Bitcoin İşlem Hızlandırıcı nedir?

Ağ tıkalıysa Bitcoin (BTC) işlemleri çok yavaşlayabilir. Bu nedenle, bir Bitcoin işlem hızlandırıcısı bu soruna yardımcı olabilir. Bu kılavuzda, bir bitcoin işlem hızlandırıcının nasıl çalıştığı hakkında sahip olmanız gereken tüm bilgileri sizlerle paylaşacağız..

Bitcoin Ağ Tıkanıklığı

Bitcoin ağı, kullanıcıların işlem göndermesine ve almasına izin verir. BTC gönderebilir, madencilere küçük bir ücret ödeyebilir ve paranızın başka bir kişiye teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun sadece birkaç dakika sürmesine ve 2 dolardan daha düşük bir maliyete sahip olmasına rağmen, her zaman böyle değildir.

Piyasanın dalgalandığı veya çok sayıda işlemin işlendiği dönemlerde ağ tıkanır. Bu olduğunda, Bitcoin sahipleri Litecoin (LTC) veya Ethereum (ETH) gibi diğer ağları kullanmayı tercih ediyor. Bu iki ağda işlemler daha hızlı ve daha ucuzdur, bu da bir avantaj olabilir.

İnsanların Bitcoin işlem hızlandırıcı kullanmasının nedeni budur. BTC transferi göndermeyi hızlandırmak için. Ancak, ücretsiz Bitcoin işlem hızlandırıcı hizmetlerinin tek iyi yanı bu değil. Sonraki bölümlerde bununla ilgili tüm gerekli bilgileri alabileceksiniz..

Bitcoin İşlem Hızlandırıcı nedir?

Bir Bitcoin işlem hızlandırıcı, işleminizin en kısa sürede gerçekleştirileceği optimum fiyatın hangisi olduğunu anlamanıza olanak tanır. BTC transferi yaptığımızda ödediğimiz ücreti seçebiliyoruz. Ücret ne kadar yüksekse, işlemimizin bir sonraki bloğa dahil edilmesi o kadar kolay olacaktır..

Bitcoin Mempool rehberimizde açıkladığımız gibi, madenciler en yüksek ücretli transferleri seçerler. Bu, onlara en büyük kazancı sağlayacak işlemleri gerçekleştirmelerine olanak tanır. Ancak, transferin verimli bir şekilde işlenebilmesi için kullanıcının ödemesi gereken ücret seviyesinin ne olduğunu kesin olarak bilmek mümkün değildir.

Ücretsiz bir Bitcoin işlem hızlandırıcısı ile işleminizi gönderebilecek ve mümkün olan en kısa sürede işleme alınacağından emin olacaksınız. Çok düşük ücretli işlemlerin madenciler tarafından hiç işlenmeyebileceğini göz önünde bulundurun. Ancak bazı durumlarda madenciler tarafından alınması birkaç gün sürebilir..

Bir Bitcoin işlem hızlandırıcının çalışması için, kullanıcıların küçük bir işlem ücreti ödemesi gerekir. Hizmet ücretsiz ise, ücret ödemekten kurtulabilirsiniz. Transferlerinizi daha hızlı işleyeceksiniz.

Çoğu durumda, Bitcoin işlem hızlandırıcı hizmetleri madenciler tarafından sağlanır. Bu, transferleri işlemelerine ve bu hizmet için kendilerine ödenen küçük bir ücret almalarına olanak tanır. Şu anda piyasada birkaç Bitcoin işlem hızlandırıcısı var. Bazıları ücretsiz olacak, bazıları ise küçük bir ücret içerecek.

BitAccelerate

BitAccelerate işlem süreleri açısından en iyi seçeneklerden biridir. Bu Bitcoin işlem hızlandırıcısı, BTC transferinizi dakikalar içinde işlemenize olanak tanır. Aktarımı işlemek için kullanıcıların kimliklerini ve temel bilgilerini paylaşmaları gerekecektir..

