BitShares (BTS) Nedir – Bilmeniz Gereken Her Şey

Kripto dehası Dan Larimer tarafından 2014 yılında yaratıldı, BitShares (BTS), ProtoShares adıyla (bitişik PTS belirteci ile) gittiği için en eski blok zinciri projelerinden biridir..

Platformun ana hedefi, hem kripto para birimlerinin oluşturulmasını hem de ticareti destekleyen teknolojik olarak gelişmiş bir değişim yoluyla merkezi olmayan bir konuda finansal işlemleri ve etkileşimleri kolaylaştırmaktır. Kısacası, klasik finansal hizmetlere doğrudan erişimi olmayan dünyanın her yerinden herkese yardımcı olmak için tasarlandı.

Esasen, BitShares, blok zinciri teknolojileriyle desteklenen güvenli ve merkezi olmayan araçlar sayesinde “bankasızların” kendi bankaları haline gelmesi için benzersiz bir fırsat sunar..

BitShares

Grafen hakkında her şey

Bir başka ilginç gerçek de, BitShares’in Grafen, bir fikir birliği mekanizması olarak hareket etmek üzere tasarlanmış açık kaynaklı, C ++ blok zinciri uygulaması. Graphene’in gerçek dünyadaki bazı yardımcı programlarından bazılarını aşağıdaki gibi projelerin arkasında görebilirsiniz: Steemit.com ve PeerPlays.com.

Kayda değer bir gerçek, Graphene’nin saniyede 100.000 işlem gerçekleştirebilmesi ve yalnızca 1,5 saniyelik bir blok süresine sahip olmasıdır. Bu nedenle, BitShares, MasterCard ve Visa finansal hizmetlerinin birleşiminden her saniye daha fazla işlemi gerçekleştirebilir. Bugüne kadar, BitShares, tek bir günde en fazla işlem sayısının rekorunu elinde tutuyor, 13 Eylül 2017’de yaklaşık 920.000 işlem kaydedildi..

BitShare’ın Merkezi Olmayan Varlık Değişimi

BitShares değişimi tipik ticaret ve para çekme limitlerine sahip olmadan tüm işlemlerinin korunmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Piyasadaki en ucuz borsalardan biridir ve tüm tüccarlar eşit haklara ve avantajlara sahiptir.

Merkezi olmayan BitShares borsasında, iki tür varlıkta hızlı ve ucuz bir şekilde ticaret yapabilirsiniz: akıllı paralar ve kullanıcı tarafından verilen varlıklar.

Perspektif haline getirmek için, bu kripto tabanlı varlıklar, bitUSD olarak da bilinen ABD doları gibi gerçek dünya varlıklarını izliyor. Akıllı paralarla ilgili olarak, bu paraların her zaman yaklaşık olarak temsilci varlıklarının gerçek dünya değeriyle aynı değerde olacak şekilde programlandığını unutmayın. Her zaman ilişkili fiat değerlerini yansıtırlar. Örneğin, bir bitUSD, bir ABD doları ile aynı değere sahip olacak şekilde tasarlanmıştır..

Kullanıcı tarafından verilen varlıklar, platformun kullanıcıları tarafından oluşturulur. BTS sahibi olan herkes kendi mal varlığını ihraç edebilir. Bu varlıklar, platforma kaydedilebilen özel belirteçlerdir. En iyi yanı, kullanıcılara bu varlıkları nasıl yaratacakları konusunda tam kontrol sağlanmasıdır, çünkü bu varlıkların değerinin yanı sıra ilişkili yapılarını da seçebilirler. Bir varlığı oluşturan kişi, aynı zamanda adı, dağıtımı, açıklamayı ve diğer gerekli bilgileri de belirtmelidir..

Değişim, enflasyonu, hisse senetlerini, tahvilleri ve hatta endeksleri izleyen varlıkları desteklemeyi içerir. Varlığınızın yeterince faize sahip olması koşuluyla, hemen hemen her şeyi takas edebilirsiniz. İlgili birkaç örnek kripto para birimleri, fiat para birimleri, altın, gaz, petrol ve diğer değerli malzemelerdir..

DMerkezileştirilmiş Otonom Şirketler (DAC’ler)

BitShares’in dahili yönetimi, BitShares sahiplerinin BTS’in geleceğine karar vermesine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış bir çerçeve olan, Merkezi Olmayan Otonom Şirket (DAC) tarafından kontrol edilmektedir. BitShares’in kendisi, platformu geliştirmeye dahil olan tüm insanlar için yeterli tazminat sağlamak üzere tasarlandığından bir DAC olarak kabul edilebilir..


BitShares madeni para sahipleri fonların platformda nasıl tahsis edileceğine karar verebildiğinden, herhangi bir üye esasen bir çalışan olabilir. Birisi ne kadar çok jeton yatırırsa, oyları o kadar yüksek olacaktır. Üç tür işçi vardır: tanıklar, temsilciler ve işçiler.

