Bitcoin Nakite Nasıl Dönüştürülür?

Bitcoin’in nakite dönüştürülmesi, BTC yatırımcılarının sahip olduğu ana sorulardan biridir. Bitcoin’i (BTC) itibari para birimine dönüştürmenin birçok farklı yolu vardır. Seçeneklerden bazıları Bitcoin ATM’leri, kripto para birimi değişimleri ve eşler arası piyasaları içerir..

Kripto para borsaları, Bitcoin’e sahipseniz, genellikle nakite erişmenin en kolay yoludur. Bununla birlikte, Bitcoin ATM’leri ve eşler arası piyasalar gibi başka seçenekler de mevcuttur. Buna rağmen, daha yüksek ücretleri olabilir ve bulunduğunuz bölgede çalışmayabilirler..

Bu kılavuz, Bitcoin’i nakite dönüştürme konusunda mevcut olan farklı seçeneklerin hangileri olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır. Genel olarak, bu platformlar ayrıca BTC ve diğer sanal para birimlerini satın almanıza izin verir. Bu, bu kılavuzu piyasadaki diğer sanal para birimlerine de uygulayabileceğiniz anlamına gelir..

Bitcoin’i Nakite Nasıl Çevirebilirim?

Bitcoin’i nakite çevirmenin farklı yolları vardır. Bir yatırımcı piyasaya girmek istediğinde, piyasayı terk etmek için yeterli likidite olduğundan da emin olmaları gerekir. Bu nedenle “Bitcoin nasıl nakde dönüştürülür?” yeni gelenler arasında en yaygın olanlardan biridir.

İşin iyi yanı, parayı Bitcoin’e nasıl dönüştüreceğinizi biliyorsanız, Bitcoin’i aynı yollarla tekrar nakite dönüştürme şansınız yüksek. Örneğin, fiat para biriminizi Bitcoin’e dönüştürmek için sanal bir döviz bozdurma kullandıysanız, bu platformu (borsa bu imkanı sunuyorsa) fonları fiat’a geri dönüştürmek için de kullanabilirsiniz.

Sonraki bölümlerde, Bitcoin’i nakite nasıl dönüştürebileceğinizi ve bunun tersini öğreneceksiniz. Aşağıda listelenen yöntemlerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Bazıları bölgenizde mevcut olmayabilir. Bu nedenle, kişisel durumunuza daha iyi uyum sağlayanı aramalısınız..

Cryptocurrency Borsaları

Kripto para borsaları genellikle Bitcoin ve diğer dijital varlıkları satın almak için en iyi yerlerden biridir. Bu platformlar, kullanıcılara verimli ve kullanımı kolay çözümler sunmak için oluşturulmuştur..

borsada bitcoin ticareti

BTC’nizi nakite çevirmenize izin verecek farklı kripto borsaları vardır. Genellikle basit adımlarla Bitcoin’i nakite nasıl dönüştürdüğünü açıklayan bir kılavuzları vardır. Borsa size Bitcoin veya diğer kripto para birimlerini nakit olarak satın alma imkanı sunuyorsa, o zaman parayı da çekebilmeniz gerektiğini göz önünde bulundurun..

Bir kripto borsası kullanıyorsanız, kullandığınız platforma BTC’nizi göndermeniz gerekir. Binance, Coinbase veya Kraken olabilir. Bitcoin’i borsa cüzdanınıza gönderdikten sonra, onları nakit olarak takas etmelisiniz. BTC / USD, BTC / EUR veya BTC / GBP işlem çiftlerini bulabilirsiniz..

BTC / USDT’nin BTC / USD ile aynı olmadığını unutmayın. USDT, doların fiyatına bağlı bir stabilcoin. Bu, paranızı itibari para birimine değil, aynı olmayan bir stabilcoin’e çevirdiğiniz anlamına gelir..

