Bitcoin Kabul Eden Çevrimiçi Mağazaların Listesi

Buna rağmen Bitcoin hala çeşitli ürünlere para harcamaktan ziyade tutmaya değer bir şey olarak görülüyor, söz konusu kripto para birimi için ödeme seçeneklerini entegre etmek için büyük çaba sarf eden çok sayıda çevrimiçi perakendeci var..

Ödeme Yöntemi Olarak Bitcoin Kabul Eden En İyi Çevrimiçi Mağazalar

Günümüzde VPN hizmetlerinden ev eşyalarına, pizzaya ve uçak biletlerine kadar Bitcoin ile hemen hemen her şeyi satın alabilirsiniz. Aşağıda, ürünleri için ödeme olarak Bitcoin’i kabul eden en iyi çevrimiçi mağazaların bir listesi bulunmaktadır..

Microsoft

Microsoft 2014’ten beri en iyi ürünlerinden bazıları için Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk teknoloji devlerinden biridir. Microsoft hesabınıza Bitcoins ekleyerek, Windows 10 lisanslarından Windows’taki oyunlara, filmlere ve uygulamalara kadar her şeyi satın alabilirsiniz ve Xbox mağazaları. Microsoft, doğal dalgalanma sorunları nedeniyle Bitcoins’i kabul etmeyi geçici olarak durdurdu, ancak daha sonra bunları bir ödeme şekli olarak bir kez daha kabul etmeye başladı..

microsoft

Kaynak: microsoft.com

Fazla stok

Fazla stok 2014 yılında ürünleri için ödeme olarak Bitcoin kabul etmeye başlayan ilk büyük çevrimiçi perakendecilerden biriydi. Çevrimiçi mağaza, müşterilerinin Bitcoins kullanarak TV setleri ve dizüstü bilgisayarlar veya bilgisayarlar gibi elektronik cihazlardan başlayarak yastık gibi evle ilgili ürünler.

Özellikle bu perakendecinin en etkileyici yanı, sadece Bitcoin değil, piyasadaki tüm büyük kripto para birimleri için destekle birlikte gelmesidir. Bunlar şunları içerir: Ethereum, Litecoin, Kısa çizgi, Monero, ve Bitcoin Cash.

Dijital varlıkları kullanarak ödeme yapmak isteyenler, satın alma işlemini tamamlamak için tercih ettikleri para birimini seçerek bunu yapabilirler. Ödeme gönderildikten sonra, şirketin kullandığı ödeme sistemi para birimini Bitcoin’e çevirecek ve satın alma işlemini sona erdirecektir..

Firma, blockchain teknolojisi üzerinde çalışmaya başlamak için perakende işini satmayı planladı. Ancak, şirketin almayı planladığı geleceğin hangisi olduğu konusunda işler o kadar net değil..

Gezegen Ekspresi

Gezegen Ekspresi Amerika Birleşik Devletleri dışında yaşayan kişiler için çok yararlı olan bir ABD posta ve paket yönlendirme hizmetidir. Bu, özellikle uluslararası müşterileri olan ve yurtdışına paket göndermek isteyen şirketler ve e-ticaret işletmeleri için kullanışlıdır..

Şirket şu anda Bitcoin (BTC) ile ödemeleri destekliyor ve bu da şirketlerin talep ettikleri hizmetler için ödeme yapmalarını kolaylaştırıyor. Dahası, ürünleri için BTC ile ödeme yapan müşterilerden ve gönderdikleri paket için ödeme yapmak üzere aldıkları aynı BTC’yi kullanan e-ticaret firmalarından Bitcoin’de uluslararası bir ödeme zincirini tanıtmaya başlamak harika olabilir..


ABD şirketlerinden Planet Express kullanarak herhangi bir şey satın almak ve dünyanın diğer bölgelerine teslimat almak mümkündür. Ayrıca, Kaliforniya’da bulunan benzersiz bir gönderim adresleri vardır. Bu, satın alımlar ve uluslararası ticaret için Bitcoin kullanmaya ve harcamaya başlamanın harika bir yolu olabilir..