Temsilci Teminat Kanıtı (DPoS)

İlk işçi türü, tanıklar, işlemleri gerçekleştirmek ve ağı güvence altına almak için para alan işçilerdir. Öte yandan delegeler ücret almıyor, ancak katkılarına göre konumlarını koruyorlar, bu da bir bütün olarak platform için çeşitli güncellemeler önerebilecekleri anlamına geliyor. Son olarak, proje önerebilecek kişiler işçilerdir ve projeleri oylanırsa ve oylandığında, gelişimlerine devam etmek için para almaya başlarlar..

Her şeyi daha da basitleştirmek için: tanıklar “ağır işleri” yapar, tanıklar ve işçilere blok zinciri tarafından ödeme yapılır ve tanıklar sorumlu tutulur.

Geleneksel Çalışma Kanıtı (PoW) (çoğu kripto para birimi tarafından kullanıldığı gibi, Bitcoin dahil), önemli bilgi işlem kaynaklarını kullandığı için zaten modası geçmiş bir çözüm olarak kabul edilmektedir. BitShares, Yetkilendirilmiş Teminat Kanıtı (DPoS) fikir birliği modeli kullanır. Proof of Stake (PoS) tasarımını geliştirmek ve PoW modeli ihtiyacını ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır..

BitShares’te Planlanmış Ödemeler

BitShares’in diğer akıllı sözleşme platformlarına göre sahip olduğu kayda değer bir avantaj, hesabınızdan yetkili bir para çekme işlemi ayarlamanıza izin veren planlı ödemeleri desteklemesidir. Daha da iyisi, platform aynı zamanda yinelenen ödemeleri destekliyor ve aylık abonelik ödemelerini parkta bir yürüyüş gibi gösteriyor.

Yinelenen ödemeleri ayarlamak için yapmanız gereken tek şey, para çekme izinleri vermek ve dönem başına para çekme limitini seçmektir..

Yönlendirme Ödül Programı

Çoğu blok zinciri platformuna benzer şekilde, BitShares ayrıca ödüllü bir tavsiye programı sunar. Platforma ve ağda zaten var olan ve tabiri caizse daha fazla insanı içeri çekmeyi başaran herkese fayda sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Program, kaydolduğunuz her Ömür Boyu Üye için size 80 ABD Doları verir. 80 ABD Doları, her Yaşam Boyu Üyenin kaydolurken ödemek zorunda olduğu 100 ABD Doları tutarındaki ücrettir..

Referans

To Takım

BitShare’ın kamu temsilcisi Dan Larimer, yaratıcısı. Daha önce belirtildiği gibi, BitShares bir DAC’dir, bu nedenle ekibin geri kalanı hakkında çok az şey bilinmesi şaşırtıcı değildir. Teorik olarak, oluşturma, oylama, stake etme ve geliştirme yoluyla platformla aktif olarak etkileşime giren herhangi bir kullanıcı, bir üyedir..

BitShares BTS nasıl satın alınır

BTS’yi şu adresten satın alabilirsiniz: BitShares Varlık Değişimi kendisi için başka herhangi bir kripto para birimi ticareti yaparak veya doğrudan en popüler borsalardan bazılarından. Bunlar şunları içerir: ZB.COM, Binance, Huobi, Poloniex, Gate.io ve diğerleri.

Sonuçlar ve ilgili riskler

BitShares, şüphesiz, iyi düşünülmüş bir mimariye dayanan ve kullanıcılarına çok sayıda yararlı merkezi olmayan finansal hizmetler sunan çok güçlü bir platformdur. Kullanıcılarına smartcoin (bitAssets) verme imkanı sağlar, saniyede 100.000’den fazla işlemi işleme potansiyeline sahiptir ve Delegated Proof of Stake (DPoS) algoritması aracılığıyla gerekli bir yönetim katmanı ekler..

Bununla birlikte, hiçbir belirteç şu anda değerdeki radikal düşüşlere karşı bağışık değildir. Bir “Kara Kuğu Etkinliği” riski hala çok fazla ve gerçekleşmesi durumunda platform potansiyel olarak büyük ölçekte istikrarlı işlemler gerçekleştirme yeteneğini kaybedebilir..

Başka bir şey değilse, BitShares, işletmelerin aslında merkezi olmayan bir yöntem kullanılarak yürütülebileceğine dair gerçek bir ifadedir. Ancak bu deneysel bir teknolojidir, dolayısıyla BitShares’in bu tür öngörülemeyen olaylara, FUD’lara ve hatta güvenlik ihlalleri ve saldırılarına karşı anlaşılmaz hale gelmesine kadar gidecek daha uzun bir yol var..

BitShares Kişileri ve Ek bilgiler:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map