BitMEX Exchange: Tam Bir Kılavuz

Yatırımcıların tam da bunu yapmasına yardımcı olmayı amaçlayan bir kripto para borsası var ve adı BitMEX. Bitcoin Ticaret Borsası’nın kısaltması olan BitMEX, yatırımcılara yalnızca kullanarak çeşitli küresel pazarlara erişim sunan çok güçlü bir ticaret platformu / dijital para birimi değişim platformudur. Bitcoin.

Günlük 35.000 BTC’nin üzerinde işlem hacmi ve aylık 540.000’in üzerinde erişim ve lansmanından bu yana 34 milyar doların üzerinde Bitcoin değerinde işlem geçmişi ile BitMEX, şu anda faaliyette olan en büyük Bitcoin ticaret platformlarından biridir..

Platform, kullanıcılarının kaldıraçla ticaret gibi karmaşık finansal işlemleri gerçekleştirmelerine izin vermesiyle ünlüdür. Ek olarak, BitMEX, Türevler, Vadeli İşlemler ve Tahmin sözleşmeleri gibi çok çeşitli sözleşmeler sunar ve sözde “Sürekli P2P Takası” sunan tek platformdur.

Sürekli swaplar vadeli işlemlere çok benzer, ancak bununla ilişkili bir son kullanma tarihi yoktur ve herhangi bir uzlaşma içermez. Şu anda, BitMEX 3 Bitcoin pazarı için destekle geliyor: Bitcoin / USD (XBT), Bitcoin / CNY (XBX) ve Bitcoin / JPY (XBJ).

Bitmex Exchange ÖzellikleriBitmex Borsasının Özellikleri

BitMEX’te Kaldıraç ve Marjin Ticareti

Yatırımcılara, platformdaki konumlarından yararlanma seçeneği sunulur. Bu, yatırımcıların gerçekte mevcut bakiyeden daha büyük siparişler verebileceği anlamına gelir. Bu ticaret yöntemi genellikle daha yüksek bir kârla sonuçlanır ve buna “Marjin Ticareti” denir. BitMEX ile ilişkili iki tür marj ticareti vardır: çapraz marj ve izole.

İlk tür, tüccarlar için, pozisyonlarını korumak için cüzdanlarındaki tüm parayı kullanmalarına izin verdiği için biraz risklidir. İkincisi, tüccarların bir sipariş verildikten sonra pozisyonlarını korumak için kullanmaları gereken cüzdanlarından belirli bir miktar para seçmelerine izin verdiği için biraz daha güvenlidir..

Platform, kullanıcıların Bitcoin ve Bitcoin Cash ile ilgili olarak 1: 100 kaldıraç belirlemelerine olanak tanır. Perspektife koymak gerekirse, diğer çoğu borsa 1:20 oranını nadiren aşıyor.

BitMEX’e nasıl başlanır

Ticarete başlamak için BitMEX’te bir hesap oluşturmanız gerekecek. E-postanızı, adınızı, ikamet ettiğiniz ülkeyi, seçtiğiniz bir şifreyi girerek, CAPTCHA’yı doldurarak ve Hizmet Şartları’nı kabul ederek web sitesine kaydolmanız gerekmektedir. Gerçek bir e-posta adresi sağladığınızdan emin olun ve kullanmadan önce hesabı doğrulamanız gerekecektir..

İşlem limiti olmamasına rağmen, BitMEX’in ABD merkezli tüccarlara izin vermediğini belirtmekte fayda var. Vurgulamaya değer bir diğer husus, KYC / AML belge sunmaya gerek olmadığı gerçeğidir..

Hesabınızın güvenliğini sağlamak

Hesabınız oluşturulduktan sonra, güvenliğini sağlayarak hesabınızı güvende tuttuğunuzdan emin olun. Hem değişim hem de e-posta hesabı için sağlanan İki Faktörlü Kimlik Doğrulama motorunu kullandığınızdan emin olun. Söylemeye gerek yok, şifrenin en az 20 karakter uzunluğunda, büyük ve küçük harflerin, sayıların ve karakterlerin bir kombinasyonu ile güçlü olması gerektiğini söylemeye gerek yok.