Tanınan hizmetlerin çoğu, özel bilgilerinizi paylaşmanızı gerektirir. Bu nedenle, gizliliklerine değer veren kullanıcılar için harika bir çözüm olmayabilir. Bu, Bitcoin kullanıcılarının keyif aldığı işlem hızlandırıcılardan sadece biri olsa da, hızlı bir BTC transferi göndermeniz gerekiyorsa harika bir araç olabilir..

BTC.com

BTC.com bir sonraki ücretsiz Bitcoin işlem hızlandırıcısıdır. Bu çözüm, transferinizin bir sonraki bloğa eklenme olasılığını% 75’e çıkaracaktır. Bu oldukça yüksek. Bitcoin blokları, Bitcoin ağı tarafından her on dakikada bir işlenir.

BTC.com Bitcoin işlem hızlandırıcı

Böylece, paranızın önümüzdeki on dakika içinde teslim edilmesi için% 75 olanağa sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte, bazı borsaların veya cüzdanların tek bir onay ile bir işlemi kabul etmeyeceğini dikkate almanız gerekir. Genel olarak, bir işlem gerçekleştirilmeden önce bekleme süresi 3 bloğa gider.

Platform, 4 saat içinde transferinizin bir bloğa eklenme olasılıklarının% 98’e yükseldiğini iddia ediyor. Paranızın kısa bir süre içinde başka bir cüzdana ulaşmasını istiyorsanız bu harika bir haber..

ViaBTC

ViaBTC belki de piyasadaki en popüler Bitcoin işlem hızlandırıcı hizmetidir. Birkaç yıldır çalışıyorlar. Nitekim bu hizmetleri 2017 yılında piyasaya sürdüler. O zamanlar Bitcoin işlem ücretleri çok yüksekti. Bazı durumlarda, transfer başına 50 doları aştılar. Bu, küçük kullanıcılar için kesinlikle kabul edilemezdi.

Bu, daha önce bahsedilen hizmetlerle aynı şekilde çalışır. Kullanıcıların platforma kaydolmaları ve kimliklerini sağlamaları yeterlidir. Hükümetler, KYC ve AML politikalarına uymak için kripto platformları üzerindeki baskısını artırdığı için bu kesinlikle gereklidir..

Artık kullanıcılara saatte 100’e varan hızlandırma gönderme imkanı sunduklarını belirtmekte fayda var. Bu nedenle, ücretsiz bir Bitcoin işlem hızlandırıcısı arıyorsanız bu harika bir seçimdir..

Dikkatli ol

Bu hizmetlerle ilgili Bitcoin topluluğu tarafından yayınlanan bazı raporları kontrol etmek her zaman önemlidir. Bu firmalardan bazıları ve Bitcoin işlem hızlandırıcılarından bazıları, iddia ettikleri gibi çalışmayabilir..

Üstelik bazı durumlarda işlemi şirkete gönderiyorsunuz ve paranız ulaşamıyordu. Bitcoin işlemlerinin iade edilemeyeceğini unutmayın. Paranız yanlış cüzdana gönderilirse şikayet edemezsiniz.

“Gönder” i tıkladığınızda paranız sonsuza kadar gider. Onları doğru cüzdana gönderdiyseniz, paranızın ona ulaşmasını beklemelisiniz. Anonim bir cüzdana gönderdiyseniz, BTC’yi asla kurtaramazsınız..

Bitcoin İşlem Hızlandırıcısının Artıları ve Eksileri

Bu kripto hizmetlerinin çeşitli artıları ve eksileri vardır. Bu, diğer platformlarda olanlara benzer. Bu hizmetleri kullanırken her zaman hangisinin olumlu ve olumsuz yönlerini analiz etmeliyiz.