Expedia

Seyahat etmenin her zamankinden daha kolay olduğu bir zamanda yaşıyoruz, bu nedenle bir sonraki seyahatinizi Bitcoins ile rezerve etmek çok mantıklı. Expedia dünyanın en büyük çevrimiçi seyahat rezervasyon acentelerinden biridir ve 2014’ten beri Bitcoin kabul etmektedir. Expedia, son birkaç yıldır başarıya ulaşan bu yeni ödeme seçeneğini uygulamak için Coinbase ile işbirliği yaptı. Maalesef, Bitcoin ödemesi şu anda yalnızca otel rezervasyonları için kabul edilmektedir..

eGifter

eGifter Amazon, JCPenny, Sephora, Home Depot, Kohl’s ve diğerleri gibi zor kazandığınız Bitcoin’lerinizi doğrudan Bitcoin kabul etmeyen yerlerden hediye kartları satın almak için kullanmanıza olanak tanıyan çevrimiçi bir hizmettir. Tıpkı Expedia ve Overstock gibi, eGifter da Coinbase’in ortağıdır.

eGifter

Kaynak: corpor.egifter.com

Shopify (Shopify mağazaları)

Aşina olabilirsiniz Shopify, tüccarların kendi çevrimiçi mağazalarını kurmalarına ve Amazon, eBay ve diğer çevrimiçi devlere benzer şekilde mal satmalarına olanak tanıyan dünyaca ünlü bir e-ticaret platformu. 2013’te tüm Shopify satıcıları, BitPay adlı bir hizmetin yardımıyla Bitcoin ödemelerini kabul etme seçeneğine sahip oldu..

Teorik olarak, SaaS platformları kripto para birimlerini kabul etmediğinden, Shopify’ın kendi sitesinden Bitcoin kullanarak hiçbir şey satın alamazsınız. Bu seçenek yalnızca, Shopify platformunu kullanan ve aşağıdaki gibi hizmetleri kullanan satıcılar için geçerlidir: Coinbase Ticaret.

CheapAir

CheapAir Bitcoin dahil olmak üzere çok çeşitli kripto para birimleri kullanarak uçuşlar için ödeme yapmanızı sağlayan bir Amerikan uçuş rezervasyon hizmetidir. Hizmet, hem yurt içi hem de yurt dışı uçuş rezervasyonu yapmanızı sağlar. CheapAir’in Bitcoin ödeme sisteminden yararlanmak için bir Coinbase cüzdanınız olması gerekir.

Newegg

Newegg en büyük elektronik perakende şirketlerinden biridir ve BitPay’i resmi ödeme işleme ortağı olarak kullanarak Bitcoin’i standart bir ödeme yöntemi olarak kabul etmektedir. Şu anda, Newegg, çağrı siparişleri, Newegg hediye kartları, pazar öğeleri, abonelik siparişleri, birinci sınıf üyelikler, iade nakliye etiketleri dışında iyi bir ürün ve hizmet yelpazesi için Bitcoin’i kabul ediyor. Bitcoin ile ödeme yapan kullanıcılar için en popüler seçeneklerden bazıları, bilgisayarlar için donanım parçaları ve madencilik donanımıdır..

Newegg

Kaynak: www.newegg.com

PizzaForCoins

2010’da iki Papa John’un pizzasına 10.000 Bitcoin harcayan adamın hikayesini hatırlıyor musunuz? Bitcoin ile pizza satın almanın da benzer bir hatayla sonuçlanacağını söylemiyorum, ancak günümüzde 50’ye yakın kripto para (Bitcoin dahil) harcayarak pizzanızı alabilirsiniz. PizzaForCoins.

Hizmet, önce bulunduğunuz yere yakın bir pizza girişimini bulduğu için bir tür aracı görevi görür ve daha sonra sipariş vermenize ve dijital olarak ödemenize izin verir. Son ödeme tutarına hizmet için küçük bir ücretin dahil olduğunu unutmayın..

Kamış Kuyumcular

Kamış Kuyumcular 13 eyalete yayılan birçok lokasyona sahip, önde gelen, ABD merkezli bir kuyumcu. Reeds Jewelers’tan mücevherden birinci sınıf saatlere ve gevşek elmaslara kadar her şeyi satın alabilirsiniz. Tüm bu konumlarda Bitcoin ile ödeme yapmanın yanı sıra hizmet, değeri 25.000 $ ‘dan fazla olan gevşek elmas alımları için zırhlı taşıma yoluyla ücretsiz teslimatı da içerir..

Gyft

Gyft etkileyici bir dizi çevrimiçi perakendeciden (tam olarak 200’den fazla) mal satın almanıza olanak tanıyan çevrimiçi bir hediye kartı hizmetidir. Hizmet, diğerlerinin yanı sıra Southwest Airlines, Whole Foods, CVS Pharmacy, Hotels.com ve Target gibi perakendeciler için kartlar sunar. Gyft’ten kart satın almak için bir Coinbase hesabınızın olması gerekir.