BitMEX Trading Dashboard – Açıklandı


BitMEX kullanıcılarına, herkesin ticaret deneyiminden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olan kullanıcı dostu bir gösterge tablosu sağlar. İşleri yeni kullanıcılar için olabildiğince kolaylaştırmak için arayüzü üç kategoriye ayırdık:

  1. Pazar bilgisi
  2. Hesap bilgisi
  3. Ticaret Araçları

Arayüzün en baskın bölümü, Pazar bilgisi Bölüm. Bu bölüm aşağıdaki bölümlerden oluşur: Pazar Genel Görünümü, Pazar Seçimi, Pazar Bilgileri ve Pazar Sözleşmesi Ayrıntıları.

Pazara Genel Bakış arayüzün üst kısmında bulunabilir ve mevcut tüm pazarların hisse senedi sembollerini içerir. Altında, seçilen pazarlardan herhangi biri hakkında ilgili piyasa bilgileri sağlayan Pazar Seçimi’ni bulabilirsiniz. Piyasa Bilgileri, bu arayüz bölümünün açık arayla en büyük bölümüdür ve grafikler, sipariş defterleri ve son ticaret geçmişini bulabileceğiniz yerdir.

Son olarak, Piyasa Sözleşmesi Ayrıntıları arayüzün sol alt tarafında bulunabilir. Burada, Pazar Seçimi bölümünde seçilen sözleşme veya pazar hakkında bilgileri görebilirsiniz..

Bitmex Exchange Kontrol PaneliBitmex Exchange Kontrol Paneli

Hesap bilgisi bölümü, gösterge tablosu sekmeleri, bakiye ekranı ve hesap bilgileri bölümleri gibi bölümlerden oluşur. İlk iki bölüm oldukça açıklayıcıdır, hesap bilgileri bölümü ise kullanıcı deneyiminizi özelleştirmenize ve diğer hesap / ilgili ayarlara erişmenize olanak tanır..

Ticaret Araçları bölümü, tüm arayüzün tartışmasız en ilginç kısmıdır. Sipariş Sırası, Pozisyona Genel Bakış ve Siparişleri ve Pozisyonları Yönet bölümlerinden oluşur. Birincisi, gerekli parametreleri (miktar, fiyat vb.) Seçerek sipariş verebileceğiniz yerdir. İkinci bölüm, sözleşmeler, giriş fiyatı, Özkaynak Getirisi (ROE), tasfiye fiyatı ve kullanılan kaldıraç gibi geniş bir bilgi yelpazesini görüntülemeye izin verir. Aktif emirler ve açık pozisyonlar, Piyasa Bilgileri bölümünün altında bulunan son segmentte görünecektir..

İşlemler kaydedildikten sonra, ticaret bölümünde görüntülenebilir. BitMEX, otomatik kaldıraç kaldırma adı verilen bir teknoloji kullanır. Kısacası, likit pozisyonların dalgalı piyasalarda bile kapatılabilmesini sağlamak için kullanılır..

BitMEX aşağıdaki emir türlerini destekler: Limit Emri, Piyasa Emri, Limit Emri Durdur, Piyasa Emri Durdur, Takip Durdurma Emri, Kâr Al Limit Emri ve Kar Al Piyasa Emri.

Bonus: BitMEX Karını Hesaplama

Elbette, platform size siparişleri ve pozisyonlarını yönetme seçeneği sunar. Bir sipariş verdiğinizde, ticaret panosunun orta alt bölümünde görüntülenecektir. Bu aynı zamanda sipariş geçmişinizi, dolgularınızı ve diğer pozisyonlarınızı görebileceğiniz yerdir..

BitMEX Ücretleri

Platform, yatırımcılarına kapsamlı bir ücret programı sunar. Yukarıda tartışıldığı gibi, BitMEX% 100’e kadar kaldıraç sunar. Tabii bu yüzde üründen ürüne değişiyor. Ek bilgi için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: özel bölüm platformun web sitesinde.

Bitmex ÜcretleriBitmex Ücretleri

Platform hakkında daha fazla bilgi için platformun ticaret, vadeli işlemler, takas etkileyici bir dizi konuyu kapsayan kılavuzlar. Güvenlik özellikleri hakkında okuyabilirsiniz İşte, ve platformun API’si hakkında İşte.

Veya sadece ekstra okumamıza gidin: Bitmex Nedir: Bilmeniz Gereken Her Şey

Bu makalenin, ürünün nasıl kullanılacağına dair geçerli bilgiler sağladığını umuyoruz. BitMEX ticaret borsası hizmet.

Ticarette iyi şanslar!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map