Bitcoin’i nakite nasıl dönüştüreceğinizi öğrenmek istiyorsanız, şu ticaret çiftlerini kullanmalısınız: BTC / USD, BTC / EUR veya BTC / GBP (veya yerel borsanızdaki fiat para birimiyle bağlantılı diğer ticaret çiftleri). Diğer itibari para birimleri arasında BRL, MXN, CZK, THB, JPY ve diğerleri bulunur..

BTC’nizi piyasada sattıktan sonra, paranızı çekebileceksiniz. Genel olarak, parayı banka hesabınıza gönderebilirsiniz. Bu banka hesabı, kullandığınız borsaya bağlanmalıdır. Diğer platformlar, kullanıcıların paralarını döviz hesaplarına bağlı banka veya kredi kartlarına geri göndermelerine izin veriyor.


Coinbase ayrıca bazı yetki alanlarındaki kullanıcılara PayPal’a para çekme imkanı da sunuyor. Banka hesabınıza para yatırdıktan sonra, bunları bir ATM’den veya yerel şubenizden kolayca çekebilirsiniz..

Bitcoin ATM’leri

Kullanıcıların “Bitcoin’i nakite nasıl dönüştürebilirim?” Sorusuna cevap vermesi gereken başka bir seçenek de var. kullanmak Bitcoin ATM’leri. Kullanımı çok kolaydır ve halihazırda dünyanın birçok ülkesinde bulunmaktadır. Bitcoin ATM’leri ile ilgili tek olumsuz şey, her şehirde veya küçük kasabada bulunmamalarıdır..

Bitcoin ATM’leri geleneksel ATM’lere benziyor. Temel fark, kripto para birimlerini (bazen) nakit olarak alıp satabilmenizdir. Bitcoin’i nakite nasıl dönüştüreceğinizi merak ediyorsanız, bu hızlı ve kolay bir yöntemdir..

Sistem çok basit. BTC fonlu bir kripto para cüzdanınız olmalıdır. ATM’yi kullanmaya başladığınızda “Sat” seçeneğini (varsa) seçmelisiniz. Tüm kripto ATM’lerinde bu olasılık etkin değildir. Bu ATM’lerden bazıları, kullanıcıların yalnızca Bitcoin ve diğer sanal para birimlerini satın almasına izin veriyor.

“Sat” seçeneğini seçtikten sonra, parayı Bitcoin ATM’sinde görüntülenen adrese göndermelisiniz. İşlemin onaylanması birkaç dakika sürebilir. Parayı almak için gerekli ağ onaylarını beklememiz gerekiyor. Gerekli onay kaydedilir kaydedilmez, paranızı makineden çekebilirsiniz. Bu, geleneksel bir ATM ile aynı görünüyor.

Bu, Bitcoin’i nakite dönüştürmenin en kolay yollarından biridir. Sadece birkaç dakika sürer ve ATM’ler dünyanın en büyük şehirlerinin çoğunda bulunabilir. Bununla birlikte, ücretler genellikle çok yüksektir (% 3 ile% 12 arasında). Bu nedenle, bu ATM’lerden nakit çekerken bunu dikkate almalısınız..

Eşler Arası Ağlar

Bitcoin’i nakite dönüştürmeyi öğrenmenin bir başka yolu da eşler arası ağları kullanmaktır. Bunlar, bölgenizdeki kullanıcılarla bağlantı kurmanıza ve BTC’yi nakit parayla değiştirmenize olanak tanıyan web siteleridir..

Bu platformlar çok kolay bir şekilde çalışır ve çok güvenlidir. BTC fonlarınızı platformdan seçtiğiniz kişiye göndermelisiniz. BTC, diğer kişi parayı banka hesabınıza gönderene kadar birkaç dakika veya saatliğine emanet olarak kilitlenecektir. İşlem kabul edildiğinde, nakit paranızı yerel ATM veya banka şubenizden çekebilirsiniz..