Daha Fazla Pul Küresel

Daha Fazla Pul Küresel kısa süre önce “kırk farklı popüler kripto para birimi” aracılığıyla ödemeleri kabul etmeye başlayacağını duyurdu. Beklendiği gibi Bitcoin bu kripto para birimleri arasında yer alıyor. More Stamps Global, uçuşlar, araba kiralama, otel rezervasyonları ve diğer her türlü seyahat paketi arasından seçim yapmanızı sağlar..

Bitcoinshirt.co

Bitcoinshirt.co T-shirtler, kapüşonlular, kahve kupaları, şapkalar, posterler ve daha fazlası gibi “korkak” Bitcoin ürünlerini satma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi perakendecidir. Çevrimiçi mağaza, 30’dan fazla farklı çevrimiçi kripto para birimi kullanılarak satın alınabilen yaratıcı tasarımlarıyla ünlüdür..

Bitcoin kabul eden çevrimiçi mağazalar

Kaynak: https://bitcoinshirt.co/

Yıldız Jetleri Uluslararası

Bitcoin’e destek ekleyen şirketlerden biri, dünyanın farklı yerlerinde kendi özel uçuşlarına sahip olmak isteyen ticari müşterilerle ilgilenen özel bir şirket olan Star Jets International’dır..

EconoTimes’a göre, kullanıcılar artık piyasadaki en popüler dijital varlık olan Bitcoin’i kullanarak uçuşları için ödeme yapabilirler. Müşteri destinasyonu ve başlangıç ​​havaalanını kolayca seçebilir ve önemli bir toplantıya zamanında varmak için özel bir uçuşun keyfini çıkarabilir.

Star Jets International’ın CEO’su Ricky Sitomer, Bitcoin’in dünyanın her yerinde yaygın olarak kabul görmeye başladığını söyledi..

Konuyla ilgili şu yorumda bulundu:

“Bitcoin, giderek daha fazla kabul gören bir ödeme yöntemi haline geliyor ve müşterilerimizin bu değişim aracıyla ödeme yapma esnekliğine sahip olmasını istiyoruz.”

Norveç Hava

Avrupa’nın en önemli havayolu şirketlerinden Norwegian Air, dünya çapındaki müşterilerine sattıkları biletler için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kabul edebilmek için bir çözüm üzerinde çalıştığını duyurdu..

Yahoo Finance tarafından bildirildiği üzere, firma sadece kabul Bitcoin, ancak kendi kripto para borsasını da açacak. Norveç’te yaşayan kullanıcılar, Bitcoin kullanarak hızlı ve güvenli bir şekilde uçuş satın alabilecekler. Firma, dünya çapında 500 rota ile 195 uçaktan oluşan bir filo işletmektedir..

Kripto para ödemeleri ile şirketlerin kredi ve banka kartı işlemleriyle ilgili maliyetlerini düşürmek mümkündür. Bitcoin ve diğer dijital varlıklar ile şirketler tarafından ödenen ücretleri düşürmek ve daha ucuz biletler sunmaya başlamak da mümkün..

Garbarino Viajes

Garbarino Viajes, uçak ve otel biletleri satan Arjantinli bir şirket, bilgili Kullanıcılar artık bu ürün ve hizmetler için Bitcoin kullanarak satın alabilirler. Resmi raporları, Bitcoin’in kullanıcıların mal ve hizmet alışverişinde bulunmasına izin veren ve fiat para birimlerine kıyasla birçok faydası olan bir para birimi olduğunu söylüyor.

Kullanıcılar artık biletleri ve otel odalarını almak için yalnızca BTC’yi göndermeleri gereken daha akıcı bir ödeme sürecine sahip olacaklar. En büyük dijital para birimini kabul eden firmaların genişlemesiyle, yakın gelecekte yeni zirvelere ulaşacaklar..

AT&T

Telekomünikasyon devi AT&T, bu yılın başlarında faturalar için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı. Resmi bir basın açıklamasına göre firma, gelişmiş çözümler sunmak ve hizmetlerini genişletmek istediklerini açıkladı..

Konuyla ilgili olarak, AT başkan yardımcısı Kevin McDorman&T Communications Finance Business Operations yorum yaptı:

“Kripto para birimi kullanan müşterilerimiz var ve onlara faturalarını tercih ettikleri yöntemle ödemeleri için bir yol sunabildiğimiz için mutluyuz.”