Bitcoin İşlem Hızlandırıcı Hakkında Olumlu Şeyler:

  • İşlemleri daha hızlı işlemek için çok yardımcı olabilirler
  • Bazıları ücretsiz olarak kullanılabilir
  • Bitcoin ağında tıkanıklık olduğu zamanlarda çok faydalı olabilir.
  • Bu hizmetler, diğer dijital para birimleri yerine BTC kullanmamıza yardımcı olabilir.
  • Paranın kısa bir süre içinde gönderileceğinden emin olabiliriz

Bitcoin İşlem Hızlandırıcı Hakkında Olumsuz Şeyler:

  • Bazı siteler kimlik sağlamamızı gerektiriyor
  • Gizlilik nedeniyle iyi olmayabilirler
  • Kullanıcılar genellikle bu sitelerin sunduğu hizmetlerden şikayet ederler.
  • Sunulan hizmetler iddia ettikleri gibi olmayabilir
  • Ödeme yapmanız gereken bazı Bitcoin İşlem Hızlandırıcıları bulabilirsiniz

Elbette, artılarınızı ve eksilerinizi de anlamanız gerekecek. Her bir kişinin ve Bitcoin sahibinin farklı bir ihtiyacı vardır. Bu nedenle, kendi analizinizi yapmalı ve bir Bitcoin işlem hızlandırıcısının temel olumlu ve olumsuz yönlerinin hangileri olduğunu anlamalısınız..

Bitcoin İşleme Süreleri

Bitcoin, piyasadaki en büyük blok zinciri ağıdır. Bu bir gerçek. Bunun yansıdığını görebiliriz karma oran. Bitcoin kadar güvenli, merkezi olmayan bir ağ yoktur. Madenciler işlemleri işler, blok ödülleri ve transfer ücretleri ile ödüllendirilirler ve kullanıcılar fonlarını gönderip transfer ederken kendilerini güvende hissedebilirler..

Bununla birlikte, ağ, her 10 dakikada bir bulunabilen bir blok mekanizmasıyla çalışır. Bu blokların her biri işlemlerle ilgili bilgileri içerir. Ancak bu bloklarda 1MB limit vardır. Bu, ağın işlenebilecek transfer sayısında bir sınıra sahip olacağı anlamına gelir..

Bitcoin ağı, saniyede 3 ila 7 işlem (TPS) işleyebilir. Bu, VISA, PayPal ve hatta diğer blok zinciri ağlarına kıyasla düşük bir sayı gibi görünse de, Bitcoin’in dünyadaki en güvenli merkezi olmayan blok zinciri ağı olduğunu hatırlamamız gerekiyor.

Tıkanıklık arttıkça bloklar dolduğunda, ücretler de artar. Bu nedenle, yüksek yük dönemlerinde standart veya düşük ücretli bir işlem kullanmak en iyi fikir olmayabilir. Daha yüksek bir ücret ödemezseniz transferiniz birkaç saat, gün ve hatta hafta boyunca Mempool’da takılıp kalabilir..

Bitcoin işlem hızlandırma hizmetlerinin kullanıcılara yardımcı olmasının nedeni budur. Litecoin (LTC) gibi daha hızlı coin’ler için BTC’lerini satmak yerine transferlerimizi hızlandırmak mümkün. Önceki bölümlerde gördüğümüz gibi, bireyler bir Bitcoin işlem hızlandırıcısı kullanabilirler..

Bitcoin İşlem Hızlandırıcı Rakipleri

Fark ettiğiniz gibi, bu Bitcoin işlem hızlandırıcı hizmetleri zincir içi işlemlerle çalışır. Her şey ana Bitcoin ağı kullanılarak işlenir. Son yıllarda, Bitcoin’in çok daha verimli hale gelmesine izin veren yeni gelişmeler oldu..

Yıldırım Ağı

Bu çözümlerden biri Lightning Network (LN) olarak adlandırılır. Lightning Network, Bitcoin İşlem Hızlandırıcılarının ana rakiplerinden biridir. Bu, BTC transferlerinin neredeyse anında (saniyeler) ve neredeyse hiç ücret ödemeden (transfer başına 1 satoshi’ye yakın) işlenmesine olanak tanıyan zincir dışı ve ikinci katmanlı bir çözümdür..