Bu, sanal para birimlerinizle nakit paraya erişmenin çok kolay ve hızlı bir yoludur. Bununla birlikte, süreç bazen yavaş olabilir (borsalara kıyasla) ve fonlar birkaç saat boyunca emanette donmuş olabilir – ki bu kesinlikle uygun değildir. Yine de, Binance gibi en popüler platformlar ve LocalBitcoins çok güvenlidir ve fonların diğer kişiye zamanında ulaştığından emin olun.

Geçmişte başka insanlarla tanışmak ve parayı eline almak mümkündü. Bununla birlikte, KYC düzenlemeleri nedeniyle, bu daha zor hale geldi ve bu seçenek devre dışı bırakıldı. Buna rağmen, bölgenizde Bitcoin satan ve satın alan insanları tanıyorsanız, onlarla kolayca iletişime geçebilir ve BTC’nizi nakit olarak satabilirsiniz. Bununla birlikte, şahsen toplantılar konusunda her zaman dikkatli olmalısınız..

Nakit Bitcoin’e Nasıl Dönüştürülür?

Artık Bitcoin’i nakite nasıl dönüştürebileceğimizi gördüğümüze göre, itibari paramızı kripto ekosistemine nasıl taşıyacağımızı öğrenmemiz gerekiyor. Önceki bölümlerde olduğu gibi, dijital varlıkları kripto para borsalarını, Bitcoin ATM’lerini ve ayrıca P2P ağlarını kullanarak nakit olarak satın alabiliriz..

Bir Kripto Platformu Kullanma

Nakit parayı Bitcoin’e dönüştürmek için, platformlarına para yatırmanıza izin verecek bir kripto değişimi aramalısınız. Amaç, dijital varlıklar yerine nakit para yatırmaktır. Bazı borsalar fiat para birimleriyle çalışmaz çünkü yerel bankalar kripto platformlarına hizmet sunmak istemezler. Bu nedenle, size bunu yapma imkanı verecek bir değişim bulmalısınız..

Kullanmak istediğiniz borsayı bulduğunuzda, para yatırmak için sahip olduğunuz seçenekleri bulmalısınız. Bir kredi kartı, banka kartı veya banka havalesi kullanarak nakit para yatırabilirsiniz. Binance gibi bazı borsalar da bir P2P platformunu entegre etti.

Belki de en kolay yöntem, parayı bankanızdan doğrudan borsaya aktaracak bir banka kartıdır. Bu sadece birkaç dakika sürer ve dijital varlıklara hızlı erişim sağlar. Yine de, ücreti olmayan bir banka havalesi kullanmak daha ucuz olabilir. Avrupa’da bazı kripto borsaları SEPA ağı ile çalışır. Bu, transfer ücretlerini düşürür.

Geleneksel kripto borsaları olarak görülmeyen bazı platformlar, kullanıcıların Bitcoin satın almasına da izin veriyor. Bölgenizde mevcut olan platforma bağlıdır.

Kripto para ATM’leri

Bir kripto para birimi ATM’si, Bitcoin’e ve diğer sanal para birimlerine nakit olarak erişmenize izin verir. Hepsi madeni paralarınızı nakit olarak satmanıza izin vermese de, hepsi dijital varlıklar satın almanıza izin verir..

Kripto ATM’lerinden bazıları birkaç sanal para birimini desteklerken diğerleri yalnızca Bitcoin’i destekler. Bölgenizde bir kripto ATM’si olacak kadar şanslıysanız, bitcoin’i nakite veya tam tersi şekilde nasıl dönüştüreceğinizi öğrenmeniz için çok yararlı olacaktır..

Bitcoin logolu Orange Bitcoin ATM, belki de bitcoin satın almanın en ucuz yolu değil ve bitcoin'i nakite nasıl dönüştüreceklerini bilmek isteyen kullanıcılar için harika bir araç.