En ünlü kripto para birimini kullanarak ödeme yapmak isteyen kullanıcılar bunu myAT kullanarak yapabilirler.&Ödemeler için BitPay seçeneğini seçen T uygulaması. BitPay, tüccarlara, bireylere ve firmalara ödemeleri sanal para birimlerinde (Bitcoin ve Bitcoin Cash) işlemelerine yardımcı olan en tanınmış şirketlerden biridir..

PornHub

En popüler pron sitelerinden biri etrafında dünya, PornHub, 2018’de dijital para birimlerini kabul etmeye başladığını duyurdu. Bu, firmanın daha fazla sayıda premium izleyici ve ziyaretçi çekmesine yardımcı olabilirdi..

Bazılarına göre raporlar, çevrimiçi porno sağlayıcı, alışverişlerin% 1’den azının sanal para birimleriyle yapıldığını açıkladı. Şu anda platformda bireylerin yaptığı ödeme sayısı ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Bu, firmanın dijital varlıklarda aldığı fon miktarının tahminini oluşturmayı zorlaştırıyor..

CoinMarketCap’e göre, platform tarafından kabul edilen ilk kripto para birimi, şu anda 89,68 milyon dolar değerleme ile piyasadaki 71’inci en büyük dijital varlık olan Verge (XVG) oldu..

Travala

Kataloğunda çok sayıda otel bulunan bir otel ve konaklama rezervasyon sitesi olan Travala, şu anda Bitcoin, XRP, Binance Coin (BNB), TrueUSD (TUSD) ve diğer dijital varlıklarda ödeme kabul ediyor..

Bu firma CheapAir ve Garbarino Viajes’e benzer. Seyahat eden ve otel odalarını ve uçak biletlerini sanal para birimleri kullanarak satın almak isteyen çok sayıda kullanıcı var. Platformdaki kullanıcılar dünya çapında 82.000’e kadar varış noktasına seyahat edebilir ve 550.000 farklı tesisten otel odalarını seçebilir..

Firma 2018 yılında piyasaya sürüldü ve dünyadaki bireyler için blockchain tabanlı bir seyahat sistemi sağlamayı amaçladı. Expedia Bitcoin ödemelerini düşürürken, bu yönde hareket eden başka firmalar da var..

PlayBoy

PlayBoy TV başlatıldı Geçen yıl, kullanıcıların dijital varlıkları kullanarak ödeme yapmalarına yardımcı olmak amacıyla yeni bir ödeme seçeneği. Yetişkin içerik ağı, özel bir kripto cüzdanı üzerinde çalışıyor ve sektör için Vice dijital para birimini kabul etmeleri bekleniyor..

PlayBoy Enterprises’ın Lisans ve Medya Baş Operasyon Sorumlusu Reena Patel, diğer ödeme araçlarının giderek daha popüler hale geldiğini belirtti. Bu nedenle firma, topluluklarına daha fazla ödeme esnekliği sağlamanın önemli olduğunu düşündü. Gelecekte şirket, kripto ödemelerini sanal gerçeklik girişimleri gibi diğer iş kollarına dahil edebilir..

Alternatif Havayolları

Alternatif Havayolları Bitcoin dahil çeşitli kripto para birimleri kullanarak 600’den fazla küresel havayolundan uçuş rezervasyonu yapmanın yollarını sunan bir uçuş arama web sitesidir..

En sevdiğiniz uçak biletlerinizi kripto para birimlerini kullanarak satın alabilirsiniz. Bu, madeni paralarınız için yeni kullanım durumları bulmanıza ve dijital varlıklarda tasarruf etmenize yardımcı olur..

Halihazırda çok olan sadece 600 havayolu olmasına rağmen, Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimlerini kullanmalarına yardımcı olmak için Alternatif Havayolları ile çalışan daha fazla sayıda firma olabilir..

Son sözler

Beklendiği gibi, bu, Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul eden az sayıda bireysel çevrimiçi mağaza ve perakendecidir. Bununla birlikte, listemizde bahsedilenler, iyi popülerliğe ve iyi topluluk desteğine sahip köklü mağazalardır, bu da çok güvenli seçenekler oldukları anlamına gelir..

Bu nedenle, bazı Bitcoin’lere sahipseniz ve bunları çevrimiçi olarak harcamak istiyorsanız, bu seçeneklerin hiçbirinde yanlış gidemezsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map