Lightning Network şu anda beta aşamasında olmasına rağmen, onu zaten benimseyen bazı platformlar var. Bununla birlikte, her bir BTC kullanıcısı, BTC transferlerini gerçekleştirmek için zincir dışı çözümleri kullanmakta kendini rahat hissetmiyor.

LN’nin birçok kullanım durumundan biri, hızlı ve ucuz küçük transferleri mümkün kılmaktır. Günümüzde, 1 $ değerinde BTC göndermek için aktardığınız değerden daha fazla ödeme yapmanız gerekecek. LN ile bu sorun çözülür.

Bununla birlikte, BTC ağı, ağdaki büyük aktarımları işlemek için ana zincir olarak çalışmaya devam edebilir. Küçük transferler LN kullanılarak işlenecekti. Büyük transferler hala Bitcoin işlem hızlandırıcılarını kullanabilir.

Daha Hızlı ve Daha Ucuz Zincir Üzeri Transferler

Bitcoin bir değer deposu haline gelirse, zincir üzerinde yalnızca büyük işlemlerin gerçekleşmesi beklenir. Bu arada, daha hızlı çalışan daha küçük hacimli paralar, transferleri göndermek ve almak için günlük bir yöntem olarak kullanılabilir..

Bitcoin topluluğu tarafından benimsenebilecek kripto para birimlerinden biri Litecoin’dir (LTC). Bu, ücretsiz Bitcoin işlem hızlandırıcıları için kötü bir haber olabilir. Litecoin kripto para birimi, Bitcoin’e en yakın olanlardan biridir. Bu, nasıl inşa edildiği açısından ve bu iki sanal para biriminin toplulukları için de geçerlidir..

Bitcoin transferleri, daha küçük ödemeler için LTC ağı kullanılarak işlenebilir. LTC ağı Ethereum’dan (ETH) daha hızlı çalışır ve Bitcoin ile uyumludur. Bu, LTC’yi satmanın ve BTC almanın birçok farklı sıvı yolu olduğu ve bunun tersi anlamına gelir..

Gelecekte, atomik takaslar, kullanıcıların BTC’yi LTC ile takas etmesine, bir transfer yapmasına ve başka bir takasla BTC’yi tekrar zincirde almasına yardımcı olabilir. Bu bir Bitcoin işlem hızlandırıcı katili olabilir.

Bununla birlikte, Bitcoin kullanıcılarının kullanmak isteyeceği bir işlem hızlandırıcı, en düşük ücretlerle en hızlı hizmetleri sunan kişi olacaktır. Gelecekte, Bitcoin işlem hızlandırıcıları çalışma şekillerini değiştirebilir. Zincir üzerinde bir BTC işlemini hızlandırmak yerine, LTC’yi ve atomik takasları kullanarak BTC’yi diğer kullanıcılara saniyeler içinde gönderebilirler..

Bu çözümün henüz geliştirilmediğini ve bunun sadece Bitcoin işlem hızlandırıcılarının gelecekte nasıl davranacağına dair spekülasyon olduğunu belirtmekte fayda var..

Bitcoin İşlem Hızlandırıcıları Hakkında Son Hususlar

Bitcoin işlem hızlandırıcıları, kullanıcıların BTC göndermeleri ve paranın sadece birkaç saat içinde ulaşacağını bilmeleri için harika bir yol olabilir. Şu anda bu hizmetleri sunan birkaç platform var, ancak bazıları hız açısından büyük iyileştirmeler sunmayabilir..

Gelecekte, Bitcoin göndermenin ve almanın yeni yolları yaratılabilir. Bu nedenle, Bitcoin işlem hızlandırıcıları daha iyi hizmetler sunmanın ve bu piyasa değişikliklerine uyum sağlamanın bir yolunu düşünmelidir. Örneğin Lightning Network, bu zorluklardan biridir veya bu çözümlerin rakibidir..

Bu arada, Atomic Swaps ve Litecoin gibi diğer sanal para birimleri de Bitcoin işlemlerini daha hızlı yapmak için kullanılabilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map