, genelleştirilmiş bir sözleşmenin başladığı, yapılandırılabilir rol tabanlı bir fikir birliği protokolüdür. Sözleşme, farklı blok zinciri kodlarını çalıştıran ağ içinde oluşturulur ve dağıtılır. Bitcoin düğümlerinde sözleşme, düğümler oluşturulduğunda oluşum sözleşmesinden kopyalanır. Ethereum düğümünde, sözleşme akıllı sözleşme şeklinde yürütülür..


2. Kanal Konsensüsü

İkinci katman, Kanal Konsensüsü olarak bilinir. Ana rolü, sözleşme şartlarına göre düğümler arasındaki etkileşimleri yürütmektir. İkinci fikir birliğine ulaşmak için, tüm katılımcılar arasında yan zincir fikir birliği yapılır. Katılımcıların üçte ikisinden fazlası kabul ettiğinde fikir birliğine varılır. Mutabakat sağlandıktan sonra, veriler bir bloğa yazılır ve tüm düğümlere (katılımcılar) yayınlanır.

3. Kamu zinciri fikir birliği

Üçüncü (son katman), “Public Chain Consensus” olarak adlandırılır. Bu katman, halka açık zincirler arasında dijital varlıkların aktarılması talep edildiğinde gereklidir. Sonuç olarak, yan zincir ön konsensüsü, yan zincir konsensüsünün başlangıcında başlatılır. Teklif uygun halka açık zincire gönderildikten sonra, doğrulayıcılar bir bloğu kilitlemek veya kilidini açmak için oy kullanır. Katılan düğümlerin yan zincirinin% 75’inden fazlası fikir birliğine ulaşırsa, ön konsensüs bloğu deftere eklenir.

Jeton

OneLedger şu anda 15 milyon $ ‘lık sabit limitli bir İlk Para Teklifi yürütüyor. Bir milyar OLT jetonu önceden mayınlanacak. Her bir jeton, başlangıçta karşılık gelen bir ERC-20 jetonuna eşlenecektir..

OneLedger’ın belirteç ekonomisine göre, üç katılımcı OLT’yi kullanacak.

Kullanıcılar: OLT’lerdeki ağ destekçilerine veya düğümlerine bir işlem ücreti ödemesi gereken / gereken kişiler veya işletmeler.

Düğümler: Ağ ücretleri düğümlere gider; OLT cinsinden ödenir. OneLedger ekosistemi, herkesin ilk başta bir düğüm çalıştırmasına izin verir. Sistem olgunlaştıkça, OLT’de belirli bir ücret gereklidir..

Geliştiriciler: Bunlar ekipler veya bireysel katılımcılar olabilir. Geliştiriciler, modüllerini OneLedger’ın merkezi olmayan pazarına dağıtmak için OLT token’larına ihtiyaç duyacaklar. Akıllı sözleşme satış koşullarını tanımlayacak.

Geliştiriciler ve Danışmanlar

OneLedger’ın arkasındaki fikir, Kanada Çin Blockchain Profesyonel Birliği (CCBPA) Başkanı David Cao’nun fikiriydi. Bay Cao, kurumsal mimari ve blok zinciri teknolojisinde 13 yıldan fazla deneyime sahiptir. O da çalıştı Xerox Lider Ticaret Danışmanı olarak ve IBM Toronto Lab’da WebSphere Commerce Developer olarak.

Kurucusu ve CEO’su Trust 2 Pay, Alex Todd, aynı zamanda OneLedger’ın Baş Teknoloji Danışmanıdır. Stephen Lee, Baş Mühendistir. Yazılım mühendisi olarak çalıştı. Microsoft ve IBM yanı sıra bir Kıdemli Danışman olarak Alman bankası.

OneLedger platformunun ilk sürümü 2019’da piyasaya sürülecek.

Son düşünceler

OneLedger, blockchain ekosistemindeki bazı mevcut ve acil ihtiyaçlara harika bir çözüm sağlıyor gibi görünüyor..

OverLedger, Aion, ve Evren birlikte çalışabilirlik açısından OneLedger’ın ana rakipleri olarak kabul edilir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map