Parayı yatırdığınız anda paranız kripto cüzdanınıza aktarılacaktır. ATM aracılığıyla tarayabilir veya ekrana yazabilirsiniz. Yanlış bir cüzdan adresi yazmaktan kaçınmanızı göz önünde bulundurarak taramak daha kolay olabilir. Paranızı farklı bir cüzdana gönderirseniz, onları asla geri alamayacağınızı unutmayın..

Bazı ATM’ler, paranızı satın alabilmeniz veya satabilmeniz için önce bir kimliğinizin olmasını gerektirir. Bu nedenle gerekli olması durumunda hazırlatın. ATM’ler ayrıca geleneksel borsalardan daha pahalıdır. Bunlar, bakım gerektiren fiziksel makinelerdir. Satın alma işleminiz için daha yüksek bir fiyat ve satışınız için daha düşük bir fiyat almaya hazırlıklı olmalısınız.

Ülkelerin çoğu, pazara erişimi zorlaştıran düzenlemeler uygulamaktadır. Bununla birlikte, kripto borsaları çözümlerini ve tekliflerini genişletmek için harika bir iş çıkardı. Bir borsa veya başka bir platform kullanmanız size kalmış.

Başkalarından Kripto Satın Almak

Eşler arası ağları kullanarak Bitcoin’i nakite nasıl dönüştürebileceğimizi gördük. Artık başka insanlardan dijital varlıklar satın almaya dahil olacaksınız. Madeni paralarınızı satmak yerine, madeni paraları için nakit kabul edecek birini arıyor olacaksınız..

Bitcoin'i nakite dönüştürmeyi öğrendikten sonra el titriyor

Kripto konferanslarında veya buluşmalarda birçok kullanıcı bulabilirsiniz. Bunlar, kriptolarını nakit parayla değiştirmekle ilgilenen insanları tanımak için harika yerlerdir. Yine de, bir borsa veya başka bir platform kullanmak kadar güvenli olmayabilir. Bu takas seçeneğini kullandığınızda, satın almak istediğiniz BTC için daha yüksek bir fiyat ödemeniz gerekebileceğini unutmayın..

Bu, parayı Bitcoin’e dönüştürmenin en kolay yollarından biridir. Bunu yapmak için doğru insanları bulmanız yeterli. Eşler arası ağlar, sanal para birimlerinin alıcılarını ve satıcılarını bağlamanın en iyi yoludur. Ancak başka yöntemler de var. Yerel kripto grupları, bitcoinlerini nakite dönüştürmek isteyen insanlarla bağlantı kurmanıza da yardımcı olabilir..

Bitcoin’i Nakite Dönüştürme Hakkında Son Sözler

Kullanıcıların Bitcoin’i nakite çevirmesine izin veren farklı mekanizmalar vardır. Bu olasılıklar arasında kripto borsaları, eşler arası ağlar ve Bitcoin ATM’leri bulunur. Bulunduğunuz yere bağlı olarak, bu yöntemlerden birini veya birkaçını kullanmanız daha kolay olacaktır..

Aynı zamanda, bu çözümlerin çoğu dijital varlıklara yatırım yapmanıza da yardımcı olur. Bu, yalnızca Bitcoin’i nakite nasıl dönüştüreceğinizi değil, aynı zamanda fiat para biriminizle Bitcoin’e ve diğer sanal para birimlerine nasıl erişeceğinizi de öğreneceğiniz anlamına gelir..

Kripto pazarındaki düzenlemeler genişliyor. P2P ağlarının kullanımı geçmişte olduğu kadar kolay olmayabilir veya size daha fazla bilgi gerektirebilir. Ayrıca borsalar, kripto ile ilgili hizmetlere hizmet sağlamayan bankalarla bazı sorunlarla karşılaşabilir..

Son yıllarda, kripto ve fiat rampaları genişliyor ve artık kullanıcıların dijital varlıklara erişmesine izin veriyor..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map